طراحی اپلیکیشن برای بسیاری از کسب و کارها و بسیاری از اهداف مثل آموزش یا تفریح، بسیار رایج است. در واقع به دلیل استقبال کاربران از انواع اپلیکیشن ها و هم چنین درآمد بالایی که نصیب صاحبان اپلیکیشن ها می شود، درخواست طراحی اپلیکیشن بسیار افزایش پیدا کرده است. نکته این است که طراحی اپلیکیشن معمولا در کنار طراحی سایت انجام می شود و به دلیل قیمت هایی که ممکن است برای برخی افراد زیاد باشد، افراد به دنبال طراحی اپلیکیشن ارزان می روند. طراحی اپلیکیشن ارزان با طراحی اپلیکیشن های بی کیفیت و نامناسب متفاوت است. در این مطلب ما برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد که چطور می توانید اپلیکیشنی با کیفیت داشته باشید و قیمت چندان زیادی نیز برای آن نپردازید.

راهکارهای طراحی اپلیکیشن ارزان

طراحی اپلیکیشن ارزان در کنار قیمت هایی که سایت و پشتیبانی از آن دارد، معقول به نظر می رسد. با این وجود کسی دوست ندارن محصول بی کیفیتی را به دلیل ارزان بودنش تهیه کند. اپلیکیشن ها فواید بسیار زیادی برای توسعه دهندگان و صاحب امتیازان خود دارند. بسیاری از مزایای داشتن اپلیکیشن، منحصر به فرد است و نمی توان آن را با انواع دیگری از بسترهای حضور در فضای آنلاین مقایسه کرد. در این مطلب به بررسی نحوه طراحی اپلیکیشن ارزان و بهبود بخشیدن عملکرد اپلیکیشن ها می پردازیم. با ما همراه باشید تا بدانید چطور می توانید با بودجه ی کم، اپلیکیشن خوبی داشته باشید.

راهکارهای طراحی اپلیکیشن ارزان

چگونه طراحی اپلیکیشن ارزان و با کیفیت انجام دهیم؟

داشتن اپلیکیشن موبایل برای کسب و کارهای مختلف و استارتاپ ها یک ارزش است. بسیاری از استارتاپ ها کار خود را بر بستر یک اپلیکیشن آغاز می کنند. این موضوع منطقی است چرا که گوشی های هوشمند امروزه به یکی از وسایل جدانشدنی از انسان ها تبدیل شده و تمام کارهای او را انجام می دهند. از خرید کردن گرفته تا انجام کارهای بانکی، تا کار کردن و حتی تفریح کردن بسیاری از مردم به وسیله تلفن های هوشمند است. این تلفن ها با استفاده از اپلیکیشن های مختلف کار می کنند. می توان گفت یک تلفن هوشمند بدون داشتن اپلیکیشن ها، فرقی با یک تلفن معمولی و عادی ندارد. 

اپلیکیشن ها می توانند از قابلیت های مختلف گوشی مثل دوربین، بلندگو، جی پی اس، گالری، نوتیکیفیشن و بسیاری از دیگر قابلیت ها استفاده کنند و کار کاربران را راحت تر نمایند. با توجه به مزیت هایی که اپلیکیشن ها دارند، می توانیم بگوییم که داشتن آن ها بسیار برای شما مفید خواهد بود. با این وجود بسیاری از استارتاپ ها و کسب و کارهای نوپا، نمی توانند خرج بالایی برای داشتن یک اپلیکیشن با کیفیت بکنند. اگر شما نیز از این دسته افراد هستید، طراحی اپلیکیشن ارزان ولی با حفظ کیفیت چیزی است که می تواند برای شما مفید باشد. 

حتما می دانید که هیچ ارزانی ای بی حکمت نیست. طراحی اپلیکیشن ارزان به این دلیل ارزان است که برخی از مسائل و ویژگی ها به آن اضافه نشده اند. نکته این است که ویژگی هایی که در طراحی اپلیکیشن ارزان از آن ها چشم پوشی می شود، نباید اساسی و اصلی باشند تا شاکله اصلی اپلیکیشن را به خطر نینداخته و نیاز شما را برطرف کنند. برای طراحی اپلیکیشن ارزان ولی با کیفیت، می توانید از دستورالعمل هایی که در ادامه برای شما لیست می کنیم، پیروی کنید.

تعیین قابلیت های اساسی در طراحی اپلیکیشن

برای طراحی اپلیکیشن ارزان، قبل از هر چیزی باید قابلیت های اساسی و مهمی که برای اپلیکیشن خود نیاز دارید را در نظر بگیرید. بررسی نیازهای اساسی ای که قصد دارید از کاربران برطرف کنید و قابلیت هایی که به آن نیاز ها مرتبط هستند، به شما کمک می کند از مبالغ طراحی و توسعه ی غیر ضروری پرهیز کنید. در واقع بسیاری از اوقات قیمت بالای اپلیکیشن به دلیل قرار دادن ویژگی هایی است که به آن ها نیاز ندارید و یا جزو ویژگی های ضروری نیستند.

طراحی رابط کاربری ساده در اپلیکیشن

زمانی که قصد طراحی اپلیکیشن ارزان را دارید، با طراحی رابط کاربری ساده می توانید تا حد زیادی به خواسته ی خود برسید. جالب این که هر چه رابط کاربری شما ساده تر باشد، کاربران نیز استقبال بیشتری از آن می کنند. سعی کنید از سبک مینیمال در طراحی رابط کاربری استفاده کنید تا هم اپلیکیشن شما ارزان تر برایتان طراحی شود و هم کاربران راضی تر باشند. طراحی رابط کاربری های پر زرق و برق چشم کاربران را خسته و آن ها را کلافه می کند.

طراحی رابط کاربری ساده در اپلیکیشن

استفاده از قالب های آماده در طراحی اپلیکیشن

استفاده از قالب ها و تم های آماده به جای طراحی یک قالب جدید برای اپلیکیشن شما، می تواند علاوه بر کاهش هزینه ی ساخت اپلیکیشن در ایران، زمان انتظار برای طراحی را هم کاهش دهد. قالب های آماده ی بسیار متنوعی برای اپلیکیشن ها وجود دارد که برای طراحی اپلیکیشن ارزان می توان از آن ها استفاده کرده و هزینه ها را تا حد زیادی کاهش داد.

توسعه ی تدریجی اپلیکیشن

یکی دیگر از راه های طراحی اپلیکیشن ارزان این است که به توسعه ی تدریجی اپلیکیشن فکر کنید. شما می توانید ابتدا تنها یک نسخه MVP از اپلیکیشنتان را منتظر کرده و با توجه به بازخوردهایی که از کاربرانتان می گیرید، اپلیکیشنتان را مرتب توسعه دهید. MVP مخفف واژه ی Minimum Viable Product  به معنای حداقل محصول قابل ارائه است. در این نسخه شما حداقل ها را در اپلیکیشن خود رعایت کرده و سپس آن را روانه بازار نموده اید. اما نکته این است که این حداقل ها، به خوبی کار کاربران شما را راه می اندازند. برای مثال اگر می خواهید اپلیکیشن سفارش غذا طراحی کنید، کاربر می تواند با استفاده از نسخه MVP به راحتی غذا سفارش داده و آن را دریافت کند، اما ویژگی هایی مثل ثبت نظر هنوز وجود ندارند، زیرا ممکن است طبق استراتژی شما ضروری نباشند! 

طراحی نسخه MVP باعث می شود که شما بتوانید مبلغی کمتر پرداخت کنید. در این صورت حتی اگر شکست بخورید هم خسارت زیادی دامن شما را نخواهد گرفت. شما می توانید این نسخه را به مرور توسعه دهید و ایده هایی را که در ابتدا داشتید، با سنجش رفتار مشتریان و کاربرانتان، آهسته آهسته پیاده کنید. این راهکار می تواند طراحی اپلیکیشن ارزان ولی با کیفیت را مقابل شما قرار دهد.

حداقل و حداکثر هزینه ساخت اپلیکیشن خدماتی

کم کردن هزینه های شکست در طراحی اپلیکیشن

یکی از راهکارهای طراحی اپلیکیشن ارزان این است که هزینه های شکست را کاهش دهید. شما می توانید این کار را با استفاده از روش های مختلفی مثل آزمون کاربری انجام دهید. این آزمون به شما کمک می کند که قبل از انتشار و در مراحل توسعه، باگ های موجود در نرم افزار را شناسایی کرده و حل کنید. در این صورت برای برگشت و اصلاح خطاها بودجه زیادی صرف نمی کنید و بودجه کلی طراحی اپلیکیشن شما ارزان خواهد بود.

کم کردن هزینه های شکست در اپلیکیشن

راهکار های دیگر در طراحی اپلیکیشن

برای طراحی اپلیکیشن ارزان و باکیفیت، راهکارهایی را برای شما عزیزان ذکر کردیم. راهکارهای دیگری نیز وجود دارند که بتوانید اپلیکیشن ارزان قیمتی را طراحی کنید، اما کیفیت اپلیکیشن طراحی شده توسط این راهکارها بسیار پایین خواهد بود. با این حال ما موظف هستیم که این راهکار ها را معرفی کرده و توضیح دهیم، اما توصیه می کنیم که از آن ها استفاده نکنید تا به کسب و کارتان ضربه ای وارد نشود. در صورتی که تمایل به استفاده از این راهکارها دارید، جوانب احتیاط را رعایت بفرمایید.

همکاری با تیم های تازه کار

یکی از راهکارهایی که می توانید به طراحی اپلیکیشن ارزان بپردازید، این است که از تیم های تازه کار کمک بگیرید. کمک گرفتن از این تیم ها می تواند به شما کمک کند که هزینه ی کمتری بپردازید. هر چند باید اطمینان حاصل کنید که اپلیکیشنی که با کمک این تیم ها طراحی کرده اید، ویژگی های کافی را برای شما دارد. برخی از تیم های تازه کار هنوز توانایی و تجربه لازم برای طراحی اپلیکیشن را ندارند و ممکن است در آخر محصول بدی را به شما ارائه کنند. بهتر است ابتدا تعدادی نمونه کار از این تیم ها ببینید و سپس به همکاری یا عدم همکاری با آن ها تصمیم بگیرید. برخی از آن ها علیرغم جوانی می توانند خدمات باکیفیتی را ارائه کنند.

به جز تیم های تازه کار و امثال آن ها، برخی از فریلنسرها نیز می توانند خدمات خوب و ارزان قیمت تری به شما ارائه دهند. شما می توانید آن ها را از طریق انواع سایت های فریلنسری پیدا کنید. در این مورد هم باید مراقب باشید که سایتی که از طریق آن خدمات دریافت می کنید به خوبی از شما پیشتیبانی کند و فریلنسری که انتخاب کرده اید نیز نمونه کارها و رضایت های مناسبی در رزومه ی خود داشته باشد. معمولا استفاده از سایت های فریلنسری تخصصی برای این کار بهتر خواهد بود.

طراحی اپلیکیشن ارزان

طراحی اپلیکیشن ارزان توسط تیم گیتی گت

تیم گیتی گت تحت مدیریت امید کربلایی، برنامه نویس تک انگشتی و کارآفرین برتر ایرانی کار می کند. این تیم بیش از یازده سال است که به طراحی اپلیکیشن و سایت مشغول هست و بیش از هفت سال تجربه مدیریتی دارد. شما می توانید با استفاده از راهنمایی های تیم ما، قابلیت های لازم برای اپلیکیشن خود را انتخاب کنید و سفارش طراحی اپلیکیشن ارزان خود را ثبت نمایید. همکاران ما در گیتی گت تجربه ی پروژه های بسیار موفقی در زمینه طراحی سایت و اپلیکیشن را دارند که می توانید بخشی از آن ها را در قسمت نمونه کارهای سایت ببینید. طراحی اپلیکیشن توسط تیم ما برای شما به بهترین شکل و کیفیت و طبق خواسته های شما انجام خواهد شد. شما بعد از دریافت اپلیکیشنی که سفارش داده اید، مطمئن خواهید بود که محصولی ارزان ولی با کیفیت را به دست آورده اید.

همچنین میتوانید با انتشار اپلیکیشن خود در گوگل پلی و بازار و… از اپلیکیشن خود به روش های مختلف کسب درآمد کنید