عطاری یکی از فروشگاه های جذاب هر بازار است که با عبور از مقابل آن، مدهوش بوها و عطرهایی که از آن ساطع می شوند می شویم. فروشگاه های عطاری سنت ها و جذابیت های قدیمی را نیز زنده نگه می دارند، اما با این حال با یک تکنیک مدرن یعنی طراحی سایت عطاری می توانیم سود بسیار بیشتری به دست آوریم. با توجه به این که بسیاری از مردم دوست دارند از محصولات گیاهی و عطاری استفاده کنند، باید دسترسی را به این محصولات راحت تر کرد. طراحی سایت عطاری از جمله این روش های راحت کردن دسترسی است. در ادامه در خصوص طراحی سایت برای این حوزه بیشتر توضیح داده ایم. 

طراحی سایت عطاری

در گذشته اجداد ما بسیاری از بیماری ها را با استفاده از گیاهان دارویی درمان می کرده اند. به گونه ای که حتی جالب است بدانید با استفاده از گیاهان دارویی از بسیاری از بیماری ها پیشگیری می کرده اند. استفاده از گیاهان دارویی امروزه نیز بسیار در جامعه مورد پسند مردم واقع شده است. چراکه بسیاری از مردم عوارض و اثرات جانبی داروهای شیمیایی را به چشم خود دیده اند و اولویت استفاده از دارو را به گیاهان دارویی داده اند. همین مسئله باعث می شود که در کنار اثرات خوبی که مصرف درست گیاهان دارویی می تواند روی سلامتی مردم داشته باشد، بازار خوبی هم برای عطاران به وجود بیاید. با توجه به گسترش فضای اینترنت و پیشرفت تکنولوژی تقریبا همه کسب و کار ها به سمت فعالیت در این فضا رفته اند. در این مقاله سعی داریم در مورد طراحی سایت عطاری صحبت کنیم.

اهمیت و مزایای طراحی سایت عطاری

تصور کنید در بهترین مکان شهر یک عطاری بسیار بزرگ تاسیس کرده اید و برای تبلیغات و برند سازی برای آن تلاش بسیار زیادی کرده اید. این موضوع باعث می شود که تعداد زیادی مشتری داشته باشید و شاید حتی بتوانید به خوبی محصولات خود را به آن ها بفروشید. این تصورات بهترین اتفاقی است که می تواند در فضای فیزیکی برای کسب و کار شما رخ دهد که البته نه تنها هزینه بسیار زیادی دارد بلکه به نیروی کار زیادی نیز احتیاج دارید و پس از کسر هزینه های جانبی سود خالص شما به طرز چشم گیری کاهش می یابد. حالا تصور کنید که محیطی دارید که می توانید در آن فروش بی شمار به سراسر دنیا داشته باشید. این گوشه ای از مزایای طراحی سایت عطاری است. در ادامه به بررسی بیشتر مزایای طراحی سایت عطاری خواهیم پرداخت.

طراحی سایت عطاری و گیاهان دارویی

فروش بیشتر با مشتریان بیشتر

همانطور که در قسمت قبل نیز به این موضوع اشاره شد شما اگر در بهترین مکان شهر ، بهترین مغازه شهر را برای عطاری خود انتخاب کنید در نهایت تنها می توانید به مردم شهر و دیار خودتان خدمات عطاری را ارائه کنید. در حالی که با طراحی سایت می توانید محدودیت های جغرافیایی را از بین ببرید و محصولات خود را به افراد بسیار بیشتری معرفی کنید. این کار باعث خواهد شد که مشتریان بالقوه شما چندین برابر حالت قبل باشد. با بالا رفتن تعداد مشتریانی که با محصولات و کسب و کار شما آشنا می شوند احتمال خرید آن ها نیز بسیار زیاد می شود. در نتیجه شما با داشتن یک استراتژی بازاریابی درست به عطاری خود رنگ و بوی تازه ای بدهید.

طراحی فروشگاه آنلاین

اعتماد پذیری کاربران

محصولات عطاری به صورت مستقیم با جان و سلامتی افراد در ارتباط است. به همین دلیل است که مشتریان شما باید بتوانند به خوبی به شما اعتماد کنند. در نتیجه شما باید بتوانید به گونه ای به مشتریان خود اطمینان بدهید که نه تنها بهترین محصولات را به آن ها ارائه خواهید کرد بلکه اطلاعات درست و دقیقی نیز از نحوه مصرف و کارکرد آن ها دارید. یکی از راه هایی که شما می توانید همه این کار ها را در کنار هم انجام دهید طراحی سایت عطاری است. با طراحی سایت عطاری می توانید اطلاعات مفیدی در اختیار مشتری های خود قرار دهید که با مطالعه آن ها به این نتیجه می رسند که شما در زمینه کاری خود تخصص کافی را دارید و بهترین محصولات ممکن را به مراجعه کننده های خود تحویل می دهید. 

این موضوع حتی در مراجعه حضوری نیز کاربرد بسیار زیادی دارد. تصور کنید مشتری شما بخواهد صحت اطلاعاتی که شما به او می دهید را بسنجد و یا اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کند. در دنیای امروزه به راحتی می توان حدس زد که احتمالا او از اینترنت و اطلاعات موجود در سایت های مختلف استفاده خواهد کرد. حالا تصور کنید که شما با طراحی سایت عطاری از قبل اطلاعات کاملی در رابطه با همین موضوع و موضوعات مکمل آن منتشر کرده باشید. احتمالا مشتری شما با برخورد به سایت شما به این نتیجه خواهد رسید که شما معتبر هستید و سخنانتان در این زمینه ریشه و منبع علمی دارد و احتمال خرید او از شما بسیار بیشتر خواهد شد.

هزینه بسیار پایین تر طراحی سایت عطاری و امکان بازاریابی بهتر

اگر یک آشنایی کمی هم با هزینه های طراحی سایت داشته باشید احتمالا می دانید که هزینه طراحی سایت عطاری در مقابل هزینه احداث فروشگاه حضوری بسیار پایین تر است. به گونه ای که اگر یک فروشگاه حضوری را تاسیس کرده باشید متوجه خواهید شد که هزینه طراحی سایت به اندازه یکی از هزینه های جانبی آن هم نمی شود. در نتیجه شما با هزینه بسیار پایین تر نه تنها می توانید یک فروشگاه عطاری داشته باشید بلکه می توانید از همه مزایای آن نیز استفاده کنید. در کنار این موضوع شما می توانید از یک مزیت بزرگ به نام بازاریابی دیجیتال نیز استفاده کنید. 

هنگامی که طراحی سایت عطاری را انجام داده باشید به راحتی می توانید با استفاده از روش های مختلف تبلیغاتی سایت خود را تبلیغ کنید و استراتژی های بازاریابی را برای فروش بیشتر روی آن پیاده سازی کنید. هزینه بنر های تبلیغاتی در فضای اینترنت بسیار پایین تر از بیلبوردهای سطح شهر است. چرا که اگر شما بخواهید تبلیغات شما تاثیر گذاری مناسبی روی مردم داشته باشد باید در بهترین مکان های شهر دست به تبلیغ بزنید و این کار هزینه های سرسام آوری خواهد داشت. در حالی که می توانید با هزینه بسیار کمتر سایت خود را در فضای اینترنت تبلیغ کنید و درآمد بسیار بیشتری از آن داشته باشید.

طراحی سایت عطاری

سایت عطاری باید چه امکاناتی داشته باشد؟

استفاده از همه مزایایی که تا به حال بیان شد نیاز دارد که شما زیر ساخت خوبی داشته باشید. زیر ساخت خوب در طراحی سایت عطاری به این معنا است که سایت شما به گونه ای طراحی شده باشد که امکانات لازم برای انواع خدماتی که می خواهید به مشتری ارائه کنید را داشته باشد. البته فراموش نکنید که برای انجام این کار نمی توانید به هر کسی برای طراحی سایت عطاری اطمینان کنید. طراحانی که انتخاب می کنید باید تجربه و تخصص لازم برای قرار دادن امکانات کافی در سایتتان را داشته باشند. 

در نتیجه شما باید به تیمی مراجعه کنید که در این زمینه نه تنها تخصص کافی بلکه سابقه درخشانی هم داشته باشد. یکی از تیم های تخصصی در زمینه طراحی سایت با حدود 11 سال سابقه گیتی گت است. شما با استفاده از خدمات گیتی گت می توانید به بهترین شکل ممکن سایت خود را طراحی کنید و با استفاده از تجربه این تیم به نتایج دلخواه خود برسید. در ادامه به برخی از امکانات لازم که باید در طراحی سایت عطاری به کار برده شود اشاره خواهیم کرد.

امکان جست و جوی پیشرفته 

همانطور که می دانید در زمینه عطاری محصولات بسیار زیادی وجود دارد که هر کدام کارکرد خاص خودشان را دارند. اغلب کاربران سایت شما می دانند که دقیقا به دنبال چه محصولی می گردند. البته ممکن است که فعلا تصمیمی برای خرید آن محصول نداشته باشند و صرفا برای کسب اطلاعات بخواهند آن را پیدا کنند. شما باید در سایت خود این امکان را برای کاربران خود به وجود آورید که به سرعت و با دقت کافی بتوانند محصول مورد نظر خود را پیدا کنند. این موضوع باعث می شود کاربر شما بدون معطلی به خواسته خود برسد و این مسئله شانس خرید کاربر از سایت شما را افزایش می دهد. 

البته همانطور که گفته شد باید به این موضوع توجه داشته باشید که برخی از کاربران تنها برای کسب اطلاعات در مورد محصولات شما به سایتتان مراجعه کرده اند. در نتیجه شما می توانید با استفاده از تولید محتوای جذاب در صفحه محصولات به کاربران خود در کسب این اطلاعات کمک کنید. این مسئله نه تنها نیاز کاربران سایتتان را رفع می کند بلکه باعث می شود آن ها شما را به چشم یک متخصص ببینند.

دسته بندی بهینه محصولات

یکی دیگر از چاره هایی که شما باید برای تعداد زیاد محصولات خود بیندیشید دسته بندی آن ها است. شما با دسته بندی درست محصولات خود به کاربر این اجازه را خواهید داد که در دسته ها و زیر دسته های مختلف به صورت هر چه دقیق تر به دنبال محصول مورد نظر خود بگردد. در نتیجه هر چه دسته بندی شما دقیق تر و بهینه باشد کاربر با تجربه لذت بخش تری می تواند محصولات مورد نظر خود را پیدا کند.

گالری ویدیو

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در استفاده از گیاهان دارویی و محصولات عطاری وجود دارد ، نحوه استفاده از آن ها است. این موضوع بسیار با اهمیت است که کاربران شما را به چشم کسی ببینند که در همه مراحل خرید تا استفاده از محصول در کنارشان هستید. در نتیجه بسیار با اهمیت است که شما بخشی را در سایتتان داشته باشید که به کاربران طرز استفاده و استعمال محصولاتتان را یاد بدهید.

راه اندازی مغازه عطاری از صفر تا صد

درگاه پرداخت آنلاین

تصور کنید به عنوان کاربر وارد یک سایت عطاری شده اید و در زمینه محصولی که می خواهید اطلاعات کافی را کسب کرده اید. پس از انتخاب محصول و دریافت مشاوره از تیم پشتیبانی سایت می خواهید محصول مورد نظر را خریداری کنید. کمترین توقع شما این است که سایت مورد نظر درگاه پرداخت معتبر داشته باشد که شما بتوانید در سریع ترین و امن ترین حالت ممکن محصول را خریداری کنید. در نتیجه بسیار با اهمیت است که برای کاربر این امکان را به وجود آورید که بتواند با چند کلیک ساده خرید خود را نهایی کند.

سرعت سایت

احتمالا این مسئله را شما نیز می پذیرید که اساس دنیای امروز را سرعت تشکیل می دهد. سرعت در دنیای امروز بسیار با اهمیت است و همه مردم می خواهند که در سریعترین حالت ممکن به همه خواسته های خود برسند. این موضوع در فضای دیجیتال و اینترنت نیز وجود دارد. کاربران شما می خواهند که در کمترین زمان ممکن به خواسته های خود برسند. سایت شما باید به حدی سریع باشد که کاربر تجربه خوبی از گشت و گذار در آن داشته باشد. با توجه به مسئله سرعت در عصر کنونی شما باید به سریع ترین روش ممکن کاربر را به خواسته هایش برسانید و در این موضوع ثانیه ها نیز با اهمیت هستند چرا که اگر حوصله کاربر را سر ببرید احتمالا دیگر به سایت شما سر نخواهد زد و یک مشتری بالقوه را ممکن است برای همیشه از دست بدهید.

راه های ارتباطی و تماس با ما

در طراحی سایت عطاری بسیار با اهمیت است که شما راه های ارتباطی خود را در بخشی جدا و در دسترس مخاطب قرار دهید. به همین دلیل است که شما در طراحی سایت عطاری نه تنها  باید بخشی به عنوان تماس با ما در سایت خود تعبیه کنید بلکه باید آدرس شبکه های اجتماعی خود را به صورت آیکون در دسترس کاربر قرار دهید. این کار باعث می شود که کاربر بتواند با یک کلیک ساده به شبکه های اجتماعی شما متصل شود و از آن ها دیدن کند. رفتن کاربر به شبکه های اجتماعی شما نه تنها باعث می شود که به شما اعتماد کند بلکه احتمال دارد کاربر شما را در این شبکه ها دنبال کند که این موضوع وفادار کردن او را برای شما بسیار ساده تر می کند.

جمع بندی 

در این مقاله سعی کردیم پیرامون طراحی سایت عطاری همه اطلاعات مفید را در اختیار شما قرار دهیم. مزایای طراحی سایت عطاری را برای شما بیان کردیم. البته همانطور که در متن نیز اشاره شد شما باید کار طراحی سایت عطاری را به افراد حرفه ای و با تجربه واگذار کنید. چرا که اگر نتوانید سایت خوبی طراحی کنید ، به گونه ای که سایت شما از امکانات خوبی بهره نبرد نمی توانید از مزایای آن نیز استفاده کنید.

نمونه سایت عطاری