در گذشته تصور اکثر افراد از تبلیغات، تبلیغات تلویزیونی بود! شما نهایتاً می‌توانستید تبلیغات را دور چمن‌های استادیوم و تراکت‌های خیابانی و … ببینید. اولین بار که در شبکه‌های اجتماعی برخی از اینفلوئنسرها به تبلیغات پرداختند، افکار عمومی نسبت به آن‌ها جبهه گرفتند. با گذشت زمان تبلیغات به عنوان یکی از ارکان اساسی هر کسب و کاری به شمار می‌آید. تبلیغات در فضای مجازی بسیار رونق پیدا کرده و حتی طراحی سایت تبلیغاتی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. اگر دوست دارید در مورد این که طراحی سایت تبلیغاتی چطور به کسب و کارها کمک می‌کند و برای صاحب خود نیز درآمد به دست می‌آورد، همراه ما تا پایان این مقاله باشید.

طراحی سایت تبلیغاتی


طراحی سایت تبلیغاتی یکی از پر طرفدارترین درخواست‌هایی است که به تیم‌های طراحی سایت ارائه می‌شود. سایت‌های تبلیغاتی درآمد بسیار زیادی دارند. هم در ایران و هم در دنیا، نمونه‌های مختلف و موفقی از طراحی سایت تبلیغاتی وجود دارد. سایت‌های تبلیغاتی هم برای افراد آگهی دهنده و هم کسانی که به دنبال آگهی خاصی هستند و هم برای صاحب سایت، منافع زیادی دارند. در این مطلب قصد داریم به طور کامل با سایت‌های تبلیغاتی آشنا شویم و در مورد ویژگی‌ها و مزایای آن‌ها صحبت کنیم. برای داشتن اطلاعات کامل در خصوص طراحی سایت تبلیغاتی و نحوه ساز و کار و درآمدزایی آن‌ها تا پایان مقاله همراه ما باشید.

طراحی سایت تبلیغاتی

طراحی سایت تبلیغاتی

سایت تبلیغاتی چیست؟

قبل از این که با طراحی سایت تبلیغاتی آشنا شویم، لازم است که کمی در مورد خود سایت‌های تبلیغاتی صحبت کنیم. سایت‌های تبلیغاتی نوعی واسطه بین افرادی که برای کسب و کارشان تبلیغ می‌کنند و افرادی که به آن کسب و کار نیاز دارند است. این نوع سایت، تبلیغات را از صاحبان کسب و کار یا کالا دریافت می‌کنند و به دست افرادی که به آن تبلیغات نیاز دارند می‌رسند. سایت‌های تبلیغاتی انواع مختلفی دارند. نکته مشترک در همه‌ی آن‌ها این است که بازدیدکنندگان بالایی دارند. در واقع بدون بازدیدکننده زیاد، نمی‌توان گفت که این سایت‌ها می‌توانند مسئولیت تبلیغاتی خود را درست به انجام برسانند.
طراحی سایت تبلیغاتی در واقع جای روزنامه‌ها و نشریه‌های پرطرفدار سابق را گرفته است. این نشریات طرفداران و خواننده‌های زیادی داشتند و به همین دلیل تبلیغاتی که در آن‌ها چاپ می‌شد بازدیدکنندگان بیشتری نیز داشت. بدیهی است که هر چه میزان بازدیدکنندگان و مخاطبان آن نشریه و روزنامه بیشتر بود، هزینه‌ی بیشتری بابت درج آگهی نیز دریافت می‌کرد. امروزه نیز سایت‌ها دقیقاً به میزان بازدیدکننده ای که دارند، هزینه برای درج آگهی‌ها دریافت می‌کنند. البته روش‌های دیگری نیز برای درآمدزایی از طراحی سایت تبلیغاتی وجود دارد که در ادامه آن‌ها را با شما مطرح می‌کنیم.

انواع طراحی سایت تبلیغاتی

همان طور که گفتیم سایت‌های تبلیغاتی انواع مختلفی دارند. برخی از این سایت‌ها، مثل دیوار و شیپور هستند. این سایت‌ها ترافیک بسیار بالایی دارند و آگهی‌های مختلفی در زمینه‌های مختلف منتشر می‌کنند. تبلیغاتی که کسب و کارها در این سایت‌ها انجام می‌دهند، بسیار پربازده است. بسیاری از کسب و کارها محصولات خود را در دیوار و شیپور آگهی می‌کنند تا مردم از آن‌ها خرید کنند. البته علاوه بر کسب و کارها، مردم اجناسی که به آن‌ها نیاز ندارند نیز در دیوار آگهی می‌کنند و می‌فروشند. سایت‌های دیوار و شیپور، در همه‌ی زمینه‌ها به کار می‌پردازند. در این سایت‌ها می‌توانید از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را پیدا کنید و خریداری کنید.
برخی از سایت‌های دیگر نیز به روش‌های دیگر کار تبلیغات را انجام می‌دهند. برای مثال تنها در زمینه وام‌ها فعالیت می‌کنند و آگهی‌های وام را به نمایش می‌گذارند. افرادی که به دنبال وام هستند نیز به صورت خاص به این سایت‌ها مراجعه می‌کنند. سایت‌های تبلیغاتی دیگری در زمینه خودرو، منزل و … نیز وجود دارند که با درج آگهی‌های تبلیغاتی تخصصی در یک زمینه خاص کسب درآمد می‌کنند.
نوع سومی از طراحی سایت تبلیغاتی نیز وجود دارد. در این نوع سایت‌ها با تولید محتوا در زمینه‌ی خاصی، مثلاً تالار عروسی، سایت را طراحی می‌کنند و بعد از جذب تعداد زیادی بازدیدکننده، به گرفتن تبلیغات در زمینه تالار عروسی به صورت‌های مختلف مشغول می‌شوند. نوع دیگر نیز به این شکل است که با درج مطالب کلیک خور و پربازدید در سایت، برای مثال اخبار مهم روز، جملات قصار و مناسبتی و… ، بازدیدکننده‌های زیادی به دست می‌آورند. سپس با اتکا به این بازدیدکنندگان تبلیغات مختلف از کسب و کارهای مختلف دریافت می‌کنند. حتماً بنرهای زیاد و در اندازه‌های مختلف را در گوشه کنار چنین سایت‌های دیده اید که هر یک به تبلیغ یک موضوع مشغول هستند.

انواع طراحی سایت تبلیغاتی

طراحی سایت آگهی و نیازمندی

روش کسب درآمد از سایت های تبلیغاتی

بدون شک قبل از این که تصمیم به طراحی سایت تبلیغاتی بگیرید، به درآمد آن و روش های کسب درآمد از آن فکر کرده اید. با این حال ممکن است برخی از این راه ها را ندانید. به همین دلیل در این بخش از مطلب، به توضیح این نکته می پردازیم که چطور می توان با طراحی سایت تبلیغاتی کسب درآمد کنید.
یکی از این روش ها که ساده ترین و قابل حدس ترین است، این است که از افرادی که قصد درج آگهی و یا تبلیغات در سایت شما را دارند، هزینه دریافت کنید. این هزینه می تواند به صورت پله ای افزایش پیدا کند. برای مثال داشتن جایگاه برتر آگهی یا تبلیغ در میان تبلیغات دیگر، باعث می شود که هزینه بیشتری دریافت کنید. گاهی اوقات درج کردن آگهی با رنگ متفاوت نیز یکی از آپشن های شما برای تبلیغ کننده است که باعث می شود درآمد بیشتری به شما برسد. برای مثال اگر در سایت دیوار آگهی ثبت کرده باشید، آپشن هایی مثل برچسب فوری و یا نردبان که آگهی را به شکل متمایزی درج می کند، باعث بیشتر شدن هزینه آگهی می شود.
روش سوم درآمد از طراحی سایت تبلیغاتی این است که اطلاعاتی که دارید بفروشید! ردپاهایی که افراد با حضور خود در سایت شما برجای می گذارند، در دنیای دیجیتال اهمیت زیادی دارد. برای مثال ممکن است شما تجربه کرده باشید که بعد از بازدیدی که از یک محصول در یک سایت کرده اید، آن محصول مرتب به صورت تبلیغ در سایت های مختلف دیگر به شما نمایش داده می شود! این در واقع به دلیل همان اطلاعاتی است که آن سایت از شما به سایت های دیگر فروخته است. این اطلاعات اهمیت زیادی برای سایت های مختلف دارند، به همین دلیل درآمد بسیار زیادی از این روش نصیب سایت های تبلیغاتی و آگهی می شود.

چگونه درآمد خود از طراحی سایت تبلیغاتی را افزایش دهیم؟


همان طور که احتمالا متوجه شده اید، مهم ترین جنبه در افزایش درآمد سایت های تبلیغاتی این است که تعداد بازدیدکنندگان سایت بالا باشد.هرچه میزان افرادی که از سایت شما بازدید می کنند بیشتر باشد، می توانید تعرفه بالاتری را برای تبلیغات پیشنهاد کنید. برای این که تعداد بازدیدکنندگان را افزایش دهید، روش های متنوعی پیش شما وجود دارد.
بهینه سازی سایت، به روز رسانی مرتب محتواها، درج محتواهای جدید و پر طرفدار، ایجاد بک لینک، تحلیل مداوم رقبا، درج محتواهای اختصاصی، استفاده از شبکه های اجتماعی، ترفندهای مختلف مارکتینگ مانند ایمیل مارکتینگ، محتواهای خوشه ای و طولانی و … از جمله این روش ها هستند. بدیهی است که برای استفاده از این روش ها ابتدا باید یک تیم طراحی سایت تبلیغاتی حرفه ای و با تجربه را انتخاب کنید. بعد از طراحی یک سایت حرفه ای نیز باید مسائل ذکر شده را به دقت پیاده کنید که در مراحل بعدی قرار می گیرد.

طراحی سایت تبلیغاتی و تمام ویژگی های آن

طراحی سایت تبلیغاتی و ویژگی های آن

ویژگی های طراحی سایت تبلیغاتی

همان طور که گفتیم طراحی سایت تبلیغاتی نیاز به یک تیم حرفه ای دارد. حال سوال این است که از کجا تشخیص دهیم این تیم حرفه ای امکانات کافی را برای سایت شما طراحی کرده است؟ در این بخش از مقاله ما برای شما عزیزان توضیح می دهیم که چه نکاتی باید در سایت شما رعایت شده باشند تا با بررسی آن ها بتوانید اطمینان حاصل کنید که سایت شما در بهترین شرایط قرار دارد. توجه کنید که برخی سایت ساز ها به صورت رایگان برای شما عزیزان اقدام به طراحی سایت می کنند و یا پول کمی دریافت می کنند. این سایت سازها معایب بسیار زیادی دارند و نمی توانید برای کسب درآمد پایدار در طولانی مدت به آن ها تکیه کنید.

امنیت بالای سایت

یکی از مهم ترین نکات در طراحی سایت تبلیغاتی این است که امنیت آن به خوبی رعایت شده باشد. زمانی که درآمد شما به اندازه کافی افزایش پیدا کند، بسیاری از افراد قصد هک کردن سایت شما را خواهند کرد. به طور کلی نیز در فضای اینترنتی خطراتی سایت شما را تهدید می کند. این که امنیت سایت خود را با استخدام یک تیم طراحی حرفه ای تامین کنید اهمیت دارد، اما پشتیبانی آن نیز در طول زمان اهمیت دارد.

سرعت بالای لود شدن صفحات سایت

از مهم ترین ویژگی های هر سایتی، اعم از سایت تبلیغاتی، این است که سرعت بالایی داشته باشد. سرعت بالای سایت چیزی است که همه ی مخاطبین از سایتی که از آن بازدید می کنند انتظار دارند. اگر بالا آمدن صفحات مختلف سایت شما طول بکشد، نمی توانید انتظار داشته باشید که کاربران زیادی را جلب کنید. همان طور که در بخش های قبلی اشاره کردیم، تعداد بازدیدکنندگان سایت تبلیغاتی نقشی کلیدی در درآمد شما از آن دارد. سرعت پایین رضایت کاربران را کاهش داده و بازدیدکنندگان شما را کم می کند.

انتخاب تم مناسب برای سایت تبلیغاتی

نکته مهم دیگر در طراحی سایت تبلیغاتی این است که تم مناسبی برای آن انتخاب شده باشد. اگر در زمینه خاصی فعالیت تبلیغاتی می کنید، باید این نکته را در قالب سایت نیز منعکس کنید. هارمونی رنگ ها و المان های مختلف در طراحی سایت تبلیغاتی نیز بسیار اهمیت دارد. در واقع تیم طراحی سایت تبلیغاتی شما باید از لحاظ گرافیکی نیز نمونه کارهای مناسبی داشته باشد.

بخش محتوا و وبلاگ

طراحی بخش محتوا و وبلاگ برای سایت های تبلیغاتی اهمیت زیادی دارد. باید بتوانید با ارائه محتواهای به روز، مورد نیاز و حرفه ای و حتی الامکان اختصاصی، مخاطبان را به خود جلب کنید. سایت های تبلیغاتی باید بتوانند همواره مطالب به روز داشته باشند تا مخاطبان را به خود جلب کنند. نکات خاصی در تولید محتواهای سایت های تبلیغاتی وجود دارد که باید با رعایت آن ها محتوا تولید کنید. سعی کنید این کار را به متخصصان آن بسپارید.

طراحی سایت تبلیغاتی خود را به کدام تیم بسپاریم؟

همان طور که گفتیم بالا آوردن یک سایت تبلیغاتی نیاز به دقت و حساسیت های بالایی دارد؛ بنابراین شما باید یک تیم حرفه ای را برای طراحی سایت تبلیغاتی خود انتخاب کنید. بررسی سوابق و نمونه کارهای یک تیم طراحی سایت، می تواند به شما در مورد صحت انتخاب خود اطمینان بدهد. گرافیک مناسب، امنیت بالا، سرعت بالا و دقت در مسائل کسب و کاری چیزی است که شما باید از یک تیم طراحی سایت حرفه ای انتظار داشته باشید. در بالا نیز اشاره کردیم که نباید از سایت سازها استفاده کنید، زیرا امکاناتی که فراهم می کنند بسیار ابتدایی و غیر حرفه ای است.

تیم حرفه ای طراحی سایت تبلیغاتی

تیم طراحی سایت حرفه ای برای سایت تبلیغاتی

تیم گیتی گت با بیش از 11 سال سابقه برنامه نویسی و 7 سال سابقه مدیریتی، قادر است که به شما در طراحی سایت تبلیغاتی خود کمک کند. شما می توانید با بررسی نمونه کارهای تیم ما در بخش نمونه کارهای سایت با کار ما بیشتر آشنا شوید. در صورتی که نیاز به مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص طراحی سایت خود دارید نیز می توانید با ما مشورت کنید. کارشناسان ما با سال ها تجربه کار حرفه ای می توانند در خصوص انواع طراحی سایت و اپلیکیشن به شما کمک کنند.
جمع بندی نکات طراحی سایت تبلیغاتی
طراحی سایت تبلیغاتی یکی از روش های کسب درآمد از طریق اینترنت است. در حال حاضر سایت های بسیار زیادی از طریق تبلیغات درآمد به دست می آورند و در زمینه های مختلف فعالیت می کنند. برای مثال سایت های دیوار و شیپور نیز به عنوان تبلیغات فعالیت می کنند. برخی سایت ها هم در زمینه های تخصصی مثل وام، خودرو، اجاره ویلا و آپارتمان و … کار می کنند. در این مقاله در مورد روش های درآمدزایی از سایت های تبلیغاتی و انواع سایت تبلیغاتی صحبت کردیم. سپس در خصوص ویژگی های مختلف یک سایت تبلیغاتی که باعث بهبود کیفیت آن می شوند صحبت کردیم. در پایان تیم گیتی گت را به عنوان یک تیم حرفه ای طراحی سایت برای شما عزیزان معرفی کرده ایم. امیدواریم نکات این مقاله به پیشرفت شما در کسب و کارتان کمک کرده باشد.