صنعت گردشگری هر روز در حال پیشرفت است. آژانس‌های هواپیمایی یا باید به دنبال راهی برای درخشش بیشتر باشند و یا این کار را برای همیشه کنار بگذارند. برنامه‌ها و وب‌سایت‌های زیادی هستند که باعث انقلابی در نحوه برنامه‌ریزی و رزرو بلیت برای سفرها شده‌اند. طراحی سایت آژانس هواپیمایی باید بر اساس معیارهای روز و درخواست‌های مشتریان صورت گیرد.


اغلب گردشگران انتظار دارند بتوانند با یک جستجو در سایت آژانس هواپیمایی اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند. آن‌ها اغلب قبل از خرید، یک مرور کلی بر اطلاعات مقصد خواهند داشت. اگر وب‌سایت به شکلی طراحی شده باشد که اطلاعات آن قابل دسترس بوده و برای هر نوع کاربری مناسب باشد، هر روز بازدیدهای بیشتری را از تجربه خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه طراحی سایت این حوزه با ما همراه شوید.

طراحی سایت آژانس هواپیمایی

اهمیت طراحی سایت آژانس هواپیمایی چیست؟

طراحی سایت آژانس هواپیمایی

قلب هر تجارت و کسب و کاری مشتریان آن هستند و این افراد به شکل‌های مختلفی به وب‌سایت شما وابستگی دارند. آژانس‌های هواپیمایی تجارت‌هایی هستند که نیاز به یک وب‌سایت کاربرپسند دارند؛ اما نکته مهم این است که خوب درک کنید چرا شما به طراحی سایت برای آژانس هواپیمایی نیاز دارید.


هر فردی که به دنبال برنامه‌ریزی برای سفر است از اینترنت برای دریافت اطلاعات لازم استفاده می‌کند؛ بنابراین خودتان می‌توانید فکر کنید که داشتن یک وب‌سایت موردپسند کاربران می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد یا نه. وب‌سایتی که طراحی می کنید، باید تمام اطلاعات مهمی که ممکن است یک کاربر نیاز داشته باشد، فراهم سازد.

مزایای طراحی سایت آژانس هواپیمایی

مزایای طراحی سایت آژانس هواپیمایی

چرا به یک وب‌سایت برای آژانس هواپیمایی خود نیاز داریم؟

با توجه به اهمیت صنعت گردشگری و با در نظر گرفتن اینکه امروزه اغلب کاربران تهیه بلیت و دیگر کارهای خود را از طریق اینترنت انجام می‌دهند، طراحی سایت برای کسب‌وکار شما اهمیت زیادی دارد. در ادامه می‌خواهیم به چند مورد از دلایلی که موجب می شود شما به یک سایت برای آژانس هواپیمایی خود نیاز داشته باشید، اشاره کنیم.

 • جذب مشتریان جدید: یک وب‌سایت چشمگیر و مناسب کمک می‌کند توجه مخاطبان را به سمت خود جلب کرده و مشتریان بیشتری جذب کنید. در واقع دلیل اصلی بیشتر مشتریانی که دارید، وب‌سایت شما است.
 • پیدا کردن و رزرو آسان تورها: یک راه آسان و سریع برای پیدا کردن انواع تورها و بلیط‌های هواپیمایی وب‌سایت شما است؛ زیرا اکثر مخاطبین هدف شما افرادی هستند که بر اساس فناوری‌های روز زندگی می‌کنند و وب‌سایت برای همه آنها مناسب خواهد بود.
 • معرفی تمام خدمات شما به کاربران: یک وب‌سایت جذاب و زیبا می‌تواند تمام سرویس‌هایی که شما در کسب‌وکار خود ارائه می دهید را به مشتریان معرفی کند. در واقع شما می‌توانید تمام نیازمندی‌های یک برنامه سفر را به صورت خلاصه در وب‌سایت خود معرفی کرده و ارائه کنید.
 • به سادگی می‌توانید تخفیف‌های جدید را معرفی کنید: وب‌سایت شما منبع خوبی برای اطلاع‌رسانی در مورد تمام تخفیف‌های تازه‌ای است که در آژانس هواپیمایی خود اعمال کرده‌اید. شما می‌توانید از طریق این وب‌سایت به طور رایگان برای آژانس هواپیمایی خود تبلیغ کنید. اگر طراحی سایت آژانس هواپیمایی به خوبی صورت گرفته باشد، در معرفی کسب‌وکار خود به افراد دیگر بسیار موفق خواهید بود.
نکات مهم در طراحی سایت آژانس هواپیمایی

اهمیت نام دامنه در طراحی سایت آژانس هواپیمایی

انتخاب نام دامنه برای آژانس هواپیمایی

قدم اول در طراحی سایت برای یک آژانس هواپیمایی انتخاب نام ساده و قابل درکی است که کاربر بتواند به راحتی آن را به یاد بیاورد. یک نام دامنه مناسب همیشه اولین چیزی است که باید در زمان طراحی سایت آژانس هواپیمایی در نظر داشته باشید. علت این امر آن است که اولین بازخورد کاربر در زمان بازدید از سایت شما روی سئو سایت و شناخته شدن برند تأثیر می‌گذارد. برای انتخاب نام دامنه چند نکته را در نظر داشته باشید:

 • نام دامنه انتخابی شما باید بسیار ساده باشد و کاربر بتواند آن را به راحتی به یاد بیاورد.
 • بهتر است نام دامنه انتخابی شما با com. یا org. خاتمه یابد.
صفحات در طراحی سایت آژانس هواپیمایی

اهمیت انتخاب قالب در طراحی سایت آژانس هواپیمایی

سایت آژانس هواپیمایی باید شامل چه صفحه‌هایی باشد؟

قبل از اینکه به سراغ طراحی سایت آژانس هواپیمایی برویم، باید در ابتدا درک کاملی از ویژگی‌های اصلی یک وب‌سایت گردشگری و نقش آن داشته باشید. در ادامه به مهم‌ترین صفحه‌ها و مشخصه‌هایی که در طراحی سایت آژانس هواپیمایی مورد نیاز است، می‌پردازیم:

 • صفحه اصلی: صفحه خانه یا homepage اغلب شامل تصویری رؤیایی است که کاربر را به یک سفر خیالی می‌برد. این تصویر باعث ماندگاری برند شما در ذهن مخاطب خواهد شد.
 • صفحه خدمات: این بخش صفحه‌ای است که شما در در آن تورها، پکیج‌ها و خدمات دیگری که برای گردشگران و مسافران فراهم می‌سازید را معرفی می‌کنید. در این صفحه باید اطلاعات اصلی از جمله قیمت و بلیط‌های باقی مانده معرفی شود.
 • صفحه پرسش‌های متداول: در این صفحه باید به سؤالاتی که اغلب گردشگران دارند، پاسخ دهید. این کار باعث ایجاد رابطه قوی میان شما و مخاطبتان می‌شود.
 • صفحه در مورد ما: در این بخش باید به گردشگران توضیح دهید شما که هستید، چه کاری انجام می‌دهید و در مورد نقش خود در ارائه خدمات به مسافرین توضیح دهید.
 • صفحه ارتباط با ما: این صفحه باید راه ارتباط مستقیمی با شما باشد. در این بخش یک فرم تماس، راه‌های ارتباطی و مدت زمانی که کاربر باید برای دریافت پاسخ منتظر بماند ، قرار داده می شود.
 • صفحه نظرات: نظر کاربران دیگر برای موفقیت برند شما اهمیت زیادی دارد. اغلب گردشگران قبل از خرید مروری بر نظرات کاربران دیگر دارند. می‌توانید در این صفحه تصاویری از کاربرانی که رضایت داشته و لبخندی بر لب دارند، قرار دهید.
طراحی سایت آژانس هواپیمایی با وردپرس
طراحی سایت آژانس هواپیمایی با وردپرس

نحوه طراحی سایت آژانس هواپیمایی با وردپرس

برای طراحی سایت آژانس هواپیمایی می‌توانید از افرادی که در این کار تخصص و تجربه دارند، کمک بخواهید؛ اما اگر خودتان قصد انجام این کار را دارید از اطلاعاتی که در ادامه برای شما آورده می شود، کمک بگیرید. می‌توانید با مشاهده سایت‌های مرتبط دیگر ایده‌هایی دریافت کنید.

 • انتخاب نام دامنه: در ابتدا باید برای دامنه سایت خود نام انتخاب کنید. این نام به بازدیدکنندگان امکان دسترسی به سایت شما را می‌دهد.
 • انتخاب هاست: هاست جایی است که شما وردپرس و دیگر قابلیت‌های افزوده شده به وب‌سایت خود را در آن نصب می‌کنید. زمانی که برای هاست مورد نظر خود ثبت‌نام کردید، یک ایمیل خوش-آمدگویی برای شما ارسال می‌شود.
 • نصب وردپرس: بعد از ورود به حساب کاربری هاست، وارد سی پنل شوید و بعد روی گزینه وردپرس در بخش auto-installers کلیک کنید. بعد از نصب وردپرس می‌توانید سایت خود را ببینید.
 • نصب المنتور: المنتور تا حد زیادی روند ساخت وب‌سایت وردپرس را آسان می‌کند. می‌توانید وب‌سایت خود را ساده، سریع و کارآمد بسازید.
 • انتخاب قالب: گام بعدی در طراحی سایت آژانس هواپیمایی انتخاب قالب مناسب برای سایتتان است.
 • شخصی‌سازی قالب: بعد از دانلود و نصب قالب، می‌توانید با قابلیت‌های ویرایش، هر بخش از وب‌سایت طراحی شده را مطابق با نیازهای خود تغییر دهید.
 • انتشار وب‌سایت: بعد از کامل کردن طراحی و تغییرات، حالا نوبت انتشار سایت می‌رسد. روی آیکون preview کلیک کنید و اگر از نتیجه راضی بودید، Have a Look را انتخاب کنید.
مزایای طراحی سایت آژانس هواپیمایی

مزیت داشتن سایت برای آژانس هواپیمایی

مزایای داشتن سایت برای آژانس‌های هواپیمایی

بسیاری از کسب و کارها به یک وب‌سایت نیاز دارند. اگر شما برای آژانس هواپیمایی خود سایت طراحی نکرده‌اید و نمی‌دانید داشتن سایت می‌تواند چه مزایایی برای کسب‌وکار شما داشته باشد، با ما همراه شوید. اینجا درباره اهمیت طراحی سایت آژانس هواپیمایی با هم صحبت می‌کنیم.

 • در دسترس‌بودن: حضور در فضای آنلاین به تجارت شما امکان در دسترس‌بودن بیشتری را می‌دهد. هر کس که به دنبال خدمات خاصی باشد، آن را در اینترنت جستجو می‌کند. در واقع وب‌سایت شما دریچه معرفی کسب و کارتان به دنیای دیجیتال است.
 • شخصی‌سازی برند: وب‌سایت شما این شانس را فراهم می‌کند تا برند خود را شخصی‌سازی کنید و هر طور که دوست دارید به مخاطبین معرفی کنید. در واقع شما پرتالی دارید که همه چیز در مورد برند و خدماتتان در آن توضیح داده شده است.
 • استفاده از تأثیر محتوای بصری: مشخص است که تأثیر تصاویر بیشتر از متن‌ها است. محتوای بصری مانند تصاویر و فیلم‌ها توجه بیشتری را جلب می‌کنند.
 • موتور رزرو آنلاین: مهم نیست که آژانس هواپیمایی شما کوچک باشد یا بزرگ، سیستم‌های مدیریت رزرو باعث می‌شوند کنترل بهتری روی روند رزرو بلیط ها داشته باشید. بخش رزرو به کاربر اجازه می‌دهد از قبل بلیط مورد نظر خود را خریداری کند.
 • رشد کسب‌وکار: با داشتن یک وب‌سایت، کسب‌وکار شما معتبرتر به نظر می‌رسد. کاربر می‌تواند با زحمت کم، انتخاب مناسبی داشته باشد. نتیجه تمام این‌ها زیاد شدن مشتریان و رشد کسب‌وکار شما است.

چه فردی برای طراحی سایت مناسب است؟

شکی نیست که شرکت در دنیای دیجیتال به نفع شما و کسب و کارتان خواهد بود. افراد زیادی هستند که می‌توانند این کار را برای شما انجام دهند؛ اما برای طراحی سایت آژانس هواپیمایی باید فرد مطمئنی را پیدا کنید. در اینجا مواردی که باید برای انتخاب طراح سایت در نظر داشته باشید، آورده شده است:

 • کسی که برای شناخت شما زمان می‌گذارد: یک طراح خوب باید برای شناخت شما، کسب‌وکار شما ، مشتریان و اهداف بازارتان وقت بگذارد؛ در نتیجه این کار می‌تواند وب سایتی را طراحی کند که شما را از جایی که در آن هستید به جایی که در ذهن دارید، برساند.
 • کسی که بتواند طولانی مدت با شما همکاری کند: شما مرتباً نیاز به ایجاد تغییراتی در وب‌سایت خود خواهید داشت؛ لذا داشتن رابطه با طراح سایت می‌تواند انجام این تغییرات را ساده‌تر سازد.
 • کسی که به شما اطلاعات کلیدی سایتتان را بدهد: عمر وب‌سایت شما نباید به طراح آن وابسته باشد. باید این کار توسط فردی انجام شود که به شما اطلاعات دامنه، هاست و نام کاربری و رمز عبور را بدهد.
 • ببینید طراح سایت چطور می‌تواند با شما در ارتباط باشد: برخی از طراحان تنها از طریق ایمیل به پرسش‌های شما پاسخ می‌دهند؛ در نتیجه برای مدیریت پروژه و پیشرفت کار نیاز به ارسال و دریافت ایمیل‌های زیادی خواهید داشت و این امر می‌تواند سخت و زمان‌بر باشد؛ اما برخی از طراحان به شما اجازه می‌دهند به صورت حضوری با هم ملاقات داشته باشید و صحبت کنید؛ در نتیجه مطمئن شده که تمام خواسته‌های شما در پروژه اعمال می‌شوند.
بهترین متخصصان طراحی سایت آژانس هواپیمایی

متخصصان برتر طراحی سایت آژانس هواپیمایی

چرا باید برای طراحی سایت از یک گروه حرفه‌ای کمک بگیریم؟

یک طراح ماهر تأثیر بسیار زیادی در موفقیت کسب‌وکار شما دارد. استخدام یک طراح وب حرفه ای نشان‌دهنده سرمایه‌گذاری اصولی در کار و کاهش ریسک‌های موجود است. ما به شما تضمین می‌دهیم با کمک گرفتن از مجموعه ما به آنچه می‌خواهید برسید. در ادامه به چند مورد از دیگر مزایای کمک گرفتن از گروه حرفه‌ای ما برای طراحی سایت آژانس هواپیمایی اشاره می کنیم:

 • می‌توانید سایت خود را مطابق با آخرین تکنولوژی پیش ببرید: اگر طراح سایت نباشید، اطلاعات شما به روز و بر اساس جدیدترین استانداردها نیست. این کمبود اطلاعات می‌تواند برای سایت شما مشکل‌ساز باشد.
 • تضمین دردسترس بودن سایت: اگر سایت را خودتان طراحی کرده باشید، ممکن است بعد از چند ماه ارورهایی را در آن مشاهده کنید. این اتفاق بیشتر زمانی می‌افتد که شما بدون استفاده از ابزارهای حرفه‌ای وب‌سایت خود را ساخته باشید.
 • طراحان حرفه ای خلاق‌تر هستند و طرح‌های بهتری دارند: اگر به دنبال وب‌سایتی منحصربه‌فرد هستید، طراحان مبتدی نمی توانند به شما در این زمینه کمکی کنند؛ چراکه آنها تجربه و خلاقیت لازم را ندارند؛ لذا باید از افراد کارکشته کمک بگیرید.
 • افراد حرفه‌ای سرعت بیشتری دارند: طراحی سایت کار سختی است و نیاز به زمان زیادی دارد، به خصوص وقتی که می‌خواهید چند ابزار مختلف را با هم ترکیب کرده و با آن‌ها سایتی ایمن را راه‌اندازی کنید. اطمینان از اتفاق افتادن تمام این‌ها فقط به نرم‌افزار شما بستگی نداشته، بلکه نیاز به دانش و تجربه زیادی وجود دارد.
مهم ترین صفحات در طراحی سایت آژانس هواپیمایی

صفحات لازم در سایت آژانس هواپیمایی

کلام آخر

صنعت گردشگری در دهه اخیر روند رشد افزایشی را تجربه کرده است. یکی از دلایل پایداری این رشد، ظهور وب‌سایت‌های گردشگری و آژانس‌های هواپیمایی آنلاین است. یک وب‌سایت خوب آژانس هواپیمایی به مخاطب کمک می‌کند اطلاعات مورد نیاز خود را به سادگی دریافت کند و این موضوع عامل موفقیت تجارت شما نیز خواهد شد.


موفق بودن یک کسب‌وکار بر اساس تعداد افرادی که جذب آن شده، سنجیده می‌شود. با طراحی سایت آژانس هواپیمایی می‌توانید پلتفرم بهتری را داشته باشید و از طریق آن در مورد کسب‌وکار خود اطلاع‌رسانی کنید. باید برای بازخورد بیشتر سایتتان نیازهای مشتری را درک کرده و بر اساس آن طراحی وب‌سایت تان را انجام دهید. برای طراحی سایت حرفه ای می توانید روی مجموعه ما حساب ویژه ای باز کنید.

از جمله سایت های معروف در حوزه آژانس هواپیمایی و صنعت گردشگری میتوان علی بابا و… را نام برد