حتی اگر بهترین برنامه موجود را توسعه داده باشید؛ اما خدمات aso مناسبی انتخاب نکرده باشید، نه تنها به تعداد کاربران زیادی دست پیدا نمی‌‌کنید، بلکه ممکن است کاربران فعلی خود را نیز از دست بدهید. با ما همراه شوید تا با هم به بررسی aso و کلیه مباحث مربوط به آن بپردازیم.

خدمات aso برای گوگل پلی و اپ استور

aso  دارای مزایایی شبیه به seo است.

بررسی مفهوم aso

نخستین موضوع مهمی که در رابطه با خدمات aso  برای گوگل پلی و اپ استور باید به آن اشاره کنیم، شناخت مفهوم اصلی این موضوع است. aso مخفف عبارت APP STORE OPTIMIZATION محسوب می‌شود. این عبارت را می‌توان به صورت «بهینه‌سازی در فروشگاه‌های نرم‌افزاری» ترجمه کرد.

به طبع منظور اصلی در اینجا فروشگاه‌هایی همچون اپ استور شرکت اپل و گوگل پلی است. aso به شما کمک می‌‌کند تا رتبه خود را در سیستم جستجوی این فروشگاه‌های پربازدید به نقطه بهتری ارتقا دهید و به صورت کاملاً‌ ویژه کاربرانی جدید را جذب کنید.

بسیاری از دولوپرها به دلیل عدم توجه و عدم آشنایی با مفهوم aso در همان مراحل اولیه ارائه نرم‌افزار خود در فروشگاه‌های نرم افزاری مختلف دچار مشکل می‌شوند و نمی‌توانند به اهداف خود دست پیدا کنند. ازآنجاکه امروزه کسب و کارهای گوناگونی نسبت به تولید اپ مدنظر خود اقدام کرده‌اند، aso در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است.

شاید در نگاه اول تصور کنید که با ارائه یک اپلیکیشن باکیفیت و مدرن راه اصلی را پیموده‌اید و دیگر نیازی به خدمات aso  برای گوگل پلی و اپ استور جهت افزایش تعداد کاربران خود ندارید؛ اما باید بگوییم که چنین تصوری یک تصور کاملاً نادرست است. حتی شرکت‌های بسیار بزرگی همچون متا (meta) و مایکروسافت که از برترین شرکت‌های نرم‌افزاری در جهان شناخته می‌شوند،‌ به بحث aso  اهمیت می‌دهند. اپ‌هایی همچون واتس‌اَپ و یا اوتلوک به کمک استفاده از aso  توانستند به جایگاه کنونی خود برسند.

ضرورت خدمات aso برای گوگل پلی و اپ استور

aso  باید به شکل حرفه‌ای انجام شود.

ضرورت استفاده از aso

امروزه استفاده کردن از خدمات aso  برای گوگل پلی و اپ استور به یک ضرورت اساسی برای هر توسعه‌دهنده خاصی تبدیل شده است. حتی اگر به تازگی فعالیت خود را در بازار اپلیکیشن‌ها آغاز کرده‌اید نیز باید به فکر استفاده از خدمات aso  باشید. این امر از نظر سیستم عامل محدودیت خاصی ندارد، در واقع مهم نیست که اپ شما مخصوص آی او اس است یا اندروید؛‌ زیرا در هر صورت aso  یک موضوع حیاتی جهت جذب کاربران جدید به شمار می‌آيد.

با یک نگاه ساده به فروشگاه‌هایی همچون گوگل پلی و اپ استور می‌توانید متوجه شوید که امروزه میلیون‌ها اپلیکیشن مختلف در این فروشگاه‌ها ارائه می‌شود. اکثر اپ‌های موجود در فروشگاه‌های مذکور دارای عملکرد و حتی طراحی مشابه به هم هستند. تنها چیزی که موجب می‌شود برخی از این اپلیکیشن‌ها بیش از سایرین کاربران جدید را به سمت خود جلب کنند، بحث aso  مناسب است.

وقتی aso  مناسبی داشته باشید، می‌توانید اطمینان خاطر کاملی از بابت قرارگیری در بین رتبه‌های برتر در زمان جستجوی کاربر داشته که خود مهم‌ترین موضوع در حال حاضر برای کلیه دولوپرها است. در دنیای اپلیکیشن‌ها، تعداد نصب و همچنین تعداد کاربران حرف اول را می‌زند.

وقتی که به سراغ استفاده از خدمات aso  برای گوگل پلی و اپ استور می‌روید و تعداد کاربران شما افزایش پیدا می‌‌‌کند‌،‌ قاعدتاً می‌توانید از تبلیغات موجود در برنامه درآمد بالاتری کسب کنید. اگر از پرداخت‌های درون برنامه‌ای استفاده می‌کنید نیز این موضوع بسیار مهم و حیاتی محسوب می­شود.

برترین خدمات aso برای گوگل پلی و اپ استور

aso  دارای تکنیک‌های خاص خود است.

به جستجوی کاربران اهمیت بدهید!

امروزه همه ما تعداد بسیار زیادی اپ بر روی تلفن همراه خود داریم. اگرچه ممکن است برخی از آن‌ها را از طرق مختلفی همچون تبلیغات در فضای اینترنت شناخته باشیم؛ اما اکثرمان اپ‌های مدنظر خود را تنها به کمک جستجو در فروشگاه‌هایی همچون اپ استور و گوگل پلی پیدا می‌کنیم.

خودتان را به جای کاربری قرار دهید که قصد دارد یک برنامه جهت دانلود موسیقی بارگیری کند. طبیعتاً اولین حرکت وی برای انجام این کار، رفتن به فروشگاه‌های اپ استور و گوگل پلی و جستجوی عبارت «دانلود موسیقی» ‌ است. اینجا بوده که خدمات مختلف aso برای گوگل پلی و اپ استور اهمیت شایانی پیدا می‌کند؛ زیرا با استفاده از خدمات مذکور، اپ مدنظر ما به عنوان اولین گزینه موجود برای کاربر مربوطه به نمایش در می‌آيد.

بر اساس آمارهای مختلف می­توان بیان کرد که بسیاری از کاربران پس از جستجوی عبارت مدنظر خود همان اپ‌های نخست موجود در فهرست جستجو را بارگیری می‌کنند و به سراغ اپ‌های دیگر نمی‌روند. خدمات aso  برای گوگل پلی و اپ استور به طور دقیق با توجه به همین نکته مهم برنامه‌ریزی شده است تا توسعه‌دهندگان بتوانند پس از طراحی اپ باکیفیت خود، نتیجه زحماتشان را با جذب تعداد کاربران بالا ببینند.

مزایای خدمات aso برای گوگل پلی و اپ استور

aso  خود را به یک تیم حرفه‌ای بسپارید.

کاهش هزینه‌های مربوط به تبلیغ اپلیکیشن

اگر از خدمات aso  برای گوگل پلی و اپ استور برای معرفی برنامه خود به کاربران مختلف بهره نبرید، مجبور خواهید بود از روش‌های جایگزین کمک بگیرید. یک روش جایگزین برای حل مشکلات مربوط به تعداد کاربران کم، تبلیغ در فضای مجازی است. قطعاً می‌دانید که تبلیغ در چنین فضاهایی به چه میزان هزینه دارد و چطور می‌تواند کل بودجه مدنظر شما را به اتمام برساند.

اگر قصد دارید برای تبلیغات جهت کسب کاربران جدید، در فروشگاه‌های اپ استور و گوگل پلی فعالیت داشته باشید،‌ باید به سراغ استفاده از خدمات aso  بروید. با بهره‌گیری‌ از خدمات aso  دیگر نیازی به تبلیغ کردن اپلیکیشن خود در فضای مجازی ندارید و به شکل کاملاً ساده کاربران مختلفی را جذب خواهید کرد.

نکته جالب در مورد خدمات aso  آن است که هزینه‌های کلی مربوط به آن بسیار کمتر از هزینه‌های تبلیغاتی خاصی است که به آن اشاره کردیم. شما می‌توانید با انتخاب این روش نسبت به روش‌های تبلیغاتی خاص به شکل بسیار مناسبی هزینه‌های توسعه و نگهداری از اپ مربوطه را کاهش دهید. این در حالی است که به صورت هم‌زمان کاربران مختلفی را به اپ مدنظرتان جذب خواهید کرد.

جای تعجبی ندارد که امروزه اکثر صاحبان اپ‌های معروف به دنبال خدمات aso  برای گوگل پلی و اپ استور مختص به خود هستند و از تیم‌های حرفه‌ای مانند گیتی گت در این زمینه بهره می‌گیرند. تنها چند بار بهره‌گیری از این خدمات ویژه به شما نشان می‌دهد که تبدیل شدن به رتبه نخست برای جستجوی کاربران چه مزایای مناسبی دارد.

خدمات aso برای گوگل پلی و اپ استور و مزایای آن

aso  اپلیکیشن موجب کاهش هزینه‌ها می­شود.

کسب کاربران به شکل مداوم

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای مربوط به خدمات aso  برای گوگل پلی و اپ استور که حتماً باید به آن اشاره داشته باشیم، کسب کاربران به شکل مداوم است. برخی از اپلیکیشن‌ها با کمک راهکارهای جانبی در یک مدت زمان محدود می‌توانند برخی از کاربران جدید را به سمت خود جلب کنند؛ اما این سرعت جذب یکسان نخواهد ماند و پس از مدت کوتاهی به یک حالت نزولی می‌رسد.

با بهره‌گیری از خدمات aso  می‌توانید خیال راحتی از بابت حل چنین مشکل مهمی داشته باشید. وقتی که aso  شما به شکل مداوم پیگیری شود، قاعدتاً ریتم دانلود شدن اپ مدنظر نیز به شکل ثابت ادامه پیدا خواهد کرد. این ریتم مداوم در مدت مشخصی می‌تواند تعداد کاربران شما را از یک مقدار اندک به مقداری شگفت‌انگیز ارتقا دهد.

در واقع وقتی که سایر رقبای شما وقت خود را صرف پیدا کردن راهکارهای نامناسب جهت جذب کاربران جدید می‌کنند، این شما هستید که با کمک خدمات aso  برای گوگل پلی و اپ استور به قرارگیری در رتبه برتر موتورهای جستجوی اپ استور و گوگل پلی می‌رسید.

بنابراین، اگر قصد دارید یک روند مداوم و کاملاً‌ حرفه‌ای در زمینه جذب کاربران را به خود اختصاص دهید، باید به سراغ خدمات aso  بروید. این خدمات به نحوی ارائه مي‌شوند که کلیه توسعه‌دهندگان حتی ماه‌ها پس از عرضه اولیه اپلیکیشن خود باز هم بتوانند کاربران جدید را به سیستم خود وارد کنند.

مهم ترین نکات راجب خدمات aso برای گوگل پلی و اپ استور

این فرایند به شکل ویژه صورت می‌گیرد.

لزوم بهره‌گیری از تیم‌های خبره

اگرچه خدمات aso برای گوگل پلی و اپ استور از اهمیت و مزایای بالایی برخوردار است؛ اما این امر تنها زمانی صحیح بوده که aso  مدنظر شما توسط یک تیم حرفه‌ای صورت بگیرد. aso  دارای پیچیدگی‌های خاص خود است و به همین دلیل نمی‌توان هر تیمی را در این زمینه به کار گرفت. کوچک‌ترین اشتباه در زمینه aso  می‌‌تواند باعث شود که شما خیلی سریع رتبه مناسب خود را از دست بدهید و به انتهای لیست سرچ سقوط کنید.

تیمی در زمینه انجام aso  معتبر محسوب می‌شود که در این رابطه سال‌ها تجربه داشته باشد. شما برای استفاده از aso  فقط و فقط باید به دنبال تیم‌های مجربی باشید که با تجربه بالای خود نتایج مناسبی برای سایر توسعه‌دهندگان رقم زده باشند؛ به همین دلیل توصیه می‌شود که در زمان انتخاب تیم مدنظرتان به چنین موردی دقت کنید تا تنها تیم‌های برتر در بین گزینه‌های شما قرار گیرند.

تیم‌‌هایی که خدمات aso  برای گوگل پلی و اپ استور را ارائه می‌دهند، معمولاً به اطلاعات مختلفی نیاز خواهند داشت که باید توسط شما به عنوان یک توسعه دهنده در اختیار آن‌‌‌ها قرار گیرد. این اطلاعات به صورت خاص جهت بهبود رتبه‌ اپ مربوطه در اپ استور و گوگل پلی استفاده می‌شود. هرچه مهارت کلی تیم مربوطه بیشتر باشد، می‌توانید خیال راحت‌تری از بابت کسب نتیجه مناسب در مدت کوتاه‌تر داشته باشید.

بدون aso  کاربران جدیدی را جذب نخواهید کرد.

موارد مورد استفاده در aso

خدمات aso  برای گوگل پلی و اپ استور امری بسیار پیچیده است و پارامترهای مختلفی را در بر می‌گیرد. اگرچه این خدمات با خدمات seo از نظر هدف نهایی یکسان هستند؛ اما در هر صورت aso  از تکنیک‌های خاص خود پشتیبانی می‌کند. از جمله این موارد می‌توان به تعیین ویژگی‌های اصلی اپ اشاره کرد. در aso  مشخص می‌شود که اپ دقیقاً‌ چه هدف (target) خاصی را مدنظر دارد.

توجه به هدف منجر بدان خواهد شد تا بتوانیم بازه کاربران اصلی اپ را تعیین کنیم. به‌عنوان‌مثال اپ خاصی که تنها در زمینه انجام امور مالی فعالیت می‌کند، قطعاً نیازی به جذب کاربران خردسال ندارد. پس از تعیین هدف نوبت به تعیین ویژگی‌های کلی اپ می‌رسد. در این مرحله تشخیص داده می‌شود که اپ با توجه به چه ویژگی‌های خاصی از رقبای خود برتر است.

دسته‌بندی،‌ انتخاب نام مناسب و بهره‌گیری از کلمات مناسب کلیدی در زمان قرار دادن اپ در فروشگاه‌های مختلف از جمله نکات مهم در زمینه خدمات aso  برای گوگل پلی و اپ استور هستند. چنانچه موارد مذکور توسط تیمی متخصص و با تجربه کافی صورت بگیرد، می‌توان انتظار داشت که حتی اپ‌های بسیار ساده نیز به شکل مناسبی کاربران مختلف را جذب خود کنند.

شایان ذکر است که کلیه خدمات aso تنها مختص به اپ‌های کاربردی نیست و می‌توان از آن به منظور افزایش تعداد کاربران بازی‌های ویدئویی نیز بهره برد. هزینه این خدمات با توجه به فاکتورهای مختلفی همچون نوع برنامه، هدف نهایی توسعه‌دهندگان، پیچیدگی کلی aso  و… تعیین می‌شود.

متخصصان خدمات aso برای گوگل پلی و اپ استور

انتخاب تیم aso  مناسب اهمیت بالایی دارد.

سخن پایانی

امروزه فعالیت در فروشگاه‌هایی همچون اپ استور و گوگل پلی به دلیل تعداد بسیار زیاد اپ‌های موجود در این فروشگاه‌ها به شدت دشوار شده است. یک راه حل عالی جهت دستیابی به رتبه مناسب در این فروشگاه‌ها،‌ استفاده از aso   به شکل مناسب و حرفه‌ای محسوب می‌شود.

خدمات aso  برای گوگل پلی و اپ استور به یک ضرورت اساسی برای کلیه توسعه‌دهندگان تبدیل شده است. بدون استفاده از این خدمات نمی‌توانید اپلیکیشن مدنظر خود را به کاربران مختلف معرفی کنید و در نتیجه امکان کسب درآمد به شکل مناسب را به طور کامل از دست خواهید داد. در واقع باید بیان کرد که این خدمات یک برگ برنده جهت پیروزی در مقابل رقبایتان در چنین فروشگاه‌هایی هستند.