مزایده یکی از جذاب ترین اتفاقات اقتصادی در دنیاست. حتی اگر یک بار در فیلم ها نیز به مزایده گذاشتن یک وسیله را دیده باشید، از هیجان و جذابیت آن به وجد آمده اید. با گسترش فضای آنلاین، بسیاری از مسائل به این سمت کشیده شده اند. مزایده نیز به صورت آنلاین طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و طراحی سایت مزایده خواست بسیاری از فعالان اقتصادی است. اگر در خصوص سایت های مزایده و نحوه طراحی آن ها سوالاتی دارید، با ما همراه باشید.

طراحی سایت مزایده

در گذشته مراکزی برای مزایده وجود داشته است و افرادی که به دنبال خرید و فروش بوده اند و یا به شرکت در مزایده علاقه داشته اند باید برای مزایده های مختلف به آن مکان ها مراجعه می کرده اند. حتی در بعضی از موارد مجبور بوده اند که برای شرکت در مزایده به شهر های دیگر نیز سفر کنند. انجام مزایده به صورت حضوری و در مکان های مختلف نه تنها سخت بوده و هست بلکه هزینه های بسیار زیادی نیز داشته است. حتی علاوه بر این موضوعات مشکلاتی دیگری مانند تقلب و زد و بند نیز در مزایده های حضوری وجود داشته است. امروزه با گسترش فضای دیجیتال و اینترنت همه کسب و کار ها دگرگون شده اند و یکی از این کسب و کار ها نیز مزایده است که امروزه برگزار کنندگان آن به سمت طراحی سایت مزایده رفته اند.

طراحی سایت مزایده

طراحی سایت مزایده

شاید بهتر باشد در ابتدا مزایده را تعریف کنیم. در مزایده معمولا یک کالا به فروش می رسد که البته روش خاصی برای فروش کالا در مزایده وجود دارد. در ابتدا افراد برگزار کننده مزایده قیمت پایه را برای کالا در نظر می گیرند. پس از اینکه قیمت پایه اعلام شد خریدار ها یکی پس از دیگری قیمت های خود را ارائه می دهند به این صورت که هر شخصی باید قیمتی بالاتر از قیمت نفر قبل را بیان کند. تا اینکه اینقدر قیمت بالا برود که هیچ خریدار دیگری حاضر به پرداخت مبلغ بیشتری برای خرید آن کالا نباشد. حالا فردی که بالاترین قیمت را پیشنهاد داده است موفق به خرید کالا می شود. در ادامه این مطلب توضیح خواهیم داد که طراحی سایت مزایده چه اهمیتی دارد؟

مزایای طراحی سایت مزایده چیست؟

همانطور که در بخش بالا نیز به برخی از مزایای طراحی سایت مزایده اشاره شد باید گفت که طراحی سایت مزایده مزایای بسیار زیادی دارد. به همین دلیل است که امروزه برگزار کنندگان مزایده به سمت طراحی سایت مزایده آمده اند و استقبال بسیار خوبی از این موضوع کرده اند. در ادامه به برخی از این مزایا خواهیم پرداخت.

نداشتن محدودیت جغرافیایی

همانطور که گفته شد فرد در گذشته مجبور بوده است که به صورت فیزیکی در مزایده حضور پیدا کند. این مسئله امروزه متفاوت شده است و هیچ نیازی نیست که افراد حتی خانه خود را ترک کنند. انجام مزایده به این صورت جذابیت بسیار زیادی برای خریداران دارد چراکه نیازی نیست به یک مسافرت کاری بروند و ممکن باشد دست خالی هم برگردند. همین مسئله باعث می شود که علاقه مندان به مزایده از سراسر جهان بتوانند در این مزایده شرکت کنند.

مزایای طراحی سایت مزایده

ویژگی های سایت مزایده

اطلاع رسانی سریع

یکی دیگر از موضوعاتی که در انجام مزایده ها بسیار مهم است اطلاع رسانی صحیح و سریع است. در فضاهای فیزیکی بسیار زیاد پیش می آید که شما به محل یک مزایده مراجعه می کنید و تازه آن جا متوجه می شوید که مزایده به تعویق افتاده است. در حالی که شما ممکن است از راه دوری به آن جا مراجعه کرده باشید. این موضوعات در مزایده های آنلاین بسیار راحت قابل حل است. یکی دیگر از موضوعات این است که بسیاری از افراد ممکن است هرگز خبر برگزاری مزایده ها را دریافت نکنند. در حالی که به این موضوع علاقه داشته اند و امکان حضور در آن را نیز داشته اند. در نتیجه شما به راحتی با یک اطلاع رسانی ساده در سایت می توانید برنامه های آینده خود را به مشتریانتان اطلاع دهید.

جذابیت برای خریدار

مهم ترین رکن انجام مزایده خریدار است. خریدار است که پایان بخش مزایده خواهد بود و حضور او باعث می شود مزایده شکل بگیرد. بنابراین اگر شما بتوانید به خریداران اطمینان بدهید که تقلبی صورت نخواهد گرفت و در حق کسی اجحاف نخواهد شد قطعا می توانید خریداران را به مزایده بیاورید. این مسئله نه تنها در سود شما تاثیر چشمگیری خواهد داشت بلکه اعتبار شما را نیز افزایش می دهد.

ویژگی های مورد استفاده در طراحی سایت مزایده

همه مزیت های بالا هنگامی برای شما در دسترس خواهد بود که یک زیرساخت مناسب داشته باشید. زیر ساخت مناسب برای طراحی سایت مزایده تنها از تیم های تخصصی برنامه نویسی و طراحی سایت مانند گیتی گت بر می آید. اگر شما ویژگی های مناسبی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد را در سایت خود نداشته باشید با ارائه بهترین محصولات هم نمی توانید در این زمینه موفقیت چشمگیری کسب کنید.

ویژگی های مورد استفاده در برترین طراحی سایت مزایده

طراحی سایت برای مزایده آنلاین

طراحی بخش مزایده و مناقصه

اولین و مهم ترین بخشی که در سایت شما باید ایجاد شود بخش مزایده و مناقصه است. مزایده و مناقصه با هم از نظر اجرا متفاوت است پس باید قسمت های متفاوت خود را داشته باشد. این بخش در طراحی سایت مزایده بسیار مهم است چرا که همه این کار ها برای انجام مزایده است. در نتیجه شما می توانید در این بخش انواع مزایده ها را برگزار کنید. استان یا شهر برگزار کننده و شروط آن ها را مطرح کنید و حتی می توانید قیمت پایه را نیز درج کنید. در کل این بخش به شما این امکان را به شما می دهد که همه ویژگی های لازم برای اجرای یک مزایده سالم را در اختیار داشته باشید.

توانایی پاسخگویی ترافیک کاربران و ریسپانسیو بودن

در سایت مزایده یک ویژگی بسیار با اهمیت و مهم است. هنگام برگزاری مزایده یک اتفاق مهم در سایت شما رخ خواهد داد و آن هم این است که همه کاربران با هم برای شرکت در مزایده به سایت شما مراجعه خواهند کرد. در نتیجه طراحی سایت مزایده باید به گونه ای باشد که بتواند پاسخگوی نیاز همه کاربران باشد و مشکلی برای بالا آمدن نداشته باشد. مسئله بعدی نیز ریسپانسیو بودن سایت است. ریسپانسیو بودن سایت به این معنا است که کاربران با هر دستگاهی به سایت شما مراجعه کنند سایت شما به صورت بهینه برای آن ها به نمایش در بیاید. کاربران شما ممکن است در هر کجای دنیا حضور داشته باشند و با هر دستگاهی وارد سایت شما شوند. طراحی سایت مزایده باید پاسخگوی همه این دستگاه ها باشد.

طراحی ساده

زیبایی و جذابیت سایت یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که هر سایتی باید داشته باشد. کار با محیط برخی از سایت ها ممکن است برای کاربران مشکلاتی را ایجاد کند و همه افراد به خوبی نتوانند از همه ویژگی های آن سایت استفاده لازم را ببرند. این نوع طراحی پیچیده ممکن است برای برخی از سایت ها که مخاطبان خاصی دارند و در تلاش هستند که با این پیچیدگی ها نیاز های مخاطبانشان را رفع کنند لازم هم باشد. اما طراحی سایت مزایده باید تا جای ممکن ساده باشد تا همه علاقه مندان بتوانند از آن استفاده کنند. این موضوع به شما کمک می کند که از همه اقشار جامعه مشتری جذب کنید.

انتشار اخبار مربوط به مزایده

برخی از کاربرها وجود دارند که ممکن است در اعتماد به شما نیاز به کمک بیشتری داشته باشند. یکی از راه های جلب اعتماد کاربران انتشار اخبار مزایده های قبلی است. این اخبار به شما کمک خواهد کرد که به کاربرهای خود اطمینان دهید که مزایده در کمال سلامت انجام می شود و برای آن ها جای هیچ نگرانی باقی نگذارید. البته اگر به صورت بین المللی کار می کنید باید این مطلب را نیز در نظر داشته باشید که مطالب خود را به زبان های مختلف ترجمه کنید. ترجمه به زبان های مختلف باعث می شود که ارتباط بهتری با مشتری های خود در سراسر جهان بگیرید و اعتماد آن ها را جلب کنید. برای قرار دادن این امکان در طراحی سایت مزایده می توانید از تیم تخصصی گیتی گت استفاده کنید.

ویژگی های لازم در طراحی سایت مزایده

بعد از توضیح مزایای طراحی سایت مزایده، باید در خصوص ویژگی هایی که باید در طراحی لحاظ کنید صحبت کنیم. برخی از این ویژگی ها ضروری هستند و برخی دیگر را باید با توجه به نیازهای خودتان و ساز و کار سایتتان باید انتخاب و اضافه کنید. ما تمامی این ویژگی ها را برای شما عزیزان توضیح می دهیم تا با آگاهی کامل بتوانید انتخاب کنید.

امکان ثبت نام و احراز هویت کاربران

در یک سایت مزایده افراد به ارائه پیشنهادات مختلف در مورد یک وسیله یا هر چیز قابل فروش دیگری می پردازند. برای این موضوع کاربران باید بتوانند در سایت شما ثبت نام کنند و با ارائه مدارکی مثل شناسنامه و کد ملی و عکس و … احراز هویت شوند. این مسئله برای پیگیری های بعدی بسیار اهمیت دارد و باعث جلوگیری از مشکلات می شود.

داشتن نوار جست و جو

نوار جست و جو یکی از مهم ترین امکاناتی است که در طراحی سایت مزایده باید منظور کنید. کاربران باید بتوانند با جست و جو در سایت، موارد مختلف را پیدا کنند و دسترسی راحت تری به بخش های مختلف مزایده داشته باشند.

اتصال به درگاه های پرداخت

اتصال به درگاه پرداخت، از مهم ترین امکاناتی است که باید در طراحی سایت مزایده آن را ایجاد کنید. فردی که مزایده را برنده می شود، باید با استفاده از سایت شما، مبلغ پیشنهادی خود را پرداخت کند.

ویژگی های لازم در طراحی سایت مزایده

ویژگی های سایت مزایده آنلاین

امکان دریافت گزارش

شما باید بتوانید همه روزه گزارش مزایده های انجام شده در سایت را دریافت کنید. در این گزارشات اطلاعات مهمی از جمله مزایده های برگزار شده، اطلاعات برندگان، مبالغ مزایده ها و … درج می شود. شما این اطلاعات را در قالب یک گزارش شامل پی دی اف دریافت کرده و مطابق آن سایر برنامه ریزی های کسب و کارتان را انجام می دهید.

سرعت بالای سایت

سرعت بالا و مناسب یکی از مهم ترین ویژگی های هر سایتی است. به طور متوسط اگر لود شدن صفحه ای بیش از 5 ثانیه طول بکشد، کاربران آن را ترک می کنند. سرعت سایت در سایت های مزایده به نسبت سایر سایت ها اهمیت بیشتری دارد. کاربر باید بتواند پیشنهاد خود را در مزایده ثبت کند و در صورت نیاز آن را تغییر بدهد. سرعت این اتفاقات باید بالا باشد تا کاربران از شرکت در مزایده های شما راضی باشند و سایت را ترک نکنند.

ایجاد قابلیت اطلاع رسانی به کاربران

سایت شما باید یک سامانه اطلاع رسانی به کاربران داشته باشد تا مزایده ها و اتفاقات جدید از طریق آن به اطلاع کاربران برسد. از طریق این سامانه می توانید به کاربرانی که از وجود سایت شما باخبر نیستند نیز پیام دهید و از طریق ترفندهای بازاریابی، سایت خود را معرفی نمایید.

همه چیز راجب طراحی سایت مزایده

طراحی سایت مزایده

بخش اخبار و رویدادها

یکی از قسمت هایی که در طراحی سایت مزایده باید مورد توجه قرار بگیرد، بخشی به نام اخبار است. اخبار مزایده ها و اخبار مهم اقتصادی و حتی تحلیل های شما از اوضاع اقتصادی می توانند در این بخش قرار بگیرند.

طراحی صفحه قوانین

قوانین مزایده یکی از مهم ترین مسائلی هستند که باید به موافقت کاربران و پیشنهاد دهندگان نیز برسند. قوانین مزایده را باید در یک صفحه جداگانه قرار دهید و همیشه مقابل چشمان کاربرانتان بگذارید. علاوه بر قوانین، طراحی صفحه راهنمای کاربران نیز ضروری است. بسیاری از افراد حقیقی ممکن است برای اولین بار به صورت آنلاین در مزایده شرکت کنند و نیاز به داشتن یک راهنمای جامع و کامل دارند.

جمع بندی نکات طراحی سایت مزایده

طراحی سایت مزایده برای انجام مزایده آنلاین، مورد استقبال بسیاری از فعالین اقتصادی قرار گرفته است. در این سایت ها، همانند فضای عادی مزایده ها، افراد در خصوص مواردی که به فروش گذاشته شده اند قیمت پیشنهاد می دهند و در صورت ارائه بهترین پیشنهاد، صاحب آن کالا می شوند. طراحی سایت مزایده کمک می کند تا این کار بهتر انجام شود و خستگی کمتری نیز داشته باشد. در مقاله ای که پیش روی شماست، در خصوص مزایا و امکانات و بسیاری از ویژگی های یک سایت مزایده صحبت کردیم. امیدواریم این مقاله سوالات شما عزیزان را در خصوص طراحی سایت مناظره پاسخ داده باشد.