در روزگاری که هنوز اینترنت مانند امروز گسترش پیدا نکرده بود، تأثیر صحبت‌های هر فردی که مقام خاصی در جامعه نداشت در حد افرادی که به صورت حضوری آن صحبت را می‌شنیدند و یا این حرف به آن‌ها می‌رسید باقی می‌ماند. در شرایط فعلی که اینترنت مانند ابری تمام زندگی انسان‌ها را پوشانده، هر انسانی می‌تواند سخنان خود را به گوش تعداد افراد زیادی برساند. طراحی سایت یکی از این روش‌هاست که ابزاری برای بهتر شنیده‌شدن حرف‌ها و دیده‌شدن کارها و فروش محصولات و … به شما می‌دهد. ماجرا در همین جا متوقف نمی‌شود چرا که طراحی سایت دو زبانه، باعث می‌شود که مخاطبان خود را همچنان گسترش دهید! در این مطلب قصد داریم در خصوص سایت‌های دو زبانه و طراحی آن‌ها و نکاتی که دارند صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

طراحی سایت دو زبانه

طراحی سایت دو زبانه از جمله مهم‌ترین روش‌هایی است که می‌توانید تعداد مخاطبان خود را افزایش دهید. بسیاری از مواقع خدماتی که ارائه می‌کنید، محصولی که می‌فروشید و حرف‌هایی که برای زدن دارید، تنها به زبان مادریتان یعنی زبان فارسی خریدار ندارند! بلکه زبان جدید پلی خواهد بود که از مرزها عبور می‌کند و شما را با دیگران نیز آشنا می‌سازد.

همه چیز راجب طراحی سایت دو زبانه

همه چیز راجب طراحی سایت دو زبانه

امروزه دامنه ارتباطات بسیار وسیع شده است، این گسترش در حدی است که شما پشت میز خود در منزل و یا آپارتمان نشسته‌اید و با کسی ارتباط می‌گیرید که چندین هزار کیلومتر دورتر، در شرایطی دیگر نشسته و به صحبت‌های شما گوش می‌کند! بدون شک این ارتباط نیازمند زبان مشترک است و بدون آن نمی‌توان ارتباط برقرار نمود. یکی از دلایلی که در سال‌های اخیر استقبال از آموزش زبان‌های مختلف افزایش پیدا کرده نیز همین موضوع است. طراحی سایت دو زبانه در کسب و کار کمک بسیار زیادی به شما می‌کند. با ما همراه باشید تا در مورد مزایای این نحوه از طراحی سایت بیشتر صحبت کنیم.

چرا باید سایت دو زبانه طراحی کنیم؟

در ابتدای صحبت در مورد طراحی سایت دو زبانه، لازم است در این مورد صحبت کنیم که این سایت‌ها برای چه کسانی مفید است و چه فوایدی برای کسب و کارهای مختلف دارند؟ بدون شک این که فقط بخواهید برای زیبایی و بدون هدف خاصی، سایت خود را دو زبانه کنید، فایده ای برای شما نخواهد داشت و تنها هزینه ای اضافی روی دست شماست. با دانستن فواید داشتن سایت دو زبانه می‌توانید با ذهن بازتری در مورد انتخاب این ویژگی و یا عدم انتخاب آن برای پیاده سازی روی سایت خود تصمیم گیری بفرمایید.

افزایش تعداد مشتریان بالقوه و بالفعل

در بحث بازاریابی و فروش، تعداد افراد جامعه هدف شما اهمیت زیادی دارند. در واقع همان قدر که مهم است که در بازار گوشه کار کنید، مهم است که چه تعدادی از افراد به صورت بالقوه مشتری شما هستند؟ تا بتوانید درصدی از آن‌ها را به مشتری بالفعل خود تبدیل کنید. بدون شک هر چه بازار هدف شما بزرگ‌تر باشد، با محاسبه درصد ثابت مشتریان بالفعل نیز بیشتر خواهند بود. پس در واقع اولین دلیل برای طراحی سایت دو زبانه، این است که تعداد مشتریان خود را بیشتر می‌کنید و در نتیجه سود بیشتری نیز به دست خواهید آورد. برای سود بیشتر و رسیدن به نتیجه مطلوب در کوتاه ترین زمان ممکن ، طراحی سایت خود را به مراکز معتبر مثل گیتی گت بسپارید.

گیتی گت بهترین شرکت و سایت حرفه ای طراحی سایت است که دارای سابقه ای درخشان و طولانی در زمینه طراحی اپلیکیشن و طراحی انواع سایت های وردپرسی و اختصاصی می باشد.

گسترش کسب و کار

اگر قصد گسترش کسب و کار خود به کشورهای همسایه را دارید، یکی از بهترین روش‌ها استفاده از طراحی سایت چندزبانه است. شما با استفاده از این نوع سایت می‌توانید حتی نمایندگی‌های فروشی را در کشورهای دیگر اعطا کنید و خود را در عرصه‌های جهانی به سرمایه گذاران عرضه کنید. شما ممکن است بتوانید سرمایه گذارهای خارجی را که به کسب و کار شما علاقه مند هستند به خود جلب کنید.

تعامل با کشورهای خارجی

تعامل با کشورها و شرکت‌های خارجی از طریق سایت و اینترنت، یکی دیگر از دلایل طراحی سایت دو زبانه است. برای مثال بسیاری از کسب و کارها مثل شرکت‌های بازرگانی، نیاز به طراحی سایت دو زبانه دارند. اساس کار شرکت‌های بازرگانی صادرات و واردات است. بدیهی است که یک طرف تجارت این شرکت‌ها یک کشور خارجی است که باید با زبان مشترکی با آن تعامل نمود.

نمایشگاه‌های بین المللی برای کسب و کارهای مختلف یک تجربه بسیار جالب و سود آور هستند. با داشتن یک سایت دوزبانه می‌توانید با بسیاری از افراد حاضر در این مایشگاه‌ها ارتباط بگیرید و کسب و کار خود را توسعه دهید.

مزایای طراحی سایت دو زبانه

ارتباط با دنیا با طراحی سایت دو زبانه

برند سازی بهتر برای کسب و کارتان

از دیگر مزایای طراحی سایت دو زبانه، برندسازی بهتر است. زمانی که شما یک زبان دیگر را به سایتتان اضافه می‌کنید، در واقع به مخاطب خود نشان داده‌اید که در کسب و کارتان جدی و موفق هستید؛ به طوری که به صورت بین المللی فعالیت می‌کنید. فایده دیگر دو زبانه بودن سایت نیز این است که مخاطبان غیر فارسی زبان شما نیز احساس ارزش کرده و از این که سایت شما مثلاً به زبان ترکی، چینی، روسی و … نیز فعالیت می‌کند و به آن‌ها اجازه‌ی راحت‌تر ارتباط گرفتن می‌دهد، راضی‌تر هستند.

فواید دیگر

یکی دیگر از فواید طراحی سایت دو زبانه برای افرادی است که قصد دارند به واسطه سایتی که طراحی می‌کنند، به طور موقت یا دائم مهاجرت نمایند. به طور کلی می‌توان گفت طراحی سایت دو زبانه برای تمامی افرادی که قصد دارند ارتباط خود را با دنیا تقویت کنند و از آن طریق، فوایدی به دست بیاورند مفید است. برای مثال ممکن است شما یک پزشک باشید که ارتباط با بیماران خارجی زیادی دارد. در حال حاضر بسیاری از مردم کشورهای عربی، ترکی و مردم کردزبان خارج از ایران برای درمان به ایران سفر می‌کنند. پزشکان می‌توانند با طراحی یک سایت دو زبانه برای خود، تعامل خود را با این قبیل افراد افزایش داده و درآمد خود را بیشتر نمایند. بنابراین طراحی سایت تنها برای افراد و کسب و کارهایی که به تجارت مشغول هستند مفید واقع نمی‌شود.

نکاتی که در طراحی سایت دو زبانه باید به آن‌ها توجه کنیم

حال که با طراحی سایت دو زبانه آشنا شدید و دانستید که این کار برای چه کسب و کارها و چه افرادی مفید است، لازم است که با نکات مهم طراحی سایت دو زبانه آشنا شوید. بدیهی است که تا زمانی که نکات و ظرافت‌های مربوط به چیزی را رعایت نکنید، نمی‌توانید امیدوار باشید که فایده ای از آن به دست بیاورید. به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم در این بخش همراه ما باشید و این نکات را حتماً در طراحی سایت دو زبانه خود لحاظ کنید تا هزینه ای که کرده اید بی فایده نباشد.

نکاتی راجب طراحی سایت دو زبانه

طراحی سایت به زبان های مختلف دنیا

 ترجمه مناسب و با کیفیت

اولین اصلی که باید در طراحی سایت دو زبانه رعایت کنید، این است که ترجمه‌ی متن شما به زبان‌های دیگر باید واضح و مشخص بوده و بی معنی نباشد. برای این که منظور ما را بهتر متوجه شوید، توجه شما را به ترجمه‌های بی کیفیت ماشینی جلب می‌کنیم! احتمالاً دیده اید که وقتی ترجمه کلمات فارسی را به گوگل ترنسلیت می‌سپارند، گاهی اوقات چه ترجمه‌های غلطی را تحویل می‌دهد که سوژه شبکه‌های اجتماعی نیز می‌شوند! برای مثال زمانی که زبان گوسفند را language معنا می‌کنند و کل متن خطا می‌شود:) شبیه همین اتفاق در سایر زبان‌ها نیز وجود دارد. این اتفاق برای اعتبار سایت شما اصلاً خوب نیست. بهتر است ترجمه سایت را با همکاری فردی که هم به موضوع و هم به زبان مدنظر شما تسلط دارد انجام دهید

 استفاده از سایر موتورهای جست و جو

خود را به گوگل محدود نکنید! درست است که گوگل با اختلاف بهترین و پر استفاده ترین موتور جست و جوی دنیاست، اما می‌توانید از موتورهای دیگر نیز استفاده کنید. برای مثال زمانی که سایت خود را به زبان روسی ترجمه کرده اید، سعی کنید از موتورهای جست و جوی روسی نیز استفاده کنید و سایت خود را به آن‌ها معرفی نمایید. برخی از کشورها موتور جست و جوی محبوب دیگری دارند. برای مثال چینی‌ها از بایدو و روس‌ها از ایندکس استفاده می‌کنند. موتور جست و جوی بینگ نیز در بسیاری از کشورهای اروپای شرقی محبوبیت بیشتری نسبت به گوگل دارد.

نیازی نیست زبانتان حتماً انگلیسی باشد

 درست است که زبان انگلیسی یک زبان رایج در دنیا به حساب می‌آید، اما نمی‌توان تصور کرد که اکثر افراد دنیا به این زبان تسلط دارند! برای مثال شاید برایتان جالب باشد که در ژاپن بسیاری از تابلوهای خیابان‌ها تنها به زبان ژاپنی هستند و فرانسوی‌ها نیز چندان از این که با زبان انگلیسی کار کنند راضی نیستند! به شما توصیه می‌کنیم که زبان دوم سایتتان را از بین زبان‌های مراجعین خارجی خود انتخاب کنید. برای مثال اگر بیشتر با کشورهای همسایه که به زبان عربی صحبت می‌کنند کار می‌کنید، بهتر است زبان دوم را عربی قرار دهید. کار دیگری که می‌توانید بکنید این است که زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم و زبان روسی یا چینی یا عربی و هر زبان دیگری که مدنظرتان است را به عنوان زبان سوم قرار دهید.

 امکان تغییر زبان را تنها در صفحه اصلی قرار ندهید

 یکی از نکات مهمی که در طراحی سایت دو زبانه باید رعایت کنید، این است که مخاطب نباید برای تغییر زبان سایت به صفحه اول برود. ممکن است او مقاله ای در سایت شما پیدا کرده باشد و برای مطالعه‌ی آن به سایت آمده باشد، بعد از آن که به صفحه اول رفت تا زبان را تغییر دهد، ممکن است آدرس مقاله را از دست بدهد و یا به هر طریقی سر در گم شود. با قرار دادن این امکان در سایر صفحات سایت خود، مخاطب خود را از سردرگمی در سایت و ترک کردن آن نجات دهید.

طراحی سایت دو زبانه چه میزان هزینه دارد؟

بدون شک یکی از مهم‌ترین سوالات افرادی که به دنبال طراحی سایت دو زبانه هستند، این است که هزینه نهایی این کار چقدر می‌شود؟ به عنوان یک پاسخ کلی، باید بگوییم که هزینه نهایی به عوامل زیادی بستگی دارد. در ادامه برخی از این عوامل را برای شما عزیزان توضیح می‌دهیم تا با آن‌ها آشنا شوید.

یکی از عوامل مؤثر در طراحی سایت دو زبانه این است که آیا از ابتدای طراحی سایت، این امکان که از چند زبان پشتیبانی می‌کند را در نظر گرفته اید یا خیر؟ این مورد خود بسیار مؤثر است زیرا در زمان و هزینه ای که باید برای دو زبانه یا چند زبانه کردن سایت صرف شود، تأثیر دارد.

نکته دیگر این است که در نظر دارید سایتی که طراحی می‌کنید، قرار است از چند زبان پشتیبانی کند؟ همان طور که گفتیم گاهی اوقات شما نیاز دارید علاوه بر زبان انگلیسی، زبان‌های دیگری را نیز در سایت خود قرار دهید، هر چه تعداد این زبان‌ها بالاتر باشد هزینه‌هایی نیز بیشتر است.

برای چند زبانه کردن سایت روش‌های مختلفی از جمله روش سابدامین و سابفولدر وجود دارد. روش سابدامین هزینه بالاتری دارد و نسبت به روش دوم برتری بیشتری نیز دارد. این که کدام روش را انتخاب کنید در قیمت نهایی طراحی سایت دو زبانه مؤثر است.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه طراحی سایت و یا سفارش طراحی سایت ارزان وردپرسی و یا دیگر انواع سایت ها با cms اختصاصی میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید

021-91693781

هزینه طراحی سایت دو زبانه

طراحی سایت به چند زبان مختلف دنیا

همان طور که گفتیم این که کار ترجمه را به ربات نسپارید و ترجمه ماشینی نکنید، اهمیت زیادی دارد. هزینه‌ی ترجمه‌ی سایت نیز در هزینه نهایی آن مؤثر است. البته این مورد در صورتی است که کارفرما قصد داشته باشد ترجمه سایت را به شرکت یا تیم طراحی سایت بسپارد، در صورتی که چنین قصدی نداشته باشید این مورد از لیست عوامل تأثیر گذار حذف می‌شوند.

طراحی سایت دو زبانه را به چه کسی بسپاریم؟

همان طور که توضیح دادیم طراحی سایت دو زبانه کاری حساس و حرفه ای است. در صورتی که قصد طراحی یک سایت دو زبانه با کیفیت مناسب را دارید و یا هنوز سوالاتی در خصوص طراحی این نوع سایت برای شما مطرح است، می توانید با گیتی گت تماس بگیرید. کارشناسان گیتی گت در تمامی ساعات کاری روز، پذیرای تماس های شما عزیزان خواهند بود و به پرسش هایتان در زمینه طراحی سایت دو زبانه و ثبت سفارش پاسخ خواهند داد.

جمع بندی نکات طراحی سایت دو زبانه

طراحی سایت دو زبانه برای بسیاری از کسب و کارها و افراد که قصد توسعه کسب و کار خود را دارند و می خواهند بیشتر با جهان اطراف خود تعامل کنند، بسیار مناسب است. طراحی سایت دو زبانه به شما کمک های زیادی می کند که در این مطلب به آن ها به طور کامل پرداختیم. سپس بررسی کردیم که با رعایت چه نکاتی می توانید یک سایت دو زبانه ی خوب داشته باشید. امیدواریم مطالب این مقاله به شما در جهت پیشبرد اهداف و پیشرفت در زندگیتان کمک کرده باشند.