هر روز افراد بیشتری تمایل به طراحی اپلیکیشن پیدا میکنند به دلیل اینکه از تاثیرات مثبت آن در پیشرفت کسب و کار آگاه شده اند. اگر شما نیز جزء این افراد هستید اما از هزینه ساخت اپلیکیشن در ایران اطلاعی ندارید این مطلب مخصوص شماست.

هزینه ساخت اپلیکیشن اندروید در ایران

هزینه طراحی اپلیکیشن اندروید در ایران با توجه به نوع اپلیکیشن بسیار متفاوت است. به عنوان مثال هزینه ساخت اپلیکیشن خدماتی با هزینه طراحی اپلیکیشن فروشگاهی متفاوت است به دلیل اینکه هر کدام از آن ها نیازمند استفاده از الگوریتم های خاصی هستند و مدت زمان های مختلفی برای انجام آن ها نیاز است.

از آنجایی که اپلیکیشن های اندروید بسیار پر طرفدار هستند و در دسته پر استفاده ترین اپلیکیشن ها قرار میگیرند تیم ما اقدام به ساخت این اپ ها با بهترین قیمت ها نموده است تا افراد بیشتری بتوانند به این خدمات دسترسی پیدا کنند.

هزینه ساخت اپلیکیشن اندروید در ایران
طراحی سایت دیوار

هزینه ساخت اپلیکیشن  IOS در ایران

قیمت ساخت اپلیکیشن IOS  در ایران بسیار متفاوت است اما به صورت کلی هزینه ساخت این اپلیکیشن نسبت به اپلیکیشن های اندرویدی بالاتر می باشد. اپلیکیشن های IOS  مخصوص گوشی های اپل هستند و یکی از دلایلی که بر قیمت بالای آن ها موثر است کمبود نیروی ماهر و متخصص آشنا به زبان برنامه نویسی سوئیف (Swift) می باشد.

علت دیگری که در گران تر بودن این نوع اپلیکیشن ها تاثیر میگذارد این است که برنامه استفاده شده برای انجام این کار باید روی سیستم عامل مکینتاش نصب گردد.

هزینه ساخت اپلیکیشن  IOS در ایران
هزینه ساخت اپلیکیشن اندروید در ایران

قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل در ایران

هزینه ساخت اپلیکیشن موبایل در ایران عموما به شکل جداگانه از قیمت طراحی اپلیکیشن محاسبه میشود. فرق این دو در این است که در زمان ساخت اپلیکیشن تنها هزینه های زیر ساخت ها و کد نویسی محاسبه میگردد اما در طراحی اپلیکیشن غالبا جنبه های گرافیکی و ظاهری در نظر گرفته میشوند.

در طراحی گرافیکی عموما روی مواردی مانند رابط کاربری(UI) و تجربه کاربری (UX) کار میشود. تعرفه طراحی UI اپلیکیشن به دلیل اینکه به نوعی ماهیت خلاقانه دارد به سادگی قابل محاسبه نمی باشد. بستگی به اینکه چه شخصی و تا چه لولی قرار است روی این مسئله کار کند قیمت ها متفاوت است. این موضوع در مورد هزینه UX اپلیکیشن ها نیز صدق میکند.

در نهایت قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل توسط شرکت مورد نظر تعیین میشود و نمیتوان تعرفه های ثابتی برای آن در نظر گرفت.

عوامل موثر در هزینه ساخت اپلیکیشن در ایران

امکانات اپلیکیشن : اپلیکیشن ها دارای امکانات مختلفی هستند که نقش بسیار مهمی در قیمت ها ایفا می کنند. برخی از افراد تمایل دارند که گزینه های سفارشی به امکانات اپلیکیشن اضافه کنند که این گزینه ها تاثیر زیادی در افزایش قیمت ها دارند.

هزینه طراحی UI و UX : از دیگر عوامل موثر در قیمت ساخت اپلیکیشن در ایران میتوان به هزینه های مربوط به  طراحی UI و UX اشاره کرد که تاثیر زیادی در قیمت ها دارند.

هزینه پشتیبانی و بک آپ : پس از طراحی اپلیکیشن در طول نگهداری آن قطعا به پشتیبان نیاز خواهید داشت.  ساخت اپلیکیشن خود را به دست تیمی بسپارید که پشتیبانی مناسبی را ارائه میدهد.

هزینه توسعه: سرویسی که از آن بهره میگیرید باید امکان توسعه و بروز رسانی را داشته باشد. این مورد نیز میتواند بر قیمت نهایی تاثیر بگذارد.

زمان تحویل:  در ساخت اپلیکیشن ها هزینه ها میتوانند بر اساس زمان ساخت نیز متفاوت باشند. برخی از این اپ ها بسیار پرکار هستند و به زمان بیشتری احتیاج دارند. این مسئله باعث میشود قیمت های بالاتری نیز داشته باشند.

اعمال تغییرات از پیش تعیین نشده: در برخی شرایط ممکن است در زمانی که اپلیکیشن در حال توسعه است نیاز به اعمال یک سری تغییرات از پیش تعیین نشده داشته باشد. در هنگام طراحی اپلیکیشن این هزینه ها را نیز باید در نظر بگیرید.

تعداد دستگاه ها و سیستم‌عامل:  زمانی که صحبت از اپلیکیشن های اندروید میشود تعداد دستگاه ها و سیستم عاملی که قادر به پشتیبانی آن است اهمیت زیادی پیدا میکند. هر چقدر شمار دستگاه های پشتیبانی شده توسط اپلیکیشن بیشتر باشد قیمت آن نیز به مراتب بالاتر خواهد بود.

عوامل موثر در هزینه ساخت اپلیکیشن در ایران
هزینه ساخت اپلیکیشن اندروید در ایران

هزینه سفارش ساخت اپلیکیشن در ایران

 برای هزینه سفارش ساخت اپلیکیشن در ایران نمیتوان عدد ثابتی را در نظر گرفت به دلیل اینکه از طیف وسیعی از قیمت ها برخوردار هستند. برای برآورد کردن هزینه دقیق اپلیکیشن باید در ابتدا لیست کاملی از امکاناتی که میخواهید در اپ شما وجود داشته باشند تهیه کنید سپس این لیست را در اختیار طراح اپلیکیشن قرار دهید.

در ادامه بر اساس امکانات،  پیچیدگی ها و زمان ساخت قیمت نهایی طراحی اپ مشخص میگردد. البته میزان تخصص فرد مورد نظر نیز در قیمت ها بی تاثیر نیست و عموما افراد متخصص دستمزدهای بالاتری نسبت به افراد مبتدی دریافت می کنند.

هزینه سفارش ساخت اپلیکیشن در ایران
هزینه ساخت اپلیکیشن اندروید در ایران

ساخت اپلیکیشن ارزان یا گران؟

افراد زیادی هستند که به دنبال ساخت اپلیکیشن با قیمت های ارزان می باشند. این افراد ممکن است طراحی اپ خود را به دست افرادی نا بلد بسپرند. این کار نه تنها باعث کاهش کیفیت اپلیکیشن و ضعف عملکرد آن میشود بلکه ممکن است در آینده نیز به مشکلات فنی دچار شود.

از طرفی برخی از مجموعه ها قیمت های بسیار زیاد و غیر منطقی برای طراحی اپلیکیشن ارائه می کنند که کار با این مراکز نیز توصیه نمیگردد. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که پیش از هر اقدامی قیمت ها و نمونه کارهای شرکت های مختلف را بررسی کنید تا بتوانید انتخابی هوشمندانه داشته باشید.

برای ساخت اپلیکیشن با بهترین امکانات و قیمت مناسب کافیست با کارشناسان تیم ما تماس بگیرید.