طراحی سایت موزیک امروزه طرفداران زیادی دارد، چون موسیقی یکی از اجزای جدایی ناپذیر زندگی مردم شده است. البته که موسیقی دنیای بسیار بزرگی دارد و هر شخصی سبک مورد علاقه خود را دارد. ورود به این حوزه هنری نیز برای مردم و به خصوص جوانان جویای نام بسیار جذاب است.
موسیقی تاثیر بسیار زیادی نیز روی زندگی مردم داشته و دارد به گونه ای که بسیاری از افراد برای آرام شدن و یا حتی هیجانی شدن و یا تجربه حس بی نظیر شادی از موسیقی کمک می‌گیرند. تا این که در دهه اخیر خواننده‌ها برای رساندن صدای اعتراض خود به مسائل مختلف از سبک‌های موسیقی کمک می‌گیرند. تنوع در سبک و تنوع در انتقال حس باعث شده است موسیقی طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کند. به همین دلیل طراحی سایت موزیک یکی از جذاب‌ترین کارها برای جذب مخاطب است.

طراحی سایت موزیک
طراحی سایت موزیک

چرا باید سایت موزیک طراحی کنیم؟

همانطور که گفته شد موسیقی طرفداران زیادی دارد و روزانه کاربران زیادی در فضای اینترنت به دنبال موزیک‌های مورد علاقه خود می‌گردند. به همین دلیل اگر می‌خواهید در حوزه موسیقی فعالیت کنید باید به سمت طراحی سایت موزیک بروید. اهمیت این مسئله هنگامی روشن می‌شود که بدانید در آینده این سایت‌ها به مرجعی برای دنیای موسیقی تبدیل خواهند شد. البته تا این جا تنها از نگاه کاربران صحبت کردیم در حالی که یک مسئله بسیار مهم رشد خواننده‌های جوان و یا موزیک‌های خواننده‌های مشهور است.
همانطور که گفته شد بسیاری از جوانان به دنبال اسم و رسمی در زمینه موسیقی هستند به همین دلیل باید فضایی فراهم شود که بتوانند در آن فضا موزیک‌های خود را به نمایش بگذارند و مردم نیز بتوانند از آن‌ها دیدن کنند. یکی ضرورت‌های طراحی سایت موزیک همین مسئله دیده شدن خواننده، نوازنده و هنرمندان جوان است. یکی دیگر از مسائل نیز تبلیغ موزیک افراد مشهور است. خواننده‌های مشهور نیز نیاز به تبلیغ دارند و یکی از راه‌های تبلیغ موزیک‌هایشان قرار دادن آن‌ها در سایت‌های موسیقی است. در کل باید گفت اگر به زمینه موسیقی علاقه دارید، یکی از روش‌های درآمد زایی از این زمینه طراحی سایت موزیک است.

اهداف طراحی سایت موزیک

درآمدزایی در طراحی سایت موزیک بسیار مهم است و جذابیت بسیار زیادی دارد. جذابیت درآمدزایی از این زمینه به این دلیل است که روزانه تعداد کاربران زیادی را به خود جذب می‌کند و از روش‌های مختلفی می‌توانید از این سایت کسب درآمد کنید که در ادامه به این موضوع نیز خواهیم پرداخت. البته موضوع درآمدزایی تنها هدف طراحی سایت موزیک نیست.

دلایل و اهداف طراحی سایت موزیک
طراحی سایت موزیک

ممکن است شما خواننده، نوازنده و یا عضوی از یک گروه هنری باشید و برای حفظ برند خود اقدام به طراحی سایت موزیک کنید. به این صورت شما می‌توانید به راحتی از طریق سایت خود با مخاطبینتان در همه جای جهان در ارتباط باشید و با آن‌ها تعامل کنید. یکی از مهم‌ترین پارامترها در فعالیت یک هنرمند نظرات مردم است. نظرات مردم به حدی مهم است که اگر یک هنرمند از مخاطب خود شناخت خوبی داشته باشد و بتواند سلیقه و نظرات آن‌ها را در موزیک خود به کار ببندد آینده ای درخشان خواهد داشت. در نتیجه یکی از بهترین راه‌ها که بتوانید اثرات خود را به مخاطبانتان معرفی کنید و نظرات آن‌ها را بخواهید و با آن‌ها تعامل کنید طراحی سایت موزیک است.

مزایای طراحی سایت موزیک


اولین مزیت سایت موزیک این است که مخاطبان شما به صورت 24 ساعته می‌توانند به آثار شما و یا آثاری که شما در سایت موزیک خود قرار داده اید دسترسی داشته باشند. این مسئله در فضای رقابتی موزیک بسیار مهم است. فرض کنید مخاطبی دارید که با شما آشنایی ندارد و می‌خواهید او را جذب موسیقی زیبای خود کنید. این مخاطب هنگامی که در فضای اینترنت اقدام به جست و جوی سبک و موضوع موسیقی مورد علاقه خود می‌کند باید به راحتی بتواند به موزیک شما دسترسی پیدا کند. همچنین شما محدودیتی برای قرار دادن موسیقی در سایت خود ندارید. اگر سایت را برای قراردادن موسیقی خود طراحی کرده اید و یا حتی قصد درآمدزایی از ان را دارید نگران حجم موسیقی و یا تعداد آن‌ها نباشید. شما به هر تعداد دلخواهی می‌توانید در این سایت موزیک قرار دهید.

ویژگی‌های طراحی سایت موزیک

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که در این زمینه وجود دارد ویژگی و امکانات سایت شما است. این امکانات باعث می‌شود مخاطبین شما بین همه سایت‌های موسیقی دیگر شما را انتخاب کنند و از جست و جو در صفحات وب سایت شما لذت ببرند. البته باید به این نکته توجه کنید که طراحی سایت موزیک باید به تیم تخصصی و حرفه ای سپرده شود تا بتوانید بهترین بازدهی را از آن بگیرید. زیرا تنها قرار دادن این ویژگی‌های در سایت مهم نیست، تیم تخصصی گیتی گت به شما کمک خواهد کرد که نه تنها با ابزار به کار رفته در سایتتان آشنایی کامل پیدا کنید بلکه بتوانید بهترین ویژگی‌ها را برای سایت خود انتخاب کنید. در ادامه سعی می‌کنیم برخی از ویژگی‌هایی که برای طراحی سایت موزیک حیاتی هستند را برای شما بازگو کنیم.

همه چیز راجب طراحی سایت موزیک
طراحی سایت پخش موسیقی

سرعت سایت

سرعت سایت شما بسیار مهم است. برای درک این جمله کافی است لحظاتی خودتان را به جای کاربرهای سایتتان قرار دهید تا متوجه شوید مسئله سرعت بسیار اهمیت دارد. کاربران در دنیای امروز می‌خواهند سریع‌ترین روش را برای رسیدن به خواسته‌هایشان انتخاب کنند. به همین دلیل است که شما باید در طراحی سایت موزیک به گونه ای عمل کنید که همه ویژگی‌های سایتتان بیشتر سرعت ممکن را داشته باشد. اگر این ویژگی را در نظر نداشته باشید خواهید دید که کاربران خیلی زود از سایت شما خسته می‌شوند و به دیگر منابع مراجعه می‌کنند.

پخش کننده صوتی

یکی دیگر از مسائل مهم در طراحی سایت موزیک پخش کننده صوتی آنلاین است. کاربر در هنگام مراجعه به سایت شما باید بتواند به صورت آنلاین موزیک را گوش کند. بسیاری از کاربران از انتخاب موزیکی که می‌خواهند مطمئن نیستند در نتیجه باید بتوانند به صورت آنلاین بخشی از آن را گوش کنند تا مشخص شود که موزیک درستی را انتخاب کرده اند. البته با توجه به این که تلفن همراه و حتی لپ تاپ‌های امروزی حجم محدودی دارند و یا حتی برای به هم نخوردن نظم فایل‌های موجود در دستگاهشان بسیاری از کاربران موزیک را دانلود نمی‌کنند و اصلاً قصدشان از ورود به سایت شما گوش کردن آنلاین موزیک است.

کم کردن حجم فایل

کم کردن حجم فایل در طراحی سایت موزیک مسئله بسیار مهمی است. این مسئله تاثیر بسیار زیادی روی سرعت سایت شما خواهد داشت. هر چه شما بتوانید فایل‌های با کیفیت اما کم حجمی را در سایت خود بارگزاری کنید می‌توانید سرعت بیشتری از سایت خود انتظار داشته باشید. البته این مسئله روی میزان مصرف اینترنت کاربران شما نیز تاثیر گذار است که کم حجم بودن فایل‌ها در عین با کیفیت بودن آن‌ها مسئله ای است که کاربران قطعاً از آن استقبال خواهند کرد و شما می‌توانید از آن به عنوان یک مزیت رقابتی استفاده کنید.

دسته بندی مناسب

بسیاری از کاربران به دنبال موسیقی خاصی نمی‌گردند و حتی خواننده و یا گروه خاصی را نیز دنبال نمی‌کنند. این افراد صرفاً به دنبال گوش کردن به یک موسیقی زیبا در یک دسته بندی خاص هستند. به عنوان مثال برای بسیار از افراد مهم نیست که خواننده این موزیک چه کسی است تنها موضوع مهم برای آن‌ها این است که در سبک مورد علاقه شان باشد. در نتیجه سایت شما باید یک دسته بندی مناسب برای انتخاب موسیقی داشته باشد که کاربر به راحتی بتواند از آن استفاده کند و به جست و جو در دسته مورد علاقه خود بپردازد.

طراحی زیبا و به روز

شاید به جرئت بتوان گفت که امروزه همه به موسیقی علاقه مند هستند و سبک‌های مختلفی از موسیقی را گوش می‌کنند. اگر بخواهیم از دیگر علایقی که همه مردم دارند صحبت کنیم، باید به علاقه به زیبایی اشاره کنیم. به همین دلیل بسیار مهم است که سایت شما زیبا و جذاب باشد. حتی زیبایی و جذابیت کافی نیست و سایت شما باید بتواند در همان نگاه اول که کاربر به آن می‌اندازد حس خوبی به او منتقل کند. به طوری که کاربر نه تنها برای موزیک بلکه برای تفریح در دنیای موسیقی به سایت شما مراجعه کند. برای این مسئله نیز می‌توانید از متخصصان با تجربه گیتی گت مشورت بگیرید. این متخصصان به شما کمک خواهند کرد که فضای سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که بهترین بازخورد را از کاربران خود بگیرید.

طراحی سایت موزیک حرفه ای
نکات مهم در طراحی سایت موسیقی

ریسپانسیو و یا واکنش گرا بودن سایت

فرض کنید با لپ تاپ به یک سایت موزیک مراجعه کرده اید و موزیک مورد علاقه خود را پیدا کرده و گوش کرده اید. این سایت امکانات بسیار خوبی هم داشته است و شما از خدمات آن راضی بوده اید. حالا همین کار را با گوشی تلفن همراه امتحان می‌کنید اما اندازه‌های سایت و مطالب آن برای تلفن همراه بهینه نشده است. این مسئله باعث می‌شود شما تجربه خوبی از سایت نداشته باشید و دیگر با گوشی موبایل و حتی با لپ تاپ به آن سر نزنید. ریسپانسیو بودن سایت به این معنا است که کاربر با استفاده از هر دستگاهی بتواند وارد سایت شما شود و سایت شما روی همه دستگاه‌ها به صورت بهینه به نمایش در بیاید. این مسئله باعث می‌شود کاربر تجربه بسیار خوبی را از سایت شما کسب کند و حتی به سایت شما وفادار شود.

پیشنهاد جدیدترین و داغ‌ترین موسیقی‌ها

احتمالاً برای شما هم رخ داده است که در کافه، تاکسی و یا هر جای دیگر یک موسیقی می‌شنوید و به آن علاقه مند می‌شوید. اکثر این موسیقی ها، موسیقی های روز هستند که طرفدار زیادی پیدا کرده اند. البته موارد استثنا نیز پیدا می شود. در هر صورت باید بتوانید موسیقی هایی که مورد پسند عموم هستند را در سایت خود قرار دهید. در بسیاری از موارد نیز پیش می‌آید که یک موسیقی در جامعه ترند می‌شود و طرفداران زیادی پیدا می‌کند اما شما نام خواننده آن را نمی‌دانید و حتی بخشی از متن آن را نیز نتوانسته اید به خاطر بسپرید که بتوانید آن را پیدا کنید.

بهترین طراحی سایت موزیک
طراحی بهترین سایت موسیقی

در طراحی سایت موزیک باید به این مسئله توجه کرد که بخشی را به عنوان جدیدترین و داغ‌ترین موسیقی‌ها اختصاص دهید و سعی کنید آسان‌ترین راه برای موسیقی‌هایی که در این زمان ترند شده اند را برای کاربران خود فراهم کنید. این مسئله باعث می‌شود که برخی از کاربرهایی که تنها به موسیقی‌های جدید گوش می‌کنند و حتی سبک آن هم برایشان مهم نیست به صورت روزانه به سایت شما مراجعه کنند. همین موضوع کافی است تا بازدید سایت شما چند برابر شود.

چگونه می‌توان از طراحی سایت موزیک درآمدزایی کرد؟

راه‌های بسیار زیادی برای درآمدزایی از طراحی سایت موزیک وجود دارد که در متن به برخی از آن‌ها اشاره شد. در این بخش سعی می‌کنیم راه‌های مرسوم برای کسب درآمد از طراحی سایت موزیک را به شما گوشزد کنیم. البته در زمینه موسیقی و در کل زمینه‌های هنری باید عنوان کرد که شما باید یک علاقه و یا کمی هنرمند نیز باشید تا بتوانید از برخی از راهکارهای زیر درآمدزایی کنید.

تبلیغات

اولین روشی که احتمالاً به ذهن هر کسی برای درآمدزایی می‌رسد تبلیغات است. قرار دادن تبلیغات در سایت به هر شیوه ای می‌تواند برای شما درآمدزایی کند. به عنوان مثال شما می‌توانید با سایت یک گالری همکاری کنید و در کنار موسیقی، محصولات آن سایت را نیز تبلیغ کنید. این مسئله به راحتی برای شما درآمدزایی خواهد کرد و برای این کار تنها کافی است بتوانید افراد علاقه کند به موسیقی را به سایت خود جذب کنید. یکی از راهکارهای جذب مخاطب نیز سئو است که در قسمت بالا توضیح داده شد.

پخش آثار هنرمندان

بسیاری از هنرمندان جوان و کسانی که تازه به عرصه موسیقی پا نهاده اند توانایی نشان دادن خود به بقیه را ندارند. یکی از راه‌هایی که این افراد برای دیده شدن کارها و اثراتشان استفاده می‌کنند استفاده از سایت‌های موزیک است. در نتیجه شما می‌توانید به واسطه پخش آثار آن‌ها کسب درآمد کنید. حتی این مسئله برای خود خواننده‌ها هم صادق است و خواننده‌ها نیز با طراحی سایت موزیک می‌توانند آثار خود را به مردم نشان دهند. علاوه بر هنرمندان جوان و جویای نام، آثار بزرگان موسیقی نیز باید در سایت شما حضور داشته باشند. توجه کنید که باید تمامی سلیقه ها و سبک ها را پوشش دهید تا بتوانید ادعا کنید که یک سایت موزیک حرفه ای دارید.

جمع بندی نکات مربوط به طراحی سایت موزیک

در این مقاله سعی کردیم همه ابعاد موضوع طراحی سایت موزیک را برای شما بیان کنیم. البته همانطور که در متن نیز گفته شد استفاده از این مزیت‌ها یک شرط مهم دارد و آن هم استفاده از تیم حرفه ای و کارآمد است. تیم تخصصی گیتی گت نه تنها می‌تواند برای شما یک سایت بسیار حرفه ای و تخصصی طراحی کند بلکه شما می‌توانید برای طراحی سایت موزیک از آن‌ها مشورت نیز بگیرید.