در سال های اخیر طراحی سایت برای کسب و کارهای مختلف، از یک فروشگاه بزرگ و طلافروشی ها و صرافی ها گرفته تا حتی سوپرمارکت ها، رواج یافته است. به همین دلیل افراد زیادی به دنبال آموزش طراحی سایت حرفه ای می گردند. بدون شک نمی توانید تنها با یک مقاله، به صورت حرفه ای طراحی سایت را بیاموزید، اما می توانید از نکاتی بهره مند شوید که این کار را برای شما ساده تر می کنند. در این مطلب همراه ما باشید تا از این نکات با خبر شوید.

آموزش طراحی سایت حرفه ای

امروزه وجود سایت برای یک کسب و کار ضروری و لازم است. با توجه به گستردگی فضای مجازی و اینترنت کسب و کارهایی که سایت ندارند نمی‌توانند به خوبی خود را به مشتریانشان عرضه کنند. این مسئله باعث می‌شود که نتوانند به خوبی مشتری‌های جدید جذب کنند و حتی با توجه به اینکه خودشان را به خوبی در دسترس مشتری‌ها قرار نمی‌دهند، ممکن است مشتری‌های قبلی خود را نیز از دست بدهند. البته بسیاری از افراد تصور می‌کنند که تنها کسب و کارهای بزرگ نیاز به سایت دارند و برای کسب و کارهای کوچک نیازی به طراحی سایت نیست. این موضوع نیز با توجه به گستردگی اینترنت، موضوع غلطی است و همه کسب و کارها نیازمند وبسایت هستند. در این مقاله سعی داریم در مورد آموزش طراحی سایت حرفه ای صحبت کنیم.

چرا باید طراحی سایت یاد بگیریم؟

همان طور که در قسمت قبل نیز مطرح شد طراحی سایت برای معرفی کسب و کار اهمیت بسیار زیادی دارد. البته این مسئله به همین موضوع ختم نمی‌شود و حتی برخی از کسب و کارهایی که در نمایشگاه‌های زیادی شرکت می‌کنند برای خود سایت نمایشگاهی طراحی می‌کنند. طراحی این سایت تنها به آن‌ها کمک می‌کند که محصولات خود را به نمایش بگذارند و آدرس و محل نمایشگاه را نیز به خوبی در اختیار مخاطب خود قرار دهند. در نتیجه اگر صاحب یک کسب و کار هستید و می‌خواهید کسب و کار خود را گسترش دهید یکی از کم هزیه ترین راه‌های این موضوع طراحی سایت برای کسب و کارتان است. اگر به اندازه کافی وقت دارید می‌توانید به آموزش طراحی سایت حرفه ای بپردازید و در غیر این صورت متخصصان گیتی گت در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند.

البته آموزش طراحی سایت حرفه ای به همین جا ختم نمی‌شود. اگر به برنامه نویسی علاقه مند باشید احتمالاً متوجه این موضوع شده اید که این مسئله بسیار مورد نیاز است. یکی از مشاغلی که امروزه نیاز فراوانی به آن وجود دارد آموزش طراحی سایت حرفه ای است. کافی است نیم نگاهی به درآمد و آگهی‌های استخدام این شغل بیاندازید، آنگاه متوجه خواهید شد که طراحی سایت حرفه ای به یکی از زمینه‌های پرتقاضا در جامعه تبدیل شده است. البته این زمینه کاری خیلی هم سخت نیست و کافی است شما بدانید که باید در کنار چه کسانی آموزش ببینید. به همین دلیل است که تیم متخصصین گیتی گت به فکر طراحی آموزش طراحی سایت حرفه ای افتاده است.

چرا باید طراحی سایت حرفه ای یاد بگیریم؟
آموزش طراحی سایت حرفه ای

مزایای آموزش طراحی سایت حرفه ای

همانطور که گفته شد شما با استفاده از این آموزش می‌توانید نیازهای کسب و کارتان به سایت را رفع کنید. اگر هم به دنبال کسب درآمد با طراحی سایت هستید باید بگوییم که گیتی گت بهترین مکان برای شما است. یکی از مزیت‌هایی که طراحی سایت دارد دورکاری است. در بسیاری از پروژه‌ها نیازی نیست که شما به صورت حضوری در محل حاضر شوید و به انجام پروژه بپردازید. شما به راحتی می‌توانید انجام وظایفتان را از دور کنترل کنید. این مسئله باعث می‌شود که محدودیت‌های جغرافیایی باعث عقب افتادن شما نسبت به دیگران نباشد. به عنوان مثال اگر شما در یک شهر کوچک زندگی می‌کنید که امکان انجام فعالیت‌های حرفه ای در آن جا را ندارید هیچ جای نگرانی وجود ندارد.

پس از گذراندن آموزش طراحی سایت حرفه ای به راحتی می‌توانید در محل زندگیتان پروژه‌های خود را پیش ببرید و حتی با بزرگ‌ترین شرکت‌های داخلی و خارجی همکاری کنید. شاید هم این سوال برایتان پیش آمده باشد که آیا پس از یادگیری این موضوعات برای شما زمینه کاری وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال کافی است به این مسئله اشاره کنیم که همه سایت‌هایی که در جهان وجود دارند نیازمند طراحی رابط کاربری هستند. در نتیجه اگر نگران اشباع بودن و … هستید کافی است نیم نگاهی به تعداد وب سایت‌های موجود بیاندازید و نیازهای آنان را بسنجید. همچنین بسیاری از شرکت‌های نیز وجود دارند که هنوز اقدام به طراحی سایت نکرده اند و همین موضوع خود یک زمینه کاری بسیار جذاب محسوب می‌شود.

مزایای آموزش طراحی سایت حرفه ای
آموزش طراحی سایت حرفه ای

آموزش طراحی سایت حرفه ای برای چه کسانی مناسب است؟

در این جا ممکن است این سوال برای شما به وجود آمده باشد که چه پیش نیازهایی را باید یاد بگیرید که بتوانید به آموزش طراحی سایت حرفه ای برسید. خبر خوب برای شما این است که هیچ پیش نیازی وجود ندارد و شما به راحتی می‌توانید قدم به این زمینه بگذارید و کار خود را شروع کنید. در موضوعات قبل نیز اشاره شد که آموزش طراحی سایت حرفه ای از مسائل بسیار ساده شروع می‌شود و به شما یاد می‌دهد که چگونه یک سایت زیبا و با همه امکانات طراحی کنید. البته برای اینکه بتوانید یک سایت عالی طراحی کنید در ابتدا باید بدانید که کاربری سایت شما چیست که در قسمت بعد به این موضوع خواهیم پرداخت.

البته باید از همین ابتدا با خود رو راست باشید. اگر قرار است به سمت برنامه نویسی پیش روید و در این مسیر گام بردارید علاوه به یادگیری این مسائل به یک عنصر بسیار مهم به نام تمرین نیز نیاز پیدا خواهید کرد. شاید بهتر باشد به جای تمرین بگوییم پشتکار، چون ممکن است شما بارها و بارها یک کد نویسی را انجام دهید و به نتیجه دلخواه نرسید. در نتیجه از همین ابتدا برای تمرین‌های مکرر و مداوم آماده باشید.

آموزش طراحی سایت حرفه ای برای چه کسانی مناسب است؟
آموزش طراحی سایت حرفه ای

آموزش طراحی سایت حرفه ای با html

آموزش طراحی سایت حرفه ای با HTML

یکی از ساده‌ترین زبان‌های برنامه نویسی HTML است که یکی از ابتدایی‌ترین مسائلی است که شما باید برای طراحی سایت یاد بگیرید. برای یادگیری این زبان شیرین کافی است بدانید که از کدام تگ در کجا استفاده کنید و کاربرد هر کدام از تگ‌ها به چه صورت است. این زبان ساختار یک فایل را برای مرورگر تعریف می‌کند و مرورگر آن فایل را در اینترنت به نمایش خواهد گذاشت. این زبان برنامه نویسی ورژن‌های متفاوتی دارد که آخرین آن‌ها HTML5 است.

آموزش طراحی سایت حرفه ای با HTML
آموزش طراحی سایت حرفه ای

آموزش طراحی سایت حرفه ای با css

آموزش طراحی سایت حرفه ای با CSS

اگر بخواهیم به زبان عامیانه CSS که مخفف Cascading Style Sheets را معرفی کنیم باید بگوییم که وظیفه CSS روح بخشیدن به صفحات خامی است که HTML تولید می‌کند. در نتیجه CSS یک زبان برنامه نویسی جداگانه نیست و برای درست کردن استایل و ساختار صفحات به کار می‌رود. شما می‌توانید با استفاده از CSS روح تازه ای به صفحات بدهید و یا المان‌ها را جا به جا کنید. استفاده از CSS اولین بار در سال 1996 صورت گرفت و ورژن‌های جدیدی از آن نیز ارائه شده است.

ریسپانسیو یا واکنش گرا بودن سایت

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در آموزش طراحی سایت حرفه ای باید به آن توجه کنید ریسپانسیو بودن سایت است. ریسپانسیو بودن سایت به این معنا است که سایت شما باید به صورت بهینه روی گوشی، تبلت، لپ تاپ و … بالا بیاید. احتمالاً شما هم مشاهده کرده اید که برخی از سایت‌ها این مسئله را رعایت نکرده اند و سایت آن‌ها تنها روی گوشی یا لپ تاپ به خوبی اجرا می‌شود و اگر با یک دستگاه متفاوت سایت را امتحان کنید بهینه نخواهد بود. این مسئله باعث می‌شود کاربران تجربه لذت بخشی از سایت شما نداشته باشند. در نتیجه در آموزش طراحی سایت حرفه ای باید به ریسپانسیو بودن سایت توجه بسیاری داشته باشید.

بوت استرپ

یکی دیگر از مسائل با اهمیتی که باید در آموزش طراحی سایت حرفه ای فرا بگیرید نحوه استفاده از بوت استرپ است. بوت استرپ یک کتابخانه منبع باز است که استفاده از صحیح از آن در طراحی یک سایت ریسپانسیو اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر بخواهیم در یک جمله یکی از کاربردهای بوت استرپ را برای شما بیان کنیم این است که بوت استرپ به شما کمک می‌کند راهی آسان برای طراحی وب سایت‌های ریسپانسیو داشته باشید. البته آموزش طراحی سایت حرفه ای به اینجا ختم نمی‌شود و مسائل دیگری مانند جاوا اسکریپت، JQuery ، AJAX و بسیاری مسائل دیگر نیز وجود دارند که در دنیای طراحی سایت با آن‌ها آشنا خواهید شد.

چه انواع و کاربری‌هایی برای طراحی سایت وجود دارد؟

یکی از مسائل مهمی که شما قبل از آموزش طراحی سایت حرفه ای باید آن را رعایت کنید همین مسئله است. شما باید اطلاع دقیقی از کسب و کار و یا شرکتی داشته باشید که می‌خواهید برای آن سایت طراحی کنید. چرا که سایت‌هایی که در زمینه‌های کاری مختلفی طراحی می‌شوند با هم تفاوت‌های اساسی دارند و از ویژگی‌های بسیار متفاوتی در آن‌ها استفاده می‌شود. در ادامه به برخی از زمینه‌های طراحی سایت اشاره خواهیم کرد.

طراحی سایت نمایشگاهی

همان طور که قبل‌تر نیز به این نوع سایت‌ها اشاره شد، باید گفت که این نوع سایت برای شرکت‌هایی طراحی می‌شود که در قصد شرکت در نمایشگاه‌های مختلفی دارند. شرکت در نمایشگاه ابزار بسیار مهمی برای دیده شدن محصولات و خدمات شرکت‌ها است. شرکت در این نمایشگاه‌ها هزینه‌های بسیار زیادی را به شرکت تحمیل می‌کند که یکی از این هزینه‌ها تبلیغات است. یکی از راه‌های کاهش این هزینه طراحی سایت نمایشگاهی است. در این سایت شما می‌توانید آدرس دقیق غرفه نمایشگاه و همچنین زمان دقیق برگزاری نمایشگاه را به مخاطبین خود اطلاع دهید.

 این مسئله باعث می‌شود مشتریان شما به راحتی شما را پیدا کنند. البته این تنها یکی از ویژگی‌های این نوع سایت است. در این سایت می‌توانید برای کسانی که نتوانسته اند به صورت حضوری به غرفه شما سر بزنند تور مجازی بگذارید. حتی می‌توانید به سوالات مشتریان خود از طریق سایت پاسخ دهید و سعی کنید آن‌ها را به کسب و کار خود جذب کنید. گالری تصاویر، ارائه آمار و ارقام و دادن اطلاعات کلی در مورد کارمندانی که در نمایشگاه در غرفه شما حضور دارند بخش دیگری از امکانات این نوع سایت است که شما در پس از آموزش طراحی سایت حرفه ای می‌توانید آن را طراحی کنید.

طراحی سایت موزیک

یکی دیگر از زمینه‌های طراحی سایت، طراحی سایت موزیک است. به جرئت می‌توان گفت که امروزه همه مردم طرفدار موسیقی هستند. کافی است سری به کافی شاپ یا حتی تاکسی بزنید تا ببینید که موسیقی چه تاثیری روی زندگی روزمره مردم دارد. این موضوع یک مزیت بسیار زیاد به شما می‌دهد که با طراحی سایت موزیک کسب درآمد کنید. در راستای کسب درآمد از سایت موزیک می‌توانید کنسرت‌ها را به صورت استریم برگزار کنید و یا اهنگ های خواننده‌های جوان را در سایت خود بارگزاری کنید و یا به سادگی با قرار دادن تبلیغ در سایت خود درآمدزایی کنید. اگر هم نمی‌خواهید که سایت خودتان را داشته باشید کافی است یک جست و جوی ساده در اینترنت انجام دهید.

 ببینید که در خواست‌های زیادی برای طراحی سایت موزیک وجود دارد که شما می‌توانید با آموزش طراحی سایت حرفه ای به راحتی از این راه کسب درآمد داشته باشید. البته برای طراحی این سایت نیاز است که دقت لازم را در آموزش طراحی سایت حرفه ای به عمل آورید چرا که این سایت نیز ویژگی‌های خاص خودش را دارد و شما باید بتوانید با سایت‌های موجود رقابت کنید. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که برای سایت موزیک بسیار حائز اهمیت است سرعت سایت است. همه کاربران به دنبال این هستند که در سریع‌ترین زمان ممکن به خواسته‌های خود برسند. به همین دلیل اگر سایت شما به اندازه کافی سریع نباشد کاربران احتمالاً خسته خواهند شد و از سایت‌های دیگری برای رفع نیازهای خود استفاده خواهند کرد.

سایت فروشگاهی

یکی دیگر از کاربردهای آموزش طراحی سایت حرفه ای، طراحی سایت فروشگاهی است. اگر یک بار هم خرید اینترنتی کرده باشید احتمالاً به طور کامل از نحوه عملکرد این سایت‌ها آگاهی دارید. سایت‌های فروشگاهی یکی از رایج‌ترین نوع درآمدزایی از طراحی سایت هستند. بسیاری از سایت‌های فروشگاهی وجود دارند که خدمات و محصولات متنوعی را به فروش می‌رسانند. نکته جالب اینجا است که کسب و کارهای بسیار زیادی نیز هستند که خدمات و محصولات بسیار زیادی دارند اما هنوز اقدام به راه اندازی سایت نکرده اند. در نتیجه زمینه کاری برای طراح سایت در طراحی سایت فروشگاهی بسیار زیاد است و کافی است شما آموزش طراحی سایت حرفه ای را به صورت جدی دنبال کرده باشید و یاد گرفته باشید تا بتوانید یک سایت فروشگاهی با کیفیت طراحی کنید.

جمع بندی نکات آموزش طراحی سایت حرفه ای

در این مقاله سعی کردیم به برخی از مبانی و زبان‌هایی که شما در آموزش طراحی سایت حرفه ای یاد خواهید گرفت اشاره کنیم. همچنین مثال‌هایی از کاربرد این زبان‌ها ارائه کردیم که تنها کافی است کار شما به اندازه کافی خوب باشد تا بتوانید درآمد خوبی از آموزش طراحی سایت حرفه ای داشته باشید. یکی از مهم‌ترین مسائل در یادگیری برنامه نویسی تمرین است. موثرترین راهی که شما می‌توانید با استفاده از آن به خوبی طراحی سایت را یاد بگیرید و اجرا کنید تمرین است. البته برای تمرین کردن باید به یک میزانی از دانش رسیده باشید به همین دلیل باید از متخصصان حوزه آموزش طراحی سایت حرفه ای کمک بگیرید. یک مجموعه که می‌تواند در این زمینه کمک بی نظیری به شما بکند گیتی گت است.