امروزه هیچ‌کسی نمی‌تواند نقش بسیار مهم فروشگاه‌های اینترنتی را انکار کند. تقریباً هر کسب‌وکار خاصی نسبت به افتتاح فروشگاه ويژه خود فکر می‌‌کند. طبیعتاً برای انجام این امر باید با مراحل ساخت سایت فروشگاهی آشنایی کاملی داشته باشید. در این صورت می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به سایت هدف خود دست پیدا کنید. داشتن یک سایت فروشگاهی در دنیای امروزه یک امر کاملاً ضروری محسوب می‌شود.

در واقع تا زمانی که سایت فروشگاهی خود را افتتاح نکرده‌اید نباید انتظار داشته باشید که کاربرانی از سراسر کشور بتوانند به محصولات شما دسترسی داشته باشند.


وقتی میزان دسترسی کاربران به محصولات شما بیشتر شود، قاعدتاً میزان فروش شما نیز بیشتر خواهد شد. به‌منظور طراحی یک سایت فروشگاهی مناسب باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارید که هر یک از آ‌ن‌ها دارای اهمیت بسیار زیادی هستند. اگر در این زمینه کنجکاو هستید و می‌خواهید اطلاعات مناسبی به دست بیاورید، ‌ توصیه می‌کنیم که ادامه متن را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید؛ زیرا قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

مراحل ساخت سایت فروشگاهی
داشتن یک سایت فروشگاهی کاملاً ضروری است

مهم‌ترین مراحل مربوط به ساختن سایت فروشگاهی

اگر در حال مطالعه این متن هستید، احتمالاً تا کنون بارهاوبارها نسبت به جستجوی عبارت ساخت سایت فروشگاهی در گوگل پرداخته‌اید. البته این موضوع کاملاً طبیعی به شمار می‌آید، به‌خصوص برای کسب‌وکارهایی که به‌تازگی فعالیت خود را آغاز کرده‌‌اند. به‌طورکلی باید بیان کنیم که مراحل ساخت سایت فروشگاهی از آنچه که احتمالاً تا کنون فکرش را می‌کرده‌اید متفاوت‌تر است. در واقع هر یک از این مراحل خود به چندین زیرمجموعه خاص تقسیم می‌شود که هر یک از آن‌ها دارای شخصیت یا کاراکتر خاص خود هستند.


اولین مرحله در طراحی سایت فروشگاهی، مشخص کردن ماهیت وب‌سایت است. شما باید مشخص کنید که وب‌سایت شما قرار است به فروش چه محصولاتی بپردازد و این فروش به چه شکل انجام می‌گیرد؟ گام بعدی در این زمینه، مشخص کردن یک نام جذاب و گیرا برای وب‌سایت مدنظر است. توجه داشته باشید که انتخاب نام نقشی مهم را در جذب کاربران جدید ایفا می‌کند.


مرحله بعدی، ‌ انتخاب یک هاست مناسب برای وب‌سایت شما است. امروزه هاست‌های مختلفی را می‌توان با قیمت بسیار مناسبی تهیه کرد. پس از این گام نوبت به خریداری دامنه برای وب‌سایت شما می‌رسد. گام بعدی انتخاب قالب مناسب برای وب‌سایت و نهایتاً کدنویسی وب‌سایت است. پس از این مراحل کار ساخت وب‌سایت به پایان رسیده است و تنها باید نسبت به قرار دهی محصولات و همچنین مواردی همچون تنظیم سئو آن پرداخت. علاوه بر این، نباید در این زمینه مورد مهمی همچون اتصال وب‌سایت به درگاه‌های پرداخت را از یاد ببرید.

مهم ترین مراحل ساخت سایت فروشگاهی
شما باید نکات مختلفی را در این زمینه رعایت کنید

هزینه طراحی سایت فروشگاهی

یکی از مهم‌ترین پرسش‌هایی که در زمینه مراحل ساخت سایت فروشگاهی با آن مواجه می‌شویم، هزینه موردنیاز جهت ساخت سایت مدنظر است. به‌طورکلی باید گفت هزینه طراحی سایت فروشگاهی کاملاً متغیر است و نمی‌توان یک هزینه خاص را برای هر پروژه‌ای در نظر گرفت. حال شاید بپرسید که چه مواردی روی هزینه مربوط به این موضوع اثر می‌گذارند؟


در پاسخ به این پرسش نیز باید گفت که مهم‌ترین امر در این زمینه، گستردگی کلی وب‌سایت مدنظر شما است. اگر قصد دارید وب‌سایتی بسازید که چندین زیرمجموعه مختلف دارد و طیف بسیار زیادی از محصولات در آن به فروش می‌رسند، طبیعتاً باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. مورد دیگری که دراین‌رابطه باید به آن اشاره کنیم، پیچیدگی کلی وب‌سایت است. وب‌سایت‌هایی با طراحی ساده معمولاً‌ به‌سادگی ساخته می‌شوند و نیازی به استفاده از نقشه‌ها یا planهای خاص جهت ساخت آن‌ها وجود ندارد.


این در حالی است که مراحل ساخت سایت فروشگاهی بزرگ و پیچیده‌ای؛ مانند سایت آمازون به ماه‌ها وقت نیاز دارد. درهرصورت می‌توان بیان کرد که امروزه کاربران می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه سایت فروشگاهی مدنظر خود را به دست بیاورند. در واقع به دلیل وجود شرکت‌های مختلف فعال در زمینه طراحی سایت، واقعاً لازم نیست که در این زمینه نگرانی خاصی داشته باشید.

مراحل ساخت سایت فروشگاهی و هزینه آن
هزینه طراحی سایت فروشگاهی

لزوم مراجعه به متخصصان

همان‌طور که گفته شد، مراحل ساخت سایت فروشگاهی شامل موارد مختلفی است. انجام این مراحل شاید در نگاه اول ساده به نظر برسد، اما باید بدانید که این امر آن‌چنان که فکر می‌کنید ساده نیست. اگر قصد دارید در زمینه طراحی سایت فروشگاهی مدنظر خود به موفقیت برسید، باید حتماً به سراغ متخصصان امر بروید. متخصصانی که دررابطه‌با طراحی سایت اطلاعات مناسبی دارند قطعاً می‌توانند بهترین مشاوره را به شما عزیزان ارائه دهند.


تفاوتی ندارد که گستردگی کلی سایت فروشگاهی دلخواه شما چقدر است؛ زیرا درهرصورت بدون بهره‌گیری از خدمات این مؤسسات نمی‌توانید کار خود را پیش ببرید. در غیر این صورت، سایتی را به دست خواهید آورد که نه‌تنها کاربردی نخواهد بود، بلکه مشتریان را به خود جلب نمی‌کند و تنها یک هزینه جانبی برایتان محسوب خواهد شد.


بنابراین اگر می‌خواهید در زمینه ساخت سایت فروشگاهی با وردپرس یا سایر روش‌های ساخت انواع وب‌سایت‌های فروشگاهی به موفقیت برسید، نباید از گرفتن مشاوره از متخصصان این حوزه پرهیز کنید. به یاد داشته باشید که رمز موفقیت شما در زمینه شناخت مراحل ساخت سایت فروشگاهی مراجعه به متخصصان مجرب و معتبر است. رعایت همین نکته کوچک به شما کمک خواهد کرد تا وب‌سایت مدنظر خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهترین شکل، آن هم با صرف کمترین هزینه به دست بیاورید.

مراحل ساخت سایت فروشگاهی و سفارش از متخصصان
یک سایت فروشگاهی می‌تواند طراحی‌های مختلفی داشته باشد

سخن پایانی

امروزه ثابت شده است که داشتن یک فروشگاه اینترنتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در واقع تا زمانی که فروشگاه اینترنتی خود را راه‌اندازی نکنید، میزان فروش شما به شکل چشمگیری کاهش پیدا می‌کند؛ به همین منظور ضروری است که نسبت به کسب اطلاعات مهم در این زمینه اقدام کنید.


در واقع شناخت مراحل ساخت سایت فروشگاهی برای همه افراد امری ضروری محسوب می‌شود. این مراحل شامل بخش‌های مختلفی است که توجه به هر یک از آن‌ها می‌تواند منجر به تسریع روند ساخت فروشگاه مدنظر شما شود. بهترین روش در این زمینه، مراجعه و مشاوره با متخصصان حرفه‌ای در زمینه طراحی سایت است. این افراد می‌توانند به بهترین شکل ممکن به شما عزیزان کمک کنند.