نمایشگاه ها برای کسب و کارهای مختلف فواید بسیار زیادی دارند. احتمالا در زمینه کسب و کار خودتان مشاهده کرده اید که زمانی که نمایشگاه ها شروع می شوند و یا به زمان شروع آن ها نزدیک می شویم، صاحبان مشاغل مختلف هیجان بسیار زیادی پیدا می کنند. نمایشگاه ها یک شرایط بسیار جذاب و مهم هستند که به کسب سود بیشتر و به دست آوردن مشتریان بیشتر کمک می کنند. اخیرا نمایشگاه های مجازی نیز بسیار پرکاربرد شده اند. طراحی سایت نمایشگاه مجازی از جمله روش هایی است که می توان نمایشگاه ها را بهتر برگزار کرد. در این مطلب قصد داریم به بررسی انواع سایت های نمایشگاه مجازی بپردازیم.

سایت های نمایشگاهی تنها منحصر به نمایشگاه هایی که به صورت فصلی برگزار می شوند نیستند. اکثر ما با نمایشگاه هایی مثل نمایشگاه کتاب تهران آشنایی داریم و می دانیم که چند سال است این نمایشگاه به صورت مجازی نیز برگزار می شود. به جز این نمایشگاه ها، کسب و کارهایی مثل گالری نقاشی، نمایشگاه های ماشین و نمایشگاه های دیگری از این قبیل نیز می توانند به صورت آنلاین و مجازی برگزار شوند. در این مقاله در خصوص این نمایشگاه ها و برگزاری آن ها به صورت اینترنتی و مجازی بیشتر خواهید دانست.

طراحی سایت نمایشگاه مجازی

طراحی سایت نمایشگاه مجازی برای کسب و کارهای مختلف زیادی کاربرد دارد. نمایشگاه مجازی در واقع یک پلتفرم آنلاین است که به سازمان ها، شرکت ها، ارگان ها و حتی افراد اجازه می دهد که بتوانند نمایشگاه خود را به صورت مجازی نیز برگزار کنند. شما می توانید در این سایت ها، برندها، محصولات، خدمات و سایر چیزهایی که به نمایش درآمده اند را به صورت آنلاین مشاهده کنید. تنها مشاهده کردن این محصولات و خدمات و غیره نیست که در این سایت ها امکان پذیر است بلکه ابزارهای تعاملی نیز در آن ها موجود هستند.

بهترین طراحی سایت نمایشگاه مجازی

در واقع می توان گفت که نمایشگاه های مجازی نیز همان هدفی را دنبال می کند که نمایشگاه های سنتی و حضوری دنبال می کنند. در مسئله ی هدف این دو نمایشگاه تفاوتی با هم دیگر ندارند، اما امکانات خاصی را دارند که نمایشگاه های حضوری از آن ها بی بهره هستند. در واقع فواید و مزایای زیادی که این نمایشگاه ها به افراد می دهد، باعث می شود عده ی زیادی به آن روی بیاورند. شاید می توانیم بگوییم محدودیت هایی که در دوره کرونا به وجود آمد باعث شد که به طراحی سایت نمایشگاه مجازی اهتمام بیشتری به نسبت قبل داشته باشیم. در ادامه در مورد مزایای طراحی سایت نمایشگاه مجازی و ویژگی هایی که چنین سایت هایی باید داشت باشند صحبت می کنیم.

مزایای طراحی سایت نمایشگاه مجازی

همان طور که گفتیم مزایایی که طراحی سایت نمایشگاه مجازی ارائه می کرد، باعث شد که افراد در دوره های مختلف به خصوص در دوره کرونا به آن فکر کنند. یکی از نمایشگاه های مجازی که می توانیم نام ببریم و به نسبت سایر نمایشگاه ها عمومیت بیشتری دارند، نمایشگاه کتاب تهران است. اگر شما تجربه شرکت در این نمایشگاه را داشته باشید می توانید برخی از این مزایا را حدس بزنید. با این حال در ادامه مزایای طراحی سایت نمایشگاه مجازی را یک به یک برای شما عزیزان ذکر می کنیم.

نداشتن محدودیت های فیزیکی

یکی از مزایای طراحی سایت نمایشگاه مجازی این است که محدودیت های فیزیکی از پیش روی شما برداشته می شوند. این محدودیت ها بسیار دست و پا گیر هستند و شما را آزار می دهند. نبودن همین محدودیت های فیزیکی باعث می شود که برخی از افراد در نمایشگاه هایی که هم به صورت مجازی و هم به صورت حضوری برگزار می شوند، تنها در بخش مجازی شرکت کنند. در این نمایشگاه ها نیازی به اجاره غرفه هایی با مساحت بالا ندارید و حمل بار و … نیز برای شما مشکلی به وجود نمی آورد.

مزایای طراحی سایت نمایشگاه مجازی

یکی از محدودیت های حضور فیزیکی که برطرف می شود نیز این است که در دورانی مثل کرونا یا هر زمانی که بیماری واگیرداری رواج پیدا کند، می توان با استفاده از طراحی سایت نمایشگاه مجازی به راحتی نمایشگاه را برگزار کرد. برای شرکت در این نمایشگاه ها نیازی نیست که به صورت فیزیکی حضور پیدا کنید و امکان انتقال بیماری ها بسیار کم می شود.

اگر از افرادی هستید که با جاهای شلوغ و پر سر و صدا ارتباط نمی گیرید و دوست دارید از نمایشگاه های پر استقبال نیز لذت ببرید، به شما پیشنهاد می کنیم که با طراحی سایت نمایشگاه مجازی به افراد دیگری که به شما شبیه هستند نیز کمک کنید. این محدودیت های فیزیکی با طراحی سایت مجازی برطرف می شوند و باعث می شوند که شما سود بیشتری نمایید.

از بین رفتن محدودیت های زمانی

از دیگر مزایای طراحی سایت نمایشگاه مجازی این است که باعث می شود محدودیت های زمانی ای که برای حضور در یک نمایشگاه وجود دارند از بین بروند. اکثر افرادی که می خواهند در یک نمایشگاه شرکت کنند به علت این که ساعات برگزاری با ساعات کاری آن ها تداخل دارد، نمی توانند به هدف خود برسند. نمایشگاه ها معمولا در ساعات اداری و تا ساعت خاصی از شبانه روز برگزار می شوند. با طراحی سایت نمایشگاه مجازی می توانید به صورت 24 ساعته در خدمت مراجعین باشید. افراد می توانند در زمان های مرده ی خود مانند زمان بازگشت از محل کار، انتظار برای رسیدن نوبت در مطب پزشک و … به سایت نمایشگاه مجازی شما سر بزنند و حتی خرید نمایند. این اتفاق باعث سود بسیار بیشتر شما نیز می شود.

سهولت دسترسی

دسترسی به یک سایت مجازی بسیار راحت تر از دسترسی به یک مکان فیزیکی است. برای این که به مکان فیزیکی برگزاری نمایشگاه برسید لازم است که حداقل مسافتی را در ترافیک طی کنید. مضاف بر این بسیاری از افرادی که در شهرهای دیگر هستند، نمی توانند به شهر برگزاری نمایشگاه بروند و در آن شرکت کنند. تعداد این افراد معمولا بسیار زیاد است. شما با طراحی سایت نمایشگاه مجازی امکان شرکت در نمایشگاه خود را برای افراد بسیاری که در حالت عادی دسترسی مناسبی به آن نداشتند فراهم کرده اید. با این کار هم رفاه بیشتری برای این تعداد بالا به دست می آید و هم این که شما سود بیشتری می نمایید.

امکان خرید راحت تر

در بسیاری از نمایشگاه های حضوری نمی توان از غرفه های شلوغ و پرطرفدار خرید کرد. امکان رسیدگی به هر یک از افراد در این نمایشگاه ها توسط غرفه دار نیز سخت است. همین باعث می شود که بسیاری از افراد قید خرید از یک غرفه معروف را بزنند. با طراحی سایت نمایشگاه مجازی افراد می توانند با آسودگی و بدون نیاز به قرارگرفتن در صف در مدت طولانی، به خرید از غرفه های گوناگون بپردازند.

پرهیز از هزینه های جانبی

از دیگر مزایای طراحی سایت نمایشگاه مجازی این است که از بسیاری از هزینه های جانبی پرهیز می کنید. این موضوع هم برای صاحبان غرفه ها مطرح است و هم برای بازدیدکنندگان از نمایشگاه صدق می کند. هزینه هایی مثل هزینه رفت و آمد هرروزه، هزینه آب و برق و گاز و حتی هزینه غذا از جمله این هزینه های جانبی هستند. در واقع صرفه جویی از مهم ترین مزایای طراحی سایت نمایشگاه مجازی است. این صرفه جویی هم در هزینه و هم در زمان لحاظ می شود. از لحاظ زمان نیز این صرفه جویی را در موارد قبلی توضیح دادیم.

بهترین مزایای طراحی سایت نمایشگاه مجازی

ویژگی های لازم برای طراحی سایت نمایشگاه مجازی

حال که در مورد مزایای طراحی سایت نمایشگاه مجازی صحبت کردیم، لازم است که به این نکته بپردازیم که چه ویژگی هایی باید برای طراحی سایت نمایشگاه مجازی رعایت شود؟ برای این که به مزایایی که ذکر کردیم برسید، لازم است که این ویژگی ها را رعایت کنید. در غیر این صورت طراحی سایت برای شما تنها یک هزینه اضافه است. بنابراین به این ویژگی ها به طور دقیق توجه کنید.

در نظر داشته باشید که ویژگی هایی که ما ذکر می کنیم، تنها ویژگی های عمومی هستند. شما متناسب با نوع سایتی که دارید باید برخی ویژگی های اختصاصی را نیز به آن ها اضافه کنید. برای مثال اگر نمایشگاه کتاب دارید باید خلاصه ای از کتاب ها را نیز در سایت قرار دهید. بنابراین تلاش کنید که با یک تیم طراحی سایت حرفه ای که نمونه کارها و رضایت های خوبی دارند همکاری کنید تا این ویژگی ها به صورت دقیق و اساسی برای شما اجرا شوند.

اتصال به درگاه پرداخت

برای این که خریداران بتوانند خرید خود را در سایت نمایشگاه نهایی کنند، نیاز دارید که سایت را به درگاه پرداخت متصل کنید. سبد خرید، ارائه امکان رهگیری سفارش و مدیریت سفارش ها نیز از دیگر امکانات و ویژگی هایی هستند که لازم است یک سایت نمایشگاهی داشته باشد.

ارائه اطلاعات تماس

در سایت نمایشگاهی خود باید اطلاعات گوناگونی در زمینه ی نمایشگاه ارائه کنید. تلفن های تماس گوناگون اعم از ثابت و همراه به خصوص برای هر غرفه، آدرس حضوری نمایشگاه و دیگر روش های ارتباطی از قبیل ایمیل از جمله این راهکارهای ارتباطی هستند. این اطلاعات علاوه بر این که کار مراجعه کنندگان شما را راه می اندازند، برای کسب اعتماد نیز مفید هستند.

نمایش دقیق محصولات

سایت های نمایشگاهی برای این برپا می شوند که افراد بتوانند محصولات را به خوبی مشاهده کنند. این که در طراحی سایت نمایشگاهی خود محصولات را به صورت دقیق به نمایش بگذارید اهمیت زیادی دارد.

امنیت بالای سایت

امنیت بالای سایت های نمایشگاهی بسیار مهم است. شما باید گواهینامه های مختلف را برای سایت خود بگیرید و از امنیت آن اطمینان حاصل کنید. داده های شما و کاربران و حفاظتتان در برابر حملاتی که ممکن است در معرض آن ها قرار بگیرید بسیار مهم است.

تمام ویژگی های لازم برای طراحی سایت نمایشگاه مجازی

سرعت بالای لود صفحات سایت

همان طور که گفتیم یکی از اهداف طراحی سایت نمایشگاه مجازی این است که با سهولت بیشتری نمایشگاه در دسترس افراد قرار بگیرد. در صورتی این هدف حاصل می شود که بتوانید سرعت بالایی را برای صفحات سایت خود ایجاد نمایید. سرعت لود شدن صفحات شما باید بین 1 الی 3 ثانیه باشد و اگر این زمان از 5 ثانیه فراتر برود، تعداد بسیار زیادی از مشتریان خود را از دست خواهید داد. کارهای زیادی هستند که تیم طراحی سایت شما می تواند برای بهبود سرعت سایت انجام دهد. سرعت سایت را مدام چک کنید و از آن ها بخواهید این کارها را برای شما انجام دهند تا به سرعت مطلوب برسید.

طراحی سایت نمایشگاه مجازی خود را به ما بسپارید!

در صورتی که قصد طراحی سایت نمایشگاه مجازی را دارید، می توانید این کار را به ما بسپارید. تیم طراحی سایت گیتی گت که به سرپرستی امید کربلایی، برنامه نویس و کارآفرین معروف ایرانی فعالیت می کند، بیش از 11 سال سابقه کار طراحی و بیش از 7 سال سابقه کار مدیریتی دارد. در صورتی که شما نیاز به مشاوره در زمینه طراحی سایت داشته باشید نیز تیم ما در خدمت شما است. کافی است در ایام کاری و ساعت های کاری با ما تماس بگیرید تا به سوالات شما با حوصله و صبر و خوش رویی، توسط کارشناسان ما پاسخ داده شود. ما می توانیم با دانش حرفه ای ای که داریم، نکات مدیریتی کسب و کار را نیز در سایت شما پیاده کنید و به رشد و پیشرفت شما عزیزان کمک شایانی نماییم.

جمع بندی نکات طراحی سایت نمایشگاه مجازی

نمایشگاه ها برای مردمی که به موضوع نمایشگاه علاقه دارند و هم چنین کسب و کارهایی که در حوزه آن نمایشگاه فعالیت می کنند اهمیت زیادی دارند. با وجود این اهمیت، موانع زیادی در جهت شرکت در این نمایشگاه ها برای افراد مختلف اعم از کسب و کارها و یا افراد وجود دارد. طراحی سایت نمایشگاه مجازی می تواند این ایرادات را برطرف کند. مزایای زیادی که طراحی این سایت ها دارند، باعث شده استقبال به طراحی آن ها بسیار بیشتر از قبل شود. در این مطلب ما علاوه بر این که مزایای طراحی سایت نمایشگاه مجازی را بررسی کردیم، به ذکر نکاتی پرداختیم که با رعایت آن ها می توانید یک سایت نمایشگاهی بسیار خوب داشته باشید. امیدواریم مطالب این مقاله به شما در پیشرفت بیشتر کسب و کارتان و حرکت در مسیر درست کمک کند.