در سال‌های گذشته بسیاری از افراد از کارهای کارمندی و استخدامی فاصله گرفته اند. افراد ترجیح می‌دهند که برای خودشان کار کنند و درآمد به دست بیاورند. حتی بسیاری در کنار کار کارمندی و مشابه آن، یک کسب و کار آزاد نیز برای خود در نظر گرفته اند. استقبال به این سمت باعث شده که علم کسب و کار در کشور بیشتر خواهان پیدا کند. در واقع کسب و کارها از حالت سنتی قبل فاصله گرفته و مدرن‌تر شده اند. یکی از جنبه‌های جدید کسب و کار، آنلاین شدن است. طراحی سایت برای کسب و کار اقدامی است که بسیاری از صاحبان مشاغل در نخستین قدم‌های آنلاین کردن کسب و کار خود انجام می‌دهند.برای اطلاعات بیشتر در زمینه کسب و کارهای آنلاین میتوانید مفاله بایدها و نباید های کسب و کار آنلاین را مطالعه کنید تا با آگاهی بیشتری برای کسب و کار آنلاینتان تصمیم بگیرید. با ما همراه باشید تا در مورد طراحی سایت برای کسب و کار و تاثیراتی که روی کسب و کار می‌گذارد بیشتر صحبت کنیم.

طراحی سایت برای کسب و کار

طراحی سایت برای تمامی کسب و کارها اهمیت بالایی دارد و این موضوع خودش را در کسب و کارهای اینترنتی در سال های آینده نشان میدهد.با طراحی سایت برای کسب و کارتان میتوانید شاهد تاثیرات شگفت انگیزی بر کارتان باشید. حتماً می‌دانید که در گذشته و البته همین امروز، جایگاه فروشگاه محصولات کسب و کارها در بازار اهمیت زیادی دارد. این که ویترین مناسبی داشته باشد، پاخور آن خوب باشد، دسترسی به آن برای مشتریان بالقوه راحت باشد و … مسائلی هستند که برای مکان کسب و کار به صورت حضوری بررسی می‌شوند. در حال حاضر بازار دیگری به موازات بازار حضوری و فیزیکی در دنیا شکل گرفته که بسیاری از افراد اعتقاد دارند سود بسیار بیشتر و هزینه‌های کمتری به نسبت بازارهای فیزیکی دارد. احتمالاً می‌دانید که در حال صحبت درباره‌ی بازار مجازی و اینترنت هستیم.

طراحی سایت برای کسب و کار

اینترنت از سال‌ها قبل در کشور ما ایران مورد استفاده قرار گرفت و به رغم فراز و نشیب‌های فراوان از جهت سرعت و دسترسی به آن، بخش بسیار زیاد و مهمی از زندگی ما را تشکیل داده است. از سرگرمی گرفته تا کسب و کار و حتی آموزش در فضای مجازی پیگیری می‌شود. در این شرایط طراحی سایت برای کسب و کار مانند باز کردن یک فروشگاه در بازار مجازی است. همان طور که شما مراقب فروشگاه حضوری خود هستید و برای ویترین آن تلاش می‌کنید، رفتار مشتریان را می‌سنجید و مراقب راحتی آن‌ها هستید، در سایتی که برای کسب و کار راه اندازی می‌کنید نیز باید این مسائل را رعایت کنید. در این مطلب قصد داریم در خصوص طراحی سایت برای کسب و کار و جنبه‌های مختلف آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

برای چه کسب و کارهایی می‌توان سایت طراحی کرد؟

یکی از اولین سوالاتی که در خصوص طراحی سایت برای کسب و کار مطرح می‌شود، این است که برای چه شغل‌هایی می‌توان سایت طراحی کرد؟ پاسخ این است که هر گونه فعالیت قانونی که در کشور انجام شده و مجوز دارد، در سایت نیز قابل ارائه است. برای مثال شما نمی‌توانید در سایت‌ها مواد مخدر بفروشید! اما حتی سوپرمارکت‌ها نیز با طراحی سایت برای کسب و کارشان می‌توانند موفق‌تر باشند!

علاوه بر این، برخی کارها هستند که به صورت مجازی و با طرای سایت برای کسب و کار بهتر انجام می‌شوند! یکی از این کارها آموزش است. امروزه حتی بسیاری از موسسه‌های کنکور نیز به صورت مجازی به آموزش مشغول هستند. از این گذشته در دوران کرونا حتی آموزش و پرورش نیز مجبور شد که فعالیت‌های آموزشی خود را در بستر اینترنت ادامه دهد. در واقع دوران کرونا با وجود این که بسیار سخت و آزاردهنده بود، باعث شد مردم با شتاب بسیار بالاتری نسبت به قبل به انواع کسب و کارهای آنلاین مراجعه کنند. حتی ورزش کردن نیز راه خود را به اینترنت پیدا کرد و مردمی که به دلیل در خانه ماندن، اضافه وزن پیدا کرده بودند مشغول ورزش کردن با سایت‌های فروش تمرین و رژیم لاغری و اصول تغذیه شدند!

به طور کلی طراحی سایت برای کسب و کار، برای تمامی مشاغل مفید است. از شغل‌های کوچک مثل یک لوازم تحریری یا یک لباس فروشی عادی گرفته تا کارخانجات بزرگ و داروخانه‌ها و حتی پزشک‌ها و معلم‌ها! بنابراین اگر نمی‌دانید که آیا می‌توانید با طراحی سایت به کسب و کار خودتان رونق اضافه ای ببخشید یا خیر، باید بگوییم جواب بله است!

اهمیت طراحی سایت برای کسب و کار

چرا باید برای سایت خود کسب و کار طراحی کنیم؟

یکی از دلایل طراحی سایت برای کسب و کار، حضور در فضای مجازی است که نوعی بازار جدید است. این دلیل را به صورت مشروح در قسمت قبلی توضیح دادیم و اکنون قصد داریم به توضیح سایر دلایل بپردازیم.

عبور از محدودیت‌ها زمانی و مکانی

یکی از مزایای طراحی سایت برای کسب و کار، این است که می‌توانید از محدودیت‌های زمانی و مکانی عبور کنید؛ اما منظور ما از این محدودیت‌ها چیست؟ زمانی که شما به فروش حضوری مشغول هستید، مشتری تنها می‌تواند در ساعات کاری به شما مراجعه کند. به عبارت دیگر شما می‌توانید تنها در ساعات مشخصی از روز به فعالیت اقتصادی مشغول باشید. در صورت طراحی سایت برای کسب و کارتان، می‌توانید در تمامی ساعات روز به پذیرش مشتری بپردازید. کاربران سایت شما در واقع مشتریان بالقوه شما هستند. آن‌ها می‌توانند نیمه شب یا صبح زود و یا هر زمان دیگری که وقت دارند، با مراجعه به سایت شما به خرید بپردازند. این امکان در شرایط خرید حضوری فراهم نیست.

نکته‌ی دیگر عبور از محدودیت مکانی است. در محدودیت‌های مکانی شما تنها به چشم افراد خاصی که از کنار شما عبور می‌کنند می‌آیید. در فضای اینترنتی به این صورت نیست و تعداد بیشتری می‌توانند شما را ببینند. اگر مسیر شما برای برخی افراد دور باشد، حتی در صورتی که با برند شما آشنا باشند، رنج ترافیک را به جان خود نمی‌خرند و زمان را در راه صرف نمی‌کنند، بلکه از سایت یا فروشگاه نزدیک دیگری خرید می‌کنند.

کاهش هزینه‌های شروع کسب و کار

یکی دیگر از مزایای طراحی سایت برای کسب و کار این است که می‌توانید کار خود را با هزینه کمتری شروع کنید. زمانی که بخواهید یک مغازه اجاره کنید، باید پول زیادی بابت رهن و اجاره و پول قبوضی مثل آب و برق و گاز بپردازید. با طراحی سایت می‌توانید راحت‌تر کار خود را شروع کنید. بعد از این که کسب و کار خود را راه اندازی کردید، مغازه به شما تعلق ندارد و اجاره است، این در حالی است که با طراحی سایت آن را برای همیشه خواهید داشت.

بازاریابی هوشمند و برتر

امکان استفاده از ترفندها و تکنیک‌های جدید بازاریابی با طراحی سایت ممکن است. روش‌های بازاریابی حضوری تا حد زیادی تکراری و بی استفاده شده است، این در حالی است که روش‌های نوینی در استفاده از سایت وجود دارد. سنجیدن نتیجه‌ی کمپین‌های بازاریابی نیز در شرایط مجازی بهتر ممکن است. این ترفندها در شرایط مجازی بسیار ارزان‌تر و آسان‌تر از خرید حضوری اجرا می‌شوند. به طور کلی شما می‌توانید با اجرای کمپین‌های بازاریابی در سایت خود، پیشرو باشید و سود زیادی به دست بیاورید.

مزایای طراحی سایت برای کسب و کار

چرا طراحی سایت از صفحات شبکه‌های اجتماعی بهتر است؟

یکی دیگر از سوالاتی که در مسیر طراحی سایت برای کسب و کار پیش خواهد آمد این است که بهتر نیست با هزینه کمتری به ساخت یک صفحه در شبکه‌های اجتماعی اقدام کنیم؟ راه اندازی یک صفحه راحت‌تر است و زمان کمتری را نیز از ما می‌گیرد! در این بخش قصد داریم به این سوال مهم پاسخ بدهیم.

صفحات بی هزینه نیستند!

بگذارید ابتدا این موضوع را روشن کنیم که راه اندازی یک صفحه در هر شبکه اجتماعی ای که در نظر دارید، کار بی هزینه ای نیست! درست است که شما می‌توانید بدون پرداخت هزینه یک صفحه را ایجاد کنید، اما ادامه‌ی کار رایگان نیست! شما باید ماهانه هزینه زیادی بابت ادمین، گرافیست، تبلیغات، عکاس و … بدهید! در واقع بدون پرداخت این هزینه‌ها شما قادر نیستید که یک صفحه حرفه ای فروشگاهی در شبکه‌های مجازی بالا بیاورید، پس فکر بدون هزینه بودن داشتن صفحات را از ذهن خود بیرون کنید.

صفحات مجازی بیشتر در معرض آسیب هستند

نکته دیگر این است که زمانی که شما در یک شبکه اجتماعی فعالیت می‌کنید، خواه ناخواه باید قواعد آن را بپذیرید. برای مثال در اینستاگرام اگر فعالیت شما به هر نحوی ضد قوانین اینستاگرام تشخیص داده شود، صفحه تان با مشکلات جدی مواجه می‌شود. گاهی اوقات این اشتباه ربات اینستاگرام است، اما برطرف کردن آن زمان زیادی طول می‌کشد. در این زمان آسیب زیادی متوجه صفحه شما خواهد شد. نکته تنها این نیست و ممکن است آن شبکه اجتماعی با مشکلاتی از قبیل فیلترینگ رو به رو شود و شما تعداد زیادی از مشتریان خود را از دست بدهید. گاهی نیز ممکن است مانند اتفاقاتی که با آمدن ایلان ماسک به توییتر افتاد، آن پلتفرم قابلیت‌های قبلی خود را از دست بدهد و نتوانید مانند سابق از آن بهره ببرید. در این شبکه‌ها شما با خطراتی از قبیل هک راحت‌تر و بلاک و ریپورت نیز مواجهید.

تفاوت شبکه های اجتماعی با طراحی سایت برای کسب و کار

اعتبار بیشتر کسب و کار با طراحی سایت

از جنبه دیگر باید گفت که سایت به نسبت بقیه حالت‌ها رسمی‌تر است. محدودیت‌های کمتری دارد و بسیار بیشتر از صفحات اجتماعی به برند شما اعتبار می‌دهد. به بیان دیگر تاثیر طراحی سایت برای کسب و کار در برندسازی بسیار بیشتر از تاسیس صفحات اجتماعی است.

اختصاصی بودن سایت

با طراحی یک سایت برای کسب و کارتان، شما می‌توانید به صورت اختصاصی یک پلتفرم برای خود داشته باشید. می‌توانید ویژگی‌های مختلف را با نوشتن کد آن به سایت خود اضافه کنید اما در مورد شبکه‌های اجتماعی چنین آزادی ای را ندارید. شما باید تنها از ویژگی‌هایی که آن پلتفرم در اختیار شما گذاشته استفاده کنید. برای مثال در برخی از شبکه‌ها نمی‌توانید فیلم‌های بلند آپلود کنید و بیش از تعداد خاصی عکس برای محصولاتتان قرار دهید.

بازاریابی گسترده‌تر

با راه اندازی یک صفحه در یک شبکه اجتماعی، شما تنها می‌توانید دسترسی خود به افرادی که در آن شبکه فعالیت می‌کنند را تسهیل کنید. به عبارتی اگر کسی برای مثال، توییتر نداشته باشد با شما در توییتر آشنا نخواهد شد. این در حالی است که کافی است فردی گوشی هوشمند داشته باشد تا دسترسی به اینترنت داشته باشد. با دسترسی به اینترنت، او خواهد توانست به راحتی سایت شما را پیدا کرده و خرید از شما را تجربه نماید.

اتوماتیک بودن کارها و صرفه جویی در زمان

یکی دیگر از مزایای طراحی سایت برای کسب و کار به نسبت صفحات شبکه‌های اجتماعی، این است که نیازی به حضور ادمین برای ثبت سفارش و کارهای دیگر ندارید. زمانی که مشتری برای خرید به شما مراجعه می‌کند، باید منتظر بماند تا مدیر صفحه به بخش پیام‌ها مراجعه کند و به پاسخگویی بپردازد. این مورد می‌تواند باعث شود مشتری شما از خرید منصرف شود. در حالی که با طراحی سایت می‌توانید روند ثبت سفارش و خرید را بسیار سریع کنید و مشتری را زمان طولانی منتظر نگذارید.

همه چیز درباره طراحی سایت برای کسب و کار

اعتماد بیشتر مردم به سایت

یکی از دیگر دلایل برتری سایت نسبت به صفحات مجازی، این است که مردم بیشتر به آن اعتماد می‌کنند. به دلیل رواج کلاهبرداری‌های اینترنتی که بیشتر از طریق این صفحات انجام می‌شوند، اعتماد بخشی از مردم به پیج‌ها و کانال‌ها از دست رفته است. در صورتی که سایت بزنید و برخی نمادهای اعتماد الکترونیک را در سایت خود قرار دهید، می‌توانید اعتماد این افراد را بیشتر به خود جلب کنید.

طراحی سایت برای کسب و کار را به چه کسی بسپاریم؟

حال که در خصوص مزایای طراحی سایت برای کسب و کار صحبت کردیم، لازم است که بدانیم باید این کار را به چه تیمی بسپاریم؟ برای طراحی سایت ارزان وردپرسی و طراحی سایت های اختصاصی حرفه ای میتوانید به برترین شرکت طراحی سایت یا همان گیتی گت مراجعه کنید. تیم طراحی سایت و اپلیکیشن گیتی گت که بیش از یک دهه تجربه در برنامه نویسی و هفت سال تجربه در امور مدیریتی کسب و کار دارد، انواع خدمات را در زمینه ی طراحی سایت به شما ارائه می کند. در صورتی که نیاز به خدماتی مثل طراحی اپلیکیشن یا سایت و حتی مشاوره در این مورد دارید، می توانید با ما تماس بگیرید. کارشناسان ما با حوصله شما را راهنمایی می کنند.

جمع بندی نکات طراحی سایت برای کسب و کار

طراحی سایت برای کسب و کار را می توان یکی از نیازها و ضروریات دنیای امروز دانست. در شرایطی که هرروز بیشتر به سمت آنلاین شدن دنیا می رویم، شما نیز باید بتوانید هر کسب و کاری که دارید، با این روند جدید وفق دهید. طراحی سایت مزایای بسیاری برای کسب سود بیشتر و رشد و رونق کسب و کار دارد که در این مطلب به آن ها اشاره کردیم. در ادامه به این سوال که آیا طراحی سایت برای کسب و کار شما بهتر است یا ایجاد صفحه در شبکه های اجتماعی پاسخ دادیم. امیدواریم این مطلب به شما در راستای بهبود کسب و کار و پیشرفتتان مفید بوده باشد.