نمی‌توانید منکر اهمیتی شوید که وب‌سایت‌ها در رونق کسب‌وکارها دارند. بدون یک وب‌سایت که به‌خوبی طراحی شده باشد، در واقع یک پایه کار شما ناقص است. از طرف دیگر اینستاگرام نیز توانسته به‌خوبی جای خود را در میان فروشندگان و خریداران باز کند، حال اگر بتوانید وب‌سایت و پیج اینستاگرام خود را با هم در یک راستا قرار دهید، مطمئن باشید که می‌توانید زودتر از موعد به هدف برسید، البته باید یک نکته را در نظر بگیرید و آن این است که طراحی سایت برای پیج اینستاگرام درست و اصولی انجام شود.


طراحی یک سایت که در آن همه جوانب رعایت شده باشد، کار ساده‌ای نیست و نیاز به دانش و تخصص در کنار تجربه و اطلاعات به‌روز شده دارد. برای اینکه بتوانید این مسیر را به‌سادگی طی کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به مجموعه ما سری بزنید و از متخصصان حرفه‌ای ما بخواهید تا سایت شما را به بهترین شکل راه‌اندازی کنند.

طراحی سایت برای پیج اینستاگرام
افراد زیادی از این اپلیکیشن اینستاگرام برای کسب‌وکار استفاده می‌کنند

وب‌سایت یا اینستاگرام؟

این روزها یکی از پربازدید‌ترین اپلیکیشن‌هایی که توانسته است جای خود را به‌خوبی در میان مردم کل جهان باز کند، اینستاگرام است. این پلتفرم با یک میلیارد کاربر فعال، بخش زیادی از زندگی روزمره افراد را به خود اختصاص داده و توانسته است سبک خرید، پوشش و حتی مواردی چون غذاخوردن افراد را نیز تحت‌تأثیر قرار دهد؛ به همین دلیل می توان گفت که یکی از مهم‌ترین بسترها برای کسب‌وکارها، چه نوپا و چه قدیمی همین اپ اینستاگرام است.


دیگر همه به‌خوبی اذعان می‌کنند که اگر افراد بتوانند به‌خوبی از اینستاگرام بهره ببرند و فعالانه از آن استفاده کنند، می‌توانند موجب ارتقای شرکت خود شوند. با این وجود همچنان داشتن یک وب سایت برای کسب وکار خود، جایگاه منحصر به فردی دارد. همین امر باعث شده است تا بسیاری از افراد به این فکر باشند که از طراحی سایت برای پیج اینستاگرام خود بهره ببرند؛ اما چرا و چگونه؟ با ما همراه شوید.

وب‌سایت با طعم اینستاگرام

ایده‌های بسیاری در زمینه طراحی سایت برای پیج اینستاگرام وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا بتوانید رونقی به کسب وکار خود بدهید. در واقع باید بدانید که این روزها معنای کمپین‌های بازاریابی که سابقاً در وب‌سایت ها از آن بهره برده می شد، به‌طورکلی تغییر کرده است و لازم بوده تا حتماً نگاه خود را کمی تغییر دهید. بازارهای اینترنتی بی‌ثبات هستند و نمی‌توانید تنها از یک روش برای رسیدن به هدف خود استفاده کنید. پس باید از روش‌های نوظهور استفاده کنید.


بهترین کار برای موفقیت شما این است که بتوانید چارچوب‌ها را کنار بگذارید و اجازه دهید تا دریچه‌های نوینی به روی صفحات اینستاگرام شما باز شود. این کار با طراحی سایت برای پیج اینستاگرام محقق می شود. باید بدانید که هدف اصلی یک کسب‌وکار در اینستاگرام تنها جذب فالوور نیست، بلکه با ادغام یک وب‌سایت در این پیج می‌توانید تغییری بزرگ در حرفه خود مشاهده کنید.

طراحی سایت برای پیج اینستاگرام حرفه ای

طراحی سایت برای پیج اینستاگرام حرفه ای

جنبه فنی خود را تقویت کنید

اگر می خواهید افرادی که صفحه شما را در اینستاگرام نمی‌شناسند با کمک وب‌سایت شما به این صفحه هدایت شوند، اولین کار این است که سایت خود را از جهت فنی بسیار تقویت کنید. برای این کار باید بر روی بخش‌هایی تمرکز کنید که در ادامه برایتان ذکر می‌کنیم:

سئوی سایت

بازدیدکنندگان در موتورهای جستجو به دنبال کلمات کلیدی می‌گردند و این موتورها مرتبط‌ ترین سایت‌ها را در اختیار آنان قرار می‌دهند. سایت‌هایی در این رتبه‌بندی موفق هستند که بتوانند از نظر فنی و محتوایی سایت خود را سئو کرده باشند. جنبه فنی سئو راه را برای موتورهای خزنده آزاد می‌گذارد تا سایت شما را پیدا کنند؛ اما جنبه محتوایی سایت به آن کمک می‌کند تا کلمه کلیدی را به بهترین نحو پرورش داده و در اختیار مخاطب قرار دهد.

به‌این‌ترتیب اگر بازدیدکننده‌ای با پیج شما آشنا نبود، با کمک موتور جستجو ابتدا به سایت هدایت می شود و سپس می‌تواند از این طریق پیج اینستاگرام شما را به شکل بهتری بشناسد. این روش بهترین کاری است که می توانید در زمینه طراحی سایت برای پیج اینستاگرام انجام دهید.

اهمیت به ریسپانسیو بودن سایت در طراحی سایت برای پیج اینستاگرام
از سایت ریسپانسیو استفاده کنید

سایت ریسپانسیو

سایت‌های ریسپانسیو یا واکنش‌گرا یعنی گزینه‌هایی که طراحی آن‌ها به شکلی است که مخاطب بتواند آنها را با هر دستگاهی، اعم از رایانه شخصی، تبلت یا گوشی هوشمند ببیند. فراموش نکنید که اغلب افراد از نسخه گوشی اینستاگرام استفاده می‌کنند؛ به همین دلیل لازم است حتماً سایت شما در گوشی هوشمند باز شود تا رفت‌وآمد از سایت به صفحه با سهولت بیشتری انجام بگیرد.

توجه به اینستاگرام در طراحی سایت برای پیج اینستاگرام
از اینستاگرام ایده بگیرید

از اینستاگرام ایده بگیرید

اگر شما هم اکنون تصمیم به طراحی سایت برای پیج اینستاگرام خود گرفته اید و به‌این‌ترتیب می خواهید کسب‌وکار خود را چندبرابر رونق دهید، پس باید بدانید که بهتر است از خود اینستاگرام در طراحی این سایت الهام بگیرید. به‌این‌ترتیب می‌توانید با تداعی صفحه اینستاگرام خود در وب سایت حس آشنایی را در مخاطبان بیدار کنید و آن‌ها را ترغیب کرده که به شما اعتماد کنند.


فراموش نکنید رقبای شما این روزها تمرکز خود را تنها بر یکی از این دوراه، یعنی یا وب‌سایت یا اینستاگرام گذاشته‌اند، اگر شما بتوانید این دو را با هم پیش ببرید، می‌توانید از همه پیشی بگیرید. سایت شما باید هم از نظر فنی و هم از نظر ساختار محتوایی به‌قدری جذاب باشد که اگر مخاطبان شما از پیج به وب‌سایت هدایت شدند، ناامید نشوند.


اگر نتوانید یک سایت خوب طراحی کنید، سرنخ‌هایی که از رسانه‌های اجتماعی به سایت شما می‌آیند، هرگز به مخاطب و مشتری بدل نمی‌شوند و تلاشتان بی‌نتیجه خواهد ماند. پس فراموش نکنید که این الهام‌گرفتن از اینستاگرام تنها در کنار سئوی سایت است که معنا پیدا می‌کند. اکنون وقت آن است که این ایده‌ها را با هم از نظر بگذرانیم:

پیشرفت با طراحی سایت برای پیج اینستاگرام
افراد دوست دارند با فروشنده در ارتباط باشند

فید اینستاگرام در وب‌سایت

قدرتمندترین گامی که می‌توانید در زمینه طراحی سایت برای پیج اینستاگرام خود بردارید، این است که فید اینستاگرام خود را در سایت قرار دهید. بهترین مکان برای این بخش در صفحه اصلی است و اگر با یک محتوای بسیار مناسب همگام شود، می‌تواند باعث جذب مخاطبان بیشتری شود. به‌این‌ترتیب کاربران هم جذب محتوای شما می‌شوند و هم می‌توانند در صفحه سایت بهتر به دنبال محصول موردنظر خود بگردند. برای نتیجه‌گیری بهتر سعی کنید تم و رنگ اینستاگرام و سایت مطابق با هم باشند.


این روش به‌عنوان متداول‌ترین شیوه برای مشاغلی محسوب می‌شود که از هر دو روش با مشتریان خود در ارتباط هستند. بسیاری از برندها ابتدا تنها یک پیج اینستاگرام ساده بودند که با توسعه وب‌سایت و قراردادن فید در سایت توانسته‌اند خود را به یک برند تبدیل کنند. بسیاری از سایت‌ها هم جزئیات محصول را ارائه می‌کنند و هم لینک مرتبط را در زیر آن قرار می‌دهند تا کاربران بتوانند به‌سهولت به اینستاگرام بروند یا برعکس از اینستاگرام به سایت هدایت شوند.


به‌این‌ترتیب می‌توانید افراد بیشتری را به سمت سایت خود بکشانید و باعث می‌شوید بازدید از باقی صفحات شما نیز افزایش پیدا کند. قرارگیری فید باید به نحوی انجام شود که کاربران بتوانند به‌سهولت آن را پیدا کنند. این کار هم به ناوبری سایت بستگی دارد و هم استفاده از سرنخ‌های مشابه بین دو صفحه می‌تواند مؤثر باشد.

طراحی سایت برای پیج اینستاگرام و استفاده از نشان اینستاگرام
بهتر است از هر دو راه برای فروش استفاده کنید

از نشان اینستاگرام استفاده کنید

آنچه باید در نظر داشته باشید این بوده که سادگی بهترین راه برای جذب مخاطب است. ازآنجاکه قرار بوده سایت شما معرف پیج اینستاگرام تان باشد و هر کدام بتواند دیگری را در ذهن مخاطب شما تداعی کند، پس بهتر است درطراحی سایت برای پیج اینستاگرام از نشان اینستاگرام استفاده کنید و به‌این‌ترتیب بتوانید این دو را به یکدیگر ارتباط دهید. در ضمن می‌توانید از نشان اینستاگرام به‌عنوان لینک نیز بهره ببرید تا زمانی که کاربران بر روی نشان اینستاگرام کلیک می کنند به پیج شما هدایت ‌شوند.


خود اینستاگرام نشان‌هایی را طراحی و راه‌اندازی کرده است که به شما کمک می‌کند تا بتوانید با کمک آنها در وب‌سایت خود به تبلیغ بپردازید. با اضافه‌کردن این لوگوها به سایت یا به پیج اینستاگرام به‌سادگی می‌توانید از مخاطبین خود دعوت کنید تا به صفحه دیگر شما سری بزنند و از باقی امکاناتی که برایشان در نظر گرفته‌اید، بازدید کنند. در ضمن این نشان‌ها خود می‌توانند منجر به جلب ‌توجه شوند و حس کنجکاوی را در بازدیدکنندگان برانگیزند. با این کار شانس فروش محصول یا استفاده از خدمات بسیار بیشتر خواهد شد.

نکاتی راجب طراحی سایت برای پیج اینستاگرام
در صفحه فرود از عکس‌های اصلی استفاده کنید

صفحه فرود

یکی از کارهایی که لازم است در طراحی سایت برای پیج اینستاگرام خود در نظر بگیرید، این است که از پیوند صفحه فرود نهایت بهره را ببرید. با این کار می‌توانید یک گام در یک رقابت تنگاتنگ با رقبایتان جلو بیفتید. برای اینکه بتوانید ترافیک را به وب‌سایت خود یا برعکس هدایت کنید، می‌توانید از صفحه فرود استفاده کنید و آن را با عکس‌های موجود در صفحه اینستاگرام پر کرده تا احتمال خرید را افزایش دهید.


با این کار مشتری که از طریق سرچ موتورهای جستجو شما را پیدا کرده است به احتمال بیشتری به صفحه اینستاگرام شما سر می‌زند. بهترین کار این است که در کنار عکس‌ها لینک مخصوص صفحه اینستاگرام را نیز قرار دهید. بهتر است تلاش کنید برترین عکس‌ها و پرفروش‌ترین محصولات خود را در این قسمت قرار دهید.

از رویکرد فروش چه می‌دانید؟

یکی از رویکردهای فروشی که در وب‌سایت‌ها به کار می‌رود و به شما کمک می‌کند تا بتوانید بر فروش خود تمرکز کنید، استفاده از تصاویر IG است. این بدان معنی بوده که اگر کاربران شما بر روی یک محصول کلیک کنند، به‌صورت مستقیم به صفحه اینستاگرام شما هدایت می‌شوند. به‌این‌ترتیب می‌توانند به‌سادگی اطلاعات محصول را ببینید و از باقی صفحات شما نیز بازدید کنند؛ در نتیجه می‌توانید به یکی از مهم‌ترین اهدافی که در زمینه بازاریابی و معرفی پیج اینستاگرام خود دارید، برسید.

فروش از طریق طراحی سایت برای پیج اینستاگرام
سعی کنید زیر هر عکس لینک اینستاگرام را قرار دهید

فروش از طریق پیج اینستاگرام

فراموش نکنید که اینستاگرام یک اپلیکیشن همه‌کاره است و توانسته تجربه کاربری خوبی را برای مخاطبان به همراه داشته باشد؛ به همین دلیل کاربران زمانی راحت‌تر اقدام به خرید می‌کنند که بتوانند از طریق اپلیکیشن با شما صحبت کنند و سپس تصمیم به خرید بگیرند. آنچه اهمیت دارد این است که با طراحی سایت برای پیج اینستاگرام خود بتوانید امکان خرید را از هر دو روش فراهم کنید.


بااین‌حال تمرکز خود را بر روی اینستاگرام بگذارید و سعی کنید با بهترین عکس‌هایی که در پیج خود قرار می‌دهید، مشتریان را برای خرید قانع کنید. طراحی سایت برای پیج اینستاگرام به شما کمک میکند تا با قرار دادن لینک در سایت خود افراد را به طور مستقیم به قسمت خصوصی در پیج اینستاگرام هدایت کنید تا از آنجا با شما در ارتباط باشند و بتوانند برای خرید اقدام کنند.

فید هشتگ را فراموش نکنید

یکی از بهترین و خلاقانه‌ترین شیوه‌هایی که در طراحی سایت برای پیج اینستاگرام می‌توانید از آن استفاده کنید، فید هشتگ است. در اینستاگرام از هشتگ برای این استفاده می‌شود که افراد بیشتری بتوانند پست‌های شما را ببینند و ترغیب شوند تا از شما خرید کنند. حتی افرادی که در اینستاگرام شما را نمی‌شناسند با کمک این هشتگ‌ها می‌توانند شما را با سهولت بیشتری پیدا کنند.


هشتگ در این صفحات به‌عنوان راهی استفاده می‌شود تا به‌واسطه آن با دیگران ارتباط و تعامل و البته رقابت داشته باشید. برای استفاده از فید هشتگ در وب‌سایت خود بهتر است پست‌های اصلی را با یک هشتگ ثابت در صفحات خود قرار دهید تا بیشتر دیده شوید و تعامل با مخاطبان خود را از این طریق به چندین برابر افزایش دهید.

سفارش طراحی سایت برای پیج اینستاگرام
از عکس‌های اینستاگرام در سایت خود استفاده کنید

سخن آخر

این روزها بیشتر افراد زمان زیادی را صرف گشت‌وگذار و خرید در پیج‌های اینستاگرام می‌کنند. اگر شما هم کسب‌وکاری در این اپلیکیشن دارید، بهتر است گام مهمی در جهت طراحی سایت مرتبط بردارید تا به‌این‌ترتیب بتوانید مشتریان بیشتری را برای پیج خود فراهم کنید و فروش بیشتری را نیز به دست آورید.


ایجاد یک درگاه اینترنتی که با استفاده از نکات طراحی سایت برای پیج اینستاگرام راه‌اندازی شده باشد به شما کمک می‌کند تا بتوانید به بهترین شکل خود را برای مخاطبانتان عرضه کنید. تنها فراموش نکرده که بهتر است با طراحان متخصص گرافیک مشورت کنید و از آن‌ها برای طراحی سایت برای پیج اینستاگرام تان کمک بگیرید. به سایت ما سری بزنید تا بتوانید با متخصصان ما در این زمینه مشورت کنید.