سایت شما مهم‌ترین ابزاری است که برای فروش و بازاریابی دارید. در واقع، سایت استراتژی بازاریابی شما بوده و اولین چیزی است که آن را قبل از فروش یا حتی صحبت با یک مشتری تازه وارد ارائه می‌کنید. در حال حاضر بسیاری از تجارت‌ها متوجه ارزش بازاریابی و اهمیت وب‌سایت‌های تجاری شده‌اند و لازم است که شما نیز به فکر طراحی سایت برای کسب‌ و ‌کار خود باشید. دسترسی به یک سایت موفق مستلزم پرداخت هزینه‌ای است که باید بابت دستمزد طراحی سایت پرداخت ‌شود.


اگر می‌خواهید در این بازی از رقیبان خود جلوتر بیفتید، باید مرتباً سایت خود را به‌روز نگه دارید و از مشکلاتی که در هنگام کار با وب‌سایت خود با آن‌ها روبرو می‎شوید، آگاه شوید و درصدد حل آن‌ها برآیید. مسلماً انجام این امور مستلزم پرداخت هزینه به متخصصان این حوزه است. به دلیل پیچیدگی این موضوع و رونق راه‌اندازی کسب و کارهای اینترنتی، در این مقاله شما را با هزینه طراحی سایت آشنا می‌کنیم، با ما همراه باشید.

دستمزد طراحی سایت
میانگین مقدار دستمزد طراحی سایت

دستمزد طراحی سایت

هزینه‌ای که باید برای طراحی سایت بپردازید، بسیار متفاوت است و می‌تواند از چند صد دلار تا چند میلیون‌ دلار متغیر باشد. این مبلغ به عوامل متعددی مانند طراحی مجدد یک سایت یا طراحی یک سایت جدید بستگی دارد. از آنجایی که اغلب کسب و کارها ایده‌ای در مورد این که باید چه هزینه‌ای را برای دستمزد طراحی سایت در نظر بگیرند، ندارند، ما می‌خواهیم یک بار برای همیشه به این سؤال پاسخ دهیم.


مسلماً اگر شما بخواهید برای طراحی سایت از یک فرد حرفه‌ای کمک بگیرید، هزینه سایتتان بالاتر از زمانی است که خودتان بعضی کارهای طراحی را انجام می‌دهید. در نظر داشته باشید که مانند بسیاری از کارهای دیگر دستمزدی که طراحان وب‌سایت دریافت می‌کنند، نیز مرتباً در حال افزایش است و شما باید بودجه‌ای را که می‌خواهید برای این کار اختصاص دهید، ارزیابی کنید.

موارد موثر بر دستمزد طراحی سایت
موارد مؤثر بر دستمزد طراحی سایت

چرا دستمزد برای طراحی سایت افزایش داشته است؟

دستمزد طراحی سایت نیز مانند بسیاری از خدمات دیگر به بازار عرضه و تقاضا بستگی دارد. زمانی که وب‌سایت‌ها ظهور کرده بودند، اغلب کسب و کارها متوجه نبودند که یک سایت چقدر می‌تواند برای آن‌ها باارزش باشد. از این رو، صاحبان کسب ‌و کار حاضر نبودند برای طراحی سایت هزینه زیادی را بپردازند.


اما حالا همه می‌دانند که سایت یکی از اولین ابزارهایی است که یک کسب ‌و کار می‌تواند به کمک آن روی مشتریان خود تأثیر بگذارد. در این بین، باید بدانید که تقاضای بیشتر تنها چیزی نیست که در هزینه طراحی سایت تأثیر گذاشته است.


تأثیر پیشرفته بودن سایت بر هزینه طراحی آن

طراحی سایت‌ مستلزم به کار گیری تکنیک‌های مختلفی است و در این میان ابزارهای گوناگونی به کمک طراحان می‌آیند. طراحی یک سایت معمولی بسیار ساده‌تر از سایت‌های پیشرفته و با امکانات زیاد است. برای ساخت یک سایت استراتژیک درجه یک نیاز به کار و تلاش بیشتری است و این مورد می‌تواند روی دستمزد طراحی سایت اثر بگذارد.


بسیاری از وب سایت‌های جدید دارای چت زنده هستند که به کاربران اجازه می‌دهند تا در همان لحظه با شرکت در تماس باشند. همچنین ابزارهایی در سایت‌ها استفاده می‌شوند تا کاربر به کمک آن‌ها بتواند خدمات و محصولات مناسبی را برای خود را پیدا کرده و مشکلاتش را برطرف کند. مواردی که باید برای طراحی یک سایت بهینه مورد توجه قرار گیرند، کمی پیچیده‌ هستند و باید روی سرعت سایت، در دسترس بودن آن و تجربیات کاربر بیشتر از هر وقت دیگری تمرکز کرد. تمام این موارد می‌توانند روی هزینه‌ای که باید برای طراحی سایت خود در نظر بگیرید، اثر داشته باشند.

تاثیر قالب بر دستمزد طراحی سایت
تأثیر نوع قالب بر هزینه دستمزد طراحی سایت

متوسط هزینه‌ای که برای طراحی سایت باید پرداخت کنید

وقتی که تصمیم به طراحی سایت برای کسب ‌و کار خود گرفتید، باید یک طراح سایت حرفه‌ای را برای این کار انتخاب کنید. طراحان سایت دارای سطح کاری متفاوتی هستند و بر اساس آن دستمزد می‌گیرند. با توجه به این که هدف شما از طراحی این سایت چیست، برای یک وب‌سایت ساده باید چیزی بین ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار هزینه کنید. این مبلغ برای وب‌سایت‌های بزرگ‌تر با قالب‌های طراحی شده متفاوت و حرفه‌ای‌تر بین ۱۰ هزار تا ۲۰ هزار دلار و یا حتی بیشتر از آن است.


دستمزد طراحی سایت تا حد زیادی به تجربه کاری طراح و جزئیاتی که شما در نظر دارید، بستگی دارد. برای مثال، اگر طراح شما فردی حرفه‌ای است و می‌تواند یک ابزار انتخاب فردی برای مشتری درست کند، ممکن است هزینه‌های شما کمی بیشتر شوند.


تأثیر نام دامنه در هزینه طراحی وب‌سایت

اگر می‌خواهید رقمی را که باید به عنوان دستمزد طراحی سایت در نظر بگیرید، به طور دقیق بدانید، مواردی مانند نام دامنه را نیز مد نظر قرار دهید. نام دامنه نقطه شروع سایت شما است. انتخاب نام دامنه مناسب یک گام بسیار مهم است. دامنه‌هایی که در سطح بالاتری هستند، اغلب قیمت بالاتری دارند.


برای دریافت نام دامنه باید هزینه‌ای را به صورت سالانه پرداخت کنید که مبلغ آن در مناطق مختلف متفاوت است. به یاد داشته باشید که برخی از دامنه‌های دائمی هزینه بیشتری را برای شما رقم می‌زنند و مقدار آن بستگی به میزان شهرت این دامنه دارد. قیمت بعضی از دامنه‌ها هزاران دلار است.

تاثیر دامنه بر دستمزد طراحی سایت
تأثیر نام دامنه بر هزینه لازم برای طراحی سایت

تغییر در قالب‌ها و افزایش هزینه طراحی

اغلب برای سایت‌ها از قالب‌های آماده استفاده می‌شود و این کار ۵۰ درصد از راه را برای شما هموار می‌سازد. اما این تمام کار نیست و شما برای اعمال تغییرات دلخواه خود نیاز به کدنویسی‌های متعددی دارید. هرچقدر بخواهید قالب‌های آماده را بیشتر مطابق سلیقه‌تان تغییر دهید، به کدنویسی بیشتری نیاز دارید و باید هزینه بیشتری را بپردازید. در این بین، خدمات مجموعه ما با بالاترین کیفیت و قیمت‌های منصفانه گره‌گشای شما خواهند بود.

کلام آخر

در دنیای مدرن همه افراد به اهمیت سایت‌ها برای شناسایی کسب ‌و کار و فروش بیشتر پی برده‌اند. به همین علت، همه مدیران موفق به دنبال راه‌اندازی یک سایت خوب برای تجارت خود هستند. طراحی سایت برای شما هزینه‌هایی را به دنبال خواهد داشت که به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد.


دستمزد طراحی سایت با توجه به میزان تبحر فردی که برای این کار انتخاب کرده‌اید و البته نوع سایتی که در نظر دارید، مشخص می‌شود. هرچقدر بخواهید در سایت خود از قابلیت‌های بیشتری استفاده کنید، باید هزینه بیشتری را برای طراحی آن در نظر بگیرید. در این راستا، مجموعه ما خدمات گسترده‌ای را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در اختیارتان قرار خواهد داد.