احتمالاً صفحات نیازمندیها را در روزنامه‌ها دیده‌اید در زمان‌های قدیم که فضای مجازی به این شدت گسترش نیافته بود، مردم نیازمندیهای خود را در این صفحات روزنامه‌های پرطرفدار آگهی می‌کردند. افرادی که جویای شغل، منزل، خدمات و هر مسئله‌ای بودند، با مراجعه به این صفحات به دنبال رفع نیاز خود می‌گشتند. با گسترش اینترنت به ابعاد مختلف زندگی مردم، طراحی سایت نیازمندیها جای این صفحات روزنامه را گرفته است. این صنعت که بسیار اهمیت دارد، در ایران هنوز نوپاست. با ما همراه باشید تا بیشتر در خصوص این نوع طراحی سایت بدانید.

طراحی سایت نیازمندیها

طراحی سایت نیازمندیها یکی از نیازهای روز دنیای تکنولوژی است. در واقع سایت نیازمندیها را می‌توان یک شاخه‌ی مهم از سایت‌های تبلیغاتی دانست. بدون تبلیغات کسی نمی‌تواند آن چه را که به آن نیاز دارد پیدا کند. حتی قرار دادن یک تابلو که نام و نشان فروشگاه شما را مشخص می‌کند نوعی تبلیغات است. حتی بسیاری از افراد اعتقاد دارند که کیفیت شما بهترین تبلیغات برای شماست، زیرا مشتریانتان به صورت دهان به دهان، کیفیت شما را به یک دیگر پیشنهاد می‌کنند و در نتیجه مشتریان بسیاری به سوی شما جلب می‌شوند. با این که این مطالب درست است، اما کافی نیست! برای طراحی سایت نیازمندی ها باید به گروه های مجرب و متخصص مراجعه کنید و بسیار مهم است که تنها به دنبال طراحی سایت ارزان نباشید چرا که کیفیت نیز اهمیت بالایی دارد.

برای اطلاعات بیشتر راجب این موضوع میتوانید مقاله ی طراحی سایت برای کسب و کار را مطالعه کنید . اطلاعات بیشتر به شما در انتخاب درست افراد متخصص کمک میکند به همین دلیل بهتر است قبل از سفارش اطلاعات بیشتری راجب سایت های برتر داشته باشید و انواع نمونه طراحی سایت ریسپانسیو را بررسی و مشاهده کنید .همچنین برای اطلاعات بیشتر و یک انتخاب مطمئن میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید و با برترین متخصصان طراحی سایت در شرکت گیتی گت مشورت کنید.

021-91693781

طراحی سایت نیازمندیها

احتمالاً به یاد دارید و یا ممکن است هنوز هم ببینید که افرادی به پخش تراکت‌های تبلیغاتی و یا کارت ویزیت در اطراف محل کسب و کارشان مشغول هستند. این کار هم نوعی تبلیغات است، اما روشی بسیار قدیمی و تا حدودی نیز منسوخ شده به حساب می‌آید. بازاریابی‌های تلفنی نیز نوع دیگری از تبلیغات به شمار می‌آمدند. در این روش‌ها افراد با شماره‌های مختلفی تماس می‌گرفتند و محصول خود را معرفی می‌کردند. این روش هنوز هم جریان دارد. با این وجود طراحی سایت نیازمندیها نیز بر این اساس شکل گرفت که نیاز مردم و کسب و کارها به تبلیغات تنها با این مسائل برطرف نمی‌شد.

ایرادات روش‌های تبلیغاتی قدیمی

همان طور که گفتیم طراحی سایت نیازمندیها بر این اساس صورت گرفت که روش‌هایی مثل تراکت و یا تماس تلفنی و بازاریابی دهان به دهان نیازهای مردم را رفع نمی‌کرد. ایرادات زیادی در این روش‌ها وجود داشت که در نهایت باعث شد با روی کار آمدن اینترنت، افرادی به طراحی سایت نیازمندیها روی بیاورند و مردم نیز برای رفع نیازهای خود از آن‌ها استقبال کنند. در ادامه برخی از این ایرادات را ذکر می‌کنیم.

نداشتن جامعه هدف مشخص

 زمانی که شما یک تراکت را پخش می‌کنید، ممکن است به دست کسی برسد که در آن لحظه به آن نیازی ندارد. برای مثال ممکن است تراکت شما که تبلیغ یک عطر زنانه است، به دست مردانی برسد که نیازی به آن عطر ندارند! یا در مثالی دیگر ممکن است شما آگهی خرید لباس را به دست فردی برسانید که به تازگی خرید کرده و فعلاً به لباس شما نیاز ندارد! در کل باید گفت که این روش‌های بازاریابی هدفمند نبوده و جامعه هدف خاصی نداشتند، بلکه مانند امواجی بودند که بی هوا در هوا پراکنده می‌شدند!

عدم استفاده به صورت طولانی مدت

مسئله دیگر این است که این تراکت‌ها و تماس‌ها و یا آگهی‌های روزنامه، قابل رجوع نبودند! برای مثال فردی که در آن لحظه به عطر نیازی نداشت، ممکن است یک هفته بعد به عطر نیاز پیدا کند اما آگهی شما در خاطرش نباشد! از طرفی ممکن است که شما فروش آن محصول را تمام کرده باشید و یا چنان خدمتی را ارائه ندهید.

عدم کاربرد برای فروش وسایل شخصی

نکته‌ی بعدی این که گاهی اوقات شما قصد فروش وسیله‌ی کوچکی را دارید. برای مثال از ماشین ظرفشویی خود استفاده نمی‌کنید و می‌خواهید آن را بفروشید. لوازمی مثل مبل و صندلی و یا حتی لوازم کوچک‌تر مثل کفش و کیف دارید که قصد فروش آن‌ها را دارید. بدون شک این که آن‌ها را در روزنامه‌ها آگهی کنید و یا تراکت پخش کنید و آگهی را به در و دیوار بچسبانید، برای شما به صرفه نیست؛ زیرا هزینه چاپ از سود شما از فروش بیشتر می‌شود! تبلیغ دهان به دهان نیز در اکثر مواقع فایده ای ندارد. در واقع بدون طراحی سایت نیازمندیها فروش لوازم کوچک در منزل بسیار سخت است.

طراحی سایت نیازمندیها و ایرادات روش های قدیمی

ایرادات دیگر

این مسائل در کنار یک دیگر باعث هدررفت هزینه ای که برای تبلیغات کرده اید می‌شود. ایراداتی که برای روش‌های تبلیغاتی قدیمی شمردیم، غیر از کثیف کردن و شلوغی خیابان‌ها با کاغذ و مصرف بی رویه کاغذ برای این کارهاست. این تراکت‌ها بسیاری از اوقات حتی موجب اعتراض مردم نسبت به کسب و کار به دلیل شلوغی می‌شدند و تبلیغات منفی به شمار می‌آمدند. تماس‌های تلفنی بازاریابان نیز زمان بسیاری از مردم را می‌گرفت و باعث نارضایتی آن‌ها می‌شد. طراحی سایت نیازمندیها امکانی است که علاوه بر آن که این آسیب‌ها را ندارد، مزایای بسیاری نیز دارد. در ادامه در مورد مزایای طراحی سایت نیازمندیها برای تبلیغات کسب و کار استفاده می‌کنیم.

مزایای طراحی سایت نیازمندیها

زمانی که پای اینترنت به زندگی مردم باز شد، طراحی سایت نیازمندیها نیز رونق پیدا کرد. در واقع مزایای فراوانی که طراحی سایت نیازمندیها در اختیار مردم و صاحب سایت قرار می‌داد، باعث می‌شد که هر دو طرف سود کنند و نیاز خود را برطرف سازند. استقبال زیاد از سایت‌های نیازمندیها، باعث شد این سایت‌ها بسیار سودده باشند. سایت‌هایی مثل دیوار، شیپور، ایستگاه، پیندو و غیره که به درج آگهی‌های تبلیغاتی و نیازمندی مشغول هستند، سود کلانی به جیب می‌زنند. بسیاری از افراد سایت دیوار را اولین سایت نیازمندی در ایران می‌دانند که البته این دیدگاه غلط است. با وجود این که دیوار را می‌توان مهم‌ترین و موفق‌ترین سایت نیازمندی در ایران دانست، اما برخی سایت‌ها مثل ایستگاه قدمت طولانی‌تری دارند. در این بخش به معرفی برخی مزایای طراحی سایت نیازمندیها که باعث استقبال زیاد از آن‌ها شده است می‌پردازیم.

هزینه‌ی بسیار کم

درج آگهی در سایت‌های نیازمندیها هزینه ای بسیار کم دارد. این نکته، در طراحی سایت نیازمندیها بسیار اهمیت دارد. افراد معمولاً دوست ندارند که هزینه زیادی بابت آگهی کردن محصولاتشان بپردازند. اگر فردی به عنوان مثال قصد درج یک آگهی فروش منزل را دارد، ممکن است مقداری نیز برای درج آگهی آن هزینه کند، اما اگر کسی می‌خواهد یک وسیله کوچک را بفروشد بعید است که مقداری به هزینه آگهی اختصاص دهد. دلیل در نظر گرفتن امکان درج رایگان آگهی در طراحی سایت نیازمندیها نیز همین است.

شما می‌توانید از برخی از آگهی‌ها خاص هزینه دریافت کنید. برای مثال سایت دیوار برای درج آگهی‌هایی که مربوط به بخش استخدام و کاریابی هستند، هزینه دریافت می‌کند اما سایر بخش‌ها رایگان هستند. روش دیگر نیز این است که جایگاه‌های خاص آگهی را بفروشید. برای مثال اگر فرد می‌خواهد آگهی اش در صدر آگهی‌های دیگر باشد، با رنگ خاصی تمایز داده شود و یا برچسب فوری بخورد، می‌تواند مقداری هزینه پرداخت کند.

مزایای طراحی سایت نیازمندیها

عدم آلوده کردن محیط

همان طور که قبل اشاره کردیم، یکی از ایراداتی که روش‌های قدیمی آگهی داشتند آلوده کردن محیط زیست بود. اگر کسی اقدام به پخش تراکت و کاغذهای آگهی کند، این کاغذها روی زمین ریخته می‌شوند و آلودگی زیادی به وجود می‌آورند. این ضرر گذشته از درختانی است که به دلیل تهیه این کاغذها قطع شده اند و در نتیجه قطع آن‌ها محیط زیست دچار اختلال شده است. طراحی سایت نیازمندیها آسیبی از این جهات به محیط زیست وارد نمی‌کند و باعث آلودگی‌ها بصری در محیط پیرامون ما نیز نمی‌شوند. این مزیت یک رسالت اجتماعی است که به عهده همه‌ی افراد جامعه می‌باشد.

سرعت تغییرات در آگهی

یکی از مزایای طراحی سایت نیازمندیها به نسبت سایر روش‌های درج آگهی، این است که می‌توانید به صورت آنلاین و به سرعت در آگهی ای که درج کرده اید تغییرات ایجاد کنید. به عنوان مثال تصور کنید که می‌خواهید برخی از ویژگی‌های آگهی را تغییر دهید، قیمت آن را عوض کنید و یا در صورت فروش رفتن یا اتمام موجودی کالای آگهی شده، این موضوع را به اطلاع مخاطبانتان برسانید. در صورتی که آگهی فیزیکی درج کرده اید، این اتفاق تقریباً غیرممکن است.

در طراحی سایت نیازمندیها امکان ویرایش آگهی لحاظ می‌شود و مشتریان از فروش رفتن آگهی مطلع می‌گردند. این در حالی است که نمی‌توانید آگهی‌های چاپ شده را ویرایش کنید. ممکن است بعد از فروش محصولاتتان با تعداد زیادی تماس مواجه شوید که سودی برای شما و برای مشتریان ندارند. طراحی سایت نیازمندیها جلوی این اتلاف وقت را نیز می‌گیرد.

جامعه هدف مناسب

در بخش‌های قبلی در مورد این صحبت کردیم که آگهی چاپ شده شما در روزنامه و یا به صورت تراکت، ممکن است به دست  کسی که به آن آگهی نیاز دارد نرسد. در واقع احتمال این که این آگهی به دست افرادی که به آن نیاز دارند برسد نسبت به افرادی که به آن نیاز ندارند بسیار کمتر است. در طراحی سایت نیازمندیها کار به نوعی انجام می‌شود که افراد با هدف و نیت قبلی به این سایت مراجعه می‌کنند. یعنی زمانی که شما در یک سایت، یک عطر را برای فروش می‌گذارید، تنها کسانی که به دنبال عطر می‌گردند به آن رجوع می‌کنند. در واقع آگهی شما در جامعه هدف مناسبی منتشر شده است.

امکان صحبت با مشتریان

زمانی که آگهی چاپ شده شما به دست یک مشتری می‌رسد، ممکن است سوالاتی در رابطه با آن برای مشتری به وجود بیاید. در آگهی‌های چاپی پرسیدن این سوالات قدری سخت است، زیرا یا باید یک شماره تلفن در آگهی چاپ کنید و آدرس بدهید که احتمال مزاحمت‌ها بالا می‌رود و یا سوالات پاسخ داده نشده باقی می‌مانند. در طراحی سایت نیازمندیها یک بخش برای گفت و گوی آنلاین بدون نمایش شماره بین مشتری و فروشنده قرار داده می‌شود تا مشتریان به راحتی به سوالات خود برسند و حریم خصوصی فروشندگان نیز رعایت شود.

امکان قرار دادن فیلم و عکس

یکی از مزایای طراحی سایت نیازمندیها برای مردم این است که می‌توانند فیلم و عکس محصول به فروش گذاشته شده را ببینند. برای مثال اگر شما آپارتمان خود را برای فروش در روزنامه آگهی کنید، نمی‌توانید عکس و فیلمی از آن درج کنید. در نتیجه تعداد زیادی از افراد از خرید منصرف می‌شوند و یا بعد از دیدن منزل از خرید آن منصرف می‌شوند. این در حالی است که در سایت نیازمندیها به راحتی عکس و فیلم بارگذاری می‌کنید و مشتریان واقعی‌تری را به منزل خود راه خواهید داد. بسیاری از مواقع این عکس‌ها و فیلم‌ها خود در مشتریان انگیزه خرید ایجاد می‌کنند و باعث بالاتر رفتن فروش شما به نسبت حالت بدون تصویر می‌شوند.

بررسی تمام مزایای طراحی سایت نیازمندیها

بازدیدکنندگان بالا

در طراحی سایت نیازمندیها نکات زیادی رعایت می‌شوند که باعث می‌شوند کاربران زیادی به سایت بیایند. سرعت بالا، بهینه سازی مناسب، تبلیغات خوب و … کاربران زیادی را به سایت جذب می‌کنند. این اتفاق باعث می‌شود که تعداد بیشتری آگهی شما را ببینند. بدون شک با بالا رفتن بازدیدکنندگان کالای فروشی شما، احتمال نهایی شدن خرید نیز بالاتر خواهد رفت.

طراحی سایت نیازمندیها را به چه کسی بسپاریم؟

تا اینجای مطلب در مورد نکاتی صحبت کردیم که ضرورت طراحی سایت نیازمندیها را به خوبی نشان می‌دادند. حال که در مورد مزایای فراوان این نوع طراحی سایت دانستید، ممکن است علاقمند باشید که چنین سایتی را طراحی کرده و سود خوبی از آن به دست بیاورید. باید بگوییم که طراحی سایت نیازمندیها یک کار حرفه ای است که باید آن را به افراد حرفه ای بسپارید. تیم طراحی سایت گیتی گت که بیشتر از یک دهه در زمینه برنامه نویسی تجربه و سابقه دارد، آماده‌ی انجام سفارشات طراحی سایت شماست. برای نهایی کردن سفارش طراحی سایت خود اعم از سایت نیازمندیها و یا سایت‌های دیگر، می‌توانید در اوقات مختلف روز با شماره تماس‌های اعلامی در بخش تماس با ما، تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده ارائه خدمات مختلف از جمله مشاوره و یا ثبت سفارش برای شما عزیزان هستند.

جمع بندی نکات طراحی سایت نیازمندیها

سایت‌های نیازمندیها مثل دیوار، شیپور، ایستگاه و در نمونه‌های بین المللی مثل سایت ebay، خدمات مفیدی را به تمامی افراد ارائه می‌کنند. طراحی سایت دیوار و دیگر انواع سایت های خبری کمک بسیار زیادی به مردم برای رفع نیاز هایشان کرده و به دلیل مزایایی که این سایت‌ها فراهم کرده اند، درخواست طراحی آن‌ها نیز بسیار بالاتر رفته است. این موضوع در کشور ما هنوز به اندازه سایر نقاط دنیا جا نیفتاده و سایت‌های نیازمندیهای مختلف در زمینه‌های کمی پا به عرصه وجود گذاشته اند. این موضوع از دیگر دلایلی است که باعث شده درخواست برای طراحی سایت نیازمندیها بالا باشد زیرا سود بسیار زیادی در این کار است. در این مقاله ما مزایای طراحی سایت نیازمندیها و ایرادات روش‌های قبلی انتشار آگهی را توضیح دادیم. امیدواریم مطالب این مقاله به شما در رشد و پیشرفتتان کمک زیادی کرده باشند.