لاراول یکی از مهم‌ترین فریم‌ورک‌هایی به شمار می‌آيد که در حوزه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. همین امر موجب شده است که طراحی سایت با لاراول نیز از اهمیت بالایی برخوردار باشد. وجود مزایای مختلف لاراول این فریم‌ورک را در بین برنامه‌نویسان به یک اولویت اساسی تبدیل کرده است. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های مربوط به فریم‌ورک لاراول می‌توانیم به‌سرعت بسیار بالای این فریم‌ورک اشاره کنیم.


علاوه بر این، وقتی که از لاراول استفاده می‌کنید و قصد دارید کدهای خود را تغییر دهید، نیازی به تغییر ساختار اصلی برنامه وجود ندارد. همین امر منجر به‌سرعت بالای این فریم‌ورک شده است. وجود این مزایای بی‌نظیر و پرسش‌های مختلف کاربران دررابطه‌با این فریم‌ورک ما را بر آن داشت تا در این مقاله به بررسی نحوه نصب لاراول و ایجاد Hello World در آن بپردازیم. اگر شما نیز خواستار کسب اطلاعات خوبی در این زمینه هستید، توصیه می‌کنیم ادامه متن را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید.

چند پیش نیاز طراحی سایت با لاراول
لاراول دارای اهمیت بسیار بالایی است

پیش‌نیازهای طراحی سایت با لاراول

به‌منظور طراحی سایت با لاراول باید این نرم‌افزار را نصب کنید. به طبع پیش‌ازاین امر نیز باید یک سری پیش‌نیازها را دریافت کنید. مهم‌ترین پیش‌نیاز مربوط به این نرم‌افزار، xamp نام دارد. به‌منظور نصب xamp باید به وب‌سایت این نرم‌افزار مراجعه کرده و نسخه مناسب سیستم‌عامل خود را دانلود کنید. نصب کردن این نرم‌افزار به‌راحتی صورت می‌‌گیرد و شامل مراحل پیچیده‌ای نیست. نکته مهمی که در این زمینه باید به آن اشاره کنیم این است که xamp نباید در بخش program files نصب شود.


پیش‌نیاز بعدی برای نصب لاراول، نرم‌افزار خاصی با نام composer است. این نرم‌افزار نیز به‌راحتی از سایت آن قابل‌دسترس است. پس از دانلود و کلیک کردن روی فایل نصبی، گزینه دولوپر یا توسعه‌دهنده را انتخاب کنید تا در زمان نصب مشکلی به وجود نیاید. حال باید نرم‌افزار مذکور را در بخش xampp\php\php.exe نصب کنید. در واقع این امر یک نکته ضروری به‌منظور نصب و طراحی سایت با لاراول محسوب می‌شود. گام بعدی پس از نصب نرم‌افزار composer، نصب لاراول خواهد بود.

طراحی سایت با لاراول
این فریم‌ورک سرعت مناسبی دارد

نصب کردن لاراول

طبیعتاً به‌منظور طراحی سایت با لاراول باید این نرم‌افزار را بر روی سیستم خود نصب کنید. نصب این برنامه باید از طریق command line صورت بگیرد؛ به همین دلیل کمی با حالت عادی نصب نرم‌افزار در سیستم‌عامل‌هایی همچون ویندوز به طور کامل تفاوت دارد. کلید ویندوز و r را فشار دهید تا به بخش run وارد شوید. حال cmd را تایپ کنید تا به محیط command line بروید. متن composer را تایپ کنید تا بتوانید از بابت نصب شدن composer به شکل مناسب اطمینان حال کنید. حالا عبارت cd C:\xampp\htdocs را به درون command line بیفزایید.


مرحله بعدی برای نصب این نرم‌افزار عبارت است وارد کردن عبارت composer create-project laravel/laravel myblog –prefer-dist به command line. کلید اینتر را بفشارید تا روند نصب و دانلود نرم‌افزار لاراول صورت بگیرد. بسته به اینترنت و سیستم شما این امر ممکن است طول بکشد.

آموزش Hello World از مراحل طراحی سایت با لاراول
لاراول قابلیت‌های مختلفی دارد

آموزش Hello World

به طبع یکی از مهم‌ترین مراحل مربوط به طراحی سایت با لاراول آموزش Hello World در این فریم‌ورک است. Hello World یکی از راحت‌ترین مواردی به شمار می‌آيد که با استفاده از فریم‌ورک لاراول می‌توانید آن را ایجاد کنید. دو مرحله مهم در این زمینه وجود دارد. در مرحله اول به web.php یا و فولدر روت خود بروید و فایل زیر را ایجاد کنید.

<?php
/*
|————————————————————————–
| Web Routes
|————————————————————————–
|
| Here is where you can register web routes for your application. These
| routes are loaded by the RouteServiceProvider within a group which
| contains the “web” middleware group. Now create something great!
|
*/
Route::get(‘/’, function () {
return view(‘welcome’);
});

شما می‌‌توانید علاوه بر مورد فوق از تکنیک‌های دیگری نیز به‌منظور ساخت Hello World در فریم‌ورک لاراول کمک بگیرد. در واقع این موضوع خود نشان‌دهنده گسترده بودن فریم‌ورک مدنظر محسوب می‌شود. گزینه دوم در این زمینه شامل کدهای زیر است:

<!DOCTYPE html>

<html lang=”{{ app()->getLocale() }}”>

<head>

<title>Hello World</title>

</head>

<body>

<h1> Hello World</h1>

</body>

</html>

هزینه

یکی از پرسش‌های مهم کاربران از ما هزینه طراحی سایت با لاراول است. نمی‌توان یک مقدار معین را در این زمینه اعلام کرد. هزینه طراحی سایت شما بستگی به موارد مختلفی دارد. در واقع عوامل گوناگونی در این زمینه تأثیرگذار هستند که هر یک به‌صورت جداگانه باید مورد بررسی قرار بگیرند.


مهم‌ترین امر در زمینه طراحی سایت با لاراول، میزان پیچیدگی فریم‌ورک مدنظر است. طبیعتاً هرچه میزان این پیچیدگی بیشتر باشد، ‌ برنامه‌نویسان باید تلاش بیشتری کنند و طراحی سایت نیز به مدت‌زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. این عوامل در کنار هم منجر به افزایش هزینه‌های مدنظر خواهند شد.

به‌منظور آموزش طراحی سایت با لاراول می‌‌توانید از دوره‌های آموزشی مناسبی کمک بگیرید که در این زمینه ارائه می‌شوند. خوشبختانه یادگیری طراحی سایت با لاراول به کمک دوره‌‌های آموزشی مذکور می‌تواند به‌راحتی صورت بگیرد و علاقه‌مندان این موضوع نباید نگرانی خاصی داشته باشند. علاوه بر این، امکان بهره‌گیری از اطلاعات بسیار گسترده در مورد لاراول و نحوه کار با آن در سراسر اینترنت نیز وجود دارد.


شما نیز می‌توانید با بهره‌گیری از دوره‌های مذکور و پایبندی به تمرینات مربوط به آن‌ها به یک متخصص ویژه تبدیل بشوید که در زمینه کار با لاراول و کلیه ویژگی‌های این فریم‌ورک فوق‌‌العاده ماهر است و می‌‌تواند به کمک آن‌ها نسبت به کسب درآمد بالایی بپردازد.

سفارش طراحی سایت با لاراول
لاراول را می‌توان بر روی سیستم‌های مختلف نصب کرد

سخن پایانی

لاراول را می‌توان از مهم‌ترین فریم‌ورک‌های موجود دانست که امروزه در حوزه‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این فریم‌ورک با داشتن قابلیت‌های مناسبی همچون سرعت بالا به یک انتخاب اساسی برای کلیه برنامه‌نویسان وب تبدیل شده است.


طراحی سایت با لاراول یک امر نسبتاً تخصصی محسوب می‌شود که باید توسط برنامه‌نویسان حرفه‌ای صورت بگیرد. در این زمینه نحوه نصب صحیح لاراول از اهمیت بالایی برخوردار است. با تکرار تمریناتی همچون نحوه ایجاد Hello World در این فریم‌ورک می‌توانید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. درصورتی‌که هنوز با پرسش خاصی دراین‌رابطه روبه‌رو هستید، با ما تماس بگیرید تا شما کاربران گرامی را به طور کامل یاری کنیم.