اگر تازه کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کرده‌اید یا تمایل دارید حرفه خود را رونق ببخشید، حتماً لازم است سایتی داشته باشید که علاوه بر معرفی خدماتی که ارائه می‌کنید، طبق قوانین سئو به‌روزرسانی شده باشد. خدمات سئو سایت که برای همه مشاغل به یک اندازه لازم است، مانند یک بازار رقابتی بوده که برای دیده‌شدن به آن احتیاج دارید.
برای اینکه بتوانید به سایت خود رونق دهید و مخاطبان بیشتری را جذب کنید، باید سایت خود را سئو کنید. این کار به همان سادگی که تصور می‌کنید، نیست، بلکه نیاز به دانش به‌روز شده و تجربه دارد. برای این کار می‌توانید به سایت گیتی گت مراجعه کنید و از متخصصان ما بخواهید شما را در این امر راهنمایی کنند. 

خدمات سئو سایت

خدمات سئو سایت یعنی بهینه‌کردن سایت شما برای موتورهای جستجو

شناخت خدمات سئو سایت

هرگونه خدماتی که توسط آژانس‌های سئو انجام شود تا بتواند به‌صورت ارگانیک رتبه سایت شما را در موتورهای جستجو افزایش دهد، بخشی از خدمات سئو سایت محسوب می‌شود‌. در واقع مجموعه‌ای از تکنیک‌ها، روش‌ها و اقداماتی در این دایره گنجانده شده که هدف آن افزایش بازدید از سایت شما است. به‌این‌ترتیب افرادی که در موتورهای جستجو به دنبال خدماتی مشابه کسب‌وکار شما می‌گردند، به‌سادگی به سمت شما هدایت می‌شوند؛ در نتیجه این امکان وجود دارد که از یک بازدیدکننده ساده به مشتری شما تبدیل شوند.
به‌صورت کلی سئو به معنای بهینه‌سازی موتور جستجو است. این خدمات در نگاه اول روشی برای بازاریابی اینترنتی بوده که مبنای آن طراحی سایت و اجرای استراتژی‌های مختلف است. این تکنیک‌ها در قالب عناصر صفحات سایت شما بازنمایی می‌شوند و در مسیر خزنده‌های موتورهای جستجو قرار می‌گیرند. نتیجه امر آن است که بازدیدکنندگان بیشتری شما را از طریق موتورهای جستجو پیدا می‌کنند و می‌توانند مشتری بالقوه شما شوند. 

شناخت خدمات سئو سایت

مخاطبان بیشتری به سمت شما جذب می‌شوند.

اهمیت خدمات سئو سایت

شاید تصور کنید که نیاز نیست برای سئو کردن سایت از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید و خودتان نیز می‌توانید با خواندن چند مقاله از پس آن برآیید. هرچند این امکان وجود دارد که قادر باشید چند گام بردارید؛ اما قطعاً نمی‌توانید به‌تنهایی به نتایج مطلوب برسید. فراموش نکنید که رقبای شما نیز دست‌به‌کار شده‌اند و برای دیده‌شدن از افراد حرفه‌ای کمک می‌گیرند. 
در ضمن توجه کنید خدمات سئو سایت مجموعه بسیار گسترده‌ای است که تنها با یک یا دو روز زمان گذاشتن نمی‌توانید از پس آن برآیید. این خدمات ترکیبی از مهارت، زمان و اقدامات متناسب با حرفه و سایت شما است که می‌تواند سایت شما را به رتبه‌های اول برساند. پس بهتر است از چند متخصص کمک بگیرید و بر اساس این مقاله اقدامات آن‌ها را زیر نظر داشته باشید.

اهمیت خدمات سئو سایت

خدمات سئو سایت شامل اقدامات بسیار زیادی است.

خدمات سئو سایت و انواع آن

البته سئو کلمه بسیار گسترده و حتی مرموزی است که طیف وسیعی از اقدامات را شامل می‌شود‌. آنچه در نهایت حاصل می‌شود ارتقای رتبه سایت شما در موتورهای جستجو و افزایش بازدیدکنندگان از خدماتی است که ارائه می‌دهید. همان طور که بیان شد، خدمات سئو سایت اقدامات بسیار زیادی را در بر بگیرد؛ اما به‌صورت کلی به چهار دسته کلی تقسیم می‌شود که ما آن را برای شما شرح خواهیم داد.

سئو فنی

شما وقتی سایتی را باز می‌کنید، تنها ظاهر آن را می‌بینید، این در حالی است که اقدامات بسیار گسترده‌ای پشت‌ صحنه و در قسمت فنی سایت انجام شده تا بتواند نظر شما و البته الگوریتم گوگل را به خود جلب کند. سئوی فنی سایت که یکی از اصلی‌ترین بخش‌های خدمات سئو سایت محسوب می‌شود، مجموعه‌ای از عناصر است که موتورهای جستجو برای رتبه‌بندی سایت آن‌ها را به‌عنوان عوامل و فاکتورهای اصلی در نظر می‌گیرند‌.
سرعت پایین سایت، لینک‌های شکسته، ناسازگاری با موبایل، خطای خزیدن و عدم دسترسی به نقشه سایت از مواردی است که می‌تواند رتبه شما را کاهش دهد. قطعاً برای رسیدگی به این عوامل بهترین کار کمک‌گرفتن از تیمی حرفه‌ای است که بتواند جداگانه هر کدام از این عوامل را بررسی کرده و آن‌ها را برطرف کند.

سئوی فنی چقدر اهمیت دارد؟

نمی‌توان منکر اهمیت سئوی فنی سایت شد. اگر بتوانید وب‌سایتی بسازید که از نظر فنی به‌روز و دقیق باشد، خزنده‌ها آسان‌تر و سریع‌تر می‌توانند وارد سایت شوند و جنبه‌های اصلی سایت را بررسی کنند؛ در نتیجه می‌توان امیدوار بود که نام دامنه شما نیز به‌سادگی در فهرست سایت‌های برتر قرار گیرد. 
در واقع ترکیب اقدامات متعدد در سئوی فنی باعث می‌شود تا کاربران پس از یافتن سایت شما تجربه خوبی داشته باشند. اگر تجربه کاربر از بودن در سایت شما مناسب بوده، سردرگم نشود و وقت زیادی در سایت شما بگذراند، ضمن اینکه سایت به‌سرعت بارگذاری شود، این موارد باعث شده تا موتور جستجو، سایت شما را در رتبه‌های بالا قرار دهد. وب‌سایتی بدون وجود لینک‌های شکسته و با سرعت بارگیری مناسب، هم‌زمان هم رضایت کاربر را به دنبال دارد، هم توجه الگوریتم را جلب می‌کند؛ اما کدام اقدامات در زمره سئوی فنی هستند؟

خدمات سئو سایت و انواع آن

سئوی فنی اقدامات پشت‌صحنه سایت است.

  • بهینه‌سازی موبایل

یکی از مهم‌ترین کارهایی که برای سئوی فنی انجام می‌شود، این است که سایت شما ریسپانسیو باشد. این بدان معنی است که هم‌زمان که نسخه مناسب رایانه را طراحی کرده، سایت خود را مجهز به نسخه متناسب با موبایل نیز کنید. این بدان دلیل است که با ورود گوشی‌های هوشمند دیگر کاربران از طریق رایانه وب‌گردی نمی‌کنند. آن‌ها در هر کجا که باشند، گوشی خود را در دست میگیرند و سایت‌ها را اسکرول می‌کنند؛ به همین دلیل به دنبال وب‌سایتی هستند که بتوانند با کمک گوشی هوشمند آن را بررسی کنند.

  • ارسال نقشه سایت

یکی از خدمات سئو سایت این است که نقشه سایت را برای موتورهای جستجو ارسال میکند. این کار به موتور جستجو این امکان را می‌دهد که وب‌سایت شما را بیابد و آن را در فهرست خود قرار دهد. در برخی از سیستم‌های مدیریت مانند وردپرس افزونه‌هایی برای این کار وجود دارد که به شما کمک می‌کنند تا بتوانید برای سایت‌ نقشه طراحی کنید.
پس از طراحی نقشه میتوانید آن را به موتورهایی مانند گوگل ارسال کنید. زمانی که این نقشه را در سایت قرار می‌دهید، خزنده‌ها با سرعت بیشتری به قسمت‌های مختلف سایت شما دسترسی پیدا میکنند و در نتیجه سایت شما را در رتبه‌بندی خود بگنجانند.

سئو داخل صفحه

سئوی داخل صفحه یا on page بخشی است که باعث می‌شود کاربر تجربه بهتری از بودن در سایت شما داشته باشد و حول محور محتوای نوشتاری و استفاده از کلمات کلیدی در جریان است. آنچه در این بخش انجام می‌شود، نوشتن مقالاتی جذاب است که با کلمه کلیدی سایت شما در ارتباط باشد و راه را برای موتورهای جستجو هموار کند. 
از جمله خدمات سئو سایت در این بخش یافتن کلمات کلیدی است.‌ پس از یافتن کلمه کلیدی باید از پرمتقاضی بودن این کلمه مطمئن شوید. بعد از آن باید استراتژی برای تولید محتوا تنظیم کنید تا بتوانید به کمک آن از صفحات مختلف سایت به یکدیگر پیوند ایجاد کنید. در ضمن بر همین اساس باید بتوانید بین صفحات سایت خود و سایر سایت‌های معتبر نیز ارتباط و لینک ایجاد کنید. در نهایت مطمئن شوید که صفحات شما به‌قدری خوب تنظیم شده اند که موتورهای جستجو را به سمت خود می‌کشانند.

خدمات سئو سایت و سئو داخل صفحه

بهینه‌سازی موبایل برای سئوی داخل صفحه

اقدامات سئو داخل صفحه

سئوی داخل صفحه یا off page در درون خود سایت شما انجام می‌شود. اقداماتی که در این زمینه انجام می‌دهید به گوگل کمک می‌کند تا شما را بهتر پیدا کند و در ضمن باعث می‌شود مخاطب شما بدون اینکه بخواهد، وقت بیشتری را در سایت شما سپری کند. ضمن اینکه به‌این‌ترتیب سایتی منسجم خواهید داشت که می‌تواند همه نیازهای مخاطب را برطرف کند. مخاطب به‌سرعت به مقالات دیگر دسترسی پیدا می‌کند و وقت زیادی را در کنار شما سپری خواهد کرد. برای این کار باید برخی از اقدامات را انجام دهید که در ادامه به آنها اشاره میکنیم.

تحلیل عملکرد وبسایت

یکی از مهم‌ترین اقدامات در زمینه خدمات سئو سایت آن است که به‌صورت منظم عملکرد وب‌سایت را بررسی و تجزیه‌وتحلیل کنید. درست است که هیچ روش خاصی در این زمینه وجود ندارد؛ اما می‌توانید از این چک‌لیست استفاده کنید:

  • مدام محتوا را به‌روزرسانی کرده و از محتوای ساختارمندی استفاده کنید که بولت‌گذاری شده و تیترهای جذاب داشته باشد.
  • سعی کنید با کمک تصاویر مرتبط با محتوای نوشتاری، مخاطب را زمان بیشتری در سایت خود نگه دارید. 
  • نه‌تنها تصاویر می‌توانند به شما کمک کنند، بلکه از فیلم‌ها نیز باید بهره ببرید؛ زیرا برخی مخاطبان از فیلم بیشتر استقبال می‌کنند. 
  • برچسب متا را از یاد نبرید. باید بدانید که توضیحات متایی که مرتبط با موضوع شما باشد، یک عنصر بسیار مهم در جذب نظر گوگل و کلیک مخاطبان است.
  • لینک‌های داخلی می‌تواند به بهینه‌سازی ناوبری و هدایت مخاطب از یک صفحه به صفحه دیگر سایت‌ برایتان مفید باشد. 
  • طراحی سایت را در نظر داشته باشید. با کمک گرافیک‌های پیچیده‌ای که قابلیت کارایی صفحه را افزایش می‌دهد، طرحی ‌نوین به سایت خود بدهید.
  • سعی کنید اندازه‌ فایل‌ها را کوچک‌تر کرده تا زمان کمی برای بارگذاری به خود اختصاص دهند. با این کار سرعت بارگذاری سایت افزایش می‌یابد.
  • فراخوانی برای اقدام نیز از دیگر روش‌هایی است که می‌توانید انجام دهید. این روش به شما کمک می‌کند مخاطبان را از سردرگمی نجات دهید و به آنها نشان داده که چه خدماتی در اختیارشان قرار خواهید داد؛ در نتیجه آن‌ها به خوبی با سایت شما تعامل برقرار می‌کنند. 
خدمات سئو سایت و سئو خارجی

سئوی خارج صفحه یا خارجی در زمینه لینک بیلدینگ است.

سئوی خارجی 

یکی دیگر از خدمات سئو سایت که به شما کمک می‌کند بهتر دیده شوید و بتوانید به‌صورت ارگانیک رتبه‌های اول را به دست آورید، همین سئوی خارجی است. اولین اقدام در این زمینه بر ایجاد لینک از سایت‌هایی متمرکز بوده که بسیار معتبر هستند. با این کار می‌توانید ترافیک را از سایت مذکور به سمت سایت خود سرازیر کنید و از آن مهم‌تر به الگوریتم گوگل و مخاطبان القا کرده که سایت شما نیز از اعتبار بالایی برخوردار است. این لینک بیلدینگ‌ها مانند مهر تأییدی از سمت این سایت‌ها اعتبار شما را تضمین می‌کنند. 
البته این اقدام خود تاکتیک‌های مختلفی مانند انتشار محتوا در سایت‌های دیگر و پاسخ به سؤالات در انجمن‌های مختلف را شامل میشود. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که بررسی کنید کدام سایت‌ها بهترین گزینه برای لینک بیلدینگ محسوب می‌شوند. سپس این فرصت‌ها را اولویت بندی کنید، بررسی کرده چقدر زمان دارید، چقدر باید برای هر فرصت انرژی صرف کنید و اینکه کدام یک زودتر شما را به نتیجه می‌رساند.

خدمات سئو سایت و سئو محلی

سئوی محلی برای مشاغل یک منطقه بسیار مفید است.

سئوی محلی

این سئو زیر مجموعه همه بخش‌های قبلی قرار می‌گیرد و اغلب متناسب با مشاغلی است که نیاز به مشتریان ‌محلی یا منطقه‌ای دارند. هدف این دسته از خدمات سئو سایت این است که سایت شما برای کاربرانی به نمایش درآید که از نظر جغرافیایی در منطقه شما قرار دارند. دندان پزشکان یا فروشگاه‌های پوشاک از نمونه این سایت‌ها هستند که نیاز به سئوی محلی دارند. در این موارد تنها نباید رتبه‌بندی را در نظر بگیرید، بهینه‌سازی نقشه سایت نیز از جمله مواردی است که می‌تواند مخاطبان زیادی را به سمت شما بکشاند.
اقدامات زیادی را می‌توانید در این بخش انجام دهید. به‌عنوان‌مثال برای این کار می‌توانید یک حساب Google my business ایجاد کرده و سپس بر اساس اخبار محلی منطقه خود تولید محتوا کنید. می‌توانید تعداد مخاطبانی که بسیار به سایت شما سر می‌زنند یا در محدوده شما هستند را پیدا کنید.
بهتر است از کلماتی در واژه‌های کلیدی استفاده کنید که مربوط به محله و منطقه شما باشد. حتی میتوانید از صفحاتی که موقعیت مکانی شما را نشان می‌دهند یا از صفحات درباره ما نیز ‌بهره ببرید. در نهایت بهتر است ساعات کاری، آدرس، تبلیغات و مواردی ازاین‌دست را نیز به محتوای یا موقعیت مکانی خود بیفزایید.

همه چیز راجب خدمات سئو سایت

بدون سئوی سایت اصلاً دیده نمی‌شوید.

سخن پایانی

امروزه سایت‌ها یکی از مهم‌ترین عناصری هستند که برای بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید. اولین گام در این زمینه آن است که از سئو سایت استفاده کنید و به شیوه‌های کاملاً ارزان و ارگانیک سایت خود را جزو برترینهای موتور جستجوی گوگل قرار دهید. به‌این‌ترتیب مخاطبان بیشتری شما را پیدا کرده و از سایتتان بازدید می‌کنند.
خدمات سئو سایت طیف وسیعی از اقدامات را شامل می‌شود، از سئوی درون صفحه، خارج صفحه، فنی یا محلی گرفته تا انواع تاکتیک‌هایی که می‌تواند شما را در رتبه‌های بالاتری قرار دهد. به هر ترتیب این اقدامات به حدی گسترده هستند که شما به‌تنهایی نمی‌توانید از پس آن برآیید. پس همین‌الان به سایت ما مراجعه کنید و از متخصصان ما کمک بخواهید!