آنچه امروزه یکی از معیارهای اصلی گوگل برای رتبه‌بندی سایت‌ها محسوب می‌شود، سرعتی است که اطلاعات برای مخاطب به نمایش در می‌آید. به ‌طور میانگین، مخاطبان شما بیشتر از ۳ ثانیه برای بالا آمدن سایت صبر نمی‌کنند. به همین دلیل، طراحی سایت سریع یکی از نیازهای اصلی یک کسب ‌و کار برای دستیابی به موفقیت است.


در این بین، در نظر داشته باشید که اگرچه سرعت در بالا آمدن سایت مهم است؛ اما این ‌که بتوانید با هزینه کم و در سریع‌ترین زمان سایت خود را طراحی کنید، نیز می‌تواند از اهمیت بسزایی برخوردار باشد. فراموش نکنید که توجه به همه این موارد در تخصص اغلب وب‌مسترها نیست. مجموعه ما می‌تواند شما را در کمترین زمان ممکن و با صرف هزینه منصفانه به سایتی با سرعت بالا برساند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به جزئیات بیشتری در خصوص این موضوعات بپردازیم.

طراحی سایت سریع
سرعت بارگذاری سایت بسیار اهمیت دارد

چرا سرعت سایت شما تا این حد اهمیت دارد؟

اگر وب‌سایتی برای کسب‌و‌کار خود دارید؛ ولی بازدیدکننده چندانی ندارید، مشکل از کسب‌و‌کارتان نیست. به‌ احتمال زیاد، سایت شما دلیل اصلی پسرفتی است که تجربه می‌کنید. به عبارت ساده، باید بدانید که سرعت وب‌سایت ارتباط مستقیمی با موفقیتی دارد که منتظرش هستید. اگر تمایل دارید به حرفه خود رونق بیشتری ببخشید و مشتریان زیادی را به دست آورید، باید سایتی را راه‌اندازی کنید که با سرعت بالایی بارگیری آن انجام می‌شود. به این ترتیب، نرخ تبدیل بالا می‌رود و به قله‌های موفقیت می‌رسید.


بازدید از یک سایت زمانی تضمین می‌شود که سرعت و کارایی هم‌زمان در نظر گرفته شوند. درست است که جنبه‌های زیبایی‌شناختی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند؛ اما برخی از نکات فنی نیز وجود دارند که در صورت رعایت ‌نشدن، از سرعت وب‌سایت شما می‌کاهند. در این حالت، تعداد بازدید، نرخ تبدیل و رتبه‌بندی گوگل را از دست می‌دهید و ‌نتیجه همه این موارد نیز پسرفت در زمینه کسب‌وکارتان خواهد بود.

المان های طراحی سایت سریع
یکی از راه‌های سئو کردن سرعت بالای سایت است

راهکارهایی برای شما که سایت کم‌سرعتی دارید

آیا برای معرفی حرفه خود سایتی دارید که احساس می‌کنید سرعت آن کم است؟ اگر پاسخ شما مثبت است، باید این قسمت را بخوانید. اگر سرعت سایت شما کم است، باید به نکات مهم در طراحی سایت سریع توجه کنید. در ادامه این مقاله به مهم‌ترین نکاتی می‌پردازیم که می‌تواند سرعت سایت شما را افزایش دهد.

همه چیز درباره ی طراحی سایت برای کسب و کار

افزونه کمتر، سرعت بیشتر

سایت‌های بسیاری وجود دارند که از پلاگین برای سایت خود استفاده می‌کنند. آن‌ها با این شیوه ویژگی‌های سایت را افزایش می‌دهند تا مدیریتی آسان‌تر داشته باشند. تنها نکته‌ای که باید بدانید، این است که شاید افزونه‌ها طراحی سایت شما را جذاب‌تر کنند؛ اما نکته مهم این است که می‌توانند مانند یک باگ عمل کنند و سرعت وب‌سایت را کاهش دهند.

برخی پلاگین‌ها نه ‌تنها کدنویسی مناسبی ندارند، بلکه با کدهای سایت شما نیز ناهمخوانی دارند یا در تضاد با آن‌ها هستند‌. بهترین کار استفاده از افزونه کمتر و بررسی دقیق افزونه‌های در حال نصب است‌.

از CDN استفاده کنید

بسیاری از سایت‌ها نقش سنگینی را برای پیشبرد اهداف یک تجارت دارند. از این رو، باید از CDN یا شبکه تحویل محتوا استفاده کنند. تحقیقات تأیید می‌کنند که این شبکه‌ها باعث افزایش سرعت سایت می‌شوند و نقش مهمی در طراحی سایت سریع دارند. شبکه تحویل محتوا قسمتی از یک سرور کل است که در مکان‌های متغیری قرار می‌گیرد. به این ترتیب، بدون توجه به این که بازدیدکنندگان کجا هستند، وب‌سایت با سرعت بیشتری بارگذاری می‌شود.

ویژگی های طراحی سایت سریع
از پلاگین کمتری استفاده کنید

فایل‌های تصویری را فشرده کنید

با وجود همه نکاتی که در قسمت‌های قبل بیان کردیم، باز هم این امکان وجود دارد که بارگذاری با سرعت کمی انجام شود که یکی از دلایل احتمالی آن حجم بالای تصاویر است. از این رو، بهتر است تصاویر را فشرده کرده و بارگذاری کنید تا عملکرد سایت افزایش پیدا کند.

می‌توانید برای این کار از کش استفاده کنید. این به آن معنی است که یک کپی ثابت از سایت شما در دستگاه بازدیدکننده باقی می‌ماند و لازم نیست هر بار که سایت شما باز می‌شود، یک بارگذاری مجدد انجام شود. در این صورت، سرعت بارگذاری افزایش می‌یابد.

برای شما که سایت ندارید

اگر تازه‌کار هستید و تمایل دارید که سایت خود را راه‌اندازی کنید، باید به دو نکته در طراحی سایت سریع دقت داشته باشید. باید علاوه بر طراحی سایتی که به‌ سرعت بارگذاری می‌شود و جنبه فنی مناسبی دارد، از درگاه اینترنتی برخوردار باشید که در کوتاه‌ترین زمان حاضر می‌شود. اگر می‌خواهید خودتان سایتتان را توسعه دهید، باید زمان زیادی را صرف آن کنید و هزینه بیشتری بپردازید. این امر می‌تواند وقتتان را بگیرد و ممکن است نتیجه به همان خوبی که تصور می‌کنید، نباشد. پس چه باید کرد؟

اهمیت طراحی سایت سریع
بهتر است از یک وب‌مستر کمک بگیرید

با یک وب‌مستر مشورت کنید

برای این که سایت از همه نظر مناسب با نیازهای شما باشد و مطابق با الگوریتم گوگل باشد، باید از یک وب‌مستر حرفه‌ای کمک بگیرید. قبل از هر کاری مطمئن شوید که طراح سایتی که در نظر دارید، از دانش خوب و قیمت منصفانه‌ای برخوردار است.

کمک‌ گرفتن از طراحان وب کار عاقلانه‌ای است؛ چراکه دیگر نیازی نیست زمانی را صرف یادگیری طراحی سایت سریع کنید یا اگر به این امر اشراف دارید، زمان زیادی را صرف توسعه آن ‌کنید. در این شرایط می‌توانید تمرکز خود را بیشتر بر کسب‌وکارتان معطوف ‌کنید و هرآنچه نیاز دارید، در سایت خود داشته باشید، بدون این که سرعت سایتتان کاهش پیدا کند.

از یک قالب رایگان استفاده کنید

راه‌های زیادی وجود دارند که کمک می‌کنند وب‌سایت خود را به ‌صورت رایگان راه‌اندازی کنید. شما می‌توانید از پلتفرم‌هایی استفاده کنید که برای این کار در نظر گرفته شده‌اند. تنها مطلبی که باید در نظر داشته باشید، این است که استفاده از این قالب‌ها به معنای آن است که می‌دانید سایتی که دارید، محدودیت‌های زیادی دارد و پر از نقاط ضعف است.

همچنین برای بررسی سرعت سایت خود می توانید از جت سئو استفاده کنید

سخن آخر

طراحی سایت سریع ، باعث کاهش زمان انتظار بازدیدکنندگان می‌شوند و به این ترتیب، نرخ تبدیل افزایش پیدا می‌کند و رتبه‌بندی گوگل سایت نیز ارتقا می‌یابد. همین امر باعث می‌شود تا کسب‌وکار شما پیشرفت کند. طراحی سایت سریع به این معنی است که سرعت بارگذاری را افزایش دهید، سایت شما در کمترین زمان آماده شود و هزینه کمی نیز برایتان داشته باشد. اگر از طراحان ما کمک بگیرید، می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید.