شاید چند صد سال قبل که ناصرالدین شاه قاجار، دوربین عکاسی را به ایران وارد کرد، فکر نمی‌کرد که روزی عکس برای ایرانی‌ها چنین ارزشی داشته باشد. امروزه علاوه بر دوربین‌های با کیفیت گوشی‌های همراه، آتلیه‌ها نیز از عکاسی درآمد زیادی به دست می‌آورند. تمام این موضوعات نشان از این دارد که مردم دوست دارند خاطرات خود را ثبت کنند. آتلیه‌های عکاسی وظیفه ثبت این خاطرات در روزهای خاص و مهم زندگی را به عهده دارند. روزهایی مثل عقد و عروسی، تولد، اولین عکس‌های فرزند جدید و … روزهایی هستند که دوست داریم آن‌ها را به دقت زیادی ثبت کنیم. طراحی سایت آتلیه عکاسی، چیزی است که بسیاری از آتلیه‌ها را با روند جدیدی از کسب و کارشان آشنا می‌کند.

طراحی سایت آتلیه عکاسی

آتلیه‌های عکاسی در جاهای مختلفی از شهر قرار دارند. برخی از آن‌ها اسم درکرده اند و برخی دیگر تازه کار هستند. در این میان برخی از آتلیه‌ها نیز بسیار با کیفیت و باتجربه هستند، اما به دلایلی از جمله قرار گرفتن در مکانی که زیاد شلوغ و مورد توجه نیست، شناخته شده نیستند.

طراحی سایت آتلیه عکاسی راهکاری است که می‌تواند به این آتلیه‌ها کمک کند. طراحی سایت آتلیه تنها به این آتلیه‌ها کمک نمی‌کند، بلکه کارکرد آن بسیار بیشتر است. در واقع در دنیایی که هوش مصنوعی به میان آمده و بسیاری از کسب و کارها مجازی شده اند، نمی‌توان تنها به فروش حضوری بسنده کرد. بسیاری از افراد برای یافتن خدمات مدنظر خود، به جای گشتن در خیابان‌ها، به سرچ کردن می‌پردازند. طراحی سایت آتلیه به تمامی آتلیه‌ها کمک زیادی می‌کند. با ما همراه باشید تا در این مطلب، با طراحی سایت آتلیه، دلایل، مزایا و ویژگی‌های آن بیشتر آشنا شوید.

طراحی سایت آتلیه عکاسی
طراحی سایت آتلیه

طراحی سایت آتلیه عکاسی

چرا باید به طراحی سایت آتلیه بپردازیم؟

همان طور که گفتیم، داشتن یک مکان مناسب از مهم‌ترین ملزومات یک آتلیه است. همان طور که در بازار فیزیکی به دنبال بهترین جا برای آتلیه خود هستید، در بازار مجازی نیز باید این کار را بکنید! سایت شما در واقع حکم فروشگاه شما در بازار مجازی را دارد. با گسترش جوامع، بسیاری از کسب و کارها که توان تطبیق خود با شرایط جدید را نداشتند، از بین رفتند. دنیای کسب و کار مجازی نیز شرایط جدیدی است که باید خود را با آن تطبیق دهیم تا بتوانیم از کسب و کارمان انتظار سوددهی در دراز مدت را داشته باشیم.

همان طور که باید مکان فیزیکی آتلیه را زیباسازی کرد و یک دکور زیبا برای آن، ایجاد نمود، فروشگاه مجازی شما یا سایتتان نیز باید طراحی گرافیکی مناسبی داشته باشد. بنابراین دلیل طراحی سایت آتلیه، این است که بتوانید در بازار جدید و شرایط جدید به کسب و کارتان ادامه دهید و مشتریان جدیدی را نیز به خود جذب کنید.

مزایای طراحی سایت آتلیه

طراحی سایت آتلیه علاوه بر موردی که پیش از این اشاره کردیم، یعنی حضور در بازار کسب و کار مجازی، مزایای دیگری نیز دارد. در واقع اگر به تعداد آتلیه‌های مختلفی که به طراحی سایت آتلیه پرداخته اند دقت کنید، متوجه می‌شوید که مزایای بسیار زیادی در این کار است. زیرا در غیر این صورت، افراد زیادی برای آن هزینه نمی‌کردند.

البته نمی‌توان تنها با استناد به این نکته، گفت که طراحی سایت آتلیه مزایای زیادی دارد. ما نیز این قصد را نداریم و در ادامه مزایای طراحی سایت آتلیه را یک به یک برای شما عزیزان شرح می‌دهیم.

عبور از محدودیت‌ها با طراحی سایت آتلیه

یکی از مزایای طراحی سایت آتلیه این است که شما را از محدودیت‌ها جدا می‌کند. هر چقدر هم که از نظر مکانی در جای خوبی از شهر قرار داشته باشید، تنها افرادی که از آن محدوده عبور می‌کنند شما را خواهند دید. این موضوع در حالی است که تمامی آن افراد نام شما را به ذهن نمی‌سپارند و قصد گرفتن عکس آتلیه ای نیز ندارند.

با طراحی سایت آتلیه عکاسی، تعداد بسیار بیشتری از افراد شما را می‌بینند. افرادی که به سایت آتلیه وارد می‌شوند، همگی با قصد انداختن عکس و آشنایی با آتلیه شما وارد سایت شده اند. به بیان دیگر آن‌ها مشتریان بالقوه شما هستند. در مرحله بعدی شما با انجام ترفندهای بازاریابی دیجیتال، می‌توانید آن‌ها را به مشتریان بالفعل تبدیل کنید و حتی آن‌ها را به مشتریان دائم و وفادار تبدیل کنید.

تنها محدودیتی که با طراحی سایت آتلیه عکاسی از مقابل شما برداشته می شود، محدودیت مکانی نیست، بلکه محدودیت زمانی نیز است. در واقع در شرایط فیزیکی، تنها در ساعات کاری قابلیت صحبت با مشتریان و دادن اطلاعات به آن‌ها و پذیرششان را دارید. در شرایط امروزی، بسیاری از افراد در ساعات کاری مشغول به کارهستند و زمانی برای سر زدن به آتلیه و … را ندارند. این در حالی است که با طراحی یک سایت برای آتلیه تان، در 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته، فرد می‌تواند با شما ارتباط بگیرد. بدون گرفتن وقتی از شما، مشتریانتان پاسخ سوالات خود را در آتلیه می‌یابند، نمونه کارها را مشاهده می کنند و حتی می‌توانند نوبت خود را رزرو کنند.

به نمایش گذاشتن نمونه کارها

یکی از امکاناتی که طراحی سایت آتلیه برای شما فراهم می‌کند، این است که می‌توانید نمونه کارهای خود را به نمایش بگذارید. عکاس‌های مختلف با کار خود، یعنی عکاسی معروف می‌شوند. امکان به اشتراک گذاشتن این عکس‌ها برای همه وجود ندارد، زیرا نیاز به برپایی نمایشگاه و … دارد. با طراحی سایت آتلیه می‌توانید نمونه کارهای با کیفیت خود را به نمایش بگذارید و با کسب معروفیت، به درآمد بیشتری نیز برسید. برای این کار بسیار ضروری است که کیفیت بسیار بالایی داشته باشید. اگر نمونه کارهای شما دارای کیفیت ممتاز نیستند نیز، می‌توانید با ارائه نمونه کارهایی که کیفیت مناسبی دارند نیز مشتری بیشتر کسب نمایید.

فروش برخی محصولات به صورت آنلاین

آتلیه‌ها تنها به کار عکس گرفتن مشغول نیستند. با یک ایده‌ی مناسب می‌توانید از طریق سایتی که دارید، درآمد بیشتری کسب کنید. برای مثال چاپ عکس به صورت فانتزی روی چوب و … کاری است که طرفدار بسیار زیادی پیدا کرده است. شما می‌توانید با تولید چنین محصولاتی و فروش آن‌ها به صورت آنلاین از طریق سایت آتلیه خود، درآمد بسیار زیادی کسب کنید.

شما می‌توانید عکس را از مشتری دریافت کنید و با تغییراتی که در آن می‌دهید، روی محصولاتی مثل ماگ، جاکلیدی، تیشرت و … آن‌ها را چاپ کنید و به فروش برسانید. این نوع ایده‌ها بسیار متنوع هستند. این مثال‌ها مثال‌هایی خام و اولیه بودند. بدون شک شما با شناختی که از حوزه کاری خود دارید، می‌توانید این ایده‌های اولیه را پرورش دهید و خدمات بهتری ارائه دهید.

فروش برخی محصولات به صورت آنلاین با طراحی سایت آتلیه
طراحی سایت آتلیه

مزایای طراحی سایت آتلیه

استفاده از بازاریابی دیجیتال

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال، یک علم نوین است که به درآمد بیشتر شما از طریق فضای مجازی کمک می‌کند. با طراحی سایت آتلیه و به کارگیری ترفندهای این علم، سود بیشتری در انتظار شماست. برای مثال شما می‌توانید کمپین‌هایی طراحی کنید و با استفاده از سایتتان، آن‌ها را اجرا کنید.

ارائه کدهای تخفیف و یا تخفیف‌های مناسبتی در زمان‌هایی مثل یلدا یا عید نوروز در سایت، می‌تواند مشتریان زیادی را به سمت شما بکشاند. در چنین اوقاتی افراد به دنبال آتلیه‌هایی برای عکاسی هستند، تخفیف‌های پیشنهادی شما باعث می‌شوند آن‌ها برای انتخاب کردن شما از بین آتلیه‌های مختلف، انگیزه بیشتری داشته باشند.

اعتبار بیشتر برای برند شما

از راهکارهای موفقیت یک کسب و کار، این است که به خوبی برندسازی کنید. احتمالاً دیده اید که کسب و کارهای برند می‌توانند بهتر فروش داشته باشند. نکته‌ی مهم نحوه ساخت برند خودتان است. برندسازی کسب و کار روش‌های مختلفی دارد که خارج از حوصله‌ی این مقاله است، اما طراحی سایت یکی از روش‌هایی است که برند شما را با اعتبارتر می‌کند. در واقع طراحی سایت آتلیه نه تنها بر فروش مجازی آتلیه شما می‌افزاید، بلکه با دادن اعتبار بیشتر به شما باعث افزایش فروش حضوری آتلیه شما هم می‌شود.  

در طراحی سایت آتلیه باید چه نکاتی را رعایت کنیم؟

تا این جای مطلب، در خصوص مزایایی که طراحی سایت آتلیه به شما می‌دهد صحبت کردیم. بسیاری از کسب و کارها اقدام به طراحی سایت کرده اند، اما کارشان موفقیت آمیز نبوده است. موفقیت آمیز نبودن به این معنا نیست که ورشکست شده اند، بلکه به این معناست که به اهدافی که از طراحی سایت دارند، به طور کامل نرسیده اند.

دلیل این موضوع رعایت نکردن اصول طراحی سایت است. باید بتوانید اصول طراحی سایت آتلیه را در نظر بگیرید و آن‌ها را از تیم طراحی سایتی که انتخاب می‌کنید طلب کنید. بدیهی است شما به عنوان فردی که تاکنون طراحی سایت نکرده اید یا سایت آتلیه نداشته اید، نمی‌دانید این اصول چه هستند. با این حال ما این جاییم که در این زمینه به شما کمک کنیم. بنابراین در ادامه مقاله در مورد ویژگی‌های یک سایت آتلیه خوب صحبت می‌کنیم.

گرافیک جذاب

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در طراحی سایت آتلیه باید به آن دقت کنید، داشتن یک گرافیک جذاب است. این موضوع به خصوص برای سایت‌های آتلیه، که با عکس گرفتن سر و کار دارند اهمیت دارد. طراحی گرافیک علاوه بر زیبایی، باید مینیمال باشد و به کار شما نیز مربوط باشد. اگر آتلیه‌ی تخصصی کودک هستید، گرافیک سایت شما باید پرنشاط و کودکانه باشد. رنگ‌هایی که در طراحی سایت آتلیه به کار می‌روند باید با سلیقه و هارمونی باشند. حتی الامکان از طراحی ظاهر رسمی بپرهیزید، مگر این که به تم آتلیه ای که دارید مرتبط باشد.

سرعت بالای سایت

یکی از لوازم طراحی سایت آتلیه این است که سرعت بالای سایت است. سرعت بالای سایت برای تمامی سایت‌ها لازم است و مختص به سایت آتلیه نیست، اما به هرحال لازم است آن را چک کنید. به صورت متوسط اگر لود شدن یک سایت بیش از 5 ثانیه طول بکشد، کاربران آن سایت را ترک می‌کنند. چک کنید که صفحات مختلف سایت شما بین 1 الی 3 ثانیه لود شوند، در این صورت می‌توانید از سرعت بالای سایتی که دارید، مطمئن شوید. در غیر این صورت از تیم طراحی سایت آتلیه خود بخواهید که سرعت سایت را افزایش دهند.

طراحی صفحه نمونه کار

طراحی سایت آتلیه بدون این که نمونه کارهای خود را در آن به نمایش بگذارید، فایده ای نخواهد داشت. کاربرانی که به سایت شما وارد می‌شوند، نود درصد تصمیم خود را با توجه به نمونه کارهایی که ارائه داده اید می‌گیرند. باید بتوانید نمونه کارهای جدیدی که کار می‌کنید و کیفیت بالاتری دارند یا مطابق مد روز هستند را نیز وارد سایت کنید. طراحی سایت آتلیه بدون طراحی صفحه نمونه کار، برای شما کارکرد چندان نخواهد داشت.

سامانه پیامکی

همان طور که در بخش مزایا گفتیم، می‌توانید کمپین‌هایی راه اندازی کنید که بیشتر پول به دست بیاورید. یکی از این کمپین‌ها تخفیف‌های مناسبتی ای هستند که منتشر می‌کنید. اگر این تخفیف‌ها را تنها در سایت خود قرار دهید، نمی‌توانید امیدوار باشید که افراد زیادی آن‌ها را ببینند. با داشتن یک سامانه پیامکی، می‌توانید این تخفیف‌ها و اخبار جدید مثل تغییر آدرس حضوری و … را نیز به اطلاع مشتریان برسانید. هم چنین می‌توانید با سامانه پیامکی افراد دیگری که از وجود سایت شما با خبر نیستند را نیز به سایت خود دعوت کنید.

جمع بندی نکات طراحی سایت آتلیه
طراحی سایت آتلیه

امکانات لازم برای طراحی سایت آتلیه

طراحی صفحه تماس با ما

اطلاعاتی از جمله محل فیزیکی آتلیه، شماره تماس‌های ثابت و همراه و … همگی برای آتلیه شما مناسب هستند. ایمیل و آدرس شبکه‌های اجتماعیتان را نیز در صورت وجود در این قسمت درج کنید. اگر قصد دارید امکان رزرو آنلاین نوبت در آتلیه را نیز در وبسایت خود قرار دهید، می‌توانید در صفحه تماس با ما این قابلیت را طراحی کنید.

امکان ثبت نظرات در خصوص آتلیه شما

یکی از امکاناتی که باعث می‌شود تعامل مخاطب با شما بالا باشد، امکان ثبت نظر و سوال در سایت در خصوص شما و خدماتتان است. قرار دادن این بخش در طراحی سایت آتلیه، مزایای زیادی دارد، از جمله این که افراد به این نظرات بسیار اعتماد می‌کنند. در صورتی که نظرات خوبی در این بخش وجود داشته باشند، آن‌ها بهتر به سایت شما اعتماد می‌کنند.

جمع بندی نکات طراحی سایت آتلیه

طراحی سایت آتلیه یکی از بهترین راهکارها برای افزایش فروش و سفارش‌های دریافتی آتلیه شماست. بسیاری از آتلیه ها هنوز این نکته مهم را در نیافته اند و با طراحی سایت آتلیه، می توان در این زمینه پیش رو بود. طراحی سایت آتلیه نکات و ویژگی های منحصر به خود را دارد که در صورت عدم رعایت، نمی توان موفقیت را تضمین کرد.در صورتی که نیاز به طراحی سایت آتلیه دارید، تیم طراحی سایت گیتی گت در خدمت شماست. تنها کافی است با ما تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان ما استفاده کنید.