امروزه توسعه‌دهندگان زیادی وجود دارند که از طریق نمایش تبلیغات در انواع برنامه‌های تلفن همراه درآمد کسب می‌کنند. یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای نمایش تبلیغات در برنامه‌های تلفن همراه و کسب درآمد از این طریق استفاده از سرویس گوگل ادموب است. در ادامه درباره شرایط کسب درامد از گوگل ادموب در ایران بیشتر توضیح خواهیم داد.

در حال حاضر اکثر توسعه‌دهندگان برنامه‌های ویژه سیستم عامل اندروید برای نمایش تبلیغات درون‌برنامه‌ای از گوگل ادموب استفاده می‌کنند. امکان استفاده از این سرویس برای نمایش تبلیغات درون ‌برنامه‌های ویژه سیستم عامل IOS نیز وجود دارد. هم اکنون به دلیل وجود تحریم‌های بین‌المللی نمی‌توان در ایران به‌صورت مستقیم با استفاده از سرویس گوگل ادموب درآمد کسب کرد. در واقع توسعه‌دهندگان ایرانی تنها از طریق سرویس‌های واسطه می‌توانند از گوگل ادموب درآمد داشته باشند.

شرایط کلی کسب درامد از گوگل ادموب در ایران

سرویس گوگل ادموب یک نوع پل ارتباطی میان توسعه‌دهندگان برنامه‌ها و تبلیغ‌کنندگان به‌حساب می‌آید. تنها توسعه‌دهندگانی که برنامه‌های خود را در پلی استور و اپ استور ثبت کرده باشند می‌توانند از سرویس گوگل ادموب استفاده کنند. داشتن دسترسی به یک حساب در بانک‌های خارجی برای کسب درامد از گوگل ادموب در ایران الزامی است.

حین فرایند ثبت‌نام در سرویس گوگل ادموب تمامی افراد باید آدرس محل زندگی خود را وارد کنند. ذکر این نکته حائز اهمیت است ثبت آدرس برای احراز هویت در سرویس گوگل ادموب الزامی به‌حساب می‌آید. افراد برای احراز هویت باید آدرس یک محل در خارج از ایران را داشته باشند. در واقع ثبت آدرس ایرانی برای احراز هویت در سرویس گوگل ادموب قابل‌قبول نیست.

باتوجه‌به محدودیت‌های متعدد برای داشتن درامد از گوگل ادموب در ایران بسیاری از توسعه‌دهندگان از سرویس‌های واسطه استفاده می‌کنند. سرویس‌های واسطه با دریافت مبلغی به‌عنوان کارمزد می‌توانند درآمد کسب‌شده توسط توسعه‌دهندگان ایرانی را به حسابشان واریز کنند. محبوبیت این سرویس‌ها در سال‌های اخیر به طور قابل‌توجهی افزایش پیدا کرده است.

بررسی شرایط کسب درامد از گوگل ادموب در ایران
بررسی شرایط کسب درامد از گوگل ادموب در ایران

ثبت برنامه در گوگل برای کسب درآمد از گوگل ادموب در ایران

مراحل کسب درآمد در کشور ایران از طریق نمایش تبلیغات با استفاده از سرویس گوگل ادموب

ثبت برنامه در پلی استور یا اپ استور گام ابتدایی برای کسب درامد از گوگل ادموب در ایران توسط توسعه‌دهندگان محسوب می‌شود. در حال حاضر گوگل ادموب تنها برای برنامه‌هایی که بیش از ده هزار بار در پلی استور گوگل یا اپ استور اپل دانلود شده باشند قابل‌استفاده است. چنانچه توسعه‌دهندگان باتوجه‌به شرایط ذکرشده برای استفاده از سرویس گوگل ادموب واجد شرایط باشند می‌توانند برنامه خود را در این سرویس ثبت کنند. طی‌کردن فرایند ثبت برنامه در سرویس گوگل ادموب ممکن است چند روز طول بکشد.

پس از ثبت اپلیکیشن در این سرویس چنانچه افراد خواهان کسب درآمد از گوگل ادموب در کشور ایران باشند، باید از یک سرویس واسطه کمک بگیرند. سرویس‌های واسطه برای وصول درآمد باید به اطلاعات حساب کاربری توسعه‌دهندگان ایرانی دسترسی داشته باشند. این سرویس‌ها بخشی از درآمد توسعه‌دهندگان از سرویس گوگل ادموب را به‌عنوان کارمزد دریافت می‌کنند. در نظر داشته باشید کارمزد سرویس‌های واسطه معمولاً بین پانزده درصد تا بیست درصد است. طی‌کردن فرایند وصول درآمد از گوگل ادموب بین بیست و چهار ساعت تا چهل و هشت ساعت طول می‌کشد.

مراحل کسب درآمد در کشور ایران از طریق نمایش تبلیغات با استفاده از سرویس گوگل ادموب
بررسی شرایط کسب درامد از گوگل ادموب در ایران

بررسی شرایط لازم برای کسب درآمد از گوگل ادموب در ایران

روش‌های نمایش تبلیغات درون‌برنامه‌ای توسط سرویس گوگل ادموب برای کسب درآمد در ایران

فرمت‌های مختلفی برای نمایش تبلیغات جهت کسب درامد از گوگل ادموب در ایران وجود دارد. در حال حاضر اکثر تبلیغاتی که توسط سرویس گوگل ادموب در برنامه‌ها نمایش داده می‌شوند به‌صورت بنر هستند. این بنرها به‌صورت یک بنر در بالا یا پایین محیط کاربری اپلیکیشن قرار می‌گیرند. ذکر این نکته حائز اهمیت است تبلیغات نمایش‌داده‌شده توسط گوگل ادموب قابلیت شخصی‌سازی دارند. در واقع این سرویس به‌صورت هوشمندانه برای هر کاربر تبلیغات خاصی را نمایش می‌دهد.

در برخی از بازی‌های موبایلی بازیکنان در ازای تماشای تبلیغات می‌توانند امتیاز کسب کنند. تبلیغاتی که در ازای دریافت امتیاز به کاربران اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها نمایش داده می‌شوند تبلیغات پاداشی هستند. تبلیغات پاداشی معمولاً به‌صورت ویدئو نمایش داده می‌شوند. میزان درآمد کسب شده از طریق نمایش تبلیغات پاداشی بیشتر از تبلیغات بنری است. از میان سایر فرمت‌های نمایش تبلیغات برای کسب درامد از گوگل ادموب در ایران می‌توان به تبلیغات بینابینی اشاره کرد. 

تبلیغات بینابینی غالباً به‌صورت تصویر هستند. این تبلیغات معمولاً به‌صورت تمام صفحه نمایش داده می‌شوند. کاربران پس از چند ثانیه می‌توانند این نوع تبلیغات را رد کنند. تبلیغات بومی نیز پیشرفته‌ترین روش نمایش تبلیغ توسط سرویس گوگل ادموب است. این نوع تبلیغات در بخشی از محیط کاربری اپلیکیشن به‌صورت دائمی قرار می‌گیرند. 

روش‌های نمایش تبلیغات درون‌برنامه‌ای توسط سرویس گوگل ادموب برای کسب درآمد در ایران
بررسی شرایط کسب درامد از گوگل ادموب در ایران

انتخاب فرمت تبلیغ برای نمایش در برنامه

درآمد کسب شده از سرویس گوگل ادموب توسط توسعه‌دهندگان و روش‌های افزایش درآمد از گوگل ادموب در ایران

عوامل متعددی بر میزان درامد از گوگل ادموب در ایران تأثیر می‌گذارند. مهم‌ترین عامل مؤثر در میزان درآمد کسب شده از گوگل ادموب محبوبیت اپلیکیشن توسعه‌دهندگان است. به‌طورکلی توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌هایی که محبوبیت بیشتری در میان کاربران دارند درآمد بیشتری کسب می‌کنند. در حال حاضر سرویس گوگل ادموب پس از نمایش یک تبلیغ برای هزار نفر به توسعه‌دهنده برنامه حدود یک دلار هزینه می‌پردازد.

در نظر داشته باشید بخش اصلی درآمد توسعه‌دهندگان برنامه‌های رایگان از طریق نمایش تبلیغات به کاربران است. درصورتی‌که یک کاربر روی تبلیغات درون‌برنامه‌ای کلیک کند توسعه‌دهندگان می‌توانند تا یک دلار از گوگل ادموب دستمزد بگیرند. سرویس گوگل ادموب به توسعه‌دهندگان برنامه‌ها در ازای هر تعامل کاربران با تبلیغات بومی نیز مبلغی را پرداخت می‌کند. این مبلغ معمولاً بین پانزده سنت تا پنجاه سنت است.

توسعه‌دهندگان برنامه‌هایی که محبوبیت بالایی دارند می‌توانند تعرفه بیشتری برای نمایش تبلیغات در برنامه‌های خود تعیین کنند. هنگامی‌که میزان درآمد توسعه‌دهندگان از طریق نمایش تبلیغات به بالای بیست دلار برسد افراد می‌توانند نسبت به وصول این مبلغ اقدام کنند. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم توسعه‌دهندگان ایرانی باید بین پانزده تا بیست درصد از درآمد خود را به سرویس‌های واسطه پرداخت کنند. 

میزان درامد از گوگل ادموب در ایران
بررسی شرایط کسب درامد از گوگل ادموب در ایران

وارد کردن کد برای افزودن تبلیغات درون‌برنامه‌ای

مزایای استفاده از Google Admob برای کسب درآمد از گوگل ادموب در ایران

استفاده از سرویس گوگل ادموب برای کسب درآمد از طریق نمایش تبلیغات درون‌برنامه‌ای مزایای متعددی دارد. مهم‌ترین مزیت استفاده از این سرویس تکنولوژی بسیار پیشرفته آن در مقایسه با سایر سرویس‌های نمایش تبلیغات درون‌برنامه‌ای است. در سرویس گوگل ادموب تمامی تبلیغات باتوجه‌به علایق کاربران اپلیکیشن‌های موبایل شخصی‌سازی می‌شوند. شخصی‌سازی تبلیغات برای هر کاربر می‌تواند میزان درامد از گوگل ادموب در ایران را به طور قابل‌توجهی افزایش دهد.

به‌طورکلی میزان درآمد توسعه‌دهندگان از طریق نمایش تبلیغ توسط سرویس گوگل ادموب به طور قابل‌توجهی بیشتر از سایر سرویس‌های مشابه است. این موضوع یکی از دلایل اصلی محبوبیت این سرویس در میان توسعه‌دهندگان محسوب می‌شود. در نظر داشته باشید تعرفه نمایش تبلیغات در گوگل ادموب حدود سی و پنج درصد بیشتر از سرویس گوگل اد سنس است.

توسعه‌دهندگان پس از کسب درامد از گوگل ادموب در ایران می‌توانند بخشی از درآمد خود را برای تبلیغ برنامه‌شان در پلی استور یا اپ استور اختصاص دهند. با نمایش تبلیغ برنامه در اپ استور و پلی استور می‌توان تعداد دانلودهای اپلیکیشن در این فروشگاه‌ها را افزایش داد. ذکر این نکته حائز اهمیت است فرایند ثبت اپلیکیشن در سرویس گوگل ادموب پیچیدگی‌های زیادی ندارد.

مزایای استفاده از گوگل ادموب برای کسب درآمد از طریق نمایش تبلیغات درون‌برنامه‌های در ایران
بررسی شرایط کسب درامد از گوگل ادموب در ایران

ارتقای کیفیت برنامه برای افزایش درآمد از گوگل ادموب در ایران

نحوه افزایش درآمد از طریق نمایش تبلیغ با سرویس گوگل ادموب توسط توسعه‌دهندگان ایرانی 

مهم‌ترین روش برای افزایش میزان درامد از گوگل ادموب در ایران بهینه‌سازی تبلیغات است. در واقع توسعه‌دهندگان باتوجه‌به نوع برنامه خود باید برترین فرمت برای نمایش تبلیغات را انتخاب کنند. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم رایج‌ترین فرمت نمایش تبلیغات درون‌برنامه‌ای بنر است. بااین‌وجود این فرمت برای تمامی اپلیکیشن‌های موبایل ایده‌آل محسوب نمی‌شود.

توسعه‌دهندگان باتوجه‌به نوع اپلیکیشن خود می‌توانند متناسب‌ترین گروه تبلیغات را انتخاب کنند. در نظر داشته باشید نمایش تبلیغات مرتبط با نوع اپلیکیشن می‌تواند میزان تعامل کاربران با تبلیغات را به طور قابل‌توجهی افزایش دهد. یکی دیگر از راه‌ها برای افزایش درآمد از طریق گوگل ادموب نمایش تبلیغ برنامه در فروشگاه‌های اپلیکیشن برای افزایش محبوبیت برنامه است. 

ارتقای کیفیت برنامه یکی دیگر از راه‌ها برای افزایش محبوبیت اپلیکیشن جهت بالا بردن میزان درآمد محسوب می‌شود. به‌طورکلی کاربران برای استفاده از اپلیکیشن‌های باکیفیت تمایل بیشتری دارند. داشتن یک تیم بازاریابی برای افزایش محبوبیت اپلیکیشن می‌تواند در بلندمدت باعث افزایش درآمد حاصل از سرویس گوگل ادموب شود. طبق آخرین آمار هر یک از توسعه‌دهندگان با استفاده از سرویس گوگل ادموب می‌توانند به طور متوسط طی سال بیست و هشت هزار دلار درآمد کسب کنند.

نحوه افزایش درآمد از طریق نمایش تبلیغ با سرویس گوگل ادموب توسط توسعه‌دهندگان ایرانی 
بررسی شرایط کسب درامد از گوگل ادموب در ایران

استفاده از سرویس واسطه برای وصول درآمد

تعیین تعرفه برای نمایش تبلیغات درون‌برنامه‌ای در گوگل ادموب توسط توسعه‌دهندگان ایرانی

توسعه‌دهندگانی که برنامه‌شان بیش از صد هزار بار دانلود شده باشد می‌توانند تعرفه خاصی برای نمایش تبلیغات در برنامه خود تعیین کنند. ذکر این نکته حائز اهمیت است امکان ایجاد محیط رقابتی میان تبلیغ‌کنندگان برای تبلیغ درون‌ برنامه‌های محبوب وجود دارد. در چنین شرایطی تبلیغ‌کنندگان برای اشغال فضای تبلیغات درون برنامه‌ها باید با یکدیگر رقابت کنند. این کار باعث افزایش میزان درامد از گوگل ادموب در ایران می‌شود.

برخی از توسعه‌دهندگان تنها از معیار CPC برای کسب درآمد استفاده می‌کنند. در این معیار تبلیغ‌کنندگان باید در ازای هر بار کلیک کاربران مبلغ مشخصی را به توسعه‌دهنده بپردازند. شرکت‌هایی که به‌عنوان واسطه برای وصول درآمد تبلیغات در ایران فعالیت می‌کنند می‌توانند در زمینه تعیین تعرفه تبلیغات به توسعه‌دهندگان مشاوره دهند.

در حال حاضر بالاترین میزان درآمد کسب شده برای هر بار کلیک روی یک تبلیغ یک دلار است. در نظر داشته باشید گوگل به طور مرتب قوانین و مقررات سرویس گوگل ادموب را تغییر می‌دهد؛ ازاین‌جهت امکان تغییر سقف تعرفه در آینده وجود دارد. تنها توسعه‌دهندگانی که حداقل بیست و شش هفته از زمان ثبت برنامه‌شان در سرویس گوگل ادموب گذشته باشد می‌توانند تعرفه تبلیغات را تعیین کنند.

تعیین تعرفه برای نمایش تبلیغات درون‌برنامه‌ای در گوگل ادموب توسط توسعه‌دهندگان ایرانی
بررسی شرایط کسب درامد از گوگل ادموب در ایران

بررسی قوانین گوگل ادموب

نحوه ثبت برنامه در پلتفرم گوگل ادموب برای کسب درآمد از گوگل ادموب در ایران

در ابتدا برای ثبت برنامه باید با  یک اکانت گوگل در سایت گوگل ادموب ثبت‌نام کرد. داشتن اکانت گوگل برای استفاده از این سرویس الزامی به‌حساب می‌آید. پس از ورود به سایت گوگل ادموب برای ثبت اپلیکیشن باید گزینه افزودن برنامه را انتخاب کنید. پس از افزودن برنامه مورد نظر در سیستم گوگل ادموب می‌توان برای نمایش تبلیغات در برنامه اقدام کرد. برای نمایش تبلیغات جهت کسب درامد از گوگل ادموب در ایران انتخاب گزینه افزودن واحد تبلیغات الزامی به‌حساب می‌آید.

پس از انتخاب گزینه افزودن واحد تبلیغات توسعه‌دهندگان باید نوع تبلیغ مورد نظر برای نمایش در برنامه  خود را تعیین کنند. بعد از تعیین نوع تبلیغ سرویس گوگل ادموب به کاربران یک کد خاص ارسال می‌کند. توسعه‌دهندگان برای فعال‌سازی تبلیغات درون‌برنامه‌ای باید این کد را در ساختار اپلیکیشن خود قرار دهند. پس از افزودن کد اختصاصی در ساختار اپلیکیشن افراد می‌توانند از طریق نمایش تبلیغ در برنامه خود درآمد کسب کنند.

فرایند ایجاد تغییرات در ساختار اپلیکیشن برای افزودن کد اختصاصی جهت کسب درامد از گوگل ادموب در ایران پیچیدگی زیادی ندارد. توسعه‌دهندگان طی فرایند افزودن کد اختصاصی به ساختار اپلیکیشن می‌توانند با کارشناسان پشتیبانی گوگل ادموب تماس داشته باشند. چنانچه توسعه‌دهندگان قوانین گوگل ادموب را رعایت نکنند دسترسی آن‌ها به درآمد کسب‌شده از طریق تبلیغات قطع می‌شود.

محدودیت‌های سرویس گوگل ادموب برای کسب درامد از طریق نمایش تبلیغات در  کشور ایران

وجود تحریم‌های بین‌المللی دسترسی و استفاده از سرویس گوگل ادموب را برای توسعه‌دهندگان ایرانی دشوار کرده است. در واقع وجود این تحریم‌ها بزرگ‌ترین محدودیت برای کسب درامد از گوگل ادموب در ایران به‌حساب می‌آید. باتوجه‌به تحریم‌ها استفاده از سرویس‌های واسطه برای کسب درآمد از این سرویس در ایران ضروری محسوب می‌شود. قوانین سرویس گوگل ادموب نیز نسبت به سایر سرویس‌های نمایش تبلیغات درون‌برنامه‌ای اندکی سخت‌گیرانه‌تر است.

نحوه ثبت برنامه در پلتفرم گوگل ادموب برای کسب درآمد از طریق نمایش تبلیغات در کشور ایران
بررسی شرایط کسب درامد از گوگل ادموب در ایران

میزان درآمد از گوگل ادموب در ایران

نتیجه‌گیری

بسیاری از توسعه‌دهندگان از طریق نمایش تبلیغات درون‌برنامه‌ای درآمد کسب می‌کنند. یکی از محبوب‌ترین سرویس‌ها برای کسب درآمد از طریق نمایش تبلیغات درون‌برنامه‌ای سرویس گوگل ادموب است. برای استفاده از این سرویس توسعه‌دهندگان در ابتدا باید اپلیکیشن خود را سایت گوگل ادموب به ثبت برسانند.

تنها اپلیکیشن‌هایی که در پلی استور یا اپ استور ثبت شده باشند می‌توانند از گوگل ادموب استفاده کنند. در این سرویس فرمت‌های مختلفی برای نمایش تبلیغات وجود دارد. از میان رایج‌ترین فرمت‌ها برای نمایش تبلیغات می‌توان به فرمت بنر، پاداشی و بینابینی اشاره کرد. توسعه‌دهندگان برای کسب درامد از گوگل ادموب در ایران باید از سرویس‌های واسطه کمک بگیرند. این سرویس‌ها در ازای دریافت مبلغی به‌عنوان کارمزد درآمد توسعه‌دهندگان ایرانی را وصول می‌کنند.

برای مشاوره و انجام خدمات ادموب با کارشناسان مجموعه گیتی گت تماس بگیرید.