با توجه به تغییر روزافزون دنیای اینترنت و افزایش تعداد وب‌سایت‌ها (امروزه تقریباً ۲ میلیارد وب‌سایت وجود دارد)، آینده کسب‌وکارهای اینترنتی همیشه نامشخص به نظر می‌رسد. با توجه به اینکه کسب درآمد از یوتیوب و پیشرفت تکنولوژی دیجیتال با محدودیت‌های همراه بوده است، این سؤال پیش می‌آید که پیشرفت کسب‌وکارهای اینترنتی در سال های آینده چگونه خواهد بود.

کسب‌وکارهای اینترنتی در سال های آینده

کسب‌وکارهای اینترنتی در سال های آینده

بررسی کسب‌وکارهای اینترنتی در سال های آینده

آنچه در آینده انتظار داریم پیشرفت‌های بیشتر کسب‌وکار اینترنتی در سال های آینده است. همان‌طور که عادات مصرف‌کننده در چند سال آینده تغییر می‌کند، تأثیر قابل توجهی بر نحوه انجام بازاریابی آنلاین خواهد داشت.

گسترش کریپتوکارنسی Expansion of Cryptocurrency

در حالی که خبرهای قابل توجهی در مورد مشکلات مرتبط با بیت کوین منتشر شده است، به نظر می‌رسد که خود ارز دیجیتال به‌سرعت در حال گسترش و تبدیل شدن به جریان اصلی است. با روی آوردن بیشتر مشاغل و دولت‌ها به ارز دیجیتال به‌عنوان یک گزینه، تراکنش‌ها کاملاً دیجیتالی می‌شوند. تراکنش‌های دیجیتالی به معنای تغییر در روش خرید مصرف‌کنندگان در تمام بازارها است که به این معنی است که کسب‌وکارهای اینترنتی در سال های آینده باید سریعاً برای پذیرش این شکل از ارز آماده شوند.

پیدایش Machine Learning

با استفاده از این فناوری، فروش کسب‌وکارها بیشتر می‌شود و درنتیجه پشتیبانی مشتری را به همراه دارد. بدین منظور نحوه کار با مشتری بهبود پیدا می‌کند. یادگیری ماشینی به‌صورت بررسی گفتار خواهد بود و بخش‌های خدمات مشتری مانند نحوه پاسخگویی به آن‌ها را ارتقا خواهد داد.

افزایش هزینه‌های امنیتی

به دلیل هک‌ها و نفوذی‌های اخیر که اطلاعات شخصی میلیون‌ها مشتری را فاش کرده است، کسب‌وکارهای بیشتری پروتکل‌های امنیتی خود را افزایش می‌دهند تا از وقوع این اتفاق جلوگیری کنند. افزایش امنیت اطلاعات افراد به معنای تغییر در جلوگیری از هک است. امنیت بهتر به معنای هزینه‌های بیشتر است که ممکن است تأثیر فوق‌العاده‌ای بر وضعیت مالی کسب‌وکارهای اینترنتی در سال های آینده داشته باشد.

بازاریابی شخصی

با توجه به اینکه بسیاری از مشاغل آنلاین تلاش می‌کنند که مشتریان مشابهی داشته باشند، گرایش‌های بازاریابی شخصی در حال رشد بوده و با ظهور کسب‌وکارهای بیشتر در سراسر جهان، به گسترش خود ادامه خواهند داد. کسب‌وکارهای اینترنتی در سال های آینده روی بازاریابی هوشمند تمرکز خواهند کرد. به لطف فناوری دیجیتال جدید، به‌ویژه هوش مصنوعی AI (کسب‌وکارهای تجارت الکترونیک در حال حاضر با این چالش روبرو هستند)، تغییرات در حال حاضر اتفاق افتاده و به رشد خود ادامه خواهند داد.

همه چیز راجب کسب‌وکارهای اینترنتی در سال های آینده

بازاریابی شخصی در کسب‌وکارهای اینترنتی در سال های آینده

ظهور اقتصاد اشتراکی

شرکت‌های بزرگی همچون گوگل، آمازون و Uber که همه از خدمات آن‌ها استفاده کرده‌ایم، پیشرو در زمینه اقتصاد مشارکتی هستند. اقتصاد اشتراکی کسب‌وکارهای اینترنتی در سال های آینده، به‌جای ارائه خدمات ارزان‌تر، بر نیاز مشتری به راحتی تکیه می‌کند. این نوع اقتصاد نحوه عملکرد بسیاری از مشاغل را تغییر خواهد داد.

کسب‌وکارهای اینترنتی در سال های آینده

انواع کسب‌وکارهای اینترنتی در سال های آینده

استفاده از اینترنت در کسب‌وکارهای آنلاین

برای صاحبان مشاغل آنلاین، گسترش اینترنت به بازارهای جهانی به معنای مرز کاملاً جدیدی از مشتریان و همچنین رقبا است. کسانی موفق می‌شوند که در برابر تغییرات اجتناب‌ناپذیری که رخ می‌دهد انعطاف‌پذیر باشند و برای اطمینان از آینده خود یک گام جلوتر بروند.

اینترنت اشیا (IoT)

اینترنت اشیا (IoT) از اتصالات شبکه برای راحتی ارتباط بین دستگاه‌ها و سیستم‌ها استفاده می‌کند.

وقتی تجهیزات و دستگاه‌ها در یک شبکه هماهنگ شوند، پیگیری سفارشات و محصولات برای کسب‌وکارها آسان‌تر خواهد بود. مدیریت موجودی از طریق جهش‌های عظیم فراتر از سیستم‌های فعلی نقطه فروش (PoS) خواهد رفت. علاوه بر این، با رایج شدن اینترنت اشیا، همه دستگاه‌ها در یک شبکه قابل مدیریت خواهند بود و مدیریت از راه دور بسیار ساده‌تر خواهد شد.

هوش مصنوعی

شرکت‌هایی که به‌سرعت هوش مصنوعی را در فرآیندهای مختلف پیاده‌سازی کرده‌اند، کارایی عملیاتی را بهبود می‌بخشند، تصمیمات آگاهانه می‌گیرند و محصولات یا خدمات جدید را ارائه می‌دهند.

کسب‌وکارهای اینترنتی در سال های آینده و استفاده از اینترنت

تأثیر اینترنت و هوش مصنوعی در کسب‌وکارها

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط EY و منتشر شده در MIT Technology Review Insights، راهکارهای جالبی برای کسب‌وکارها وجود دارد تا هوش مصنوعی را در استراتژی‌های خود بگنجانند. کسب‌وکارهای آنلاین بیشتر از هوش مصنوعی برای سفارشی کردن تجربیات کاربری خود با تجزیه‌وتحلیل داده‌ها استفاده می‌کنند.بهتر است برا ی اطلاعات بیشتر با بایدها و نبایدهای کسب و کار آنلاین آشنا شوید.

در حوزه رسانه‌های اجتماعی، هوش مصنوعی به هدف‌گذاری محتوای شخصی‌سازی شده در زمان واقعی با هدف افزایش فروش کمک می‌کند. با کمک ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی، توزیع مؤثر محتوا صورت خواهد گرفت. توزیع مؤثر محتوا، مخاطبان مناسب را در زمان مناسب هدف قرار می‌دهد. با استفاده از هوش مصنوعی می‌توان تشخیص داد که مشتری می‌خواهد محصول ما را خریداری ‌کند یا تمایل به خرید از محل دیگری دارد.

بلاک چین

امروزه از بلاک چین به‌عنوان یکی از مخرب‌ترین فناوری‌ها یاد می‌شود. بلاکچین عامل ایجاد بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بوده است. به عبارت ساده، بلاک چین یک فضای ذخیره‌سازی ایمن است که در سراسر یک شبکه توزیع شده است. مزیت اصلی توسط بلاکچین این است که توسط هیچ مرجع مرکزی کنترل نمی‌شود. بلکه برای مردم شفاف است. امکان دستکاری داده‌ها صفر است و تقریباً غیر قابل تغییر خواهد بود.

یکی از کاربردهای مهم بلاک چین «قراردادهای هوشمند» است که توسط کسب‌وکارها به‌عنوان شکل مالی امنیت استفاده می‌شود، به این معنی که کسب‌وکارهای اینترنتی در سال های آینده تراکنش‌های مالی امن‌تر و بزرگ‌تری را انجام می‌دهند؛ بنابراین، شرکت‌ها می‌توانند روابط تجاری بهتری داشته باشند، رویه‌های قانونی را از طریق قراردادهای هوشمند ساده‌سازی کنند و تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را به شیوه‌ای ایمن و آسان انجام دهند.

هواپیماهای بدون سرنشین

استفاده از پهپادها در آینده کسب‌وکارهای فضای مجازی بیشتر خواهد شد. برای مثال آمازون آزمایش عمومی پهپادها را با آمازون ایر آغاز کرد. به‌طورکلی، از تحویل پیتزا گرفته تا کمک به مأموریت‌های جستجو و نجات، پهپادها پتانسیل بسیار زیادی دارند.

نتیجه‌گیری

نوآوری‌های رو به رشد در چشم‌انداز تکنولوژی، پتانسیل عظیمی را برای کسب‌وکارها فراهم می‌کند تا استراتژی‌های تجاری خود را برای بهبود تغییر دهند. از هوش مصنوعی تا شخصی‌سازی تجربه مشتری، این تکنولوژی‌های جدید می‌توانند بر روند کسب‌وکارهای اینترنتی در آینده تأثیر گذارند و آن‌ها را متحول کنند.