دانستن بایدها و نبایدهای کسب و کار آنلاین راهی برای موفقیت تجارت است. همه تجریبات، منحصر به فرد هستند و برای رسیدن به نتایج خوب استفاده می‌شوند. کسب و کار را می‌توان با زندگی مقایسه کرد، از این نظر که دارای پیچیدگی‌های بسیار است و در آن صدها عامل بر موفقیت تأثیر می‌گذارند.

از زدن پیج اینستاگرام تا طراحی سایت همه و همه پیچیدگی های خاص خودشون رو دارند که با هم به بررسی اون ها میپردازیم.

بایدها و نبایدهای کسب و کار آنلاین

بررسی بایدها و نبایدهای کسب و کار آنلاین

تمامی علوم تجاری مدرن مانند بازاریابی، منابع انسانی، مدیریت و غیره دارای درصد بالایی از عدم قطعیت هستند و آموزش می‌تواند این ‌عدم قطعیت را به حداقل برساند. با مطالعه ایده‌های برجسته بایدها و نبایدهای کسب و کار آنلاین، می‌توان نتیجه گرفت که هنگام راه‌اندازی یک کسب ‌وکار آنلاین، باید مکانیزم اصلی کار را درک کنید.

چرا امروزه کسب و کار آنلاین محبوب‌ترین نوع کسب و کار است؟

اگر استراتژی توسعه شرکت‌های آنلاین موفق و روندهای فعلی را تجزیه و تحلیل کنید، می‌توانید چندین عنصر کلیدی را شناسایی کنید که به موفقیت یک تجارت در ۳ تا ۵ سال آینده کمک می‌کند. هرچه موارد بیشتری در لیست اجرا شوند، شانس شما برای توسعه بیشتر است.

اصول کسب و کار آنلاین می‌تواند درآمد پایداری را به همراه داشته باشد. باید با رویکرد مناسب هماهنگ شوید، ممکن است با طراحی سایت برای کسب و کار شما مالک کسب و کاری آنلاین و موفق در آینده باشید که افراد درباره آن صحبت کنند.

بایدها و نبایدهای کسب و کار آنلاین

  • در مورد جهت کسب و کار تصمیم بگیرید.

ابتدا قبل از شروع به مطالعه ایده‌ها و اصول اصلی، باید دید روشنی از مسیر اصلی توسعه شرکت داشته باشید. موقعیت دقیق‌تان به شما و شرکت کمک می‌کند تا هدفتان را تصور کنید و وظایف روزانه مربوطه را انجام دهید که منجر به موفقیت شرکت شما ‌شود. با تعریف جهت کار است که هر کسب و کاری از جمله آنلاین، شروع می‌شود.

  • محتوا مهمترین بخش وب سایت است.

کسب و کار شما در غالب یک وب‌سایت انجام خواهد شد. بنابراین، شما باید به آن توجه جدی داشته باشید. اثربخشی یک سایت تقریباً به طور کامل به محتوای آن بستگی دارد، زیرا یک بازدیدکننده برای جستجوی اطلاعات مفید به یک منبع وب می‌رود.

بایدها و نبایدهای کسب و کار آنلاین

بایدها و نبایدهای کسب و کار آنلاین

هر اطلاعاتی که سایت به کاربر ارائه می‌دهد باید مفید باشد. تجربه نشان می‌دهد که مقالات تبلیغاتی اطلاعات زیادی را در بین خوانندگان القا نمی‌کنند. محتوای معتبر و به‌روز با ماهیت کارشناسی تمام مزایا، معایب و ویژگی‌های کالاها و خدمات، باعث می‌شود که افراد در سایت بمانند. محتوای معتبر منجر به فشار بالقوه دکمه «خرید» توسط آن‌ها می‌شود. سطح فروش تحت تأثیر عواملی مانند سهولت درک و وضوح محتوا، استفاده از عناصر بصری (تصاویر، مواد ویدیویی)، کیفیت ساختار داخلی پیوندها و اندازه متون است. محتوای عالی فروش بهتری دارد.

  • طراحی و قابلیت استفاده سایت

سایت باید به طور منطقی سازماندهی شده، راحت و جذاب باشد و درک این نکته مهم است که در ۹۰٪ موارد بازدیدکننده سایت (شاید مشتری آینده شما) برای اولین بار از سایت شما بازدید می‌کند و باید به محصول شما علاقه‌مند شود. بنابراین، شما باید به شدت روی سایت تمرکز کنید. طراحی سایت اولین چیزی است که بازدیدکنندگان با مراجعه به سایت شما می‌بینند. طبق آمار، شما کمتر از ۱۰ ثانیه فرصت دارید تا بیشترین علاقه را در مشتریان ایجاد کنید و توجه آن‌ها را حفظ کنید، بنابراین یک طراحی وب سایت مناسب ایجاد کنید. مهمترین بخش سایت شما بخشی است که بدون استفاده از اسکرول بر روی مانیتور قابل مشاهده است. با این حال، مشتریان به شدت مجذوب قسمتی از صفحه میشوند که در ابتدا روی مانیتور قابل مشاهده است.

  • سرعت و کیفیت نوآوری و روندها را درک کنید.

دنیا به سرعت در حال حرکت است. ما می‌توانیم حتی زمانی که انتظار نداریم، تغییراتی را مشاهده کنیم. بنابراین، پیش‌بینی‌ها بر اساس تجربیات گذشته و پویایی آن‌ها، دیگر موضوعیت ندارند و به نتایج مطلوبی نمی‌رسند. باید بدانید که در تجارت یک اصل به نام اثر گلوله برفی وجود دارد که در آن تأثیر تغییرات سیستمی معرفی شده بلافاصله یا سریع اتفاق نمی‌افتد، بلکه همیشه به صورت فزاینده‌ای اتفاق می‌افتد. یاد بگیرید و به نوآوری‌ها و همچنین روندهای سایر صنایع و کشورها علاقه‌مند شوید. در کنفرانس‌ها، سمینارها، گزارش‌های ترند و سایر منابع شرکت کنید.

  • دیدگاه مشتری در مورد اصول کسب و کار آنلاین

درک عمیقی از نیازهای مشتریان، نزدیکی به آن‌ها، تمایل صادقانه برای بهبود زندگی آن‌ها و دادن ارزش به آن‌ها ایجاد کنید. محصولات یک شرکت باید این اصل را در هسته خود داشته باشند. موفقیت فقط از گفتگوی عاطفی دو طرفه با مشتریان حاصل می‌شود.

  • نسبت به برند خود صادق باشید.

اندرو فوربس در مجله فوربس می‌گوید: «برند شما مهمترین سرمایه‌گذاری است که می‌توانید در کسب و کار خود انجام دهید.» طراحی وب، لوگو، پالت رنگی و لحن کپی شما همه نشان دهنده قلب برند شما هستند. مانند یک شاهین از این ویژگی‌ها محافظت کنید و در مورد ثابت نگه داشتن آن‌ها در همه چیز، از پست‌های رسانه‌های اجتماعی گرفته تا توضیحات محصول، سختگیر باشید. ثبات باعث ایجاد اعتماد مشتریان وفادار می‌شود.

  • مطمئن شوید که مشتریان شما احساس امنیت می‌کنند.

یک نظرسنجی توسط Avira، شرکت نرم‌افزار امنیتی، نشان داد که ۳۰ درصد از مصرف‌کنندگان هنگام خرید آنلاین نگران هستند. مطمئن شوید که دارای گواهینامه نشان دهنده اعتبار هستید که در صفحه پرداخت شما قابل مشاهده است. این حرف در « » https یک نامه بسیار اطمینان بخش است.

بایدها و نبایدهای کسب و کار آنلاین

احساس امنیت مشتریان در کسب وکارهای آنلاین

  • اصول کسب و کار در فضای مجازی مناسب خود را پیدا کنید.

این روزها کسب و کارها بر اساس تبلیغات شفاهی، توییت و پست ایجاد می‌شوند. از رسانه‌های اجتماعی برای ایجاد جامعه پیرامون برند خود استفاده کنید. فعالانه با مخاطبان خود تعامل داشته باشید. فالوورهای شما در فیس بوک، اینستاگرام و توییتر می‌توانند بهترین فروشندگان شما باشند.

بایدها و نبایدهای کسب و کار آنلاین

شناخت و تعامل با مشتری در فضای مجازی

  • آزمایش منظم در اصول کسب و کار در فضای مجازی

روی فرهنگ آزمایش منظم سرمایه‌گذاری کنید. ۷۰ درصد بودجه باید در پروژه‌هایی با بازپرداخت مشخص، ۲۰ درصد در پروژه‌هایی که به راحتی در زمان مورد انتظار در دسترس نیستند، و ۱۰ درصد باید بدون انتظار برای آزمایش‌های کاملاً جدید تخصیص داده شود.

بعید است که بایدها و نبایدهای کسب و کار آنلاین شما در عرض چند ساعت موفق شود. شما می‌توانید با استفاده و سازگاری با قالب‌های موجود شروع کنید و به تدریج صاحب یک کسب و کار آنلاین حرفه‌ای شوید.

نتیجه‌گیری

بایدها و نبایدهای کسب و کار آنلاین گام بزرگی است که برای برداشتن آن به شجاعت، زمان، انرژی و منابع زیادی نیاز است. قبل از رسیدن به موفقیت در کسب و کار آنلاین خود با چالش‌های زیادی روبرو خواهید شد، اما تا زمانی که سخت‌ کار کرده و از هر فرصت خوبی که برایتان پیش می‌آید استفاده کنید، به آن خواهید رسید. در حال حاضر کسب و کار آنلاین راه خود را پیدا کرده و می‌تواند شما را به اهداف بزرگتان در آینده برساند.

5 Main Principles of a Successful Online Business