پیش از هرچیز باید بگوییم که مهاجرت کار آسانی نمی باشد و در هر زمینه ای دارای سختی ها و چالش های خاص خودش می باشد چه برنامه نویس باشید چه به شغل طراحی سایت بپردازید، در این مقاله ما به مهاجرت با برنامه نویسی که یک نوع مهاجرت کاری است می پردازیم.

 اگر شما نیز مانند خیلی ها سودای مهاجرت کردن در سر دارید باید بدانید که به هیچ وجه راه آسانی در پیش ندارید و قرار است با چالش های گوناگونی روبرو شوید

نوشته های این مقاله صرفا بر اساس تجربیات و دانسته های ما و دوستانی که تا کنون به این شیوه به هدف خود رسیده اند می باشد.

نخستین پرسش

نخستین پرسش هایی که  در زمینه مهاجرت با برنامه نویسی به وجود می آید ، این است که این کار چگونه انجام پذیر است و چه فوایدی دارد ؟

مهاجرت با برنامه نویسی

یکی از مطرح ترین روش ها، مهاجرت با برنامه نویسی می باشد

از فواید مهاجرت با برنامه نویسی ، مطرح و با ارزش بودن حرفه برنامه نویسی  و متخصصین برنامه نویسی در کشور های پیشرفته جهان می باشد . یک برنامه نویس در کشور های توسعه یافته از اعتبار و احترام بالایی برخوردار می باشد و امکانات و الزامات مورد نیاز به آسانی در اختیار وی قرار می گیرد

و همچنین حقوق و مزایای بسیار بالا  به ایشان تعلق می گیرد ، به طوری که درآمد یک برنامه نویس در کشور های پیشرفته با سایر کشور های جهان هرگز قابل مقایسه نمی باشد

برخی از کارفرمایان و شرکت های قدرتمند در زمینه برنامه نویسی حتی هزینه بلیط و اقات شما را نیز متقبل می شوند

مهاجرت با برنامه نویسی و افزایش سطح در آمد

مهاجرت با برنامه نویسی ، روشی مطرح برای افزایش سطح درآمد

چگونه با برنامه نویسی مهاجرت کنیم ؟

1.رزومه کاری معتبر

برای مهاجرت با برنامه نویسی نیاز است که رزومه کاری معتبری داشته باشید.

یک رزومه کاری معتبر سابقه کار نیست ، بلکه رزومه کاری یک پازل است و یکی از قطعات این پازل سابقه کاری است. تکه های دیگر این جورچین، تخصص فنی و مهارت های اجتماعی، سوابق درسی و تحصیلی، اطلاعات فردی و دستاوردهای شما در زندگی شغلی و تحصیلی تان است.

هر رزومه برای یک فرصت شغلی است.
البته منظور این نیست که هر بار یک رزومه جدید بنویسید. گاهی با بالا و پایین کردن اطلاعات موضوع حل می شود و گاهی هم باید برخی محتویات را حذف و محتویات جدیدی را در رزومه درج کنید. ساخت رزومه کاری باید کاملاً با توجه به ملاحظات درج شده در هر آگهی استخدام باشد. پس ببینید برای هر شرکت که آگهی جذب نیروی کار داده، چه چیزهایی در درجه بالاتری از اهمیت قرار دارد.
مثال: یک کارجو می خواهد برای شغل برنامه نویس رزومه بنویسد و سابقه کار در زمینه های زیر را دارد:
تدریس زبان – بازاریاب – پشتیبان نرم افزار – مونتاژ دستگاه CNC – طراحی سایت
موارد 1، 2 و 3 هیچ ارتباطی به کار جدید او ندارند، پس این فرد در رزومه کاری اش تنها باید موارد 3 و 5 را وارد نماید.

Resume معمولاً یک یا دو صفحه است و اطلاعات شغلی و تحصیلی شما را به صورت مختصر و تیتروار بیان می‌کند. کارجو باید Resume خود را برای هر موقعیت شغلی تطبیق دهد. در Resume نیازی نیست که همه چیز به ترتیب تاریخ نوشته شود. همچنین، الزامی وجود ندارد که Resume بیانگر تمام سوابق شغلی‌تان باشد.

از طرف دیگر، مفهومی به نام CV وجود دارد (که مخفف عبارت Curriculum Vitae است) سندی دو یا چند صفحه‌ای است که اطلاعات شخصی، سوابق و دستاوردهای شغلی کارجو را با جزئیات دقیق نمایش می‌دهد. همچنین، در هنگام نوشتن CV باید سوابق تحصیلی و دستاوردهای شخصی مانند مقالات و کتب چاپ شده، افتخارات و جوایز نیز ذکر شوند.

CV معمولاً باید بر اساس ترتیب زمانی نوشته شود. چنین کاری باعث می‌شود تا کارفرما دید بهتری نسبت به مسیر شغلی‌تان به دست آورد. CV معمولاً ثابت است و برای موقعیت‌های شغلی مختلف تغییر نمی‌کند.

برای ساخت یک رزومه کاری ساده و جامع می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :

رزومه ساز

2.نمونه کار در گیت هاب (GitHub)

اگر شما یک برنامه نویس حرفه ای باشید ، به احتمال زیاد با گیت هاب آشنایی دارید

این وب سایت ، یک وب سایت ارتباطی بین برنامه نویس ها می باشد که برنامه نویس ها ، برنامه ها ، پروژه ها و نمونه کار های خود را بر روی آن آپلود می کنند ، اگر شما یک صفحه قوی در گیت هاب داشته باشید

در زمینه مهاجرت با برنامه نویسی ، نسبت به رقبا یک قدم جلوتر می باشید

 

مهاجرت با برنامه نویسی

Github  وبسایت پرکابرد و مورد علاقه برناتمه نویسان

  1. صفحه LinkedIn تایید شده

برای مهاجرت با برنامه نویسی به وسیله اپلای کاری ، نیاز است یک صفحه   LinkedIn احراز هویت شده با اطلاعات کامل ، به روز و رزومه حرفه ای داشته باشید.

لینکدین (به انگلیسی: LinkedIn) یک سرویس شبکه اجتماعیِ تجاری و اشتغال‌محور آمریکایی است

که از طریق وب سایت‌ها و برنامه‌های تلفن همراه فعالیت می‌کند. این پلتفرم که در ۵ می ۲۰۰۳ راه‌اندازی شد، عمدتاً برای شبکه‌های حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد و به جویندگان کار اجازه می‌دهد رزومه خود را به کارفرمایان برای درخواست شغل ارسال کنند.

همجنین شبکه های  indeed  و glassdor  در این زمینه بسیار موثر و قدرتمند می باشند

linked in

شبکه linked in  یک راهکار بسیار موثر در مهاجرت با برنامه نویسی

4.حرفه ای بودن در برنامه نویسی

 برای مهاجرت با برنامه نویسی شما باید در کار برنامه نویسی خبره باشید و بر مباحث شی گرایی (oop)، الگوریتم نویسی ،

Data Structure و از همه مهم تر توانایی تبدیل نیاز های مشتری به کد را داشته باشید.

مهارتی که در خط قبل به آن اشاره کردیم، یعنی «توانایی تبدیل نیاز مشتری به کد» یکی از مهم ترین مهارت های پول ساز چه در ایران