یکی از مهم‌ترین وب سایت‌هایی که شما در سراسر وب با آن روبه‌رو می‌شوید، سایت‌های خبری هستند. این وب سایت‌ها می‌توانند اخبار بسیار مهم را پوشش دهند و تقریباً تمام افراد در طول روز سری به آن‌ها می‌زنند. روش‌های مختلفی برای طراحی سایت خبری وجود دارد.

شما می‌توانید با استفاده از برنامه نویسی یا بدون استفاده از آن اقدام به طراحی سایت خبری کنید. در این سایت‌ها اغلب از عکس، فیلم، نوشته و… در مورد مسائل روز استفاده می‌شود. در ادامه به بررسی شیوه های طراحی سایت خبری و مهم‌ترین مراحل آن می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

اهمیت طراحی سایت خبری

 

اهمیت طراحی سایت خبری

وب سایت خبری چیست؟

در ابتدای مطلب بهتر است شما را بیشتر با وب سایت‌های خبری و نحوه عملکرد آن‌ها آشنا کنیم. سایت‌های خبری شباهت بسیار زیادی به روزنامه‌ها دارند، با گذشت زمان استفاده از روزنامه‌ها به شدت منسوخ شد و به دنبال آن استفاده از وب سایت‌هایی که در سراسر وب وجود داشتند، برای پوشش اخبار رواج پیدا کرد.

طراحی سایت های خبری به افراد این توانایی را داده تا به راحتی در زمانی که در خانه نشسته‌اند، اخبار را از طریق اینترنت بررسی کنند و در وقت و سرمایه خود نیز به میزان زیادی صرفه جویی کنند.

اغلب سایت‌های خبری به صورت دقیقه‌ای به روز می‌شوند تا همه افراد بتوانند از اخبار جدید بازدید کنند و از هیچ چیزی بی خبر نمانند. این سایت‌ها می‌توانند محتواهای مختلفی از جمله مطالب نوشته شده، فیلم، عکس و… را در اختیار مخاطب بگذارند. همچنین این وب سایت‌ها قادر هستند با استفاده از تولید محتوای قوی و روزانه، خبرنگاران و مدیران وب سایت را به درآمد نیز برسانند؛ اما باید دقت داشته باشید که طراحی سایت خبری باید به شکل کاملاً حرفه‌ای انجام شود تا برای شما درآمد به ارمغان بیاورد.

موضوع و محتوای مورد نیاز برای سایت خبری

حال نوبت به آن رسیده است که به شما بگوییم برای طراحی سایت خبری به چه نوع محتوا و موضوعی نیاز دارید. در زمان شروع شما به مقداری محتوا نیاز خواهید داشت تا با استفاده از آن خود را به مخاطبتان بشناسانید. پس از این که محتوایی برای شناسایی خودتان تهیه کردید، باید موضوعاتی که می‌خواهید در مورد آن خبر بنویسید را انتخاب کنید. این موضوعات می‌توانند سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، ورزشی، فرهنگی یا تلفیقی از این موارد باشند.

کسب درآمد از طراحی سایت خبری

 

استفاده از سایت خبری برای کسب درآمد

برای انتخاب موضوع اخبار بهتر است نیازهای مخاطب را در نظر بگیرید و بر اساس نیازهای او اقدام به انتخاب موضوع کنید. بهتر است سعی کنید اخبار را به صورت متمرکز به مخاطب ارائه دهید تا مخاطب گیج و سردرگم نشود. دقت داشته باشید که همیشه اخبار دست اول را به سرعت در وب سایتتان قرار دهید، اغلب سایت‌های خبری در نوشتن و ارائه خبرهای فوری و دست اول با هم رقابت دارند و هر کدام که خبر مهمی را زودتر پوشش دهد، می‌تواند مخاطبان بیشتری را به خود جذب کند.

همیشه سعی کنید چند خبر مهم و دست اول را در دست خود داشته باشید تا با استفاده از آن بتوانید مخاطبان را به وب سایتتان جذب کنید. اغلب افراد به دنبال خواندن خبرهای دست اول هستند و زمانی که در موتورهای جستجو سرچ می‌کنند، وارد وب سایتی می‌شوند که خبرهای مهم را زودتر از سایر وب سایت‌ها منتشر می کند. می‌توان گفت از این طریق حتی شما می‌توانید به در آمدهای بسیار بالا دست پیدا کنید.

نحوه یافتن اخبار مختلف برای وب سایت خبری

در زمان طراحی سایت خبری باید به این مسئله توجه داشته باشید که می‌خواهید اخبار خود را از کجا و چگونه تأمین کنید. برای این کار روش‌های مختلفی وجود دارد که شما می‌توانید بر اساس حوزه کاری‌تان یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. شما می‌توانید به صورت مستقیم با استفاده از اعزام خبرنگار به محل حوادث یا وقایع مهم ، به تولید محتوا بپردازید یا با افراد مهم و سرشناس گفتگو کنید و از آن طریق محتوایی خاص و منحصر به فرد برای وب سایتتان تولید کنید. انتخاب نوع تولید محتوا کاملاً به شما بستگی دارد.

بهترین روش های طراحی سایت خبری

 

بهترین روش برای ساخت وب سایت‌های خبری

حال نوبت به آن رسیده است که شما را با مراحل طراحی سایت خبری آشنا کنیم. شما برای این که بتوانید یک وب سایت موفق در زمینه خبر و وقایع روز داشته باشید، باید آن را به صورت کارآمد طراحی کنید.

برای این کار روش‌های مختلفی وجود دارد که از جمله آن می‌توان به طراحی وب سایت با استفاده از زبان‌های برنامه نویسی و ساخت سایت خبری بدون بهره بردن از زبان های برنامه نویسی اشاره کرد. پس از انتخاب یکی از این روش‌ها شما باید مراحل زیر را برای تولید سایت خبری طی کنید:

انتخاب نام دامنه و هاست مناسب برای سایت خبری

نخستین گام برای طراحی کردن وب سایت‌های خبری انتخاب یک نام مناسب برای دامنه و هاست است. اغلب نام‌های دامنه به صورت رایگان در دسترس نیستند و شما برای این که بتوانید یک وب سایت مناسب و بر اساس نام مورد نظرتان داشته باشید، باید این نام‌ها را برای طراحی سایت خبری از وب سایت‌های مختلف خریداری کنید، البته اگر خوش شانس باشید شاید بتوانید نام دامنه مورد نظرتان را با قیمت‌های بسیار پایین تهیه کنید.

اگر نام دامنه‌ای که انتخاب کردید از قبل توسط شخص دیگری گرفته شده بود، می‌توانید به راحتی نامی نزدیک به اسم انتخابی خود در خواست کرده و آن را برای وب سایت خود انتخاب کنید. پس از انتخاب نام باید یک هاست مناسب برای وب سایت خود انتخاب کنید. با استفاده از هاست شما می‌توانید اطلاعات درون وب سایتتان را حفظ کرده و ذخیره سازی کنید؛ بنابراین خرید هاست بسیار مهم و ضروری است. سعی کنید از هاست‌هایی که دارای down time پایین هستند، استفاده کنید تا مخاطب با سرعت بالا بتواند به مطالب دسترسی پیدا کند.

شیوه هایی راجب طراحی سایت خبری

 

شیوه هایی برای طراحی حرفه ای سایت‌ خبری

استفاده از یک زبان برنامه نویسی یا ورد پرس برای طراحی سایت

همان طور که گفته شد، شما می‌توانید به شکل‌های مختلف اقدام به طراحی وب سایت خبری کنید. برای این کار شما قادر هستید قالب خبری ورد پرس را خریداری کرده و آن را روی وب سایتتان نصب کنید و از طریق آن به طراحی وب سایت بپردازید.

همچنین می‌توانید با استفاده از زبان‌های مختلف برنامه نویسی یک وب سایت مناسب برای خود طراحی کنید که بسیار کارآمد باشد و بتواند به میزان زیادی ترافیک را در سراسر وب به خود جذب کند. وب سایت ما می‌تواند با استفاده از زبان‌های مختلف برنامه نویسی و ورد پرس به طراحی سایت خبری برای شما بپردازد.

انتخاب یک تم مناسب برای سایت خبری

همان طور که می‌دانید، تجربه کاربری مناسب با استفاده از محتوای خوب و شکل مناسب ظاهر وب سایت به دست می‌آید. شما برای این که بتوانید مخاطبان را به وب سایتتان جذب کنید به یک وب سایت کارآمد و زیبا نیاز دارید. سعی کنید از رنگ‌های چشم نواز برای طراحی وب سایت خود استفاده کنید و رنگ‌های قرمز یا طیف رنگی جیغ را در طراحی وب سایت به کار نبرید.

شما می‌توانید با استفاده از تم‌های مختلف یک قالب منحصر به فرد برای وب سایتتان بسازید و آن را به شکلی طراحی کنید که مخاطب بخواهد در وب سایت شما بماند. همچنین سعی کنید قالب وب سایت را به نحوی بچینید که افراد مختلف بتوانند به راحتی به هر قسمتی از وب سایت شما دسترسی پیدا کنند و به آن وارد شوند. به عنوان نمونه سعی کنید موضوعات مختلف اخبار را در صفحه اصلی بگنجانید تا قابلیت دسترسی راحت مخاطب به آن وجود داشته باشد.

استفاده از وردپرس برای طراحی سایت خبری

 

استفاده از وردپرس برای طراحی سایت خبری

انتخاب پلاگین‌های مناسب

یکی دیگر از مهم‌ترین مسائل در زمان طراحی سایت خبری استفاده از پلاگین‌های مناسب است. پلاگین‌های زیادی وجود دارند که شما می‌توانید از آن‌ها برای طراحی کردن وب سایت خود استفاده کنید. همچنین با استفاده از افزونه‌های مختلف می‌توانید وب سایت خود را بخش بندی کرده و از طریق این بخش بندی‌ها تجربه کاربری مناسبی را برای مخاطب خود ایجاد کنید.

شما می‌توانید با استفاده از پلاگین‌ها و افزونه‌های مختلف، دسته بندی‌های زیادی را برای وب سایت خود در نظر بگیرید و از طریق آن ترافیک زیادی را به خود جذب کنید و به مخاطب اجازه دهید تا طی مدت زمانی کوتاه بتواند به هر قسمت از سایت که می‌خواهد سر بزند و از آن برای افزایش اطلاعات خود استفاده کند.

نحوه به اشتراک گذاری و معرفی وب سایت به دیگران

پس از طراحی سایت خبری و راه اندازی آن ممکن است با این مسئله مواجه شوید که چطور آن را به دیگران معرفی کنید. برای این کار روش‌های مختلفی وجود دارد. پس از دریافت نام وب سایت و آغاز به کار آن می‌توانید از روش‌های زیر برای معرفی وب سایتتان به دیگران استفاده کنید.

کمک گرفتن از نویسندگان میهمان

در زمان آغاز به کار وب سایت، شما به محتواهای مختلف نیاز خواهید داشت. این محتواها از طریق نویسندگان باید نوشته شوند. شما می‌توانید علاوه بر این که از نویسندگان حرفه‌ای تیمتان برای نوشتن محتوا کمک می‌گیرید، از برخی نویسندگان میهمان نیز درخواست کنید برای شما مطلب بفرستند. از این طریق شما می‌توانید علاوه بر تکمیل کتابخانه اطلاعات خود، به دیده شدن وب سایتتان نیز کمک کنید. نویسندگان میهمان می‌توانند لینک‌های خارجی به صفحه‌های وب سایت شما بی افزایند و از این طریق ترافیک بیشتری را جذب کنند.

معرفی سایت بعد از طراحی سایت خبری

 

معرفی سایت بعد از طراحی سایت خبری

استفاده از شبکه‌های اجتماعی

پس از طراحی سایت خبری شما می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی، لینک‌ها و نام وب سایتتان را برای افراد مختلف ارسال کنید. تقریباً تمام افراد در شبکه‌های اجتماعی مختلف حضور دارند و شما با ارسال لینک مطالب مختلفتان می‌توانید وب سایتتان را به دیگران معرفی کنید و آن‌ها را به خواندن مطالبتان دعوت کنید.

همچنین شما می‌توانید برای معرفی وب سایتتان یک شبکه اجتماعی نیز طراحی کنید و از طریق آن مخاطبان را به خواندن مطالب وب سایت تشویق کنید. شما می‌توانید از تمام پلتفرم‌های اجتماعی استفاده کنید؛ اما بهتر است تمرکزتان را روی توییتر، اینستاگرام و تلگرام بگذارید.

کمک گرفتن از انجمن‌ها

تعداد زیادی از انجمن‌های مختلف در سراسر اینترنت در حال فعالیت هستند. شما می‌توانید از طریق آن‌ها وب سایتتان را بیشتر و بهتر به افراد مختلف معرفی کنید. شما می‌توانید با ورود به این انجمن‌ها لینک مطالب خود را درون آن‌ها قرار دهید و سایر افراد با استفاده از کلیک کردن روی آن‌ها به راحتی وارد وب سایت شما می‌شوند و می‌توانند مطالب شما را بخوانند.

معرفی سایت خبری بعد از طراحی

 

مهم‌ترین ویژگی‌های وب سایت‌های خبری

استفاده از ایمیل

روش دیگری که پس از طراحی سایت خبری برای گرفتن ترافیک و معرفی خود به دیگران می‌توانید از آن کمک بگیرید، استفاده از ایمیل است. شما می‌توانید از طریق ایمیل آدرس لینک مطالب خود را برای افراد مختلف از جمله دوستان و آشنایان بفرستید و آن‌ها را به خواندن مطالبتان دعوت کنید. همچنین شما می‌توانید از طریق ایمیل از دوستانتان بخواهید مطالب و لینک‌های شما را با دیگران به اشتراک بگذارند و از این طریق به میزان زیادی برای شما مخاطب جذب کنند.

مهم‌ترین امکانات وب سایت‌های خبری

وب سایت‌های خبری علاوه بر ارائه اخبار باید امکانات دیگری را نیز برای مخاطب در نظر بگیرند، از جمله این امکانات می‌توان به دسته‌بندی‌کردن اخبار، انتشار اخبار مهم و فوری، قابلیت نظر دادن در مورد خبرهای مختلف، قابلیت رأی دادن به اخبار، داشتن گالری تصاویر، داشتن نسخه مناسب موبایل، قابلیت انتشار اخبار سایت در شبکه‌های مختلف اجتماعی و… اشاره کرد.

وب سایت‌های خبری باید بتوانند یک تجربه کاربری خوب را برای مخاطبانشان به وجود آورند و با استفاده از آن میزان ترافیک خود را بالا ببرند. همچنین داشتن یک وب سایت مناسب که اخبار مختلف را به صورت فوری پوشش ‌دهد، می‌تواند مخاطبان بسیاری را جذب کند و در ادامه شما را به درآمد برساند.

طراحی سایت خبری و بهترین راه های معرفی آن

 

بهترین راه برای معرفی وب سایت خبری

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم شما را با نحوه طراحی کردن یک سایت خبری و مراحل مختلف آن آشنا کنیم. شما برای این که بتوانید یک وب سایت خبری پر بازدید داشته باشید، بهتر است زودتر از همه اخبار دست اول را روی وب سایتتان بارگذاری کنید. همچنین شما می‌توانید از طریق شبکه‌های اجتماعی، انجمن‌ها، ایمیل و… وب سایتتان را به دیگران معرفی کرده و ترافیک مناسبی را جذب کنید.

وب سایت ما در زمینه طراحی سایت خبری بهترین است و می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن سایت خبری مناسبی را برای شما طراحی کند. تنها کافی است به سایت ما سری بزنید و از طریق آن اقدام به درخواست خدمات وب سایت کنید.