سایت دیوار از سایت های پردرآمد و معروف ایرانی است. این سایت آگهی که با روش های مختلفی درآمد زایی می کند، مورد توجه بسیاری از طراحان سایت قرار گرفته است. طراحی سایت دیوار در ظاهر ساده است، اما در واقع بسیار کارآمد بوده و تمام کار شما را راه می اندازد. با تحلیل و بررسی طراحی سایت دیوار، می توانیم بیشتر به عوامل موفقیت این کسب و کار بزرگ پی ببریم.

طراحی سایت دیوار

در دنیای امروز هر نیازی که داشته باشید را می توانید به راحتی بر طرف کنید. البته همیشه در طول تاریخ به این شکل نبوده است. در بسیاری از زمان ها این قدر رفع برخی از نیاز ها سخت و طاقت فرسا بوده است که کلا قید آن نیاز را می زده اند و به زندگی خود ادامه می داده اند. یکی از دلایلی که امروزه انسان می تواند به راحتی نیازهای خود را رفع کند گسترش فضای دیجیتال است. به همین دلیل برای خرید خانه یا خودرو دیگر نیازی نیست ساعت ها و روزها و حتی سال ها زمان بگذارید تا بتوانید یک خودرو مناسب پیدا کنید. امروزه با استفاده از سایت های آگهی به راحتی می توانید به جست و جوی خودرو در سراسر کشور بپردازید. یکی از بهترین سایت های آگهی در ایران دیوار است. در این مقاله قصد داریم در مورد طراحی سایت دیوار صحبت کنیم.

توضیحات در مورد طراحی سایت دیوار
طراحی سایت دیوار

توضیحات در مورد طراحی سایت دیوار

معرفی سایت دیوار

بعید است که شما با سایت دیوار آشنایی نداشته باشید اما در این جا سعی داریم که ساختار این سایت را برای شما توضیح دهیم. هنگامی که شما می خواهید یکی از نیاز های خود را رفع کنید باید به هر نحوی به بقیه مردم اطلاع دهید. مطلع شدن مردم باعث می شود برخی دیگر که به خدمت یا کالایی که شما ارائه می کنید نیاز دارند با شما تماس بگیرند. این موضوع باعث می شود که نه تنها نیاز های شما بر طرف گردد بلکه یک معامله برد برد با طرف دیگر معامله نیز داشته باشید. یکی از جذاب ترین موضوعات در این بین نیز قطع واسطه ها است. در نتیجه دیوار سایتی است که شما به راحتی با ثبت شماره تلفن همراه خود می توانید در آن ثبت نام کنید و آگهی های خود را در آن قرار دهید.

حالا سوال اینجاست که این مسائل چه سودی برای دیوار دارد؟ هنگامی که شما آگهی ثبت می کنید دیوار هیچ هزینه ای از شما دریافت نمی کند. تنها زمانی نیاز است شما هزینه بپردازید که بخواهید از ویژگی های خاصی در مورد آگهی خود استفاده کنید. به عنوان مثال اگر بخواهید در کنار آگهی خود یک برچسب فوری استفاده کنید باید به سایت دیوار هزینه پرداخت کنید. البته این تنها منبع درآمد دیوار نیست. تبلیغات بنری نیز دیگر درآمدی است که سایت دیوار از آن استفاده می کند. راه سوم درآمدی سایت دیوار رپورتاژ آگهی است. رپورتاژ آگهی به این معنا است که برخی از صاحبان سایت های مختلف از دیوار می خواهند که یک آگهی متنی را برای آن ها منتشر کند.

چه امکاناتی در طراحی سایت دیوار وجود دارد؟
طراحی سایت دیوار

طراحی سایت دیوار

چه امکاناتی در طراحی سایت دیوار وجود دارد؟

حالا که با نحوه کار سایت دیوار آشنا شدیم بهتر است به مسائلی بپردازیم که در طراحی سایت دیوار باید رعایت شود. هر سایت کاربری خاص خودش را دارد و این موضوع بسیار با اهمیت است که شما همه ویژگی های مورد نیاز مخاطب خود را در سایت طراحی کنید. در طراحی سایت دیوار نیز مسئله به همین شکل است به همین دلیل در ادامه به برخی از ویژگی های مهم طراحی سایت دیوار اشاره می کنیم.

ویژگی های ظاهری

یکی از موضوعات بسیار با اهمیت در طراحی سایت دیوار ویژگی های ظاهری آن است. از آن جایی که کاربرهای شما ممکن است از هر قشری از جامعه باشند در نتیجه ظاهر سایت شما باید به گونه ای باشد که هرچه بیشتر کاربران را به خود جذب کند. به همین دلیل است که در طراحی سایت دیوار باید این نکته را رعایت کنید که سایت شما در عین سادگی باید کاربردی نیز باشد تا همه کاربران شما بتوانند از آن استفاده لازم را ببرند.

امکان جست و جو

تصور کنید وارد سایت دیوار شده اید و به دنبال یک محصول خاص می گردید. اگر امکان جست و جو در سایت وجود نداشته باشد با توجه به حجم بسیار زیاد اطلاعات شما احتمالا نخواهید توانست کالا یا خدمت مورد نظر خود را پیدا کنید. در نتیجه طراح سایت باید در هنگام طراحی سایت دیوار یک امکان جست و جوی قوی برای کاربر پیش بینی کند. این موضوع می تواند به وسیله فیلتر ها رخ بدهد. در بسیاری از مواقع کاربر به دنبال یک آگهی خاص نمی گردد و می خواهد دسته ای از آگهی ها را مشاهده کند. در این مورد می تواند از فیلتر ها استفاده کند و به خواسته خود برسد. شاید برایتان این سوال ایجاد شود که آیا بهتر نیست به جای فیلتر و جست و جو از دسته بندی استفاده کرد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت هر چند که دسته بندی موضوعات اهمیت بسیار زیادی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت اما تصور کنید که یک کاربر به دنبال یک موضوع خاص می گردد. این موضوع خاص در یک دسته بندی خاص است اما کاربر می خواهد آن کالا ویژگی خاصی نیز داشته باشد به همین دلیل باید از فیلتر استفاده کند. به عنوان مثال کاربر اگر به دنبال خرید خودرو باشد به راحتی می تواند به دسته فروش خودرو مراجعه کند و در آن دسته از فیلتر استفاده کند تا به خودرو خاص مورد نظر خود برسد.

امکان جست و جو در طراحی سایت دیوار
طراحی سایت دیوار

طراحی وب سایت

پروفایل کاربری

پروفایل کاربری در طراحی سایت دیوار بسیار با اهمیت است. این مسئله نه تنها باعث می شود که شما همیشه یک بانک اطلاعات ارزشمند از مشتری های خود داشته باشید بلکه باعث می شود که عملکرد سایت برای یک مشتری خاص بسیار منظم تر باشد. در هنگام ثبت اگهی نیز نیازی به این نیست که به ازای ثبت هر آگهی کاربر همه اطلاعات خود را دوباره وارد کند. در همان ابتدای کار یک بار و برای همیشه در سایت ثبت نام می کند و در ادامه ی کار با سایت از همین اطلاعات بهره می برد.

ریسپانسیو بودن سایت

یکی از نکات با اهمیت در طراحی سایت دیوار ریسپانسیو بودن سایت است. اگر بخواهیم به زبان ساده ریسپانسیو بودن را توضیح دهیم باید بگوییم که سایت شما باید به صورت بهینه روی هر دستگاهی اجرا شود. در کل ریسپانسیو بودن سایت به این معنا است که هر شخصی با هر دستگاهی بتواند دسترسی بهینه و کامل به سایت شما داشته باشد و از همه امکانات آن استفاده کند. اهمیت این موضوع اینجاست که بدانید بیش از 50 درصد کسانی که از اینترنت استفاده می کنند این کار را با گوشی های هوشمند خود انجام می دهند. حال تصور کنید که سایت شما تنها روی لپ تاپ به خوبی اجرا شود و کسانی که با تلفن همراه اقدام به ورود به سایت شما می کنند از عملکرد سایت شما ناراضی باشند. این موضوع اصلا اتفاق خوبی برای کسب و کار شما نیست و باید آن را اصلاح کنید.

سرعت سایت

کافی است یک روز در جامعه امروز زندگی کرده باشید تا متوجه شوید که همه موضوعات بسیار سریع تر از دیروز اتفاق می افتد. سرعت انتقال اطلاعات نیز بسیار بیشتر شده است و کاربران سایت ها نیز انتظار دارند که به سریع ترین شیوه ممکن به اطلاعات دلخواه خود دست پیدا کنند. در نتیجه سرعت سایت شما بسیار با اهمیت است. در صورتی که طراحی سایت دیوار به گونه ای باشد که کاربران برای هر جست و جو یا ثبت آگهی نیاز داشته باشند بیش از اندازه منتظر بمانند سایت شما بازخورد خوبی از آن ها نخواهد گرفت و احتمالا سایت شما را ترک خواهند کرد.

سرعت سایت در طراحی سایت دیوار
طراحی سایت دیوار

ویژگی های طراحی سایت دیوار

جامعه هدف

یکی از موضوعات با اهمیت در طراحی سایت دیوار همین مسئله است که شما بدانید دقیقا می خواهید به چه کسانی خدمات ارائه کنید. این موضوع اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که روی اکثر بخش های سایت شما تاثیر گذار است. به عنوان مثال اگر شما می خواهید تنها به مهندسین عمران خدمات ارائه کنید و خدمات مربوط به طراحی ، اجرا و محاسبات را آگهی کنید باید محیط سایت شما نیز همخوانی لازم را با جامعه هدفتان داشته باشد. به این صورت نه تنها سایت شما حرفه ای تر به نظر می رسد بلکه با شناخت کامل جامعه هدف ، ممکن است نیازی به برخی از امکانات سایت نداشته باشید و بتوانید از آن ها صرف نظر کنیدو یا به یک امکان خاص نیاز داشته باشید و در طراحی سایت دیوار آن را بگنجانید.

اهمیت دسته بندی

همانطور که در قسمت های قبل نیز توضیح داده شد هنگام ورود به سایت هایی مانند دیوار و شیپور و … شما با حجم عظیمی از اطلاعات رو به رو هستید. این موضوع باعث می شود که شما در دریایی از اطلاعات غرق شوید و تنها کشتی نجات از این دریا دسته بندی موضوعات است. دسته بندی موضوعات باعث می شود کاربر هر چه سریع تر و با دقت بسیار زیاد بتواند نیاز های خود را برآورده کند و آگهی مورد نظر خود را پیدا کند. البته دسته بندی ساده در این مورد کافی نیست و شما باید دقت کنید که با حداکثر جزئیات آگهی های سایت خود را دسته بندی کنید.

اهمیت دسته بندی در طراحی سایت دیوار
طراحی سایت دیوار

طراحی سایت شبیه به دیوار

امکان ثبت مکان

یکی دیگر از موضوعات با اهمیت در ثبت آگهی و طراحی سایت دیوار موضوع لوکیشن یا جزئیات مکانی آگهی است. بسیاری از آگهی ها تنها و تنها برای یک شهر خاص هستند در نتیجه کاربر باید بتواند موقعیت مکانی آن آگهی را مشخص کند. به عنوان مثال این موضوع در مسائل مربوط به ملک بسیار با اهمیت است. اگر شخصی در تهران به دنبال آگهی های خانه می گردد نیازی نیست که آگهی های خانه مربوط به شیراز را مشاهده کند. در این جا ثبت موقعیت مکانی اهمیت خود را نشان می دهد.

وبلاگ حرفه ای

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که به یک کالا یا خدمت نیازمند باشید اما هیچ اطلاعی از نحوه ارائه ، قیمت و یا کیفیت آن نداشته باشید. به عنوان مثال فرض کنید چند سالی است که از یک تلفن همراه استفاده می کنید و در حال حاضر نیاز دارید که آن را تعویض کنید اما هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه کدام تلفن همراه را انتخاب کنید ندارید.

در این جا داشتن یک وبلاگ خوب و دادن اطلاعات مفید به کاربر می تواند بسیار با اهمیت باشد. شما می توانید با دادن اطلاعات مفید در مورد تلفن همراه به کاربر خیالی این مثال کمک شایانی به او انجام دهید و احتمال اینکه او از شما خرید کند را بسیار بالا ببرید. حتی اگر از شما خرید هم نکند نام شما از ذهن او نخواهد رفت و احتمالا دوباره برای رفع نیاز های دیگر زندگی خود به سایت شما سر خواهد زد.

قابلیت چت و گفت و گو

هنگامی که کاربر در سایت شما یک آگهی را قرار می دهد ممکن است اطلاعات کاملی از آن ارائه نداده باشد. این موضوع باعث می شود در ذهن کاربر دیگری که به آن کالا نیاز دارد سوالاتی ایجاد شود. در این جا کاربران باید بتوانند با یکدیگر ارتباط بگیرد و سوالات مربوطه را از هم بپرسند. یکی از امن ترین و راحت ترین راه هایی که در طراحی سایت دیوار به کار رفته است برای رفع این نیاز امکان گفت و گو بین کاربران است.

امکان ویرایش آگهی

ویرایش آگهی نیز در طراحی سایت دیوار بسیار با اهمیت است. بسیاری از کاربران ممکن است به دلیل نداشتن تجربه کافی و … اطلاعات کاملی را در آگهی خود ثبت نکنند. حتی ممکن است آگهی ثبت شده حاوی اطلاعات نادرست باشد و کاربر نیاز داشته باشد که کمی آن را ویرایش کند. تعبیه امکان ویرایش آگهی در طراحی سایت دیوار بسیار با اهمیت است.

جمع بندی نکات مربوط به سایت دیوار

سایت دیوار بین مردم از محبوبیت بسیار خوبی برخوردار است. البته که صاحبان این سایت آن را با الهام از ebay که نمونه خارجی دیوار است طراحی کرده اند. در طراحی سایت دیوار بسیار مهم است که بدانید دقیقا چه ویژگی هایی را نیاز دارید و جامعه مخاطبتان چه کسانی هستند. ایده های خلاقانه باعث رشد بسیار زیادی برای شما خواهند شد. برای برخورداری از این ایده ها می توانید از سایت های داخلی و خارجی دیگر الگو بگیرید.

البته یکی از نکات بسیار مهم و با اهمیتی که باید به آن توجه کنید این است که اگر می خواهید از همه مزایای طراحی سایت دیوار بهره مند شوید باید طراحی آن را به افراد حرفه ای بسپرید. یکی از شرکت های حرفه ای که به خوبی می توانند در طراحی سایت دیوار به شما کمک کنند گیتی گت است. متخصصین این شرکت با استفاده از تجربه و دانش لازم برای طراحی سایت دیوار به شما کمک می کنند به بهترین شکل ممکن به خواسته های خود برسید.