اگر وکیل هستید یا به هر نحوی در دستگاه قضا فعالیت دارید، مرکز اصلی حضور دیجیتالی شما، وب‌سایتی است که دارید. به این شیوه نه‌تنها می‌توانید بازدیدکنندگان بالقوه خود را از میان جستجوی گوگل به دست آورید؛ بلکه می‌توانید با برندسازی و اعتبار بخشیدن به کار خود آن‌ها را به مشتریان بالفعل تبدیل کنید. البته به شرطی که بتوانید ویژگی‌های بهترین طراحی سایت برای وکلا را در نظر گرفته و از آن‌ها پیروی کنید.

نه‌تنها شما، بلکه هر صنعت دیگری بدون داشتن وب‌سایت نمی‌تواند پیشرفت کند. بااین‌وجود داشتن یک وب‌سایت که بتواند موفقیت را تضمین کند مستلزم آن است که بر اساس قوانین به‌روز تنظیم شود و توسعه پیدا کند. برای مشاوره و یا سفارش برترین های طراحی سایت برای وکلا ، سری به وب‌سایت ما بزنید و از متخصصان ما نظر کارشناسانه بخواهید.

چرا باید یک وب‌سایت داشته باشید؟

در واقع هیچ کسب‌وکاری بدون وب‌سایت موفق نخواهد بود؛ اما ‌مهم این است که بدانید می‌توانید برند حرفه‌ای خود را هرچند کوچک، با کمک یک وب‌سایت جهانی کنید. آنچه در این زمینه اهمیت دارد چهره وب‌سایت شما است که باید بر مبنای قوانین نانوشته طراحی سایت برای وکلا بنا شود. به‌این‌ترتیب می‌توانید به اهدافی که برای خود ترسیم کرده‌اید به‌سهولت برسید.

وب‌سایتی که برای شما طراحی می‌شود اگر بر مبنای اصول درست باشد می‌تواند علاوه بر اعتبار شغلی نرخ تبدیل را نیز افزایش دهد و کمک کند هم برند خود را تقویت کنید و هم با متمایزکردن خودتان از رقبا از نظر مالی نیز شاهد پیشرفت چشمگیری باشید. از طرفی می‌توانید هم اطلاعات موردنیاز را در اختیار موکلان خود قرار دهید و هم خدمات حقوقی را با سهولت در هر ساعت از شبانه‌روز به بازدیدکنندگان ارائه دهید.

مهم این است سایتی داشته باشید که از طراحی جذابی برخوردار باشد و بتواند با ناوبری تعاملی و کاربرپسند، هم دسترسی را برای مخاطبان تسهیل کند و هم با ارائه محتوای باکیفیت آن‌ها را راضی نگه دارد. در ضمن باید اصلی‌ترین ویژگی را نیز در بر داشته باشد: هم نام تجاری شما به‌وضوح به چشم بخورد و هم علاوه بر افزایش اطلاعات کاربران ارتباط دوطرفه را برای آنان تسهیل کند.

کدام ویژگی‌ها برای سایت شما ضروری است؟

بهترین طراحی سایت برای وکیل ها گزینه‌ای است که بتواند هم‌زمان دو بخش را با یکدیگر پیش ببرد. بخشی از این طراحی، متمرکز روی کل شرکت است و به معرفی شما می‌پردازد و ‌در بخش دیگری سایت همکاران شما، دستاورد شرکایتان و مواردی این‌چنین را نشان می‌دهد. بخشی که مربوط به نمایندگی نام تجاری شما است باید این ویژگی‌ها را نیز در بر بگیرد:

طراحی سایت برای وکلا

برندسازی

فراموش نکنید این روزها وکلای بسیار زیادی مشغول به کار هستند و برای تمایز شما از آنان لازم است تا حتماً برند خود را برجسته کنید. این وظیفه وب‌سایت شما است که بتواند برند، دستاوردها، تجارب و اهداف شما را به شیوه‌ای به بازدیدکنندگان نشان دهد تا آنان را مجاب کند با شما تماس بگیرند و از شما تقاضای کمک کنند. باید بدانید تحقیقات نشان داده از هر ۳ بازدیدکننده ۲ نفر از آن‌ها به‌واسطه زیبایی سایت است که ترغیب به برقراری ارتباط می‌شوند.

علاوه بر این‌ها لازم است از طراحان سایتی کمک بگیرید که بتوانند سایتی بدون مشکل و با ناوبری بسیار ساده و روشن را در اختیار شما و بازدیدکنندگان قرار دهند . باید این امکان برایتان مهیا باشد که با ارائه اطلاعات در مورد خود و برندی که دارید بازدیدکنندگان را مجاب کنید تا آزادانه شما را به‌عنوان وکیل خود انتخاب کنند.

توجه به ریسپانسیو بودن هنگام طراحی سایت برای وکلا

باید سایت شما ریسپانسیو باشد

فناوری سایت

البته جنبه ظاهری تنها بخش یک سایت نیست. آنچه در پشت‌صحنه حرف اصلی را می‌زند جنبه فنی سایت است که می‌تواند به شما برای پیشبرد اهدافتان کمک کند. داشتن یک سایت ریسپانسیو که بتواند روی انواع دستگاه‌ها عمل کند‌، معماری قوی بک‌گراند سایت که بتواند ویژگی‌هایی غنی برای بازدیدکننده داشته باشد و البته مدیریت آسان در کنار همه این ویژگی‌ها از الزامات طراحی سایت برای وکلا می باشد.

ابزارهای کاربردی سایت

جنبه فنی و زیبایی زمانی تکمیل می‌شوند که سایت شما به کمک ابزارهای کاربردی که در آن تعبیه شده بتواند شما را به هدف تجاری که دارید نزدیک کند. طراحی سایت برای وکلا زمانی که از یک پایگاه‌داده قوی میزبانی بگیرد و ویژگی‌های کلیدی دیگر را نیز در اختیار داشته باشد می‌تواند شما را به اوج برساند.

طراحی سایت برای وکلا
تصویری از موکلتان قرار دهید

ویژگی ادغام

بهترین وب‌سایت برای وکلا گزینه‌ای است که بتواند با اطلاعات شرکت شما یکپارچه‌سازی شده و ادغام شود. در واقع از طراحی کمک بگیرید که به شما کمک کند بدون تغییر در نرم‌افزارهایی که سابق بر این برای مدیریت اطلاعات مشتریان از آن استفاده می‌کردید وب‌سایت شما را راه‌اندازی کند تا نیاز به‌زحمت و هزینه اضافی نداشته باشید.

امنیت سایت

مهم‌ترین امر در طراحی سایت برای وکلا این است که سایت شما از امنیت برخوردار باشد تا بازدیدکنندگان به‌سهولت بتوانند اطلاعات خود را در سایت نوشته و از شما کمک بخواهند. اگر بخواهید برندتان همچنان معتبر باقی بماند نباید اجازه دهید هرگز اطلاعات مشتریان شما فاش شود. برای این کار باید اقدامات امنیتی را به کار ببرید و از فایروال‌ها، رمزگذاری یا سرورهای امن استفاده کنید.

اهمیت به مشتریان طراحی سایت برای وکلا
بخشی برای تماس با خود لحاظ کنید

تجربه کاربری

اگر در زمان طراحی سایت برای وکلا، تنها به جنبه زیبایی توجه کنید وب‌سایت شما با شکست روبه‌رو می‌شود. علاوه بر ظاهر جذاب تجربه کاربری بازدیدکنندگان نیز باید مطلوب باشد تا آن‌ها را ترغیب کند دوباره به سمت شما بازگردند. قابل پیمایش بودن باعث می‌شود صفحه به‌راحتی اسکرول شود و توجه مشتری را به خود جذب می‌کند. ازآنجاکه افراد زمان زیادی را صرف انتظار نمی‌کنند اگر سرعت کلیک و بارگذاری سایت کند باشد آن‌ها به سرعتی نزدیک به ۳ ثانیه سایت را ترک می‌کنند.

مخاطب سایت

مخاطبین سایت شما چه کسانی هستند؟ تنها سایت را برای موکلان تنظیم کرده‌اید یا تمایل دارید مانند منبعی بسیار معتبر برای دانشجویان و همکاران دیگر اطلاعاتی ناب ارائه دهید؟ می‌توانید هر دو قشر را در نظر بگیرید و با محتوایی جذاب هر دو گروه را جذب خود کنید. ‌

محتوا

وکلا به دلیل اینکه باید مدام لوایح مختلف بنویسند نویسندگان بزرگی هستند؛ اما فراموش نکنید نوشتن محتوای سایت با نوشتن لایحه فرق دارد. نباید هرگز از پروتکل‌های قدیمی و رسمی استفاده کنید و کار شما نباید کپی باشد. بهتر است علاوه بر استناد به قانون و اسناد قانونی ، خلاقیت را نیز ضمیمه کنید. این یک موضوع مهم هنگام طراحی سایت برای وکلا است.

دقت کنید مخاطبان شما به دنبال این نیستند که شما تا چه حد اطلاعات را در قالب کلمات سنگین و حقوقی تحویل می‌دهید. آن‌ها تمایل دارند مطلب را ساده بخوانند و اطلاعات خود را تکمیل کنند. موکلان شما دوست دارند مطالب را به‌سرعت مرور کنند و اطلاعات جدیدی به دست آورند. مطمئن شوید محتوای نوشتاری شما دقیقاً بر همین اساس است.

تصاویر و ویدئو

فراموش نکنید استفاده از تصاویر و ویدئوهای مرتبط با محتوا بسیار در جذب مخاطب مهم است. اغلب افراد از محتوایی که تنها متن نوشتاری است فراری هستند و با آن ارتباط برقرار نمی‌کنند. پس با کمک یک ویدئوی جذاب از خودتان یا تصاویری از خودتان که در کنار موکل تان هستید یا در دادگاه حضور دارید ، تلاش کنید آن‌ها را قانع کنید که جای درستی آمده‌اند. به‌این‌ترتیب طراحی سایت برای وکلا تکمیل می‌شود و می‌توانید منتظر افزایش نرخ تبدیل باشید.

اهمیت سئو هنگام طراحی سایت برای وکلا
استفاده از ناوبری ساده در سایت

سئوی سایت

هیچ سایتی بدون توجه به خدمات سئو موفق نخواهد بود. این سئو هم باید از نظر فنی باشد و هم محتوای آن باید بر این اساس تنظیم شده باشد تا الگوریتم گوگل شما را شناسایی کرده و در نتایج جستجو سایت شما را به بازدیدکنندگان معرفی کند. اگر یکی از مشتریان در گوگل کلمه مشاوره یا اطلاعات حقوقی را سرچ کند، درصورتی‌که سایت شما بهینه‌سازی شده باشد گوگل شما را پیدا کرده و برای بازدیدکننده آن را نمایش می‌دهد. با این شیوه می‌توانید بدون صرف هزینه گزاف بازاریابی موفقی داشته باشید.

بهترین کار این است که کلمات کلیدی مرتبط را پیدا کنید و سعی کرده محتوای نوشتاری خود را بر اساس این موارد تنظیم کنید. دقت کنید اگر تنها تمرکز خود را بر یکی از جنبه‌های سئو معطوف کنید به‌هیچ‌عنوان نمی‌توانید موفق باشید. مهم این است در کنار سئوی فنی سایت محتوا را نیز در نظر بگیرید تا بتوانید نظر مثبت بازدیدکنندگان و الگوریتم گوگل را جذب کنید.

گزینه‌های مینیمالیستی در زمینه طراحی سایت برای وکلا
استفاده از رنگ و عناصر بصری محدود

طراحی مینیمالیستی

بهتر است از گزینه‌های مینیمالیستی در زمینه طراحی سایت برای وکلا بهره‌مند شوید. به‌این‌ترتیب چیدمانی تمیز، فضای سفید و آرامش‌بخش و ناوبری بسیار ساده باعث می‌شود تا بازدیدکنندگان با طیب خاطر و سهولت هرچه بیشتر اطلاعات موردنیاز خود را به دست آورند.

شاید به نظر این موضوع بسیار ساده باشد اما بسیار مهم است که هنگام طراحی سایت به این مورد توجه کنید تا بتوانید یک سایت ساده و محبوب ایجاد کنید.

برترین متخصصان و طراحان هنگام طراحی سایت برای وکلا ، از طرح‌های زیبایی‌شناسی بولد شده استفاده نمی‌کنند، هیچ‌گونه مزاحمتی برای بازدیدکنندگان در زمینه یافتن اطلاعات ندارند و در نتیجه باعث افزایش اعتماد و محبوبیت سایت‌های وکلا می‌شوند. برخی از راه‌هایی که می‌توانند به شما هنگام طراحی سایت برای وکلا کمک کنند عبارت‌اند از:

  • تعداد صفحات و منوهای محدود: بهتر است فقط موارد ضروری در سایت باشد تا منو سایت شلوغ نشود.
  • تایپوگرافی: بهتر است از تایپوگرافی‌های بسیار ساده و ظریف کمک بگیرید تا به‌راحتی قابل خواندن باشد.
  • رنگ: رنگ‌ها محدود به یک یا دورنگ باشد تا عناصر بصری منسجم‌تر به نظر برسند.
  • فضا: بهتر است با چیدمان مرتب از ایجاد فضای منفی که باعث سردرگمی شود دوری کنید.
  • ناوبری: ناوبری ساده و دوری از عناصر پیچیده
توجه به فونت مناسب هنگام طراحی سایت برای وکلا
فونتی انتخاب کنید که جنبه قانونی را برساند

استفاده از فونت مناسب

یکی از عواملی که لازم است حتماً در زمینه طراحی سایت برای وکلا در نظر بگیرید استفاده از برخی فونت‌ها است تا تأثیر بیشتری بتواند بر مخاطبان شما بگذارد. نوع فونت، اندازه و حتی سبکی که در وب‌سایت‌های قانونی مورداستفاده قرار می‌گیرد می‌تواند نه‌تنها بر خوانایی بلکه بر جذابیت سایت و طراحی مینیمالیستی آن تأثیر مستقیم بگذارد.

اگر بتوانید از یک فونت بسیار خوانا و حرفه‌ای استفاده کنید، به طور چشمگیری میزان قابل‌اعتماد بودن شما و سایتتان را افزایش می‌دهد. بهتر است از فونت‌های کلاسیک و حرفه‌ای استفاده کنید که بیشتر استفاده شده هستند و به‌سهولت می‌توان آن‌ها را خواند. در ضمن باید بدانید که تنها نوع فونت مهم نیست. برخی فونت‌ها مانند نازنین می‌توانند برای این کار مناسب‌تر باشند.

اندازه فونت نیز می‌تواند به همان اندازه اهمیت داشته باشد. به‌صورت کلی می‌توان گفت فونت‌هایی که می‌توانند از لحاظ بصری برای سایت‌های قانونی مناسب باشند بین 12 تا 14 هستند. خوانایی متن با فونت کوچک‌تر کاهش پیدا می‌کند و اعتبار شما به‌عنوان یک وکیل حرفه‌ای با فونت بزرگ‌تر به خطر می‌افتد.

اهمیت استفاده از سینماگراف در طراحی سایت برای وکلا
در یک بخش به همکاران خود اشاره کنید

از سینماگراف استفاده کنید

منظور از سینماگراف تصاویری ثابت هستند که با ظرافت حرکت می‌کنند. به‌عنوان‌مثال یک رودخانه جاری یا یک پرچم در حال اهتزاز که در باد می‌رقصد از این نمونه‌ها هستند. بهترین محل برای استفاده از این تصاویر وب‌سایت‌هایی هستند که در زمینه قضا و قانون فعالیت می‌کنند. به‌این‌ترتیب می‌توانید خشکی سایت را با کمی جذابیت برای بازدیدکنندگان لطیف‌تر کنید.

می‌توانید از سینماگراف در قسمت‌های مختلفی بهره ببرید. تفاوتی ندارد در صفحه اصلی از این تصاویر استفاده می‌کنید یا در صفحه تماس این موارد را می‌گنجانید. وبلاگ یا درباره من نیز به همین اندازه می‌توانند مؤثر باشد. درهرحال بهتر است از سینماگراف‌هایی در طراحی سایت برای وکلا استفاده کنید که به موارد حقوقی مرتبط باشد و بتواند اطلاعاتی را به مخاطبین شما بدهد.

تنها نکته‌ای که باید هنگام طراحی سایت برای وکلا در نظر بگیرید این است از سینماگراف‌هایی استفاده کنید که فشرده شده باشد تا باعث کاهش سرعت وب‌سایت شما نشود. در نظر داشته باشید که تصاویر و ویدئوها می‌توانند سرعت را کاهش داده و باعث کاهش ترافیک سایت شوند. در ضمن دقت کنید از مفاهیمی استفاده کنید که به متون شما ارتباط دارند و ارزش آن را افزایش می‌دهد. در ضمن می‌تواند باعث افزایش اعتبار برند شما نیز بشود.

سخن پایانی

اگر شما مشاور حقوقی و وکیل هستید یا به نحوی در دستگاه قانون و قضا فعالیت دارید، باید بدانید که داشتن یک وب‌سایت تا چه اندازه می‌تواند در روند پیشرفت شما تأثیر مستقیم بگذارد؛ به همین منظور بهترین کار این است که همین‌الان اقدام کنید و با درنظرگرفتن نکاتی که در این مقاله برای شما ذکر کردیم به اعتبار شغلی خود بیفزایید.

طراحی سایت برای وکلا شاید در ابتدا کار ساده‌ای به نظر برسد؛ اما باید بدانید که درنظرگرفتن نکات حرفه‌ای و رسیدگی به جنبه‌های فنی نیازمند داشتن تخصص و تجربه‌ای است که تنها متخصصان مجموعه ما از پس آن برمی‌آیند. پس این کار را به کاردان بسپارید و از پیشرفت خود لذت ببرید.