طراحی یک وب سایت از جهات مختلفی میتواند باعث پیشرفت شما در کسب و کارتان شود که یکی از مهم ترین تاثیرات آن افزایش فروش است. در این مطلب قصد داریم در مرحله اول تاثیر طراحی سایت بر کسب و کار و همچنین تاثیر سایت بر فروش را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار دهیم.

اهمیت تاثیر سایت در فروش

با یک سرچ ساده در فضای اینترنت به سادگی میتوان متوجه شد که سایت ها از لحاظ کیفیت با یکدیگر متفاوت هستند. یک سایت با توجه به میزان کیفیتی که دارد میتواند بر فروش شما تاثیر گذار باشد.

با طراحی یک سایت کامل و منحصر به فرد میتوانید کاربر را به کسب و کارتان علاقه مند کرده و باعث شوید تا ساعت ها در سایت شما بماند. این ماندگاری در سایت و افزایش رضایت کاربر در نهایت موجب میشود که از  شما خرید کرده و فروشتان از سایت تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

ممکن است مالک یک کسب و کار کوچک باشید و فکر کنید طراحی سایت گزینه ایده آلی برای شما محسوب نمیشود اما این یک تصور کاملا اشتباه است. طراحی سایت برای کسب و کارهای کوچک ضروری تر از کسب و کارهای بزرگ است و این موضوع خودش را در کسب و کارهای اینترنتی در سال های آینده نشان میدهد.

چنانچه هنوز اقدام به طراحی سایت نکرده اید بهتر است در اسرع وقت تصمیم خود را بگیرید و آن را عملی کنید. با انجام این کار میتوانید تاثیرات شگفت انگیز سایت بر فروش را به سادگی مشاهده کنید.

اهمیت تاثیر سایت در فروش
تاثیر سایت بر فروش

چگونگی تاثیر سایت بر فروش

افزایش اعتبار با طراحی سایت

اگر قصد افزایش اعتبار شرکت یا برندتان را دارید بهترین کار طراحی سایت شرکتی است. در سایت میتوانید به سادگی خود را به کاربران معرفی کرده و از سوابق و خدماتتان با آن ها صحبت کنید.

از آن گذشته با در نظر گرفتن یک بخش به عنوان وبلاگ میتوانید مطالب کاربردی و آموزشی مربوط به حوزه کاری خود را بارگذاری کنید و با این روش ارتباط دوستانه تری را با کاربران برقرار نمایید.

یکی از بهترین راهکارهایی که باعث ارتقاء و افزایش اعتبار شما میشود خدمات سئو است. سئو باعث میشود گوگل به شما اعتماد کرده و سایتتان را در رتبه های بالانشان دهد. نتیجه این افزایش رتبه این است که افراد زیادی به شما اعتماد خواهند کرد واعتبار برندتان تا حد زیادی بالا میرود. افزایش رتبه و اعتبار در نهایت باعث افزایش فروش شما از طریق سایت میشود.

تبلیغات کم هزینه و پر بازده با سایت

تبلیغاتی که با سایت میتوانید داشته باشید تاثیر شگرفی در فروش شما خواهد داشت و بسیار کم هزینه نیز می باشد. زمانی که اقدام به طراحی سایت میکنید دیگر برای تبلیغات به بیلبوردهای تبلیغاتی، بازاریابی تلفنی، تبلیغات تلویزیونی و تبلیغات در فضای مجازی  نیازی نخواهید داشت و  خودتان به سادگی و با صرف کمترین هزینه ها میتوانید به تبلیغ کسب و کارتان بپردازید.

جذب مشتری های جهانی با سایت

سایت ها بر خلاف فروشگاه های فیزیکی محدود به یک مکان جغرافیایی خاص نیستند و شما با طراحی سایت این امکان را دارید که مشتریان زیادی از مکان های مختلف در سطح جهان پیدا کنید.  شما به سادگی میتوانید  خدمات خود را به افراد زیادی در نقاط جغرافیایی متفاوت معرفی کنید و درآمدتان را تا حد زیادی افزایش دهید.

 ساخت یک وبسایت تمامی محدودیت های مربوط به زمان و مکان را از بین میبرد و یکی از مهم ترین تاثیرات سایت بر فروش نیز همین مورد است.

امکان معرفی  کامل محصولات و خدمات

در مواقعی که مشتری به یک فروشگاه برای خرید حضوری مراجعه میکند فروشنده فرصت اندکی برای ارائه توضیحات درباره مصول مورد نظر را خواهد داشت. ممکن است در این زمان کوتاه فروشنده نتواند مشتری را به خرید ترغیب نماید.

در فروشگاه های اینترنتی شما این امکان را دارید که به طور جامع محصولات یا خدماتتان را معرفی کنید. با ارائه اطلاعات کامل و استفاده از تصاویر و ویدئوهای جذاب میتوانید کاری کنید تا مشتری از شما خرید کند.

در سایت آپشنی با عنوان محصولات مشابه وجود دارد که اگر شخص مورد نظر برای خرید یک محصول علاقه نشان ندهد او را به سمت محصول دیگری هدایت میکند.

چگونه طراحی سایت بر فروش تاثیر میگذارد؟
تاثیر سایت بر فروش

چرا باید از طراحی وبسایت در جذب مشتری بهره گرفت؟

این روزها که بیشتر مردم برای پیدا کردن کالای مورد نظرشان به جستجو در اینترنت میپردازند بستری برای همگان ایجاد شده که بتوانند با بهره گیری از این موقعیت درآمد خود را افزایش دهند.

ساخت یک وبسایت و سئو کردن آن علاوه بر اینکه باعث جذب مشتری میشود میزان تعامل شما با مشتریان قدیمی را نیز افزایش میدهد و به نوعی آن ها را به مشتری های همیشگی و وفادار شما تبدیل میکند.

ممکن است در حوزه کاری شما رقیب های زیادی وجود داشته باشند به همین دلیل نیاز دارید تا خودتان را به گونه ای متمایز کنید. طراحی یک وبسایت باعث میشود که از رقبایتان پیشی بگیرید و کسب و کارتان را به روز کنید.بدین ترتیب تاثیر سایت بر فروش خود را حس میکنید. اگر برند شما جزء برندهای ناشناخته است یا کسب و کاری نوپا دارید طراحی سایت یک فرصت طلایی برای برند سازی محسوب میشود.

چگونگی تاثیر سایت بر فروش و جذب مشتری
تاثیر سایت بر فروش

هزینه طراحی سایت شرکتی با وردپرس

ممکن است در زمینه طراحی سایت شرکتی با وردپرس از مجموعه های مختلف قیمت گرفته باشید و هر کدام از آن ها نیز قیمت های متفاوتی را به شما ارائه داده باشند. احتمالا این سوال برایتان پیش آمده که این تفاوت قیمتی برای چیست؟

یکی از مهم ترین علت هایی که باعث تفاوت های قیمتی در این زمینه میشود امکانات یک سایت است. واضح است که هر چقدر آپشن های یک سایت بیشتر باشند قیمت طراحی آن نیز بالاتر خواهد بود.

مورد دیگری که میتواند بر قیمت ساخت سایت شرکتی با وردپرس تاثیر داشته باشد طراح یا شرکت مورد نظر است. طراح های حرفه ای عموما دستمزدهای بیشتری نسبت به طراح های معمولی دارند.  شرکت های مختلفی نیز در زمینه طراحی سایت فعالیت میکنند که هر یک از آن ها نیز قیمت های متفاوتی را برای طراحی وبسایت در نظر میگیرند.

سخن آخر

گره زدن کسب و کارتان با فضای مجازی بهترین کاری است که میتوانید در جهت توسعه آن و افزایش درآمدتان انجام دهید. بدون شک با انجام این کار تحول عظیمی در بیزینس شما ایجاد میشود و موفقیت های زیادی را نصیب شما خواهد کرد به شرط اینکه انجام این کار را به دست متخصصین این امر بسپارید.