آیا می‌خواهید کسب‌وکارتان را در اینترنت گسترش دهید؟ همین حالا که این مطلب را می‌خوانید فروشندگان زیادی از روش‌های مختلف مثل طراحی سایت، کالاهای خود را با کمک سایت‌های واسطه به فروش می‌رسانند. به طور کلی اگر بخواهیم دلالی (واسطه گری) و کسب و کارهای اینترنتی را معنی کنیم، می‌توان اینطور گفت که واسطه یا دلال به شخصی گفته می‌شود که به فروشنده کمک می‌کند کالاهای خود را بفروشد و به خریدار هم کمک می‌کند تا کالای مورد نظرش را پیدا و خریداری کند. در ادامه می‌خواهیم معروف‌ترین و بهترین سایت‌های دلالی (واسطه گری) و کسب و کارهای اینترنتی را به شما معرفی کنیم. همچنین شما را با مدل‌های مختلف واسطه‌گری آشنا کنیم.

دلالی در کسب و کارهای اینترنتی

روزانه افراد زیادی درباره سایت‌های دلالی (واسطه گری) و کسب و کارهای اینترنتی در اینترنت جستجو می‌کنند تا بتوانند با استفاده از آن‌ها تجارت الکترونیک خود را افزایش دهند. لازم به ذکر است که کارآفرینان بسیار زیادی هستند که مانند شما دوست دارند سایت‌هایی را پیدا کنند تا بتوانند با کمک آن‌ها خدمات یا کالای خود را با بهترین قیمت بفروشند. فرقی نمی‌کند که تجارت الکترونیک شما چقدر کوچک یا بزرگ باشد، گاهی فروش کالا یا خدمات حتی از راه‌اندازی آن کسب‌وکار مشکل‌تر می‌شود.

دلالی (واسطه گری) و کسب و کارهای اینترنتی

دلالی در کسب وکار اینترنتی

واسطه گری در کسب و کار اینترنتی برای فروش بیشتر

بنابراین استفاده از سایت‌های دلالی (واسطه گری) و کسب و کارهای اینترنتی می‌تواند گزینه خوبی برای افزایش فروش شما باشد. گاهی وقت‌ها افراد به دنبال چیزی هستند که شما می‌خواهید آن را بفروشید. استفاده از سایت‌های واسطه باعث می‌شود که چنین افرادی را راحت‌تر پیدا کنید. کسانی که کسب‌وکارشان را راه‌اندازی کرده‌اند، دقیقا می‌دانند که این کار چقدر سخت است. بنابراین نباید فرصت فروش کالا و خدمات خود را از دست بدهند. سایت‌های واسطه کمک می‌کنند تا بهترین مشتری و قیمت را پیدا کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا چند نمونه را معرفی کنیم.

  • Peterson Acquisitions
  • Empire Flippers
  • Website Properties
  • Quiet Light Brokerage
  • FE International
  • Website Closer

انواع مدل‌های مختلف واسطه‌گری

در این قسمت از مطلب می‌خواهیم شما را با مدل‌های واسطه‌گری آشنا کنیم. به طور کلی واسطه‌گری اولین روش کسب درآمد اینترنتی است که می‌توان از آن استفاده کرد. در این روش، از یک ابزار مثل سایت یا اپلیکیشن موبایل استفاده می‌شود. این ابزار در حقیقت واسطه‌ای بین فروشنده و خریدار که دو طرف معامله هستند، خواهد بود و امکان خرید و فروش را برای آن‌ها فراهم می‌کند. دقت داشته باشید که روش کسب درآمد در دلالی (واسطه گری) و کسب و کارهای اینترنتی از طریق دریافت کارمزد است.

دلالی (واسطه گری) و کسب و کارهای اینترنتی

مدل های مختلف واسطه گری

به این صورت که در ازای هر معامله‌ای که انجام می‌شود، درصد مشخصی به واسطه می‌رسد. روش کار هم به این طریق است که هنگام واریز هزینه توسط مشتری، واسطه قبل از واریز پول به حساب فروشنده، مقداری از آن را کسر می‌کند. این مدل از کسب‌وکار در حال حاضر محبوبیت زیادی در کشور پیدا کرده است. لازم به ذکر است که 3 مدل واسطه‌گری داریم که در ادامه مطلب شما را با آن‌ها آشنا می‌کنیم.

مدل واسطه‌گری B2B در کسب و کار اینترنتی

در این مدل از واسطه‌گری، ارتباط اصلی میان فروشنده با فروشنده برقرار می‌شود. اگر بخواهیم دقیق‌تر توضیح دهیم باید بگوییم که در این روش فروشنده‌ای که کالا را تولید می‌کند، با فروشنده‌ای که کالاها را توزیع می‌کند، در ارتباط هستند. در نتیجه فروشنده تولیدکننده، کالای خود را به فروشنده توزیع کننده نشان می‌دهد. فروشنده دوم معمولا برای معرفی و فروش کالا، از ابزارهایی که گفتیم استفاده می‌کند. برای مثال سایت علی بابا یکی از سایت‌های معروف است که چنین مدلی را برای کسب‌وکار اینترنتی خود انتخاب کرده است. این سایت، یک سایت چینی است که در حال حاضر حدود 5 درصد از خرده فروشی‌های این کشور در آن انجام می‌شود.

برای اطلاع بیشتر از طراحی سایت B2B کلیک کنید

مدل واسطه گری C2C

مدل واسطه‌گری C2C در کسب و کار اینترنتی

یکی دیگر از روش‌های دلالی در کسب و کارهای اینترنتی، استفاده از مدل واسطه‌گری C2C است. در حال حاضر یکی از موفق‌ترین سایت‌هایی که چنین مدلی را برای دلالی در کسب و کارهای آنلاین استفاده می‌کند، سایت ebay است. این سایت کالاهای دست دوم می‌فروشد. به این صورت که یک بستری بین خریدار و فروشنده ایجاد کرده است و از این طریق درآمد کسب می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در این سایت وجود دارد، این است که بخش حراجی هم دارد.

دلالی (واسطه گری) و کسب و کارهای اینترنتی

مدل واسطه‌گری B2C

مدل B2C یکی دیگر از روش‌های دلالی در کسب و کارهای اینترنتی است که در ایران بسیار رایج است. در واقع افراد زیادی هستند که برای دلالی (واسطه گری) و کسب و کارهای اینترنتی از روش B2C استفاده کرده‌اند. ناگفته نماند سایت‌هایی که از این روش استفاده می‌کنند، با ایجاد یک پل ارتباطی بین فروشنده و مشتری، کسب درآمد می‌کنند. روش کسب درآمد آن‌ها هم به این طریق است که از فروشنده به صورت ماهیانه مبلغی دریافت می‌کنند تا بتواند در سایت یا اپلیکیشن، کالای خود را به فروش برساند.

بهترین مدل واسطه گری

کدام مدل واسطه‌گری بهتر است؟

برای انتخاب روش دلالی در کسب و کارهای آنلاین، تصمیم با شما است. با بررسی مدل‌های مختلف و شرایط خودتان می‌توانید یک روش مناسب را انتخاب کنید. برای مثال کسانی که دوست دارند کالاهای خود را به صورت مستقیم به مشتریان بفروشند، میتوانند از روش B2C استفاده کنند. همچنین اگر علاقه به فعالیت در بازارهای دست دوم داشته باشند، انتخاب سایت‌های C2C گزینه خوبی می‌تواند برای آن‌ها باشد.

دقت داشته باشید که مزیت سایت‌های واسطه در این است که شما بدون نیاز به هزینه برای راه‌اندازی سیستم فروش، می‌توانید کالاهای خود را بفروشید. لازم به ذکر است که در صورت تمایل می‌توانید خودتان هم وبلاگ یا سایت داشته باشید تا مخاطب و اعتبار بیشتری به‎ دست آورید.

صحبت آخر

امروزه با گسترش میزان استفاده از اینترنت، موضوع دلالی (واسطه گری) و کسب و کارهای اینترنتی اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. چون به راحتی می‌توان مخاطبان هدف را پیدا کرد تا کالایی که دوست دارند را پیدا کنند. در این مطلب چندین سایت موفق که از این روش استفاده کرده‎اند را معرفی کردیم. همچنین انواع مدل‌های واسطه‌گری که در دنیای کسب‌وکارهای اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرند را جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان معرفی کردیم. دقت داشته باشید که امروزه اینترنت، فرصت بسیار طلایی برای کسب درآمد زیاد است. به این دلیل که هیچ محدودیت زمانی و مکانی برای فروش کالای خود ندارید. بنابراین توصیه ما به شما این است که حتما به فکر استفاده از این فرصت پیش آمده باشید.

پیوند منابع :

https://seoforgrowth.com/best-ecommerce-internet-business-broker-websites

https://www.bartarinha.ir/fa/news