اکنون که مشغول خواندن این مطلب هستید قطعا قصد طراحی یک وبسایت را دارید اما در مورد اینکه طراحی سایت چقدر طول میکشد اطلاعات جامعی ندارید. در ادامه به پاسخ این پرسش که طراحی سایت چقدر طول میکشد؟ به طور کامل خواهیم پرداخت.

همه چیز راجب پرسش طراحی سایت چقدر طول میکشد؟

مدت زمان طراحی سایت

قبل از اینکه به پرسش طراحی سایت چقدر طول میکشد؟ پاسخ دهیم ، لازم است بدانید که مدت زمان طراحی سایت در شرکت های مختلف یکسان نیست. یکی از عواملی که در پاسخ این پرسش که طراحی سایت چقدر طول میکشد؟ موثر است حجم کاری شرکت مورد نظر است. تیمی که طراحی سایت شما را به دست میگیرند با در نظر گرفتن حجم کاری خود  اقدام به زمان بندی پروژه شما میکنند.

ناگفته نماند که مجموعه های معتبر در زمینه طراحی وبسایت مانند مجموعه گیتی گت تنها هدفشان این است که سایت شما را در کمترین زمان ممکن طراحی کنند.

سایت ها دارای انواع گوناگونی هستند و مدت زمان لازم برای طراحی این سایت ها بر اساس نوع و امکانات آن ها متغیر است. در ادامه برخی از سایت ها و مدت زمان لازم برای طراحی آن ها را مورد بررسی قرار میدهیم.

طراحی سایت های وردپرسی چقدر طول میکشد؟

حجم بزرگی از وبسایت های طراحی شده در دنیا را سایت های وردپرسی تشکیل میدهند و روزانه نیز تعداد بیشماری با این سیستم مدیریت محتوای بینظیر طراحی میشوند

سایت های وردپرسی نیز به نوبه خود دارای انواع مختلفی هستند که شناخته شده ترین آن ها سایت فروشگاهی بر پایه ووکامرس یا سایت شرکتی می باشند .

سایت هایی که قرار است به وسیله وردپرس طراحی شوند نیز مراحل مختلفی را باید طی کنند و نمیتوان زمان ثابتی را برای آن ها در نظر گرفت. در واقع در پاسخ پرسش طراحی سایت چقدر طول میکشد؟ میتوان گفت که مدت زمان طراحی سایت بستگی به نوع سایت دارد و به صورت کلی بازه زمانی طراحی سایت با وردپرس در شرکت های مختلف از 20 روز تا 60 روز کاری متغیر است.

مدت زمان طراحی وبسایت های وردپرسی نسبت به سایت های کدنویسی شده عموما کمتر است به دلیل اینکه چالش های وبسایت های کدنویسی را ندارند و میتوان در مدت زمان کمتری آن ها را طراحی کرد.

طراحی سایت های بدون سیستم مدیریت محتوا ( اختصاصی ) چقدر زمان میبرد؟

در برخی مواقع ممکن است شما تمایلی به استفاده از سیستم مدیریت محتوا نداشته باشید و قصد دارید سیستم مدیریت وبسایتتان را به صورت اختصاصی طراحی نمایید.

در مرحله پیش به پرسش طراحی سایت چقدر طول میکشد؟ برای سایت های وردپرسی پاسخ دادیم اما برای سایت های اختصاصی میتوان گفت که زمانی که برای طراحی cms اختصاصی لازم است نسبت به سیستم های دیگر بیشتر می باشد. لازم به ذکر است که در شرکت های مختلف این بازه زمانی فرق دارد و میتواند از 1 ماه تا 4 ماه متغیر باشد.امکانات سیستم مورد نظر نیز نقش بسزایی در این بازه زمانی دارد و میتواند آن را کاهش یا افزایش دهد.

آیا طراحی سریع سایت کیفیت آن را کاهش میدهد؟

برخی از افراد فکر میکنند اگر یک شخص یا یک مجموعه  طراحی سایت آن ها را در زمان کمی انجام دهد کیفیت سایت طراحی شده بسیار پایین خواهد بود. باید به شما بگوییم که این تصور کاملا غلطی است و سرعت در انجام کار دلیلی بر بی کیفیتی آن نمی باشد.

هر تیمی با توجه به تعداد اعضا یا سرعت عمل و تجربه ای که در این زمینه دارد میتواند زمان طراحی سایت را کاهش دهد.

با توجه به اینکه هدف طراحی یک وبسایت افزایش فروش و دیده شدن است برای افزایش تاثیر سایت بر فروش بهتر است تمرکز را از روی زمان طراحی سایت روی راهکارهای افزایش فروش از سایت بگذارید .

عوامل موثر در مدت زمان لازم برای طراحی سایت

عوامل بسیاری میتوانند در مدت زمان طراحی یک سایت تاثیر بگذارند که در ادامه به مهم ترین آن ها اشاره میکنیم:

نوع سایت (طراحی سایت

امکانات درخواستی توسط کارفرما

میزان تخصص تیم طراحی

تعداد صفحات سایت

وردپرسی یا کدنویسی بودن سایت

چرا مدت زمان طراحی سایت برای شرکت ها مهم است؟

درست است که نوع طراحی و هزینه آن ممکن است از دغدغه های اصلی مشتریان باشد اما مبحث زمان نیز برای افراد زیادی حائز اهمیت است.

هر چقدر زمان طراحی سایت و تحویل آن  توسط یک مجموعه بیشتر طول بکشد ممکن است مشتریان بالقوه زیادی را از دست بدهد. اکثر افراد در جستجوی طراحانی هستند که بتوانند طراحی وبسایت آن ها را در اسرع وقت انجام دهند.

ممکن است اگر فرد یا تیم مورد نظر زمان زیادی را برای این کار در نظر بگیرند مشتری به دنبال طراح جدیدی برود به همین علت است که مقوله زمان طراحی سایت برای شرکت ها یا اشخاص فعال در این حوزه نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است.

طراحی سایت فوری

در این دوره که زمان از اهمیت زیادی برخوردار است و همه چیز با سرعت بالایی پیش میرود ممکن است افرادی باشند که ترجیح دهند تا طراحی وبسایتشان به صورت فوری و در اسرع وقت انجام شود.

مجموعه ما تمامی تلاش خود را در رسیدن به این هدف به کار گرفته است و توانسته با استفاده از کادری مجرب طراحی وب سایت مشتریان عزیز را در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

البته لازم به ذکر است که منظور ما طراحی یک وبسایت در 10 دقیقه نیست بلکه تیم ما تمام تلاش خود را به کار میگیرد تا در کمترین زمان ممکن به شرط مشارکت کارفرما کار طراحی سایت را به پایان برساند.

طراحی سایت چقدر طول میکشد؟

نتیجه گیری

در این مقاله به طور کلی به پرسش طراحی سایت چقدر طول میکشد؟ پرداختیم و تثر نوع سایت ها بر این مدت زمان را هم بررسی کردیم. کمتر کسی پیدا میشود که دوست نداشته باشد تا پروژه اش در کوتاهترین زمان ممکن انجام شود. این موضوع در رابطه با مدت زمان لازم برای طراحی سایت نیز صدق میکند و بیشتر کارفرماها علاقه دارند تا در زمان کوتاهی نتیجه کار را مشاهده کنند.

توصیه ما به شما عزیزان این است که علاوه بر مدت زمان طراحی سایت به کیفیت آن نیز توجه ویژه ای داشته باشید. نباید اجازه دهید که تمرکز بر زمان انجام پروژه شما را از توجه به کیفیت آن غافل کند.