این روزها افراد بسیاری به آموزش آنلاین علاقه نشان میدهند. دلیل این حجم از محبوبیت این است که میتوانند در هر ساعتی  و در هر کجای دنیا که باشند به یادگیری بپردازند. طراحی سایت آموزش آنلاین یک فرصت طلایی برای کسانی است  که در حوزه آموزش مشغول به کار هستند به دلیل اینکه میتوانند با راه اندازی سایت آموزش آنلاین درآمد زیادی را کسب کنند.

راه اندازی سایت آموزش آنلاین برای کاربران نیز مزایای بسیاری دارند به دلیل اینکه میتوانند از این طریق مطالب زیادی را یاد بگیرند بدون اینکه نیاز به حضور فیزیکی در کلاس داشته باشند.

هدف از راه اندازی سایت آموزش آنلاین چیست؟

طراحی سایت آموزشی در جهت ایجاد کسب و کار و گسترش یادگیری و آموزش به افراد مختلف در زمینه های  متفاوت انجام میگیرد. یک سایت آموزش آنلاین میتواند از محتواهای متنوعی برخوردار باشد اما عموما هر سایت با هدف خاصی طراحی میشود.

به عنوان مثال ممکن است یک شخص قصد آموزش زبان انگلیسی از طریق یک سایت آموزش آنلاین را داشته باشد پس باید سایتی مناسب این حوزه را طراحی کند.

از طرفی برخی از وبسایت ها محتواها و ویدئوهای آموزشی کوتاهی را در سایت بارگذاری می کنند اما در مقابل بعضی از آن ها یک موضوع را به صورت جامع توضیح میدهند. با بررسی کردن چند سایت آموزش آنلاین به خوبی این مسئله را درک خواهید کرد.


چگونه طراحی سایت آموزش آنلاین میتواند کسب و کار شما را دچار تحول کند؟

اگر مالک یک آموزشگاه یا مرکز آموزشی هستید با ورود به دنیای اینترنت میتوانید موفقیت خود را تضمین کنید .طراحی سایت آموزشی بهترین راهکار برای رسیدن به این هدف است و به گونه ای همه تلاش های بازاریابی دیجیتال شما را ساپورت میکند. برای طراحی سایت ارزان وردپرسی و یا دیگر انواع طراحی سایت آموزش انلاین میتوانید به برترین شرکت طراحی سایت یعنی گیتی گت مراجعه کنید.

امروزه با استفاده روز افزون از فضای اینترنت کسب وکارهای آنلاین نیز بسیار رونق گرفته اند. با راه اندازی سایت آموزش آنلاین میتوانید از محدوده جغرافیایی خود خارج شوید و فضای کاریتان را گسترده  تر کنید. ساخت یک سایت آموزشی به مفهوم برقراری ارتباط با افراد زیادی از نقاط مختلف است.

راه اندازی سایت آموزش آنلاین برای چه مشاغلی مناسب است؟

طراحی سایت های  آموزش آنلاین میتواند برای افراد زیادی  کاربرد داشته باشد اما به صورت کلی  اشخاصی  که در حوزه آموزش و تحصیل فعالیت میکنند به سراغ طراحی این نوع سایت ها  میروند.

موسسات و آموزشگاه های دولتی و غیر دولتی، آموزشگاه های کنکور، آموزشگاه های زبان ، مهد کودکها و … نیز میتوانند از سایت های آموزشی بهره ببرند.

افرادی که در یک زمینه خاص تبحر دارند نیز میتوانند از طریق این سایت ها اقدام کرده و در زمینه آموزش رشته موردنظرشان مشغول به کار شوند.

اشخاصی که در حوزه های هنری مانند خیاطی، آرایشگری و نقاشی فعالیت دارند میتوانند با استفاده از سایت آموزش آنلاین شغل خود را تا حد زیادی گسترش دهند.

مراحل راه اندازی سایت آموزش آنلاین

برای طراحی سایت چه باید کرد و چه مراحلی را باید گذراند؟ در ادامه تمامی مراحل راه اندازی سایت آموزش انلاین را مرحله به مرحله بررسی می کنیم و توضیع می دهیم با ما همراه باشید

انتخاب و خرید دامنه سایت

اولین قدم برای ساخت سایت آموزش آنلاین انتخاب و خرید یک دامنه مناسب است. توصیه میکنیم نام ساده ای را برگزینید که  با موضوع سایت نیز مرتبط باشد. بهتر است دامنه یک سایت کوتاه بوده و تلفظ آن نیز راحت باشد.

 انتخاب فضای میزبانی

پس از خرید دامنه باید اقدام به انتخاب فضای میزبانی کنید. این فضا که در اصل به آن هاست میگویند برای تمامی سایت ها ضروری است. بهتر است از سرور اختصاصی برای انجام این کار استفاده کنید به دلیل اینکه سرعت و منابع بیشتری را در اختیار شما قرار میدهد.

 انتخاب سیستم مدیریت محتوا

برای آنکه بتوانید در کمترین زمان و به بهترین شکل  سایت آموزش آنلاین خود را راه اندازی کنید باید از سیستم مدیریت محتوا استفاده نمایید. شما میتوانید از سیستم های کد نویسی یا وردپرس در این زمینه بهره ببرید. البته لازم به ذکر است به دلیل پیچیدگی های خاصی که طراحی سایت با کد نویسی دارد هر روز به تعداد طرفداران وردپرس افزوده میشود.

انتخاب قالب سایت

همانطور که میدانید هر سایت دارای طراحی منحصر به فردی است که این طراحی ها به کمک قالب انجام میشوند. قالب ها در انواع مختلفی وجود دارند که میتوانید از میان آن ها نوع مناسب را به سادگی انتخاب کنید.

 انتخاب سیستم مدیریت یادگیری یا LMS

موردی که سایت های آموزشی را از سایت های دیگر متمایز میسازد این سیستم است. لازم است تا برای سایت آموزش آنلاین خود یک سیستم مدیریت یادگیری را انتخاب کنید. استفاده از این سیستم کاربردهای بسیاری دارد که در میان آن ها میتوان به برگزاری آزمون های آنلاین، مدیریت کردن کلاس ها و متصل کردن کلاس مجازی به سایت اشاره کرد. یکی از سیستم هایی که با دستگاه های مختلف سازگار است سیستم LMS می باشد.

 انتخاب نرم افزار کلاس مجازی

آخرین موردی که در زمینه طراحی سایت آموزش آنلاین باید در نظر بگیرید انتخاب نرم افزار کلاس مجازی مناسب است. نرم افزارهای بسیاری در این زمینه وجود دارند اما تعداد محدودی از آن ها قادر به تامین نیازهای شما هستند.  از میان  این نرم افزارها میتوان نرم افزارهای ادوب کانکت و بیگ بلو باتن را نام برد که بسیار قدرتمند در این زمینه عمل میکنند.

هزینه راه اندازی سایت آموزش آنلاین

قیمت طراحی سایت آموزش آنلاین به موارد مختلفی بستگی دارد که در ادامه مهم ترین آن ها را بیان میکنیم:

نوع دامنه

دامنه ها دارای پسوندهای مختلفی مانند ir” ،”com” ،”info”  و “”edu  می باشند که هر کدام از آن ها نیز قیمت های متفاوتی دارند. هر کدام از این پسوندها نیز کاربرد خاصی دارند به عنوان مثال در جهت طراحی سایت های دانشگاهی از پسوند edu استفاده میکنند.دامنه های .com  نیز نسبت به .ir  از قیمت های بیشتری برخوردار هستند.

تکنولوژی به کار رفته در طراحی وبسایت

همانطور که پیش تر اشاره کردیم سایت های آموزشی هم با روش کد نویسی و هم با استفاده از وردپرس طراحی میشوند. واضح است که قیمت طراحی سایت آموزش آنلاین با وردپرس به دلیل اینکه از پیچیدگی های کمتری برخوردار است پایین تر از سایت های کد نویسی می باشد.

امکانات سایت

امکانات یک سایت از مهم ترین عواملی است که بر هزینه طراحی آن تاثیر میگذارد. هر چه امکانات بیشتری در یک سایت ارائه شود قطعا هزینه های طراحی آن نیز بالاتر خواهد بود.

اگر قصد راه اندازی سایت آموزش آنلاین با قیمت مناسب و طراحی منحصر به فرد را دارید با مجموعه گیتی گت تماس بگیرید . در این مجموعه برترین متخصصان طراحی سایت با کم ترین هزینه و مناسب ترین قیمت طراحی سایت شما را انجام میدهند.