امروزه به منظور طراحی وب‌سایت از نرم‌افزارهای مختلفی استفاده می‌شود که از بین آن‌ها باید به نرم‌افزار adobe dreamweaver cc اشاره کنیم. روند آموزش کامل طراحی وب سایت با adobe dreamweaver cc بسیار راحت است و به همین دلیل بسیاری از کاربران به سراغ یادگیری همین برنامه می‌روند.


adobe dreamweaver cc دارای امکانات بسیار زیادی است که به کاربران کمک می‌کنند تا بتوانند وب‌سایت مدنظر خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به بهترین شکل بسازند. به منظور استفاده از این برنامه لازم است که با دانش برنامه‌نویسی و کدنویسی به طور کامل آشنا باشید.


در واقع تا زمانی که این مهارت‌ها را یاد نگیرید، عملاً بهره‌گیری از برنامه adobe dreamweaver cc مزیت خاصی برای شما نخواهد داشت. در این متن به بررسی نحوه نصب این نرم‌افزار بسیار جذاب و همچنین روش نوشتن کد هلورد در آن می‌پردازیم؛ بنابراین، اگر در این زمینه کنجکاو هستید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، توصیه می‌کنیم که ادامه متن را از دست ندهید.

آموزش کامل طراحی وب سایت با adobe dreamweaver cc
این نرم افزار یک نرم افزار بسیاری کاربردی است

لزوم یادگیری adobe dreamweaver cc

آموزش کامل طراحی وب سایت با adobe dreamweaver cc به شما امکان را می‌دهد تا بتوانید از تمام پتانسیل این نرم افزار ویژه بهره‌مند شوید. یکی از پرسش‌های بسیار مهم کاربران در رابطه با adobe dreamweaver cc آن است که چرا باید از بین انبوهی از نرم‌افزارهای مخصوص طراحی وب باید به سراغ adobe dreamweaver cc برویم؟


پاسخ به این پرسش بسیار ساده است،‌ به دلیل سادگی و در عین حال قابلیت‌های بی‌نظیر adobe dreamweaver cc. امکاناتی که این نرم‌افزار در اختیار شما قرار می‌دهد را در هیچ نرم‌افزار دیگری نمی‌توانید پیدا کنید.
adobe dreamweaver cc جزو معدود برنامه‌های طراحی وب محسوب می‌شود که به شما اجازه می‌دهد علاوه بر کدنویسی،‌ از موارد دیگری همچون درگ و دراپ (drag and drop) قالب‌های مختلف به منظور ساخت وب سایت خود استفاده کنید. این کار باعث می‌شود تا مدت زمان مربوط به آموزش کامل طراحی وب سایت با adobe dreamweaver cc به طرز چشم‌گیری کاهش یابد.


در واقع برای یادگیری این نرم افزار لازم نیست همانند سایر نرم افزارهای طراحی سایت وقت بسیار زیادی را تنها صرف یادگیری اصول اولیه کنید. داشتن کمی دانش کدنویسی به شما اجازه می‌دهد تا زیباترین وب‌سایت‌ها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تهیه کنید. البته، این امر مستلزم تمرین و تکرار مداوم و همچنین بهره‌گیری از منابع معتبر است. رعایت این دو نکته مهم برای کلیه کسانی که می‌خواهند با این نرم‌افزار آشنا شوند کاملاً ضروری است.

آموزش کامل طراحی وب سایت با adobe dreamweaver cc
نصب این نرم افزار چندان طول نمی‌کشد

آموزش نصب adobe dreamweaver cc

قبل از بررسی آموزش کامل طراحی وب سایت با adobe dreamweaver cc باید به این مورد بپردازیم که چطور می‌توانید این نرم‌افزار بسیار کاربردی را بر روی سیستم رایانه‌ای خود نصب کنید. باید گفت که این برنامه هم برای سیستم عامل ویندوز و هم برای سیستم عامل مک ارائه شده‌ است، اما نسخه‌ای از آن برای سیستم عامل لینوکس وجود ندارد.


به منظور نصب این برنامه بر روی سیستم عامل ویندوز باید فایل اصلی برنامه را دانلود کنید. امروزه وب‌سایت‌های مختلفی اقدام به قراردادن این فایل به خصوص جهت دانلود کرده‌اند. توصیه می‌کنیم فایل نصبی این برنامه را تنها از وب‌سایت‌های معتبری دانلود کنید که به آن‌ها اعتماد کامل دارید.
پس از دانلود، نوبت به نصب این نرم افزار می‌رسد. همانند اکثر برنامه‌های شرکت adobe به منظور نصب این نرم‌افزار تنها کافی است چند گزینه مختلف را در مراحل گوناگون نصب انتخاب کنید. اولیه گزینه در این زمینه محل نصب نرم افزار است. پس از این گزینه نیز نوبت به انتخاب زبان می‌رسد که توصیه می‌شود بر روی زبان انگلیسی قرار بگیرد.


حال تنها با کلیک بر روی گزینه install می‌توانید شاهد نصب adobe dreamweaver cc بر روی سیستم ویندوزی خود باشید. نصب این برنامه در سیستم عامل مک او اس بسیار ساده‌تر است و تنها باید آیکون برنامه را به سمت قسمت applications درگ (drag‌) کنید. آموزش کامل طراحی وب سایت با adobe dreamweaver cc در سیستم عامل ویندوز و مک یکسان است و تفاوت خاصی در این زمینه وجود ندارد.

آموزش کامل طراحی وب سایت با adobe dreamweaver cc
کلیه طراحان وب باید با این نرم‌افزار آشنا باشند

ایجاد هلورد

پیش از هرچیز باید بگوییم که منظور از ایجاد هلورد همان متن Hello word محسوب می‌شود. اگر کمی با دانش برنامه نویسی آشنایی داشته باشید می‌دانید که اولین جمله‌ای که افراد مبتدی نسبت به کدنویسی آن اقدام می‌کنند، همین عبارت است.
عبارت هلورد شاید به‌طورکلی یک عبارت ساده به نظر برسد، اما قطعاً می‌تواند یک نقشه راه به منظور تکمیل روند آموزش برنامه adobe dreamweaver cc جلوی پای شما بگذارد. به منظور نوشتن این عبارت و آغاز روند ساخت وب‌سایت خود تنها کافی است که کد زیر را به صورت صحیح در adobe dreamweaver cc اجرا کنید.

<!DOCTYPE html>
  <head>
    <title>Hello World | Hello and Welcome</title>
  </head>

  <body>
    <?php
      Echo "Hello, World!";
    ?>
  </body>
</html>

پس از اجرا کردن این دستور می‌توانید شاهد یک dialoge box باشید که بر روی آن عبارت Hello Word! نقش بسته است. قطعاً یادگیری این بخش تنها نخستین قسمت از یادگیری روند طراحی وب‌سایت با برنامه adobe dreamweaver cc محسوب می‌شود. در واقع پس از نصب این نرم‌افزار، به منظور یادگیری آموزش کامل طراحی وب سایت با adobe dreamweaver cc باید از جدیدترین منابع آموزشی کمک بگیرید تا بتوانید با شالوده اصلی و روند طراحی وب‌سایت در این برنامه بسیار مفید آشنا شوید.

این نرم افزار کاربران بسیار زیادی دارد

سخن پایانی

نرم‌افزار از جمله مهم‌ترین نرم‌افزارهای موجود جهت ساخت وب‌سایت به شمار می‌آيد. با کمک این نرم‌افزار و یادگیری دانش برنامه نویسی، همه افراد می‌توانند وب سایت مدنظر خود را به راحتی هرچه تمام‌تر طراحی و آن را راه‌اندازی کنند.


آموزش کامل طراحی وب سایت با adobe dreamweaver cc شامل مراحل نصب این برنامه و همچنین تمرین ساخت بخش هلورد بود که در این متن به آن پرداختیم. طبیعتاً‌ به منظور یادگیری بیشتری این نرم‌افزار بسیار پیشرفته لازم است از آموزش‌های بیشتری بهره‌مند شوید. در صورتی که قصد دارید اطلاعات بهتری در این رابطه به دست بیاورید، توصیه می‌کنیم که با کارشناسان ما تماس بگیرید. مفتخریم به کلیه پرسش‌های شما عزیزان پاسخ بدهیم.