فعالیت کارخانه‌ها ضربان و تپش قلب اقتصاد کشور است. در شرایطی که همه چیز به سمت آنلاین شدن رفته و حتی کسب و کارهای بسیار کوچک‌تر از کارخانه‌ها نیز سایت اختصاصی خود را دارند، طراحی سایت کارخانه از ضروریات است. سایت کارخانه به شما کمک‌های زیادی می‌کند و در جهت بهبود کسب و کاری که دارید، تاثیر مثبتی ایجاد می‌کند. در این مطلب همراه ما باشید تا در مورد طراحی سایت کارخانه به طور کامل صحبت کنیم.

طراحی سایت کارخانه

طراحی سایت کارخانه برای تمامی کارخانه‌های بزرگ و کوچکی که در کشور فعالیت می‌کنند لازم است. بسیاری از شرکت‌ها و کارخانه‌های بزرگ، از سال‌ها پیش سایت دارند اما فایده‌ی چندانی از آن نبرده اند. دلیل این موضوع آن است که طراحی سایت کارخانه به روش صحیح را بلد نیستند. طراحی این نوع سایت‌ها نیاز به دقت ویژه و رعایت اصول طراحی دارد. در این مقاله ما قصد داریم شما را با جنبه‌های مختلف طراحی سایت کارخانه به روش حرفه ای آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

همه چیز راجب طراحی سایت کارخانه

مزایای طراحی سایت کارخانه

طراحی سایت کارخانه مزایای بسیاری دارد. بدیهی است که نباید برای کاری که مزیت خاصی به کسب و کار شما نمی‌دهد هزینه کنید. با این وجود، ممکن است از مزایایی که طراحی سایت کارخانه به شما می‌دهد مطلع نباشید.

طراحی سایت تاثیرات خوب زیادی بر روی کسب و کار شما میگذارد و این موضوع خودش را در کسب و کارهای اینترنتی در سال های آینده نشان میدهد. با طراحی سایت کارخانه میتوانید آینده ی کسب و کار خود را بسازید .برای بهره گیری از بهترین خدمات سئو سایت و طراحی یک سایت حرفه ای ، طراحی سایت خود را به شرکت های معتبر طراحی سایت بسپارید .

در این بخش از مقاله و قبل از توضیح در مورد ویژگی‌هایی که طراحی سایت کارخانه باید با توجه به آن‌ها انجام شود، از مزایا حرف می‌زنیم. مزایایی که با داشتن سایت نصیب شما می‌شود و سود بسیار زیادی را به کسب و کار شما هدیه می‌دهد.

پیدا کردن مشتریان بالقوه

در شرایط کنونی مردم برای خرید از هر جایی، خرید اینترنتی را ترجیح می‌دهند. دیگر شرایط مانند گذشته نیست که اگر کسی به چیزی نیاز داشت، در بازار به دنبال آن بگردد. مردم دریافته اند که نشستن در منزل و جست و جوی خدمت موردنیازشان در اینترنت بسیار راحت‌تر است تا ساعت‌های طولانی گشتن! بنابراین جست و جوی موارد مختلف در اینترنت به امری رایج تبدیل شده است. یکی از مزایای طراحی سایت کارخانه این است که تعداد زیادی مشتری بالقوه که محصول تولیدی شما را در اینترنت جست و جو می‌کنند، به شما می‌رسند. در واقع طراحی سایت کارخانه نوعی حضور در بازار جدید است که همان بازار فضای مجازی است. بی راه نیست اگر بگوییم افراد فعال در این بازار که مشتری هستند، هرروز بیشتر و بیشتر می‌شوند و از تعداد افراد حاضر در بازار سنتی کاسته می‌شود.

همراهی با تغییرات مهم

بسیاری از کسب و کارها شکست خورده اند، زیرا نتوانسته اند خود را با شرایط جدید وفق دهند. سال‌ها است که کشور به سمت آنلاین شدن رفته و مردم نیز با این روند همراه شده اند. شما به عنوان صاحبان کارخانه‌ها و کسب و کارهای اصلی و بزرگ، باید برای بقای خود و نیروهای کارتان با این روند همراه شوید. فرزند زمانه‌ی خود بودن اهمیت زیادی دارد. بسیاری از کارخانه‌ها به دلیل این که بسته بندی محصولات خود را در زمان مناسب تغییر ندادند، تعداد زیادی مشتری از دست دادند. طراحی سایت نیز همین حکم را دارد. اگر نتوانید با مسیر همراه شوید و به طور مداوم بهبود ببخشید، کسب و کارتان در بهترین حالت دیگر به اندازه قبل سود نخواهد داشت! بنابراین اگر به دنبال این هستید که همواره بهتر شوید، به طراحی سایت کارخانه فکر کنید.

برای درک بهتر این مثال، به کارهایی که شرکت‌هایی مثل فیروز یا کاله در فضای مجازی انجام می‌دهند توجه کنید. این شرکت‌ها بسیار معروف هستند و برای جذب مشتری نیازی به کارهایی مانند طراحی سایت ندارند. با این حال اگر به سایت‌هایشان مراجعه کنید، می‌بینید بسیار حرفه ای و زیبا طراحی شده اند. علاوه بر این آن‌ها به فعالیت در شبکه‌های پرطرفدار اجتماعی نیز حضور پیدا می‌کنند. این کسب و کارهای بزرگ به خوبی دریافته اند که باید برای بقا در بازار و کسب سود بیشتر، از این مسیرها استفاده کنند. همراهی با تکنولوژی و کسب سود، مراحلی دارد که اولین و رسمی‌ترین آن‌ها طراحی سایت کارخانه است.

مزایای طراحی سایت کارخانه

برندسازی بهتر

به عنوان صاحبان کسب و کارهای بزرگ، باید بدانید که برندسازی از مهم‌ترین اصول هر کسب و کار است. در واقع با برندسازی شما می‌توانید جایگاه اقتصادی خود را محکم کنید و با اعتبار بیشتری فعالیت نمایید. یکی از مهم‌ترین روش‌های تقویت برند کارخانه‌ها، طراحی سایت کارخانه است. زمانی که یک سایت مناسب و حرفه ای برای کارخانه‌ی خود طراحی کرده اید، می‌توانید مطمئن باشید که افراد بیشتر به عنوان یک فرد حرفه ای روی شما حساب می‌کنند!

تعامل بهتر با جهان

یکی از مزایای طراحی سایت کارخانه این است که می‌توانید بهتر با دنیا تعامل کنید. تعامل با شرکای تجاری که می‌خواهید مواد اولیه از آن‌ها بخرید و یا محصولات خود را به آن‌ها بفروشید راحت‌تر است. به خصوص اگر سایت چندزبانه داشته باشید، تعامل با دنیا برای شما بسیار بهتر خواهد بود. در ادامه و در بخش توضیحات ویژگی‌های طراحی سایت کارخانه، به ویژگی‌هایی که باعث می‌شوند بهتر تعامل کنید اشاره خواهیم کرد.

وفادارسازی مشتری

بسیاری از اوقات مشتریان یک محصول از شما را در بازار می‌بینند و یا نام شما را می‌شنوند. آن‌ها خواهان اطلاعات بیشتر در رابطه با شما خواهند شد. اولین گام اکثر قریب به اتفاق آن‌ها، سرچ کردن نام برند شما در اینترنت است. زمانی که با هیچ نتیجه ای رو به رو نشوند، ناامید شده و به این نتیجه می‌رسند که حرفه ای نیستید و بعد از مدتی نیز فراموشتان می‌کنند. این در حالی است که با طراحی سایت کارخانه می‌توانید به آن‌ها اطلاعاتی که نیاز دارید را بدهید، خود را بیشتر معرفی کنید و مشتریانتان را وفادار نمایید. فعال کردن ویژگی‌هایی مثل قابلیت خرید عمده در سایت می‌تواند به شما در زمینه‌ی سود بیشتر کمک کنند.

معرفی نمایندگی‌های فروش

اگر کارخانه‌ی شما نمایندگی‌هایی در سطح کشور دارد، با طراحی سایت کارخانه می‌توانید آن‌ها را معرفی کنید. به این ترتیب افراد می‌توانند زودتر به شما دسترسی پیدا کنند. بعضی از افراد دوست دارند که به صورت آنلاین، فروشگاه مدنظر خود را پیدا کنند اما خرید خود را به صورت حضوری انجام دهند. یعنی به جای این که ساعت‌ها در بازار بگردند، در اینترنت می‌گردند و با پیدا کردن فروشگاه مدنظر و آدرس آن، به صورت حضوری به آن مراجعه می‌کنند. معرفی نمایندگی‌های فروش به این افراد کمک می‌کند که شما را پیدا کرده و اجناس موردنیاز خود را خریداری کنند.

همه چیز راجب مزایای طراحی سایت کارخانه

ویژگی‌های لازم برای طراحی سایت کارخانه

تا این جای مطلب در خصوص مزایای طراحی سایت کارخانه صحبت کردیم. همان طور که در ابتدای این مطلب گفتیم، بهره بردن از این مزایا نیازمند این است که ویژگی‌های لازم برای طراحی سایت کارخانه را به خوبی رعایت کرده باشید. در این قسمت در خصوص این ویژگی‌ها صحبت می‌کنیم. زمانی که تیم طراحی سایت کارخانه خود را انتخاب کردید، این ویژگی‌ها را از آن‌ها بخواهید و در ادامه نیز آن‌ها را چک کنید.

طراحی صفحه درباره ما

یکی از مهم‌ترین صفحات سایت یک کارخانه، صفحه‌ی درباره‌ی ما است. در این صفحه شما باید خود را به طور کامل و البته جذاب معرفی کنید. افتخارات خود را توضیح دهید و در مورد مزایای محصولاتتان نیز صحبت کنید. سوابق شما، مدیرعامل، نکات مهم در کارخانه ای که دارید و … همگی باید در این بخش درج شوند. سعی کنید جذاب صحبت کنید و به مخاطب احساس روبه رو بودن با یک کسب و کار موفق را القا نمایید.

طراحی صفحه ارتباط با ما

یکی دیگر از صفحات مهم سایت کارخانه، صفحه‌ی ارتباط با ما است. این صفحه به بیان اطلاعاتی مثل شماره‌های تماس، ایمیل، آدرس حضوری و … اشاره دارد. اگر راهکار دیگری نیز برای ارتباط با مشتریان در نظر دارید، آن‌ها را در این صفحه قید کنید. آدرس صفحات شبکه‌های مجازی و … نیز در صورت وجود، باید در این بخش ذکر شوند.

محصولات

در این قسمت باید انواع محصولاتی که به فروش می‌رسانید و توضیحات کامل در مورد آن‌ها، سایزها و اشکال مختلف و نحوه خرید و حداقل میزان خرید ارائه کنید. دسته بندی محصولات در این بخش اهمیت دارد پس به طراحی مناسبی اقدام کنید. سعی کنید سایت‌های رقبای خود را بررسی کنید و با توجه به نقاط قوت آن‌ها یک دسته بندی مناسب از محصولات خود انجام دهید.

سرعت بالای سایت

سرعت بالا نه تنها در طراحی سایت کارخانه، بلکه در طراحی همه‌ی سایت‌ها اهمیت دارد و یک موضوع عمومی است. معنای سرعت بالا این است که صفحات مختلف سایت شما در زمان کمتر از 3 ثانیه بارگذاری شوند. در غیر این صورت کاربر از صبر کردن برای لود شدن صفحات مختلف خسته شده و سایت شما را ترک می‌کند. این ویژگی بسیار ضروری است زیرا در صورت عدم رعایت، هزینه‌هایی که انجام داده اید بی فایده خواهند بود.

طراحی قالب گرافیکی زیبا

طراحی یک تم زیبا متناسب با لوگوی برند شما و کسب و کاری که دارید، اهمیت زیادی دارد. در طراحی سایت کارخانه از لحاظ گرافیکی، باید به روانشناسی رنگ‌ها توجه کنید. برای مثال اگر از کارخانه‌های تولید مواد غذایی هستید، باید از رنگ‌های جذاب و گرم که اشتها را تحریک می‌کنند در طراحی سایت استفاده کنید. در صورتی که مواد شوینده تولید می‌کنید از رنگ‌های سرد مثل آبی، سفید و فیروزه ای استفاده کنید. هماهنگی این تم رنگی با محصولات شما نیز اهمیت بالایی دارد.

بخش بلاگ و اخبار

در این بخش باید محتواهای به روز در خصوص محصولات خود قرار دهید. این محتواها باید اختصاصی و غیرتکراری باشند. توجه کنید که اخبار روز صنعت شما نیز می‌توانند در بخش بلاگ قرار بگیرند، اما باید دسته بندی مجزایی داشته باشند. در واقع خوب است که محتواهای خود را نیز دسته بندی نمایید. برای مثال اگر لباس تولید می‌کنید، در مورد انواع پارچه، روش‌های شست و شو، تاریخچه پارچه‌ها و … در بخش بلاگ خود صحبت کنید. این بخش به حرفه ای تر بودن سایت شما و جذب مشتریان جدید کمک زیادی می‌کند.

ویژگی های لازم برای طراحی سایت کارخانه

معرفی مشتریان مهم

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در طراحی سایت کارخانه باید رعایت کنید و باعث رشد و پیشرفت شما می‌شود، معرفی مشتریان معروف و مهم است. اگر با ارگان‌های مهم یا حتی افراد معروف کار کرده اید، آن‌ها را در سایت خود معرفی کنید. این کار به صورت غیر مستقیم باعث می‌شود که افراد اعتبار بیشتری به شما بدهند، زیرا شما را انتخاب افراد مهم می‌دانند!

چند زبانه بودن سایت

همان طور که در بخش ویژگی‌ها نیز صحبت کردیم، طراحی یک سایت چند زبانه کمک می‌کند تا بتوانید با جهان بهتر تعامل کنید. لازم نیست سایت شما علاوه بر زبان فارسی، تنها از انگلیسی پشتیبانی کند. این بستگی به کسب و کار شما دارد. اگر بیشتر افراد و مشتریان شما از اعراب هستند، زبان عربی را به عنوان زبان بعدی انتخاب کنید. این می‌تواند تاثیر مثبتی روی مشتریان و کاربران خارجی بگذارد و آن‌ها را بیشتر به شما جلب کند. خود را محدود نکنید و به زبان‌های چینی، ترکی، اسپانیولی و … نیز فکر کنید.

قرار دادن عکس‌های جذاب

گالری تصاویر از مهم‌ترین بخش‌های طراحی سایت کارخانه است. در این بخش شما باید تصاویری که محیط کارخانه شما، محصولات شما و … را به نمایش می‌گذارند قرار دهید. با یک عکاس حرفه ای صحبت کنید تا برای شما عکس‌های اختصاصی بگیرد و از قرار دادن عکس‌های اینترنتی و تکراری در این بخش، به شدت پرهیز کنید.

چگونه به طراحی سایت کارخانه اقدام کنیم؟

برای طراحی سایت کارخانه و هر نوع سایت صنعتی، می توانید با گیتی گت تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده ارائه مشاوره و ثبت سفارشات مختلف شما در زمینه طراحی سایت ارزان وردپرسی و انواع سایت های اختصاصی از جمله سایت های مربوط به کارخانه ها هستند. گیتی گت به شما کمک می کند که با بهترین شرایط ممکن سایت کارخانه خود را طراحی کنید و در دنیای مجازی به صورت حرفه ای به کار مشغول شوید. در صورت نیاز می توانید نمونه کارهای مختلف ما را در بخش نمونه کار سایت مشاهده بفرمایید.

جمع بندی نکات طراحی سایت کارخانه

طراحی سایت کارخانه گامی برای حضور در بازاری جدید برای کارخانه ها است. این سایت ها کمک زیادی در زمینه های برندسازی، جذب مشتری بیشتر، وفادارسازی مشتریان و تعامل با شرکای تجاری مختلف می کند. در این مطلب ما در مورد طراحی سایت کارخانه صحبت کردیم و ویژگی هایی که باید در این نوع سایت ها تعبیه کنید برشمردیم. فراموش نکنید که تنها یک تیم حرفه ای می تواند به شما یک سایت حرفه ای تحویل دهد و بهتر است برای داشتن یک سایت خوب و حرفه ای به شرکت های معتبر طراحی سایت مانند گیتی گت مراجعه کنید. امیدواریم این نکات برای شما مفید بوده باشند.