طلافروشی شغل جالب و جذابی است. این که شغلی داشته باشیم که اکثر مراجعه کنندگان، با حال خوب و برای شادی به شما مراجعه می‌کنند بسیار جذاب است. احتمالاً شما هم خنده‌ها و همهمه افراد در طلافروشی‌ها را شنیده اید! برای این که طلای مدنظر خود را بیابیم باید تعداد زیادی طلافروشی را از نظر بگذرانیم، اما گاهی اوقات شلوغی زیاد یک مغازه طلافروشی ما را کاملاً از دیدن آن مغازه منصرف می‌کند، حال آن که ممکن است محصولات آن طلافروشی بسیار بهتر باشد! طراحی سایت طلافروشی یک راهکار بسیار مناسب برای این مسئله است. در این مطلب به صورت مفصل به این موضوع  پرداخته ایم.

طراحی سایت طلافروشی

طراحی سایت طلافروشی ضمن این که یک راه حل بسیار خوب برای کاهش ازدحام مقابل طلافروشی هاست که بسیاری از اوقات منجر به از دست دادن مشتری‌های دیگر می‌شود، یک راهکار مهم برای حضور در یک بازار جدید و جذب مشتریان جدید است. در گذشته این که مردم طلا را به صورت آنلاین بخرند امری دور از ذهن بود و تصور می‌کردیم که حتماً باید برای خرید کالا در محل حاضر شوند و آن را از نزدیک با چشم ببینند! اما اکنون که خرید آنلاین بین مردم بسیار پرطرفدار شده است می‌توانیم ببنیم که خرید طلا نیز به شیوه آنلاین برگزار می‌شود. بنابراین طراحی سایت طلافروشی فواید خیلی زیادی دارد. در این مقاله به معرفی شرایط و نحوه طراحی سایت طلافروشی خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

بهترین طراحی سایت طلافروشی

مزایای طراحی سایت طلافروشی

بدون شک این که تنها بگوییم طراحی سایت طلافروشی رواج زیادی یافته و مردم زیادی آن را انجام می‌دهند، دلیل خوبی برای این که شما نیز این کار را انجام بدهید نیست! اما ذکر مزایای طراحی سایت طلافروشی به شما دید خوبی در مورد این که چرا باید به سمت این بازار بروید خواهد داد.

جذب مشتریان بیشتر

اولین مزیتی که می‌توانیم برای طراحی سایت طلافروشی به آن اشاره کنیم  این است که افراد و مشتریان بیشتری از این طریق برای شما پیدا خواهند شد. بسیاری از افراد با سرچ کردن نام شما، دیدن تبلیغات شما و از طریق مقالاتی که در سایت منتشر می‌کنید از شما خرید خواهند کرد در حالی که حتی در شهر شما نیز منزل ندارند. این حالت با حالت قبلی که تنها به فروش حضوری می‌پرداختید و تنها افرادی که از جلوی در مغازه شما رد می‌شدند شما را می‌دیدند، تفاوت زیادی دارد.

افزایش قابلیت دسترسی

یکی از دیگر مزایای طراحی سایت طلافروشی این است که دسترسی به شما بالاتر خواهد رفت. هر زمانی که کاربران اراده کنند خرید نمایند، فارغ از زمان و مکان می‌توانند به سایت شما بیایند و به محصولات شما نگاه کنند. آن‌ها در صورت پسند کردن محصولات از شما خرید خواهند کرد و این فرآیند به صورت خودکار انجام می‌شود.

صرفه جویی در زمان و هزینه

زمانی که مشتریان به طلافروشی مراجعه می‌کنند زمان زیادی وقت شما را با دیدن نمونه محصولات مختلف و سوال در مورد آن‌ها و در آخر چانه زنی خواهند گرفت و در آخر نیز ممکن است اصلاً چیزی از شما نخرند! این موضوع بسیاری از طلافروشان را آزار می‌دهد و وقت آن‌ها را می‌گیرد. با طراحی سایت طلافروشی مشتریان خود به دیدن محصولات می‌پردازند و بعد از انتخاب یک محصول خاص، یا به صورت حضوری مراجعه کرده و یا آن را به صورت آنلاین می‌خرند. این کار باعث می‌شود بسیار در زمان صرفه جویی کنید.

 صرفه جویی در زمان صرفه جویی در هزینه را نیز به دنبال دارد. شما نیاز نخواهید داشت که برای توسعه کسب و کار خود محل بزرگ‌تری تهیه کنید و در ادامه قبوض بیشتری بپردازید! قیمت نیز در سایت طلافروشی مقطوع است و به جز زمان‌هایی که خودتان کد تخفیف در اختیار کاربر قرار می‌دهید، نیازی نیست که با چانه زنی مشتریان تخفیف زیادی بدهید.

کمک به برندسازی

یکی از مهم‌ترین اصول که در کسب و کار اهمیت دارد، برندسازی مناسب است. هر مقدار که بتوانید برند خود را بیشتر جا بیندازید و آن را در ذهن مخاطب ماندگار کنید، بیشتر سود کرده اید. یکی از روش‌هایی که برندسازی بیشتر کسب و کار شما کمک می‌کند، همین موضوع یعنی طراحی سایت طلافروشی است.

وفادارسازی مشتریان

طبق آمار بیشتر درآمد کسب و کارهای مختلف از مشتریانی به دست می‌آید که به آن‌ها وفادار شده اند، هر چند تعداد این مشتریان به نسبت کل مشتریان کمتر باشد! نکته این است که باید تعداد مشتریان وفادار را افزایش بدهید. طراحی سایت طلافروشی باعث می‌شود مشتریان به شما وفادارتر باشند. یکی از دلایل این وفاداری این است که هر زمان که شما را خواسته اند، با سایت خود در دسترس آن‌ها بوده اید و پشتیبانی خوبی از محصولاتتان ارائه داده اید!

مزایای طراحی سایت طلافروشی

معرفی محصولات به شکل بهتر

یکی دیگر از مزایای طراحی سایت طلافروشی این است که شما با این کار می‌توانید بهتر محصولات خود را به نمایش بگذارید. کاربر شما اگر به قصد خرید انگشتر به سایت آمده است، می‌تواند به دسته بندی‌ها رفته و با استفاده از ابزارهایی مثل فیلتر قیمت و یا سایز، انگشتر دلخواه خود را پیدا کند! این مورد بسیار به وی کمک می‌کند که کار خود را سریع‌تر انجام دهد و شما نیز با سرعت بیشتری محصولات خود را به نمایش در بیاورید. این در حالی است که در مراجعه حضوری مشتری نمی‌تواند با همان یک نگاه اول در ویترین، سایز انگشتر و یا قیمت حدودی اش را تشخیص دهد و حتی ممکن است در یک ویترین شلوغ، متوجه برخی محصولاتی که شما قرار داده اید نشود.

ویژگی‌های لازم برای یک سایت طلافروشی

حال که با فواید طراحی سایت طلافروشی آشنا شدید، لازم است ویژگی‌هایی که یک سایت مربوط به این کسب و کار باید داشته باشد نیز آشنا شوید. بدون استفاده‌ی درست از این ویژگی‌ها نمی‌توانید مطمئن باشید که به مزایایی که ذکر کردیم دست پیدا کرده اید. در ادامه با ما همراه باشید تا این ویژگی‌ها را برای شما عزیزان توضیح بدهیم.

ابزار معرفی قیمت محصولات

یکی از مهم‌ترین ابزارهایی که در طراحی سایت طلافروشی باید آن را لحاظ کنید، ابزار محاسبه قیمت است. این ابزار قیمت هر محصول را در پایین آن محاسبه می‌کند. با توجه به تغییراتی که قیمت روز طلا دارد، شما باید میزان اجرت، مالیات، سود و وزن هر محصول را وارد کنید تا با جایگذاری قیمت طلا در فرمول محاسبه قیمت محصول، قیمت نهایی محصول به اطلاع مشتری برسد. توجه کنید که این ویژگی باید به دقت استفاده شود زیرا در غیر این صورت خریدهای آنلاین با مشکل مواجه شده و مشتریان دیگر به شما برای خرید و فروش محصولات به صورت آنلاین اعتماد نمی‌کنند.

صفحات محصولات

از مهم‌ترین بخش‌هایی که یک سایت طلافروشی باید داشته باشد صفحه محصولات است. این که باید صفحه محصولات داشته باشیم یک امر واضح است اما مسئله این جاست که باید ویژگی‌های مختلف و توضیحات دقیق محصولات در این قسمت نوشته شوند. رنگ محصولات، قیمت آن‌ها، نظرات کاربران، سایز و طول آن‌ها، ویژگی‌های فنی و هر مشخصه دیگری که محصول شما دارد باید در این بخش ذکر شود. برای مثال اگر محصول دارای برلیان و یا نگین اتمی است، باید ذکر شود و قیمت آن نیز به صورت مجزا بیان گردد.

ویژگی های لازم در طراحی سایت طلافروشی

فیلترهای مناسب

فیلترهای مناسب در طراحی سایت طلافروشی اهمیت زیادی دارند. این فیلترها باعث سهولت دسترسی می‌شوند. باید ویژگی‌های مختلف محصولات خود را در فیلترها قرار دهید. برای مثال در بخش گردنبندها، رنگ گردنبند، طوقی بودن یا آویزان بودن، چوکر بودن یا معمولی بودن آن اهمیت دارد. مهم‌ترین فیلتر قیمت است که مشتری بتواند در محدوده بودجه خود و میزانی که می‌خواهد خرید کند محصولات شما را ببیند و با دیدن محصولات زیاد خارج از بودجه اش نامید یا سردر گم نشود. برای این که فیتلرهای مناسبی برای خود انتخاب کنید می‌توانید به سایت‌های رقیبان خود نیز سری بزنید.

امنیت بالا

امنیت بالا برای همه‌ی سایت‌ها اهمیت دارد اما برای سایت طلافروشی اهمیت بسیار بالایی دارد. همان طور که مغازه‌های طلافروشی در سطح شهر نسبت به سایر فروشگاه‌ها از تمهیدات امنیتی بالاتری برخوردار هستند، سایت‌های آن‌ها نیز باید به همین شکل باشند. استفاده از گواهی امنیت SSL، رمزنگاری اطلاعات و ایجاد سیستم‌های محافظتی مثل فایروال و رمزنگاری مناسب از جمله کارهایی است که باید برای بالابردن امنیت سایت خود انجام دهید. در این رابطه با تیمی که برای طراحی سایت طلافروشی خود انتخاب می‌کنید بیشتر مشورت کنید.

طراحی واکنش گرا یا ریسپانسیو

امروزه مردم گوشی‌های مختلف و ابزارهای مختلفی برای ورود به سایت‌ها دارند. از تبلت‌ها و کامپیوترها گرفته تا گوشی موبایل و …، با اندازه‌های صفحه نمایش گوناگون و ویژگی‌های مختلف همگی در دست مردم وجود دارد. طراحی سایت شما باید طوری باشد که خود را با این دستگاه‌ها سازگار کند و به خوبی در هر یک از آن‌ها به نمایش در بیاید. به این موضوع طراحی واکنش گرا یا ریسپانسیو گفته می‌شود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه نمونه طراحی سایت های ریسپانسیو را مشاهده کنید .

بخش ارتباط مستقیم با مشتریان

همان طور که گفتیم طراحی سایت باعث می‌شود که شما بسیار کمتر به سر و کله زدن با مشتریان بپردازید، اما نکته این است که در هر صورت برای مراجعه کنندگان شما سوالاتی به وجود خواهد آمد. برای این که به این سوالات به طرز درستی پاسخ داده شود، باید یک امکان برای آن‌ها قرار دهید که به صورت مستقیم با شما ارتباط بگیرند. یک چت آنلاین در سایت و یا قراردادن شماره تلفنتان ایده مناسبی خواهد بود.

قرار دادن شماره تلفن ثابت و همراه به همراه قرار دادن آدرس حضوری باعث می‌شود که آن‌ها بیش از پیش به شما اعتماد کنند. بسیاری از کاربران دوست دارند که محصولات را در اینترنت ببینند و سپس برای خرید حضوری به آدرس حضوری شما مراجعه کنند. قراردادن آدرس حضوریتان برای این افراد که تعدادشان نیز کم نیست، بسیار ضروری است.

همه چیز راجب طراحی سایت طلافروشی

امکان پیگیری سفارش

یکی از مهم‌ترین امکانات در طراحی سایت طلافروشی امکان پیگیری سفارشی است که داده شده است. روش‌های ارسال، هزینه‌ی ارسال، زمان تحویل و کد پیگیری سفارش و این که سفارش در چه وضعی اعم از در انتظار تایید، تایید شده، ارسال شده و تحویل شده قرار دارد باید در سایت شما قرار داده شوند.

بخش کد تخفیف و کوپن‌ها

گاهی اوقات ممکن است به مناسبت‌های مختلف یک کد تخفیف عمومی بگذارید و یا به یک کاربر خاص کد تخفیف بدهید. برای این موضوع نیز باید بخشی را در قسمت پرداخت سفارش قرار بدهید. این تخفیف‌ها هر چقدر هم که کوچک باشند به جذب مشتریان جدید شما کمک می‌کنند.

بخش مجوزها

برای فعالیت در فضای مجازی و فروش، باید برخی از مجوزها مثل نماد اعتبار اکترونیکی را کسب نمایید. باید این مجوزها را برای اعتماد سازی بیشتر در سایت خود درج کنید. مشتریان شما در سایت طلافروشی می‌خواهند مبلغ زیادی را به صورت آنلاین خرج کنند و با توجه به وجود کلاهبرداری‌های مجازی، لازم است که اطمینان آن‌ها را جذب نمایید.

طراحی سایت طلافروشی به صورت مارکت پلیس

یکی از ایده‌هایی که می‌توانید با عملی کردن آن سود خوبی داشته باشید، این است که یک مارکت پلیس فروش طلا و جواهر راه بیندازید. در واقع مارکت پلیس مانند یک بازار طلا است که شما صاحبش هستید. افراد مختلف در این بازار به فروش محصولات خود به صورت آنلاین می‌پردازند و به شما نیز درصدی از سود فروش هر محصول را می‌دهند. مارکت پلیس‌های زیادی در جهان زمینه فروش طلا و جواهر و دیگر زمینه‌ها وجود دارد. اگر می‌خواهید با مفهوم مارکت پلیس بیشتر آشنا شوید باید به سایت‌هایی مثل باسلام و دیجی کالا فکر کنید. در واقع در این سایت‌ها شما نه تنها با فروش محصولات خود، بلکه با فروش محصولات دیگران نیز سود به دست می‌آورید!

جمع بندی نکات طراحی سایت طلافروشی

طراحی سایت طلافروشی یک گام موثر در جهت کسب سود بیشتر و فعالیت بهتر است. این کار مزایای بسیار زیادی از جمله ارتباط بهتر با مشتریان، وفادارسازی آن‌ها، صرفه جویی در هزینه‌ها و برندسازی بهتر دارد. برای دستیابی به این مزایا شما باید نکات و ویژگی‌های مربوط به این نوع سایت را طراحی کنید. در این مطلب ما هم این مزایا را برای شما عزیزان شرح دادیم و هم این که ویژگی‌های مرتبط با آن‌ها را توضیح دادیم. امیدواریم مطالب این مقاله به شما در جهت بهبود کسب و کارتان و کسب سود بیشتر کمک کرده باشد.

در صورتی که قصد طراحی سایت طلافروشی دارید، می توانید از تیم طراحی سایت گیتی گت کمک بگیرید. در این شرکت از طراحی سایت ارزان وردپرسی گرفته تا برترین سایت های حرفه ای با cms اختصاصی انجام میشود . برای کسب اطلاعات بیشتر راجب بهترین طراحی سایت برای کسب و کارتان با شماره زیر تماس بگیرید تا شما را برای داشتن یک سایت با تمام امکانات برای کسب و کار و حرفه ی خود راهنمایی کنند.

021-91693781

تیم ما آماده است که به شما در زمینه طراحی سایت طلافروشی و انواع سایت های دیگر کمک نماید. در صورتی که نیاز به مشاوره بیشتر و داشتن اطلاعات بالاتر در زمینه طراحی سایت طلافروشی دارید نیز می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.