امکانات بیشتر چیزی است که ما در هر کاری به دنبال آن هستیم. چه بخواهیم ماشین بخریم، چه منزل و چه هر وسیله‌ی دیگری، توجه می‌کنیم که چه امکاناتی با بودجه‌ی خود می‌توانیم تهیه کنیم؟ حتی در مورد یک لباس یا وسیله‌ی منزل هم به امکاناتی که آن وسیله در اختیار ما می‌گذارد فکر می‌کنیم! بدون شک زمانی که می‌خواهیم یک سایت سفارش بدهیم نیز به امکانات طراحی سایت فکر می‌کنیم! وجود یا عدم وجود هر یک از این امکانات می‌توانند تاثیر بسیار زیادی در کسب و کار ما و یا هر هدف دیگری که از طراحی سایت داریم بگذارند. در این مطلب به این موضوع پرداختیم تا روشن شود که هر سایتی، به چه امکاناتی نیاز دارد.

امکانات طراحی سایت

روشن شدن تصور ما از امکانات طراحی سایت، بسیار مهم است. یک ضرب المثل معروف وجود دارد که هر چقدر پول بدهید، آش می‌خورید! می‌توان گفت در تمامی داد و ستدهای اقتصادی، این ضرب المثل کاملاً درست است. غرض این است که هر چه بودجه بیشتری داشته باشید می‌توانید امکانات طراحی سایت خود را گسترش دهید، اما برخی از امکانات ضروری هستند. در واقع بدون داشتن این امکانات شما نمی‌توانید ادعا کنید که یک سایت دارید!

امکانات طراحی سایت

برای تصور بهتر، یک منزل را درنظر بگیرید. هرچه بودجه بیشتری برای خرید منزل داشته باشید، می‌توانید منزلی با امکانات بالاتر بخرید. برای مثال امکاناتی مثل روف گاردن، استخر، سونا و جکوزی و …، از جمله امکاناتی محسوب می‌شوند که ضروری نیستند، اما می‌توان با هزینه‌ی بیشتر آن‌ها را به دست آورد و رفاه بیشتری برای خود مهیا کرد. در مقابل برخی از امکانات ضروری هستند. برای مثال داشتن حمام و سرویس بهداشتی برای یک خانه، یک موضوع ضروری به حساب می‌آید و نمی‌توان خانه ای که سرویس بهداشتی و حمام ندارد را خانه نامید. سایت‌ها نیز همینطور هستند و برخی از امکانات، باید در آن‌ها رعایت شوند. در این مقاله ما قصد داریم به امکانات طراحی سایت بپردازیم تا تصور شما از آن چه که باید از طراح سایت خود بخواهید روشن شود. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

چه امکاناتی برای طراحی سایت ضروری هستند؟

پیش از آن که به ذکر امکانات طراحی سایت و توضیح آن‌ها برای شما عزیزان بپردازیم، یک نکته را روشن کنیم. برخی از امکانات طراحی سایت برای شما و سایر کسب و کارها متفاوت هستند. برای مثال اگر یک سایت خبری دارید، نیازی نیست که به درگاه پرداخت آنلاین متصل باشید! این در حالی است که برای یک سایت فروشگاهی اتصال به درگاه پرداخت آنلاین، امری ضروری و بسیار مهم است. مثال‌های شبیه به این مورد فراوان هستند، پس در مورد انتخاب برخی از ویژگی‌ها به تناسب کسب و کاری که دارید، تصمیم گیری کنید. امکانات طراحی سایت که در ادامه ذکر خواهیم کرد، برای اکثر کسب و کارها جامعیت دارند، اما در نهایت تصمیم بر عهده خود شما عزیزان است و این متن جنبه مشاوره ای و کمکی دارد.

امکان جست و جوی سریع در سایت

یکی از مهم‌ترین امکانات طراحی سایت، امکان جست و جوی سریع در سایت است. زمانی که کاربر شما می‌خواهد از بین صدها و هزاران مطلب یا محصول سایت شما، به یک مطلب یا محصول مشخص دسترسی پیدا کند، بسیار دشوار است که تک به تک بین آن‌ها بگردد.

شما باید امکان جست و جوی سریع در سایت را فراهم کنید تا او بتواند با تایپ یک عبارت و سرچ کردن، به مقصود خود برسد. افراد به سرعت بالا در رسیدن به خواسته‌های خود در اینترنت اهمیت زیادی می‌دهند. بنابراین شما باید این جست و جو را به طرزی سریع برای آن‌ها آماده کنید.

داشتن گزینه‌های مختلف برای پرداخت

یکی از امکانات طراحی سایت این است که کاربر گزینه‌های مختلف برای پرداخت داشته باشد. گزینه‌های مختلف پرداخت از قبیل پرداخت نقدی، پرداخت حضوری با کارتخوان و پرداخت آنلاین از جمله این روش‌ها هستند. بدیهی است که این امکان برای همه‌ی خریدها فراهم نیست و برای خریدهای درون شهری که پیک خود شما ارسال را انجام می‌دهد. به جز این مورد باید درگاه‌های پرداخت متفاوت را نیز قرار دهید. یکی از روش‌ها نیز این است که گزینه‌ی پرداخت ارزی را نیز برای خریداران خارج از کشور خود فراهم کنید. این گزینه برای سایت‌هایی که مشتریانی از خارج از کشور نیز دارند، بسیار مفید است.

دسترسی به گزارش فروش

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های یک سایت، این است که مدیر آن باید بتواند به گزارش‌های فروش دسترسی داشته باشد. با توجه به این گزارش‌ها است که شما می‌توانید متوجه شوید که در هر ماه چقدر فروش داشته اید؟ بیشترین فروش شما شامل کدام محصولات بوده و محصول مورد علاقه مشتریان کدام است؟ نرخ تبدیل صفحات مختلف سایت شما چقدر است و آماری از این دست که به رشد و پیشرفت بیشتر کسب و کار شما کمک می‌کنند.

این آمار چیزهایی هستند که شما برای کسب و کار خود به آن‌ها نیاز دارید. اگر محصولی وجود دارد که خریداری ندارد، بهتر است آن را حذف کنید. موجودی محصولاتی که استقبال زیادی از آن‌ها می‌شود را افزایش دهید و در مورد صفحاتی که نرخ تبدیل خوبی ندارند، بهبود و ویرایش و یا تصمیمات دیگر بگیرید.

ضروری ترین امکانات طراحی سایت

ارتباط با مخاطبان

یکی دیگر از امکانات طراحی سایت این است که باید بتوانید با مخاطبان خود ارتباط بگیرید. فرقی نمی‌کند که چه کسب و کاری دارید و یا سایتی که قصد طراحی آن را دارید، چه موضوعی دارد. تعامل بیشتر با سایت شما باعث می‌شود که موفق‌تر باشید. روش‌های تعامل بسیار مختلف هستند ولی از میان آن‌ها روش‌هایی که مخاطب می‌تواند به صورت آنلاین با استفاده از آن‌ها با شما ارتباط بگیرد، تاثیر بیشتری دارند. چت آنلاین یکی از این ویژگی‌ها است. این ویژگی کمک می‌کند که هر زمان برای آن‌ها سوالی پیش آمد، سریع با شما ارتباط بگیرند.

امکانات دیگری نیز برای ارتباط با مخاطب نیاز است که جزو اصلی‌ترین امکانات طراحی سایت هستند. اگر محصولی می‌فروشید و یا مقاله ای منتشر می‌کنید، بخش نظرات باید باز باشد تا مخاطبان بتوانند سوالات خود و یا انتقادات و پیشنهادات خود در مورد آن محصول را مطلب را منتشر کنند. از دیگر امکانات طراحی سایت که به ارتباط با مخاطبان اشاره دارد، صفحه تماس با ما است. شما در این صفحه باید اطلاعاتی از قبیل شماره تماس همراه، شماره ثابت، ایمیل و آدرس حضوری دفتر یا کسب و کار خود را قید کنید. این اطلاعات علاوه بر این که باعث می‌شود مخاطبانتان با شما بیشتر ارتباط بگیرند، باعث می‌شوند که آن‌ها به شما اعتماد بیشتری نیز داشته باشند.

فیلترهای جست و جو

یکی از مهم‌ترین امکانات طراحی سایت، فیلترهای جست و جو هستند. همان طور که گفتیم جست و جوی سریع در سایت چیزی است که بسیاری از کاربران به آن نیاز دارند. علاوه بر این جست و جوی سریع، امکانی که نتایج جست و جو را نیز فیلتر کند برای شما لازم است. برای مثال زمانی که کاربر شما به دنبال یک لباس می‌گردد، بودجه مشخصی را برای آن مدنظر دارد. یکی از فیلترها حتماً باید قیمت باشد.

مخاطب شما نتایج جست و جو را فیلتر می‌کند و لباس‌های زیر 500 هزارتومان برای او لیست می‌شوند. فیلترها با توجه به نوع کالایی که می‌فروشید متفاوت هستند. مثلاً برای لباس فیلترهایی مثل سایز، رنگ، نوع اعم از مجلسی و اسپرت و …، مردانه یا زنانه بودن، نوع لباس اعم از تی شرت، کلاه، شلوار و … لازم است. اگر در زمینه ای کار می‌کنید که با برندهای معروف سر و کار دارید، برندها نیز باید یکی از فیلترهای شما باشند.

دسته بندی مناسب برای محصولات

زمانی که به یک فروشگاه وارد می‌شوید که همه چیز روی هم تلنبار است و هیچ نظم مشخصی وجود ندارد، کلافه خواهید شد. در مورد سایت‌ها نیز همین طور است. درست مثل این است که وقتی به یک فروشگاه لباس فروشی می‌روید، لباس‌های زنانه یک طرف، لباس‌های مردانه یک طرف، بچه گانه ها یک طرف و لباس‌های نوجوان نیز سمت دیگری هستند. علاوه بر این هر مدل لباس نیز بخش مخصوص خود را دارد. برای مثال روسری‌ها از شلوارها جدا هستند و دسته بندی شده اند. بسیاری از فروشگاه‌های حرفه ای حتی رنگ لباس‌ها را نیز دسته بندی می‌کنند تا ظاهر زیباتری داشته باشند.

مهم ترین امکانات طراحی سایت

یکی از امکانات طراحی سایت باید دسته بندی محصولات باشد. برچسب گذاری صحیح و دسته بندی درست، باعث می‌شود مشتری شما با سایت شما بهتر کار کند. از طرف دیگر به دلیل این که مشتری تجربه خوبی را در سایت شما می‌گذراند، گوگل نیز اعتبار بیشتری به شما پرداخت کرده و سئوی سایت شما بهتر می‌شود.

قابلیت درج کد تخفیف و کوپن‌های مختلف

یکی از امکانات طراحی سایت این است که امکان درج کد تخفیف را در بخش سبد خرید برای مشتریان خود فراهم کنید. تخفیف‌های مناسبتی و یا تشویقی یکی از عواملی هستند که باعث می‌شوند شما مخاطبان جدیدتری را به خانواده مشتریان خود اضافه کنید. کدهای تخفیف هم می‌توانند درصدی باشند و هم می‌توانند به صورت ارسال رایگان و یا مبلغ خاصی باشند. به هر حال برای سایت‌های فروشگاهی، قابلیت درج کد تخفیف از امکانات طراحی سایت به شمار می‌رود.

امنیت بالا

زمانی که شما به صورت فیزیکی مشغول به فروش محصول و یا فعالیت‌های دیگر هستید، مکانی که در آن کار می‌کنید را از نظر امنیت ایمن سازی می‌کنید. برای مثال محل کارتان را بیمه آتش سوزی، سرقت و یا سایر حوادث می‌کنید. همان طور که در فضای واقعی خطراتی در کمین شماست و شما خود را در برابر آن‌ها ایمن می‌کنید، در فضای مجازی نیز خطراتی هستند که باید در برابر آن‌ها از سایت خود مراقبت نمایید. این خطرات از قبیل هک و سرقت اطلاعات و هرگونه مشکل برای سایت شما هستند. یکی از امکانات طراحی سایت این است که از نظر امنیتی، گواهینامه‌های لازم را اخذ کنید و مطمئن شوید برای سایتتان مشکلی پیش نخواهد آمد. تهیه یک نسخه پشتیبان از سایتی که دارید، یکی از راهکارهای تامین امنیت سایت است.

طراحی واکنش گرا

یکی از مهم ترین امکانات طراحی سایت، طراحی واکنش گرا است. طراحی واکنش گرا به حالتی می گویند که سایت شما بتواند با تمامی دستگاه ها از قبیل موبایل، لپ تاپ، تبلت با اندازه های مختلف صفحه نمایش سازگار باشد. این موضوع از مهم ترین امکانات برای یک سایت است زیرا مخاطبان شما از مبادی متفاوتی وارد سایت شما می شوند و شما باید بتوانید از تمامی آن ها پشتیبانی کنید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه ریسپانسیو بودن سایتتان نمونه طراحی سایت های ریسپانسیو را مشاهده کنید.

امکانات طراحی سایت حرفه ای

طراحی ui/ux

طراحی رابط کاربری و تجربه کاری به شکلی مناسب و صحیح، به طوری که کاربر بتواند اوقات خوبی را بدون مشکل در سایت شما سپری کند از مهم ترین امکانات طراحی سایت شما است. انتخاب رنگ ها، فونت ها، آیکون ها و المان ها به شکل مناسب از طراحی رابط کاربری و طراحی ساختار منطقی، راحتی در استفاده، موقعیت مناسب المان ها و سرعت بالا از جمله موضوعات طراحی ux است.

طراحی سایت خود را به چه کسی بسپاریم؟

اگر می خواهید سایتی داشته باشید که امکانات طراحی سایت به خوبی در آن رعایت شده باشند، باید این کار را به بهترین سایت حرفه ای طراحی سایت یا شرکت های معتبر بسپارید. تیم طراحی سایت گیتی گت تیمی با تجربه و حرفه ای است که آماده ی پذیرش سفارش های طراحی سایت شماست. این تیم موضوع سایت شما را بررسی می کند و با توجه به شرایطی که دارید و البته با مشورت خود شما، یک سایت با امکانات کافی برایتان طراحی می نماید. در صورتی که نیاز به مشاوره در زمینه طراحی سایت و یا ثبت سفارش خود دارید، می توانید با گیتی گت تماس بگیرید.در این شرکت از طراحی سایت ارزان وردپرسی گرفته تا برترین سایت های حرفه ای با cms اختصاصی انجام میشود . برای کسب اطلاعات بیشتر راجب بهترین طراحی سایت برای کسب و کارتان با شماره زیر تماس بگیرید تا شما را برای داشتن بهترین سایت با بهترین امکانات را برای کسب و کار و حرفه ی خود راهنمایی کنند.

021-91693781

جمع بندی نکات مربوط به امکانات طراحی سایت

امکانات طراحی سایت بسیار گسترده و متفاوت هستند. این امکانات بعضا ضروری و بعضا غیر ضروری می باشند. علاوه بر این امکاناتی که برای سایت خود در نظر می گیرید باید با توجه به نوع کسب و کار و حرفه ی شما باشند. در غیر این صورت نمی توانید انتظار داشته باشید که موفقیت به شما رو کند. ما در این مطلب تلاش کردیم که امکانات ضروری طراحی سایت را برای شما عزیزان بیان کنیم. امیدواریم مطالب این مقاله به شما کمک کرده باشد که امکانات لازم برای طراحی سایت خود را پیدا کنید و در کسب و کار و حرفه ی خود موفق تر از پیش ظاهر شوید.