طراحی سایت فروشگاهی پزشکی، امروزه به درخواست بسیاری از افراد شاغل در این بخش تبدیل شده است. با این حال هنوز بسیاری از افراد تازه کار و یا قدیمی در این بخش، نمی دانند که باید چه میزان به طراحی سایت فروشگاهی برای تجهیزات پزشکی خود اهمیت قائل شوند. نکته دیگر نیز این است که نمی توان بدون آگاهی کامل از ویژگی های لازم برای چنین سایتی، دست به طراحی آن زد. در این مطلب ما شما را با این موارد آشنا می کنیم تا بتوانید به بهترین نحو ممکن، به طراحی سایت فروشگاهی پزشکی خود اقدام کنید.

طراحی سایت فروشگاهی پزشکی

پزشکی یکی از رشته‌های بسیار پرطرفدار و البته گاهی پردرآمد در ایران است. این رشته تعداد بسیار زیادی از کنکوری‌ها را به سمت رشته تجربی جذب کرده و افزایش ظرفیت رشته‌های پزشکی نیز باعث قبولی راحت‌تر در این رشته شده است. اکثر افراد به خاطر این که این رشته درآمد خوبی در اختیار افراد می‌گذارد، به دنبال آن می‌روند. با افزایش تعداد پزشکان، بازار محصولات پزشکی نیز نسبت به قبل بیشتر گرم شده است. در دنیایی که تمامی کسب و کارها به سمت آنلاین شدن می‌روند، طراحی سایت فروشگاهی پزشکی نیز کاری است که باید برای پیشرفت بیشتر خود و عقب نماندن از شتاب بازار انجام دهید. در این مقاله قصد صحبت بیشتر در مورد طراحی سایت فروشگاهی پزشکی را داریم تا در این زمینه به شما عزیزان کمک کنیم. تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

فروش محصولات پزشکی به صورت آنلاین

بسیاری از تجهیزات پزشکی در کشور ما از طریق واردات تامین می‌شوند. با این حال در سال‌های اخیر برخی از تولیدکنندگان به تولید تجهیزات پزشکی در کشور پرداخته اند و این تجهیزات از نظر کیفیت، در بهترین سطح جهانی هستند. بدیهی است که منظور ما تمامی محصولات تجهیزات پزشکی نیست، اما نمونه‌های با کیفیت بسیاری وجود دارند. فروش این محصولات به صورت آنلاین می‌تواند باعث افزایش سود شما باشد. فروش آنلاین محصولات پزشکی با طراحی سایت فروشگاهی پزشکی، تنها منحصر به محصولات تولید داخل نیست و برای محصولات خارجی که ممکن است وارد کنید نیز کاربرد دارد. طراحی سایت محصولات پزشکی مزایای زیادی دارد که در ادامه مقاله به آن‌ها نیز خواهیم پرداخت.

مزایای طراحی سایت فروشگاهی پزشکی

اولین سوالی که ذهن هر کسی را در ابتدای مسیر طراحی سایت فروشگاهی پزشکی درگیر می‌کند این است که این کار چه مزایایی دارد؟ بدیهی است که بدون این که مزیت مناسبی برای طراحی سایت فروشگاهی پزشکی وجود داشته باشد، کسی اقدام به این کار نمی‌کند. با وجود سایت‌های مختلف و زیادی که در این زمینه وجود دارد، باید متوجه شده باشید که صرفه زیادی در این کار نهفته است، زیرا صاحبان کسب و کارهای مختلف، این کار را بدون دلیل و بدون سود کافی به صورت مداوم انجام نمی‌دهند. با این حال اگر به دنبال دلایل مناسب و کافی برای طراحی سایت فروشگاهی پزشکی هستید، ما این دلایل را در ادامه برای شما لیست می‌کنیم و توضیح می‌دهیم.

برندسازی برای کسب و کار

در مباحثی که برای رشد کسب و کار مطرح می‌شود، برندسازی یکی از دلایل اصلی رشد است. یکی از لازمه‌ها برای این که برند کسب و کار خود را بسازید و آن را معتبر سازید، طراحی سایت مرتبط با کسب وکارتان است. در زمینه‌ی فروش تجهیزات پزشکی نیز طراحی سایت فروشگاهی پزشکی گام مهمی در راستای برندینگ کسب و کار شماست.

سفارش راحت‌تر از طریق سایت برای مشتریان

اکثر مشتریان شما به عنوان یک فروشگاه فروش تجهیزات پزشکی، پزشکان و مدیران بیمارستان‌ها هستند. این افراد معمولاً بسیار شلوغ هستند و خرید آنلاین را به خریدهای حضوری ترجیح می‌دهند. هنگامی که این افراد یک بار از سایت شما خرید کنند و تجربه‌ی مناسبی داشته باشند، در ادامه نیز به خرید آنلاین از شما ادامه می‌دهند. این کار برای آن‌ها راحت‌تر است و خرید آنلاین تجهیزات مناسب با سرعت بالا دلخواه آن‌ها است. در واقع به این صورت با استفاده از طراحی سایت فروشگاهی پزشکی می‌توانید مشتری‌های خود را وفادار کنید.

برقراری تعاملات خارجی با برندهای دیگر

همان طور که گفتیم، فروشندگان تجهیزات پزشکی هم به فروش محصولات تولید داخل و هم به فروش تجهیزات وارداتی مشغول هستند. تمامی این فروشندگان در نمایشگاه‌های بین المللی و داخلی بسیار فعال هستند. در این نمایشگاه‌ها نیاز است که افراد با یک دیگر تعامل داشته باشند، در واقع یکی از فرصت‌هایی که این نمایشگاه‌ها فراهم می‌کند همین ارتباطات است. طراحی سایت فروشگاهی پزشکی یکی از امکاناتی است که راه‌های ارتباطی را برای شما گسترش می‌دهد.

همواره در دسترس بودن

اگر شما برای فروش محصولات خود به فروش حضوری اکتفا کنید، ساعات بسیار زیادی را در شبانه روز از دست خواهید داد. مشتریان شما ممکن است نتوانند در ساعت‌هایی که فروشگاه شما باز است، به آن مراجعه کنند. با طراحی سایت فروشگاهی پزشکی، شما می‌توانید در تمامی ایام هفته و در تمامی ساعات هر روز، محصولاتتان را به مشتریان عرضه کنید. مشتری شما می‌تواند در هر ساعت و هر روزی که خواست، از طریق سایت شما محصولاتتان را ببیند و سفارش خود را ثبت کند و یا سوالاتی که دارد را از شما بپرسد. این امکان باعث می‌شود فروش شما بیشتر شده و در نتیجه سود بیشتری را نیز تجربه کنید.

امکان آپلود نامحدود محصولات

در فضاهای فیزیکی، شما امکان به نمایش گذاشتن تعداد محدودی از محصولات را دارید. ممکن است جای کم، باعث شود که نتوانید تمامی محصولات خود را به مشتریانتان عرضه کنید. یکی از امکاناتی که طراحی سایت فروشگاهی پزشکی در اختیارتان می‌گذارد، این است که بدون محدودیت، محصولاتتان را در سایت آپلود می‌کنید و مشتریان با تمامی محصولات شما بدون محدودیت فیزیکی و … آشنا می‌شوند. این مورد نیز باعث می‌شود سود شما به نسبت روش‌های فروش دیگر افزایش پیدا کند.

پیدا کردن مشتریان جدید

زمانی که تنها یک فروشگاه حضوری دارید، مشتریان معدودی به شما سر می‌زنند. با داشتن سایت می‌توانید با تبلیغ بیشتر در شبکه‌های مجازی و حتی استفاده از روش‌های سنتی مثل پخش کارت ویزیت در مطب‌ها و بیمارستان‌ها، افراد بیشتری را به سایت خود دعوت کنید. افرادی که کارت ویزیت شما را دریافت می‌کنند و با تبلیغات شما را می‌بینند، با یک سرچ ساده با تلفن همراهشان با سایت شما آشنا شده و ممکن است از شما خرید نمایند. این در حالی است که اگر تنها آدرس فروشگاه فیزیکی خود را ذکر کنید، به زودی فراموش خواهید شد زیرا افراد زمان کافی برای سر زدن به شما ندارند.

ویژگی‌هایی که باید در طراحی سایت فروشگاهی پزشکی در نظر بگیریم

حال که در خصوص فواید طراحی سایت فروشگاهی پزشکی صحبت کردیم، خوب است که در خصوص ویژگی‌هایی که یک سایت فروش تجهیزات پزشکی باید داشته باشد نیز صحبت کنیم. هر سایتی بنا بر کارکرد و شرایطی که دارد، باید ویژگی‌های به خصوصی داشته باشد و نمی‌توان برای تمامی مشاغل، سایت‌های یکسان طراحی کرد. برای گرفتن بهترین نتیجه از طراحی سایت برای کسب و کارتان و بهره گیری از تمامی امکانات سایت فروشگاهی پزشکی به بهترین شرکت های معتبر طراحی سایت فروشگاهی پزشکی مراجعه کنید تا سایت شما دارای تمام ویژگی های مهم زیر باشد. در ادامه به بررسی ویژگی‌های لازم برای سایت فروشگاهی پزشکی می پردازیم.

چند زبانه بودن

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک سایت فروشگاهی پزشکی باید داشته باشد، چند زبانه بودن است. این موضوع برای تعامل بیشتر و بهتر با شرکای خارجی شما اهمیت زیادی دارد.

دسته بندی محصولات

محصولات شما در فروشگاه تجهیزات پزشکی باید دسته بندی شده باشند. در این صورت است که مشتریان می‌توانند راحت و بدون دردسر به آن چه که  می‌خواهند برسند. یک نوار جستجو نیز در سایت خود قرار دهید تا مشتریان بتوانند محصولات مدنظر خود را با جست و جو سریع‌تر نیز به دست بیاورند.

قالب مناسب

قالب یک سایت رسمی فروشگاه پزشکی، باید علاوه بر زیبا بودن، شیک و رسمی نیز باشد. برای این موضوع لازم است که تیم طراحی سایت فروشگاهی پزشکی شما، از لحاظ گرافیکی قوی باشند و تجربه طراحی سایت‌های رسمی فروشگاهی را نیز داشته باشند.

اتصال به درگاه پرداخت

مهم‌ترین ویژگی یک فروشگاه اینترنتی این است که به درگاه پرداخت متصل باشد. مشتری یا کاربر شما باید بتواند محصولی که می‌خواهد را به سبد خرید اضافه کند و سپس قیمت آن را پرداخت کند. موضوع بعدی این است که باید فاکتور به همراه کد پیگیری و … نیز به مشتری خود ارائه کنید تا خیالش از بابت ثبت سفارش راحت باشد.

سرعت بالا و مناسب

در شرایط امروزی که زمان بسیار مهم است، باید بتوانید یک سایت با سرعت بالا طراحی کنید. زمانی که مشتری بیش از 5 ثانیه برای لود شدن یک سایت صبر کند و صفحه باز نشود، سایت را ترک خواهد کرد. در واقع طراحی یک سایت بدون سرعت بالا، بدون فایده خواهد بود. این فاکتور اساسی باید جزو ویژگی‌های اصلی سایت شما باشد.

پشتیبانی و خدمات پس از فروش

پشتیبانی و خدمات پس از فروشی که ارائه می دهید، برای مشتریان تجهیزات پزشکی علی الخصوص دستگاه های مختلف اهمیت زیادی دارد. هر کدام از خدمات پس از فروشی که ارائه می دهید، اعم از مشاوره، بازدید دوره ای، کالیبراسیون دستگاه ها و … باید در سایت قید کنید. این خدمات برای مشتریان بسیار مهم است و در صورت ارائه ی آن ها در سایت، مشتریان بیشتری به شما اعتماد خواهند کرد.

سایت برای فروش اینترنتی بهتر است یا صفحه اینستاگرام؟

برای بسیاری از افرادی که تصمیم به فروش آنلاین می‌گیرند، یک سؤال مهم ایجاد می‌شود؛ سایت بهتر است یا اینستاگرام؟ زمانی که نام فروش آنلاین به میان می‌آید اکثرا به راه‌هایی مانند اینستاگرام فکر می‌کنند. با این که در حال حاضر این پلتفرم در کشور ما فیلتر است، اما هم چنان برخی تلاش می‌کنند تا کسب و کار خود را در آن ادامه دهند. اینستاگرام شاید برای برخی از کسب و کارها مثل فروش لباس، آرایشگاه و مسائل مربوط به مد و سرگرمی مناسب باشد، اما برای یک فروشگاه پزشکی ما سایت را پیشنهاد می‌کنیم. دلایل این پیشنهاد را در ادامه برای شما توضیح می‌دهیم.

پایداری سایت

قبل از این که این پلتفرم در ایران فیلتر شود، افراد زیادی اقدام به راه اندازی پیج اینستاگرام می‌کردند، اما اکنون بسیاری از آن‌ها به پلتفرم‌های دیگر کوچ کرده‌اند. همین نکته خود اولین برتری سایت به پلتفرم‌های دیگر را نشان می‌دهد؛ پلتفرم‌ها دائمی نیستند! ممکن است در یک پلتفرم امروز اوضاع خوبی وجود داشته باشد و فردا به هر دلیلی از دسترس خارج شود. تمام زحماتی که شما برای صفحه‌ی خود در آن کشیده‌اید نیز بر باد خواهد رفت. سایت چنین نیست و پایداری خود را دارد.

عدم نگرانی از قوانین پلتفرم

نکته دوم این است که سایت کاملاً متعلق به شماست. با طراحی سایت فروشگاهی پزشکی شما می‌توانید به‌راحتی فروش آنلاین خود را مدیریت کنید، در حالی که صفحات اجتماعی توسط قانون حاکم بر آن‌ها اداره می‌شود. ممکن است یک تخلف کوچک باعث بسته شدن صفحه شما یا خارج شدن از الگوریتم‌های آن پلتفرم شود. ریپورت و بلاک می‌تواند پیج شما را در معرض خطر قرار دهد و احتمال هک شدن نیز وجود دارد. سایت از این خطرات مصون است و نیازی به نگرانی از این بابت نیست.

شکل رسمی‌تر بسایت

همان طور که قبلاً گفتیم، فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی نیاز به تعاملات خارجی با شرکت‌های دیگر دارند. این تعاملات به بستر بسیار رسمی‌تری به نسبت پیج اینستاگرام نیاز دارد. شبکه‌های اجتماعی داخلی نیز پل ارتباطی مناسبی برای خارج از کشور نیستند. طراحی سایت فروشگاهی پزشکی به شما یک بستر رسمی برای فعالیت‌های خارجی می‌دهد. اینستاگرام یک فضای جدی و رسمی نیست، سایر شبکه‌های اجتماعی نیز همین وضعیت را دارند.

امکانات رفاهی بیشتر سایت

نکته‌ی دیگر این است که امکان جست و جو در صفحه‌ی شما در اینستاگرام فراهم نیست. مخاطب نمی‌تواند دسته بندی‌های شما را ببیند و یا محصول مدنظر خود را سریع پیدا کند. ثبت سفارش نیز از طریق سایت بسیار راحت‌تر و سریع‌تر است. در اینستاگرام فرد باید برای خرید محصول مدنظرش به شما پیام بدهد و صبر کند تا جواب او را بدهید. این موضوع کار شما را نیز زیاد می‌کند. این در حالی است که در سایت، به محض این که مشتری از یک محصول خوشش آمد و آن محصول موجود بود، می‌تواند آن را بخرد و شما در اسرع وقت آن را برایش ارسال کنید. در واقع هم راحتی مشتری و هم راحتی فروشنده با طراحی سایت فروشگاهی پزشکی بیشتر است.

طراحی سایت فروشگاهی پزشکی خود را به چه کسی بسپاریم؟

در صورتی که تصمیم دارید برای فروشگاه تجهیزات پزشکی خود، یک سایت حرفه ای و مناسب تهیه کنید، تیم طراحی سایت گیتی گت برترین سایت حرفه ای طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن در خدمت شماست. تیم طراحی سایت گیتی گت با بیش از 11 سال سابقه برنامه نویسی، نمونه کارهای بسیاری در زمینه‌های مختلف از جمله سایت‌های فروشگاهی دارد. شما می‌توانید با مراجعه به بخش نمونه کارهای سایت، از این سایت های طراحی شده بازدید کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر نیز کافی است با ما تماس بگیرید.

جمع بندی نکات طراحی سایت فروشگاهی پزشکی

سایت فروشگاهی پزشکی سایتی است که تجهیزات پزشکی در آن به فروش می‌رسد. مخاطبان شما در این سایت، پزشکان و روسای بیمارستان‌ها هستند که به این تجهیزات نیازمندند. در این مقاله ما دلایل و مزایای طراحی سایت فروشگاهی پزشکی را توضیح دادیم و ویژگی‌هایی که این سایت باید داشته باشد را برای شما عزیزان برشمردیم. در انتها پاسخی به یک پرسش مهم در خصوص انتخاب بین اینستاگرام و سایت برای فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی دادیم. امیدواریم این مطالب برای شما عزیزان مفید بوده باشد.